Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Martusia, dla mnie super, wszystko co mięsem i pieczarkami. A to po meksykańsku, to kurczaka pokrój na małe kawałki, podsmaż z papryką pokrojoną w kosteczkę, tak żeby była miękka, no a do tego przyprawy wg uznania, najlepiej dużo papryki i czosnku. A jak to sie podsmaży, to dodaj fasolkę, kukurydzę i przecier i niech się trochę poddusi. I już. I taką masę można dać na naleśniki i zapiec z serem w środku, albo zjeść z ryżem. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 14:25 czyli za godzinke mężus w domku potem na zakupy i dzionek zleci ale ten czas idzie oststnio do przodu albo mi sie wydaje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ktorym tygodniu jestescie? znacie juz plec? u mnie w sb minie 18tc, bede miala synka wlasnie wyszlam ze szpitala, bo zaczelam krwawic, okazalo sie ze lozysko jest nisko osadzone, i pepowina przy szyjce macicy, musze ograniczac ruchy, lezec co chwila bo jest to niebezpieczne dla malego, boje sie okrpnie, dzis snilo mi sie ze zaczelam krwawic, obudzilam sie mokra... co za koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie smakowito zrobilo , mniam, mniam :D:D:D:D:D:D Dzis nastroj troche lepszy :) Chociaz ciagle boli glowa. A i mysle, ze tulic bobasa bede za mniej niz pol roku :D Jeszcze 5 i pol miesiaca :D Nie moge sie doczekac. A ja najbardziej lubie kurczaka z brokulami. Kroisz kurczaka na male kawalki i duzisz na patelni - dodajesz czosnek i przyprawy - sos sojowy, sol, pieprz - potem dodajesz pokrojone na male rozyczki brokuly i dusisz wszystko razem az brokuly zmiekna. Dodajesz sosik zrobiony z wody, maki ziemniaczanej i sosu sojowego. Po 1 min danie gotowe :) Podaje oczywiscie z ryzem. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 14tc na razie bez zażutów wszystko dobrze tylko w nocy mam bole w podbrzuszu tak jak w czasie okresu.Mysle że to z powodu pierwszego porodu bo mialam cesarke i dokladnie w miejscu gdzie mialam ciecie mnie boli pewnie sie tam wszystko po malu rozrasta.Wizyte u poloznej mam 18.01 a badanie krwi 08.01 wiecie co nie dowiary bo to moje dopiero pierwsze takie badanie tutaj na wszystko maja czas.Dobrze ze jak bylam w polsce to zrobilam bo teraz pewnie bym sie martwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusha, ja dzis skonczylam 16 tc i tez jeszcze nie mialam badan zadnych zrobionych oprocz prenatalnych. Wizyte mam 2 stycznia to moze wreszcie cos zrobia. Tez zrobilam w Polsce jak bylam, ale byly to badania tylko dla mnie bo nawet nie wiedzialam, ze jestem w ciazy ;) tzn. zrobilam je w dniu spodziewanej @. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie było indentycznie nie wiedzialam ze jestem w ciąży i zrobilam tylko dla mnie ale na szczeście juz nie dlugo.A dziwne bo ja badania prenatalne ma wyznaczone na 20 tydzień ciąż.Jak chcecie to znalazlam strone z filmami o porodach jak chcecie to wam wkleje link ale pitam najpierw bo nie które nie są zbyt przyjemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina-londyn
hej martusia a ty skad dokladnie jestes? moze tak jak ja londyn? bylo by milo sie spotkac z kims, jakbym byla w polsce to pewnie juz bym sie spotkala z ania p bo jest z torunia tak jak i ja jutro 16 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karolina ja mieszkam jakieś 150 km nad londynem w malym miasteczku o nazwie Deeping st.James nie daleko peterborough. A tak wogole to gdzie sie podziala Malinka jak tu kochana zaglądasz to odezwij się🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia 82 możesz wkleić te linki o porodach i tak nas to nie ominie. Ja dowiedziałam sie w 6 tc toralny szok. Poszłam do lekarza ponieważ myślłam, że znów odnowił mi si e torbiel wogóle nie podejrzewałam, lekarz robi usg i mów nie nie ma żadnego torbiela ale jest pani w ciąży! ja po prostu zaniemówiłam. Ja dzisiaj na obiadek zrobiłam pyszny kapuśniaczek na żeberkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektore sa na prawde piękne ale przedewszystkim jeden jest obrzydliwy na pewno domyślicie sie o który pisze jak obejrzycie miłego oglądania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jejku ja wiem, że nas to nie ominie ale to jest straszne wszystko mnie zaczęło boleć o jejku jejku. Lepiej zacznę oglądać Pierwszą miłość......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wlasnie wcinam sniadanko a potem do sprzątania a tak mi sie nie chce:(:(:( U mnie dzis wietrznie ale słonecznie, ale mi sie rymło hi hi hi Miłego dzionka mamuśki🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE karka81............Stalowa Wola.............x.........01.06...17......x Ewcia24..............śląsk......................x....... ...02.06.. 16......x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz........x..........05.06..15......x Merana/25 Zielona Góra .......................x........ 05.06...13..... x *Melania*/27.........Jasło......................x....... 06.06...16.......x Bezire/21............Warszawa................X........0 7.06...13.....X surferek78/29.......Szczecin..................X........1 2.06....16.....X Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14. 06....15......X abii/32..............Chorzów....................X....... .16.06.....15.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x.........18 .06.....15......x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X........18.06.....10......x kasia78/29.............łodz......................x...... ..19.06....13.....x świdniczanka/25.....Świdnik..................X........1 9.06.......11....X ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... 21.06......12......X perłakrynicy31......Pajęczno.................x........2 3.06......9..... .x Kika27/29..............Kraków.................x........ .26.06.......14....x Shamanka08/23...... Lublin................. x ........28.06 ...... 13 .... x jesienna_wiedzma/29...Gryfino..............X........29. 06......9......X martusia 82/24....Kalisz/WB..........X......29.06......14..Julia,Wikt or ania p/30...............Toruń....................X........30.06. ......9.....X z tego co widzę jestem najdalej w ciąży:) wczoraj wróciłam od rodzinki, trochę się objadłam przez te święta ale cóż zrobić skoro wszystko takie pyszne:) sylwestra spędzamy z mężem w domu, nie chce mi się nigdzie chodzić, nie mam siły na żadne szaleństwa. brzuszek mi sie powiększył i byłam w czwartek w Kielcach w Orsayu i kupiłam 4 świetne bluzeczki- tuniki, takie w których bedę mogła chodzić także po ciaży. spodni ciążowych jeszcze nie mam, kupiłam tylko spodnie w rozm 40 i narazie mi wystarczą. od tygodnia zaczęłam też odczuwać delikatne ruchy mojej kruszynki. w pracy jeszcze nie wiedzą o mojej ciąży, wygląda po prostu jakbym trochę przytyła albo się najadła. następne usg zrobię w 20 tyg, wtedy pewnie już będzie widać płeć:) chociaż jest mi obojętne co teraz będzie bo mam już parkę:) do tej pory przytyłam 4,2 kg a jak tam z waszą wagą dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) ja wazylam 53-54 kg teraz 57,5 :/ tylek rosnie, ale moj synek jest duzy, ma 20cm i wazy 200g, to sa dane z przed 2tyg wlasnie possprzatalam troche i robie lazanki, dzis rodzice do mnie przyjada! jestem cala happy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki po swietach:)ja wazylam 43 a teraz 48 a wiec troszke mi juz przybylo:)przymierzalam w sklepie spodnie ciazowe ale sa jeszcze troszke za duze{;maluszek intensywnie sobie bryka w moim brzusiu,jest super;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterek28
Witam przyszła mamusko w naszym gronie! oczywiscie ze nikt Cie od nas nie wygoni i milo nam bardzo ze do nas dolaczylas! kurcze dziewczyny jest ranek,jestem po obfitym sniadanku, a czytajac wasze posty z wczoraj zrobilam sie glodna!takie pysznosci opisujecie ze az slinbka leci! wynika jednak ze jestem szczesciara bo moj maz w wiekszosci u nas gotuje. jest specjalista od kuchni chinskiej, bo czesto jezdzi do chin i przywozi orginalne przyprawy-czesto blizej nieokreslone, wiec chyba mam w domciu prawdziwy skarb. z drugiej strony problem jest kiedy to mnie sie czasem, podkreslam ze dosc rzadko, zachce cos przygotowac bo zdarza sie ze nie dopuszcza mnie do kuchni. ogolnie rzecz biorac powoli, bo jestesmy jeszcze mlodym malzenstwem, wypracowujemy sobie pewien system. on jest specjalista od dan glownych, a ja od zupek, sniadan i ewentualnych wypiekow wiec zyc nie umierac! niestety to dobre jedzonko odbilo sie dosc mocno na mojej wadze od momentu zajcia w ciaze. mnam juz 15kg wiecej niz przed ciaza i jestem przerazona. co prawda apetyt mam juz o wiele mniejszy niz na poczatku ale i tak to nie przelewki. przede wszystkim z dnia na dzien rzucilam palenie i to sie glownie odbilo na mojej wadze bo przez pewnien okres jadlam raz dziennie-non stop, no i nie oge juz intensywnie trenowac a kocham sport i wczesniej trenowalam min 5 razy w tyg po ok 3h. ale nie bede was zanudzac.zabieram sie za porzadki a Wam zycze milego dzionka pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masterak-> ale Ci fajnie, moj maz nawet sam jajecznicy nie zrobi :/ dobrze, ze nie palisz! wage zrzucisz blyskawicznie,tym sie nie martw, ja tez przestalam palic od razu po odstawieniu tabsow, bo wiedzialam, ze moge zajsc w ciaze, zreszta planowalismy:) moja kolezanka palola cala ciaze i udorzila dzieciotko... zmarlo po miesiacu, niestety fajki.. druga kolezanka tydzien temu poronila w 10tyg, palila i do tego popijala.. idiotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) juz nawet nie pamiętam kiedy tu pisałam. U mnie troszkę się działo, z tego co pamiętam pisałam nawet na forum. Wylądowałam w szpitalu miałam znowu krwawienie przez 2 dni, strasznie się bałam w szpitalu długo czekałam na przyjęcie byłam wściekła i bezradna. Dostałam jeszcze opiepsz że nie mam skierowania od ginekologa i że najpierw powinnam się do niego zgłosić, bardzo zabawne krew ze mnie leci to oczywiste ze pierwsze co odrazu pojechałam do szpitala. Zbadał mnie nic nie powiedział, dostałam ataku histeri, później miałam przez 20 minut robione usg moja dzidzia ruszała się machała raczkami i nóżkami i biło jej serduszko, to był najszczesliwszy moment. Lekarz powiedział że nie wie od czego jest to krwawienie, ale że nie ma aż takiego duzego zagrozenia bym została w szpitalu i pozwolił mi iść do domu, kazał leżec nigdzie nie łazić, odpoczywać itp. Przepisał leki DUPHASTON, kazał brać 3 razy dziennie i NOSPE gdybym miała wzdecie brzucha. Całe opakowanie juz wykorzystała, teraz jestem mocno przeziebiona do ginekologa miałam isc już z 2 tygodnie temu ale nie miałam siły, pójde po sylwestrze. Samopoczucie kiepskie, nerwy cały czas... Schudłam 2 kilo...MOdlę się by nie mieć żadnego krwawienia, choc dziś rano na coś się zapowiadało ale na szczeście to był tylko mały alarm. A co u was??? Zaraz nadobię zaległości i poczytam wczesniejsze posty. Pozdrawiam buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazire to na prawde mialas przejścia teraz dużo odpoczywaj i dbaj o siebie a wszystko będzie dobrze. Ja nie stety przed ciąża mialam sporą nadwage przytylam tak bardzo rok temu jak przyjechałam na wyspy wiecie inne jedzonko mniej obowiązków, siedzenie w domciu zrobilo swoje. Jak rodziłam swojego pierwszego synka to w dniu porodu ważyłam 63kg,a przytyłam w niej 13 kg więc nawet bylam zadowolona.Teraz przed sama ciążą ważyłam 75kg a w dniu dzisiejszym jak sie wazyłam pokazalo mi 70kg.Spadłam pewnie przez brak apetytu no i przedewszystkim na słodycze nie moge patrzeć.Mam nadzieje że po ciąży sie wezme ostro za siebie i wróce chociaz do przyblizonej wagi z przed pierwszej ciąży ale pozyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterek28
Bezire! trzymam kciuki za Twoj jak najszybszy powrot do zdrowia! Niestety nie znam zadnego przepisu na gofry, a nawet nalesniki jak juz mam ogromna ochote to robie z proporcji na czuja wiec chyba nie pomoge! Przyszla mamusko! chyba zartujesz piszac o przypadkach picia alkoholu i palenia!az mnie zmrozilo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki.Bezire mam nadzieje ze wiecej strachu twoj organizm ci nie przyniesie.i oby kazda z nas doczekala sie naszych malych pociech bez zadnych komplikacij.Pozdrawiam dziewczynki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masterek-> niestety, co 3kobieta ponoc pali w ciazy, siostra kolezanki tajlandka zaszla w ciaze miala chyba z 17lat,nie chciala dziecka wiec walila duzym juz brzuchem o blat w kuchni :/ z nadzieja, ze straci dzidzie, jedyne co zrobila to uszkodzila glowke dziecka przez co nierozwija sie normalnie, inna pali obecnie jest w 8mc bo twierdzi, ze lekarz jej pozwolil i palenie nie szkodzi dziecku... szok, ja nawet czekoladki nie zjem z alkocholem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×