Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

jesienna wiedzma chyba 2trymestr ciazy? A to najspokojniejszy okres w calej ciazy. Dolegliwosci mijaja i czujemy sie zazwyczaj bardzo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiąc to dziwne ze jestes14 tc. i jeszcze nie miałas USG poza tym ja chodze prywatnie do lekarza w kazdym gabinecie jest USG, tak samow przychodni wiec nie wiem czemu musisz miec skierowanie na USG gdy jestes w ciązy??!! radziłabym Ci zmienic lekarza. Pozdrawiam Ja juz weszłam w II semestr:) to moj 2 dzien;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jesienna... czy Twój t.c. jest od zapłodnienia czy od ostatniiej @? ja licze od zapłodnienia tzn w.g. USG:) i w.g. usg lkarz wyliczył ze na 12 czerwca 2008 czeka mnie poród , no ale zobaczymy na ile to sie sprawdzi.I jeszcze jedno pytanie , czy wybierasz sie na badanie prentalne w szczecinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surferek78, nie masz sie co martwić wymiarami twojego dzidziusia, ja miałam usg w 12 tyg i mój dzidziul miał 5,4 cm, więc u Ciebie jest wszystko w porządku. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka ale Twój dzidziuś miał 5,4 cm od główki do końca kregosłupa ( w moim przypadku 4,9 cm-(CRL) a długość całkowita od główki do nozek niby 9 cm.Nie wiem czy tak faktycznie jest bo nie widziałam by lekarz mierzył go od głowki do stóp , na wydruku z USG mam podane CRL 4,9 cm. Moze podawał mi w ogólnie jaka jest ropziętość wymiarów, jak wyszłam to dopiero to przemyslałam tak to jest 100 pytan do lekarza przed wizyta a w trakcie sie zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surferek78, chyba na tym etapie lekarze tak mierzą (od główki do końca kręgosłupa), w moim przypadku też tak było. lekarz nie podał mi długości całkowitej. Trudno, by było dokładnie zmierzyć z nóżkami, bo mój dzidziuś miał caly czas je zgięte. Super widok zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mierzejka to mojemu gin chyba musiało sie cos pomylic bo akurat to ze dzdzius ma 4,9 to mam udokumentowane na USG :), widziałąm na niektórych usg ze tez mierzą od główki do nozek. Masz racje widok takiego malucha jest niesamowity:) POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam..no i ja sie nie moge doczekac tego widoku maluszka na usg :) Dziewczyny, od korego tygodnia liczy sie II trymestr ? Wczoraj zakupilam dwie pary spodni ciazowych, dosc rozpietych rozporkow i gumek :P Wreszcie panuje wygoda, a tak wogole w ostatnim tygodniu brzuszek dostal jakiegos speeda i zaczal szybko rosnac. :) Zaczyna pomalu byc widac :) Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania prenatalne będę robiła w szczecinie. Dziewczyny rozgladałam się za ubraniami ciążowymi i jestem rozczarowana. Trochę przed ciążą przytyłam i potrzebuję teraz sporego rozmiaru a w sklepach w których byłam rozmiar ubrań ciążowych kończy się na 42. Poza tym są brzydkie. Kolory są smutne i szare. No a ceny to chyba sobie z kosmosu wzięli. Spodni nie znalazłam tańszych niż 120 zł a tuniki lub bluzki nie tańsze niż 80/90 zł. W sumie nie raz kupowałam sobie ubrania w takich cenach ale jakoś wolę wydać 120 zł na spodnie które będę nosiła może i nawet rok ale taka cena na dwa góra trzy miesiące to wredne zdzierstwo. A już najlepsza jest jedna z aukcji na allegro. Babka za używane dresy chce 80 zł. http://www.allegro.pl/item275633931_amerykanski_dres_pluszowy_super_hicior_xxl_xxxl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie, to prawda Jesienna... ciuchy sa mega drogie ja tez patrzyłam w moim rodzinnym miescie myslałam ze bedzie troche taniej ale skąd! spodnie brzydkie , a do tego drogie zero wyglądu!!! Mysle ze warto pobuszowac troche w lumpkach, ja zadko chodziłam ale teraz trzeba sie zaopatrzyc i juz szukam jakis wiekszych rzeczy, czasami mozna wyhaczyc fajne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, ja narazie schudłam 3 kilo, brzuszek powoli chyba sie powiększa, przynajmniej bardzo czekam na to. Czy któraś z was ma ciągle mdłości i wymioty, bo ja wczoraj miałam okropny wieczór(wymioty), a dziś czuję sie nie lepiej, ciągle mdłości, na jedzenie nie mogę patrzeć, najchętniej nie jadła bym nic. Wzięłam się za prasowanie(zaległe zresztą), ale nie dałam rady, bo nogi mi się zaczęły trząść i musiałam się położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki! Ide na usg! W czwartek. I boję się bardzo. A co do mdłości i wymiotów, to niedzielę miałam zmarnowaną, o obiedzie mogłam zapomnieć. A co do ubrań ( a konkretnie sukienek), to może będę Wam mogła pomóc na wiosnę :) Jak będziecie zainteresowane, to podajcie mejla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE mierzejka/28........Nowy Dwór Maz........x..........05.06..12......x... Melania27/27.........Jasło......................x....... 06.06...12.......x Bezire/21............Warszawa................X........0 7.06...13.....X Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14. 06....11......X surferek78/29.......Szczecin..................X........0 6.06....11......X abii/32..............Chorzów....................X....... .16.06.....10.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x.........18 .06.....10......x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X........18.06.....10......x kasia78/29.............łodz......................x...... ..19.06....10.....x perłakrynicy31......Pajęczno..................x........2 3.06......9..... .x ilse_el/30.............Wroclaw..................X....... 27.06......10......X jesienna_wiedzma/29...Gryfino..............X........29. 06......9......X martusia 82/24....Kalisz/WB.................X.........29.06......9. .....X ania p/30...............Toruń....................X........30.06. ......9.....X świdniczanka/25.....Świdnik...................X........1 9.06.......11....X Witajcie Poprawiam tabelkę, chyba zresztą wszystkie mamy dane z poprzedniego tygodnia. Mam nadzieję, że to ostatnia wersja tabelki i że nikt nie został pominięty. U mnie mdłości bardzo powoli ale jednak mijają, nareszcie mogę zjeść coś ze smakiem, choć nie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abi ja chętnie na te sukienki. Maila znajdziesz jak naciśniesz na mojego nicka. Nudności mam straszne ale najgorzej wieczorami. Jeść nie mam ochoty a doszła do tego jeszcze zgaga. A nastrój mam taki że wczoraj popłakałam się na filmie\"Dr.Queen.\" Zresztą co chwilę albo jestem wściekła jak osa albo płaczę z byle powodu. Jestem nie do wytrzymania. Mój mąż się śmieje że nie wie jak wytrzyma ze mną do końca ciąży. Dziewczyny na dole jest lin jak chcecie zobaczyć moje pociechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki mi ostatnio mdłości przeszły ale wczoraj wieczorem znowu mnie dopadły na szczęście delikatne. Dostałam dzisiaj zaproszenie na aerobik wodny dla kobiet ciężarnych więc jak wszystko będzie w porządku to jak skończy mi się pierwszy trymestr (czyli za dwa tygodnie) to ide sobie poćwiczyć. Super już nie moge się doczekać w końcu troche więcej ruchu i na szczęście dozwolonego w naszym stanie. abi----> ty nie powinnaś sie bać tylko cieszyć bo najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Jak będziesz myśleć na okrągło negatywnie to sama na siebie ściągniesz coś złego. Więc głowa do góry bo już w czerwcu urodzisz zdrową i piękną dzidzie. MAMUSIE ŻYCZE WESOŁEGO DZIONKA OCZYWIŚCIE BEZ MDŁOŚCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakos nie miałam wymiatów na początku moze przez tydzien tylko czasami mnie mdliło. Za to od wczoraj mam jakies stany lekowe, pije melise ale nic nie pomaga, przez to boli mnie brzuchi boje sie Mlałego ze przeze mnie tez musi sie denerwowac wrrrrrrrrrrrrrr Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesienna wiedźmo, odezwę się do Ciebie wkrótce. Ale masz fajne dzieciaki ! A co do tych złych myśli, to racja, mój mąż tez mi to powtarza. To chyba przez hormony i pogodę ten kiepski nastrój. Ale co tam, pewnie, że będzie dobrze - musi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE mierzejka/28........Nowy Dwór Maz........x..........05.06..12......x... Melania27/27.........Jasło......................x....... 06.06...12.......x Bezire/21............Warszawa................X........0 7.06...13.....X Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14. 06....11......X surferek78/29.......Szczecin..................X........0 6.06....11......X abii/32..............Chorzów....................X....... .16.06.....12.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x.........18 .06.....10......x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X........18.06.....10......x kasia78/29.............łodz......................x...... ..19.06....10.....x perłakrynicy31......Pajęczno..................x........2 3.06......9..... .x ilse_el/30.............Wroclaw..................X....... 27.06......10......X jesienna_wiedzma/29...Gryfino..............X........29. 06......9......X martusia 82/24....Kalisz/WB.................X.........29.06......9. .....X ania p/30...............Toruń....................X........30.06. ......9.....X świdniczanka/25.....Świdnik...................X........1 9.06.......11....X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania27
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE mierzejka/28........Nowy Dwór Maz........x..........05.06..12......x... Melania27/27.........Jasło......................x....... 06.06...13.......x Bezire/21............Warszawa................X........0 7.06...13.....X Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14. 06....11......X surferek78/29.......Szczecin..................X........0 6.06....11......X abii/32..............Chorzów....................X....... .16.06.....12.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x.........18 .06.....10......x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X........18.06.....10......x kasia78/29.............łodz......................x...... ..19.06....10.....x perłakrynicy31......Pajęczno..................x........23.06......9..... .x ilse_el/30.............Wroclaw..................X....... 27.06......10......X jesienna_wiedzma/29...Gryfino..............X........29. 06......9......X martusia 82/24....Kalisz/WB.................X.........29.06......9. .....X ania p/30...............Toruń....................X........30.06. ......9.....X świdniczanka/25.....Świdnik...................X........19.06.......11....X witajcie dziewczyny...dzieki za słowa wsparcia w piątek, naprawde przykro mi było że tak mnie napadła ta dziewczyna... jak widac miala swoje powody... bylo - mineło... wczoraj bylam na usg i z dzidzią wszystko w porządku... w koncu zobaczylam malenstwo - ruszało rączkami i nózkami, serduszko mu biło... cudne przeżycie... lekarz przepisał mi żelazo a tak poza tym to nic nowego sie nie dowiedzialam - nastepna wizyta w połowie stycznia... odnosnie mojej wysypki poradzil mi zebym zrezygnowala z importowanych owoców typu mandarynki, pomarańcze, banany itp... ze to nic dobrego, same konserwanty... najlepiej to nasze krajowe owoce, najlepiej z regionu w którym mieszkamy...no i soków tez mam nie pic... zobaczymy czy mi przejdzie, bo masc póki co mi nie pomaga... mdłosci troszke slabsze, ale jeszcze mnie męczą - chociaż to juz drugi trymestr się zaczął...mam nadzieje ze juz niedługo... pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE mierzejka/28........Nowy Dwór Maz........x..........05.06..12......x... Melania27/27.........Jasło......................x....... 06.06...13.......x Bezire/21............Warszawa................X........0 7.06...13.....X Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14. 06....11......X surferek78/29.......Szczecin..................X........12.06....12......X abii/32..............Chorzów....................X....... .16.06.....12.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x.........18 .06.....10......x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X........18.06.....10......x kasia78/29.............łodz......................x...... ..19.06....10.....x perłakrynicy31......Pajęczno..................x........2 3.06......9..... .x ilse_el/30.............Wroclaw..................X....... 27.06......10......X jesienna_wiedzma/29...Gryfino..............X........29. 06......9......X martusia 82/24....Kalisz/WB.................X.........29.06......9. .....X ania p/30...............Toruń....................X........30.06. ......9.....X świdniczanka/25.....Świdnik...................X........1 9.06.......11....X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam tę piosenkę, smutna. Ja ryczę przy Urszuli - Za twoje zdrowie mała, chyba taki jest tytuł. Jak nie znacie, to lepiej nie słuchajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesienna ...a masz juz namiary na jakiegoś lekrza który robi takie badania prenatalne nieinwazyjne i jaki jest koszt mniej wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE mierzejka/28........Nowy Dwór Maz........x..........05.06..13......x... Melania27/27.........Jasło......................x....... 06.06...13.......x Bezire/21............Warszawa................X........0 7.06...13.....X Surfitka/28...........Krakow/NY...............X......14. 06....11......X surferek78/29.......Szczecin..................X........1 2.06....12......X abii/32..............Chorzów....................X....... .16.06.....12.....x masterek28/24.....Bielsko=Biała.............x.........18 .06.....10......x kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X........18.06.....10......x kasia78/29.............łodz......................x...... ..19.06....10.....x perłakrynicy31......Pajęczno..................x........23.06......9..... .x ilse_el/30.............Wroclaw..................X....... 27.06......10......X jesienna_wiedzma/29...Gryfino..............X........29. 06......9......X martusia 82/24....Kalisz/WB.................X.........29.06......9. .....X ania p/30...............Toruń....................X........30.06. ......9.....X świdniczanka/25.....Świdnik...................X........19.06.......11....X Jesienna...mamy bardzo podobne objawy. Ja najchętniej też bym nic jadła, nudnści okropne, wymioty, humory. Mąż też ma mnie dość, ale mówi, że rozumie. od wczoraj na dodatek bolą mnie nogi od kolan wzwyż, dziś miałam nawet problem z chodzeniem. Niewiem, czy to normalne? Melania27, cieszymy się, że do nas wróciłaś i że z dzidzią wszystko w porządku Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×