Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Cześć! Masterku sto lat! I przede wszystkim zdrówka! Kasiu, chyba chodzi o to: Eutrofia - wysoka zawartość substancji odżywczych w środowisku, żyzność środowiska; eutroficzność A to znalazłam na innym forum cześć. Moje pytanie dotyczy terminu \"eutrofia\" - właśnie miałam usg (30t1d) i lekarz powiedział, że wszystko jest ok, tylko występuje nieznaczna eutrofia. Później mówił o tym, że dzidziuś wielkością jest w około 32-33 tygodniu ciąży (waga 1750 g, BPD=79mm, HC=287mm, AC=285mm, FL=60mm)... Czy ja dobrze rozumiem, że pojęcie eutrofii odnosi się do \"przerośniętego\" dziecka? dodam, że mam cukrzycę ciążową (bezinsulinową na szczęście) i powiedziano mi, że przy cukrzycy dzieci rodzą się duże i często wymagana jest cesarka.... Czy występują jakieś jeszcze powikłania lub konsekwencje tej eutrofii i cukrzycy? i na co powinnam szczególnie zwrócić uwagę? czego się obawiać? Aha, jeszcze jedno - zaczynałam tę ciążę z ok. 7 kilową nadwagą Sad ale przytyłam dotychczas tylko 2 i pół kilograma... Czy to właściwe? Odpowiedzi nie było, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć abii niema nigdzie nic o tym terminie odpowiadającym ciąży. ale napewno nie ma się co martwić wszystko jest ok.lekarz ci kasiu nic nie gadał bo niema się czym denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ależ się rozpisałyście czytałam chyba zaległe posty ok pół godziny. Witam nowe mamusie! Masterek, dużo zdrówka dla Ciebie i twojego maluszka. Kasia, to masz takie same ciągątki przy pępku jak ja. Ostatnio na szczęście troszke ustąpiły, ale jeszcze czasami je odczuwam. Dwa dni temu byłam z mężem na miusicalu \"Romeo i Julia\", bardzo mi się podobało, było bardzo głośno, uderzenia w bębny, strzały itp. Myślałam, że mała wyskoczy mi z brzucha, w czasie najgłośniejszych kawałków to myślałam tylko o niej, czy jej po tym nic nie będzie, ale na szczęście ciągle ją czuję w brzuszku(nawet teraz mnie kopie i rozpycha się). Jutro mam wizytę u gina, ciekawa jestem, czy z tą moją szyjką wszystko w porządku, pisałyście, że lekarz jest w stanie przy zwykłym badaniu stwierdzić co z szyjką, to dobrze bo akurat jutro nie ma możliwości by zrobił mi to poprzez badanie usg-dopochwowe, tak jak robił mi to ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek 100lat,wszystkiego naj,naj:))) dzis ide na zakupy,moze kupie jakis ciuszek dla dzidziusia:))) u mnie cos cisnienie od niedzieli szwankuje to pierwsze w normie ale tetnicze z deka za wysokie bo w granicach 95:/a wy jakie cisnienie macie??a jakie powinno byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) Goba z ciebie to poranny ptaszek:D Masterek ZYJ NAM 100 LAT W ZDROWIU I SZCZESCIU!!!🌻 Mierzejka moja mala tez reaguje ruchliwoscia na halasy, szczegolnie odkurzacza i wiertarki nie lubi:O:O Iza witaj🖐️ wspolczuje z powodu cisnienia, a na odpowiednich parametrach nie znam sie trzeba by bylo w necie poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj jak ja juz chcialabym kompletowac wyprawke tak od a do z. Mam juz liste ktora w sumie powieksza sie z dnia na dzien, ciagle cos dopisuje. Mam takie pytanko do dziewczyn ktore sa juz mamami. Dokarmialyscie swoje dzieci przy karmieniu piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisnienie jest zawsze z 2 wskaznikow pierwszy liczy sie przecietnie 100+ wiek czyli dla 50 letniej baby powinno byc prawidlowe ok 150 a te drugie to nie wiem z czego sie biere w kazdym badz razie u mnie jest 115/60 hihi troche nieskie ale w ciazy ponoc cisnienie sie obniza...wczensiej mialam ok 125/80 ja wozka jeszcze nie wybralam podziwiam rozne i sama nie wiem na co zwrocic uwage :-P zalezy mi zeby mialo pozadne kola pompowane bo taki sie ponoc najlepiej prowadzi zarowno po prostej drodze jak i jakich wybojach :-) no i zeby nie byl zaciezki jak bede gdzies sama jechac autem z wozkiem... i przyjdzie mi zapakowac samemu wozek do bagaznika a gondola to sama nie wiem jaka powinna byc...wydaje mi sie ze dzieciaka sie wozi w niej tak dlugo dopoki nie umie siedziec czyli gdzies pol roku? chyba...kurcze nie pamietam jak to bylo z moim pierwszym synkiem :-O co do koloru to nie wiem jaki chce , nie za ciemny i nie za jasny, moze jakis oliwkowy albo szary nie wiem zobacze co mi wpadnie w oko kurcze pogoda beznadziejna a ja bym musiala wybrac sie z synem do centrum troche go obkupic, jakies gacie na doopsko i dla siebie cos elegantszego bo za 2 tyg moj mlody idzie do komuni a ja nie ma c o na siebie wlozyc buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa jeszcze mi sie cos przypomnialo...wiecie czemu dzieciak nie lubi halasow? bo on to w brzuchu przez te wody plodowe slyszy z podwojna sila wiec nie ma sie co dziwic ze to mu przeszkadza :-( a co karmienia piersia... to jest akurat wielka niewiadoma czy bedzie dosyc mleka i czy maluszkowi wystarczy ja mialam baardzo slabe mleko i mlody co poltorej godziny wisial mi na cycku ...cciagle byl glodny a ja zestresowana wkurzona i obolala...po 3 tyg przestalam karmic piersia i przeszlam na flache :-) mlody od razu sie uspokoil i po 3-4 godziny po karmieniu spal a ja tez odrazu odzylam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie ciśnienie powinno wynosić120/70 130/80. u mnie jest ciągle niskie 100-110/55-65.masakra. milko jestem porannym ptaszkiem bo mała do przedszkola idzie po 8. ale jak jest sobota i niedziela to śpie długo-albo leże.mąż się śmieje że kuba będzie robotny za tatą a leniwy za mamą-a j codziennie coś robie.dzisiaj znowu sprzątam chatke bo brudno na dywanach i pościela już zmieniłam . wiecie co u nas w poznaniu wczoraj pozamykali porodówki bo nie mieli miejsca na porody.dzisiaj niewiem ale ciekawe co robili z tymi babkami które faktycznie miały rodzić? mały dzisiaj spokojny-nie tak jak oststnio.(aż szok dla mnie). dzwoniłm do szwagierki mały ma cyhyba żółtaczke a tak spokojny.ciekawe kiedy wyjdą ze szpitala. co do wyprawki to ja już bym chciała mieć. chciałam sprzedać meble sosnowe bo nie zmieszcze 2 dzieci w komode i szafe.chciałam im zrobić komandora ale narazie nie ma chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ale sie rozpisalyscie :) MASTEREK------------ 100lat!! 🌻 ja wkoncu kupilam sobie paczka i zaraz go wciagne, mniam prosto z piekarni!! dzis robie rybke na obiad, ziemniaki i jakas surowke ;) potem do gina i potem do szkoly ,wiec odezwe sie dopiero ok 22.buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia wlasnie chyba sie zaopatrze w jakies sztuczne mleczko, bo jak wroce ze szpitala i zaczna sie przeboje z karmieniem, to co ja wtedy bede po nocach za mlekiem biegac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milko nie kupuj nic bo niewiesz jakie mleko dzidzia bedzie mogła. moja wiktoria ostałą 1 mleko nan ha i masakra mogła tylko bebilon pepti bez białka bo miała skaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba nie rob sobie stresa, ze trzeba to czy tamto zrobic. Ale wiem ze facetow to boli jak musza wczesnie wstac, a my jeszcze spimy. Potem sie czepiaja. Moj to chcialby zebym z nim wstawala jadla sniadanie, zrobila sniadanie i czule porzegnala do pracy:) No pewnie byloby milo ale matka natura akurat sprawia ze ja smacznie sobie spie kiedy on wstaje, a nie bede sie zrywac na budzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam cisnienie 100/60 w ciazy najwyzsze, czasem 90/60-50 ,ale ja tak cale zycie :p wczesniej wspomagalam sie kawa teraz niczym. A wiecie co,wlatuje mi cos z piersi,jak by woda, to niby ten 1 pokarm ale bezbarwny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie ciśnienie powinno wynosić120/70 130/80. u mnie jest ciągle niskie 100-110/55-65.masakra. milko jestem porannym ptaszkiem bo mała do przedszkola idzie po 8. ale jak jest sobota i niedziela to śpie długo-albo leże.mąż się śmieje że kuba będzie robotny za tatą a leniwy za mamą-a j codziennie coś robie.dzisiaj znowu sprzątam chatke bo brudno na dywanach i pościela już zmieniłam . wiecie co u nas w poznaniu wczoraj pozamykali porodówki bo nie mieli miejsca na porody.dzisiaj niewiem ale ciekawe co robili z tymi babkami które faktycznie miały rodzić? mały dzisiaj spokojny-nie tak jak oststnio.(aż szok dla mnie). dzwoniłm do szwagierki mały ma cyhyba żółtaczke a tak spokojny.ciekawe kiedy wyjdą ze szpitala. co do wyprawki to ja już bym chciała mieć. chciałam sprzedać meble sosnowe bo nie zmieszcze 2 dzieci w komode i szafe.chciałam im zrobić komandora ale narazie nie ma chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PM no to masz siare:), a mnie cyce tez cos bola od paru dni i chyba jeszcze wieksze sie robia:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milko jeszcze się zdziwisz ile bedziesz miała pokarmu.ciekawe od czego to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba jak to pozamykali porodowki, to niby gdzie kobiety maja rodzic, pod drzwiami szpitali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka niewiem na to ygląda.odezwe się pózniej bo mi wolno komp chodzi i kłade się na chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no milka...to bedziemy po porodzie jak krowy dojne haha mezowie beda zadowoleni ale my chyba nie bardzo,zawsze chcialam ,zeby mi piersi urosly ale nie w taki sposob :) ciesze sie, ze sie pokarm produkuje,przynajmniej wiem ze bede go miala(mam nadzieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wy wiecie o duzych cyckach :-P mi to dopiero urosly z D na E a karmic nie chce, mam same zle wspomnienia z tego, pakajace cycki maluch glodny a ja obolala a potem jeszcze zapalenie...pieprze to wiem ze mleko matki dla dziecka najzdrowsze ale niestety nie dam sie namowic...a jaki rozmiar potem bym cyckow miala? chyba cos kolo Zet...no i zas ta dieta bo matce karmiacej nie wolnoc nic z kapusty nic z cebula i tak wkolo jakies zakazy bo malenstwo moze od tego miec kolke :-( wiem wiem jestem egoistyczna ale trudno...jedno chcialam karmic...naczytalam sie jakie to wspaniale dla matki i dziecka ta wiez i wogole....niestety bylo koszmarnie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×