Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Hej;) ale jestem padnieta:( masakra!!Upał u nas niesamowity...bylam z mala na spacerze,potem u mamy i nie wyrabiam juz ,poza tym noc kiepska-mała malo spala a od 6 to juz wogole nic...powiedzcie mi czy wasi mezowie wstaja do dzieci?W nocy albo nad ranem?Bo moj niestety nie a siedzi w domu juz dwa miesiace ,dla mnie to jest przesada!!! Nie wiem czy faceci tak maja czy tylko moj taki jest...a wtdey dziwi sie ze mam zly humor albo jestem niewyspana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! U nas pogoda w sam raz na spacerki, nie za goraco, lekki , orzezwiajacy wiaterek :) Martynka , ja gdybym zobaczyla mojego meza idacego w nocy do lozeczka, to przestraszylabym sie ze lunatykuje i zrobi dziecku krzywde :P . Za to zajmuje sie w dzien starsza cora, a malutka boi sie brac na rece ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, ale się uśmiałam z tego lunatykowania:) Ja na swojego męża nie mam co narzekać, jak trzeba to zajmie się Anulką, czasami wstawał też w nocy, by ją wziąć na \"odbicie\". Jutro dopiero pierwszy raz od porodu idzie do pracy na 24 godziny i jakoś będę musiała sobie sama dać radę, choć nie ukrywam, że się trochę boję. Najważniejsze jednak, by malutkiej nic nie dolegało i była grzeczna to jakoś będzie. Dzisiaj miała po południu jakieś wzdęcia i przez cały dzień praktycznie nie spała, przeszło jej dopiero jak zrobiła kupkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka, pewnie ze dasz rade, my kobietki silne jestesmy :) Moja Gabi tez dzisiaj ma gorszy dzien, ciagle puszcza baczki , pewnie brzuszek ja boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula - dobre :D Mojemu chocby bomba spadla kolo ucha nie obudzilaby go. Nawet nie pomyslalam, ze moglby wstac choc raz...z reszta odpukac nie ma po co. Mala idzie spac okolo 10 i wstaje ok. 5, zje cyca i idzie dalej spac do 7-8. I tez moj sie boi ja wziac na rece. Lece bo wstala i placze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku zapowiada sie kolejny piekny dzien, pewnie tez upalny ale lepsze to niz deszcz, co nie ? co do męża to mój wstaje w nocy jedynie po to żeby się wysikać :-) ale w dzień bawi się z mikołajem jak już jest po pracy, pomaga mi przy kąpieli i robi zakupy... tak że nie narzekam na niego... nocka całkiem całkiem - sen 4,5 h + 2,5 + 2,5 = pobudka o 6.30... ja sie super wyspałam :-) teraz bawi sie sam w łóżeczku ale zaraz bedzie usypianko, to musze uciekać... ciemieniucha się nam zrobiła :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez noc spokojna karmienie bylo po 21 pozniej musiałam sama go budzic przed 3 i jadl na spiaco,pozniej chwilowa pobudka o 4:30 bo troszke mleczka bylo w nosku,a pozniej znow karmienie na spiaco o 6:30:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do meza,to nie karmi małego,czasem mleko przygotuje,pomoze przy kapieli,na chwileczke tylko wezmie Bartusia na rece i zaraz go kladzie,jak marudzi to wozkiem powozi go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój właśnie usypia małego na rękach;-) w nocy wstawał teraz bo miał urlop,a tak to niema potrzeby bo mały budzi tylko raz w nocy więc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki:) Ale nakrzyczalam na forum na mojego meza,ale troche odetchnelam jak napisalyscie ze tez nie wstaja do malenstw bo balam sie ze moj to jakis wyjatek jest.W dzien tez nie moge narzekac bo jak mu powiem to sie nia zajmie :)) A teraz Martynka spi w lozeczku-bez bujania na rekach hurra;);) od wczoraj szukamy w necie psow na sprzedaz rasy Basset-one sa boskie!!!!!!!!!!!!!!!Moim tesciom uciekł Pekinczyk i Mops dlatego chcemy mu wybrac jakiegos innego bo na powrot tamtych nie ma co liczyc na pewno ktos je wzial bo byly ladne no ale ciezko jest je znalezc,u nas na pomorzu jest chyba tylko jedna hodowla i to dosyc daleko od nas...no nic pomyslimy sobie nie ma hodowli-masakra kupie jeszcze anonse i bede dalej szukac bo napaliłam sie na niego-kocham psiaczki!!!!!!!!!!!!!!!! Jutro ide na wesele,wiec pewnie mnie nie bedzie albo wpadne tylko na chwilke i moze uda mi sie strzelic jakas fote jak wygladalam to bym wam wrzucila na interie o ile chcecie mnie ogladac ????hihi ;);) Podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez kocham pieski i gdzies za rok chcemy kupic goldenka w kolorze karmelu:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----7.08- -----4445----56 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------01.08- - ---5100---?? Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----11.07- - ----4550---55 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---04.08---- ----5250--57 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----28.07-- - -----4200-----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------22.07------4630---54,5 el-mir-ka ----Kaja--------09.06----2850-----57----23.07--------3700--- -?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----21.07--- ----5200-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Kirysek---Tomaszek....12.06.... 3920....55.....23.07.........4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----25.07 - - ----4250---58 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50-----05.08-- ------4950----?? Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----31.07--- ---4550----59 goba-------kubuś---------21.06---3600------59----06.08-- ----5340-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----21.07-------4760- ---55 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---30.07--- ----4450-----60 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????------?? demiluna---Julian--------27.06....3640-----???-----24.07 -------4200-----??? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------24.07- ------3110------?? kasia78----julcia--------11.06----2800-----52-------23.0 7-------5000---55 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-------28.07 --------5900---56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Moj mezus zawsze wstaje do malego jak sie obudzi,przynosi mi do lozka na karmienie,odklada pozniej go,a jak czasami zasnac nie chce to buja go w wozku nawet godzine,jest kochany.W dzien malo sie nim zajmuje,bo go nie ma w domu,ale jak jest to zawsze moge liczyc na jego pomoc przy malutkim. Wczoraj omaly wlos moj tata nie stracil by zycia,teraz lezy w szpitalu.Tata pracuje w hucie czestochowa i zdarzyl sie tam wypadek,olbrzymi piec eksplodowal moj tatus tam przy nim byl wraz z 4 innych pracownikow.Wybuch pieca byl tak silny,wyrzucil ich na kilka metrow,poczym zostali poparzeni rozrzazonymi weglami z tego pieca.Zar ten ich strasznie poparzyl szyja,plecy,rece,nogi,nie wiadomo jakim cudem wpadl im za ubrania-cos okropnego.poparzone rowniez maja gardla i caly przelyk.szczescie ze udalo im sie wydostac,bo za min.byl jeszcze jeden wybuch i tak wielki ze raczej by nie przezyli.Pojechalism do szpitala,a tam fotoreporterzy z roznych stacji telewizyjnych:TVN,TVP1,TVP3. Boze jak sie ciesze ze z tata wszystk dobrze,ze sie nie skonczylo tragiczni,zycie jest taki kruche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia to trzymam kciuki aby skończyło się całkowitym wyzdrowieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki goba :) Ja mysle ze bedzie dobrze,troche pocierpi,bo go to strasznie piecze,ale bedzie z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia duzo zdrowia dla taty 🌻 , niech szybko wraca do domu ! U nas pobudka o 6 , i tak jepiej niz ostatnio o 5 :P Dziasiaj tez zapowiada sie bardzo ladny dzien, wiec trzeba wykorzystac go na spacer i plac zabaw. Chyba u wiekszosci z was ladna pogoda i kazda spedza duzo czasu poza domem, przez co nie ma czasu na kafe :D . Jutro Gabi konczy 7 tyg. a kikut pepowiny nadal jest !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia, zycze zdrowia dla taty i mam nadzieje, ze wyjdzie z tego szybko. A ja dostalam wczoraj @ i boli mnie brzuch jak diabli..jakby tego bylo malo boli mnie jeszcze zab :O Wiec do pisania sie nie nadaje dzis . Dobrze, ze Ninka grzeczna i na szczescie przeszly jej placze w kapieli, ale zaczynam coraz bardziej tracic pokarm, w sumie o to mi chodzilo, ale jakos mi zal :( Ale przeciez nie bede latac w pracy z laktatorem i butlami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze sie wam pochalic za moja starsza pociecha od 2 dni zasypia sama :D . W koncu sie za nia wzielam, bo juz nie mam tyle czasu , zeby siedziec z nia przy lozeczku 0,5 godz, albo dluzej. Nie bylo latwo, bo ciagle wychodzila z lozka , uciekala z pokoju, albo plakala i wolala mame :( . Wytlumaczylam jej , ze jest duza dziewczynka i powinna zasypiac sama, ze Olo ( jej kolega z placy zabaw) tez zasypia sam, za mamusia bedzie w pokoju obok . NO i jakos poskutkowalo :) , teraz musze sie tego trzymac. Jak to fajnie polozyc je obie do lozek i miec czas dla siebie. Zaluje , ze nie wprowadzilam tego wczesniej, tzn. probowalam, ale mala strasznie plakala, a ja bylam wygodnicka, bo kladlam sie razem z nia :( . A teraz obylo sie bez wiekszych problemow, moze poprostu dorosla do tego. Surfitka.... jak to mowia, nieszczescia chodza parami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki za zyczenia dla tatusia.:) Oj surfitko,ty bidulko wspolczuje bolu.:( Najgorszy to chyba bol zebow,a tak apropo to szybko dostalas @ agula super!bardzo madra masz corunie,trzymam kciuki aby juz sama spala,aby jej sie nie przykszalo za mamusia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----7.08- -----4445----56 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------01.08- - ---5100---?? Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----11.07- - ----4550---55 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---04.08---- ----5250--57 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----28.07-- - -----4200-----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------22.07------4630---54,5 el-mir-ka ----Kaja--------09.06----2850-----57----23.07--------3700--- -?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----21.07--- ----5200-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Kirysek---Tomaszek....12.06.... 3920....55.....23.07.........4600....?? Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----25.07 - - ----4250---58 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50-----05.08-- ------4950----?? Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----31.07--- ---4550----59 goba-------kubuś---------21.06---3600------59----06.08-- ----5340-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----21.07-------4760- ---55 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---30.07--- ----4450-----60 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????------?? demiluna---Julian--------27.06....3640-----???-----08.08 ------4760-----??? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------24.07- ------3110------?? kasia78----julcia--------11.06----2800-----52-------23.0 7-------5000---55 malinka*****---emilka----09.05---2300-----43-------28.07 --------5900---56 Byłam dzisiaj z małym na zastrzyku w szpitalu, miała przychodzić pielęgniarka, ale dzwoniła że jest chora i nie może do nas przyjść. Jeszcze tylko 2 zastrzyki i mam nadzieję że koniec. W poniedziałek mamy kontrolną rutyową wizytę u lekarza rodzinnego. Dziewczyny czy któraś z was karmiąc piersią podaje wieczorem dodatkowo butelkę?? Jak wam się to sprawdza?? Julek jest strasznym głodomorkiem i bardzo często chce jeść ,w ciagu dnia jest ok, ale wieczorem chyba mam za mało pokarmu i mały sie denerwuje i nie może zasnąć.Ostatnio wieczorem podałam mu pierś a potem w butelce pokarm który miałam zamrożony, wypił 80 ml i zasnął zadowolony i spokojnie spał. Już sama nie wiem co robić. pocieszające jest że przybiera na wadze dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demiluna ja pare razy podalam malej flaszke na noc, bo pustki byly w cyckach, ale mala nie spala mi wcale dluzej w nocy . Ale moja znajoma dawala dziecku piers w ciagu dnia a na noc flaszke , karmila tak przez 1 rok i bardzo chwalila sobie ten system :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała mi a jak wygladaja u twojej malutkiej te krosteczki dziewczynki jakie sa obiawy skazy białkowej bo moja julcia tez ma troche takich drobniutkich krosteczek tylko na buzi ale lekarz mowi ze to potowki i ja sama juz nie wiem dodam ze zmieniłam juz nastepne mleko teraz je bebilon 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surftika
Deminula, ja tak podawalam malej przez 2 tygodnie - caly dzien piers a na noc flache i mi akurat tak jakby spala 2h dluzej i latwiej zasypia przede wszystkim. A teraz wprowadzilam wiecej posilkow flaszka bo chce zgubic pokarm, moze zostawie tak na rano i wieczor jak pojde do pracy, zostalo juz tylko 4 tygodnie. Na razie mala dostaje 3 flaszki przez dzien i reszte cyc. Ewcia, mi tez sie wydaje ze szybko. Dzis mama mi opowiadala,jak moja babcia wezwala pogotowie, jak mama dostala @ 6 tygodni po porodzie, mimo ze karmila , bo babcia myslala, ze mama krwotoku dostala :o Bylo dla niej nie do pomyslenia, ze tak szybko mama dostala @, bo ona dostawala nie wczesniej niz 6 miesiecy po porodzie. Ale widocznie podalam sie z tym na mame ;) no i nie karmie w pelnym wymiarze i pewnie dlatego troche szybciej, tzn juz prawie 8 tyg :) Agula, pozazdroscic ze tak potrafisz corki poukladac, ja moja tez tak probuje i w sumie udaje sie ze zasypia w lozeczku :) Czasem musze smoka wlozyc, albo troszke pohustac lozeczko, z tym ze on ai tak spi gora pol godziny przez dzien ;) A co was tak dzis wymiotlo, ze nikogo nie ma ?? Ja na szczescie sie lepiej czuje juz niz rano. Zab czasem meczy, ale czekam na ubezpieczenie i dopiero wtedy pojde do dentysty, a wiem ze to bedzie kanalowe :o A @ jak @, zawsze mnie boli troche w pierwszy i drugi dzien. Dobrej nocki zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka moze kto na ciebie uroki rzucil????? U nas tez nie ciekawie, zrobilam wkoncu golabki, i maz na kiblu juz od 2 godzin siedzi:O tak go czysci, a zeby bylo lepiej, to jeszcze sie poparzyl , i musial do szpitala jechac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka, to Ninka w porownaniu do mojej spi niewiele. Ewcia - to najedliscie sie strachu, duzo zdrowka dla taty. Kasia moja miala kiedys caly policzek, i szyjke w takich malych krostkach, do tego w tym samym czasie czesto miala wzdecia, odstawilam wtedy zupelnie nabial. Krostki jak do tej pory juz sie nie pojawily. Podobno tez przy skazie bialowej skorka (tam gdzie sa zmiany) bardzo swedzi. Agula no to gratuluje sukcesu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za odpowiedź. Ja nie narzekam na nocki bo mały jak uśnie ok 21-22 (zazwyczaj zasypia sam w łóżeczku-najpierw kąpiel, potem cyc a potem kładę go do łóżeczka, gaszę światło i on zasypia) to budzi się ok 3 i potem ok 6 rano. Ostatnio niecierpliwi się przy cycu-płacze i potem ma ciężko usnąc. Zastanawiam się czy nie jest poprostu głodny, w dzień to jeszcze jakoś sobie radze, ale wieczorem kiedy trzeba jeszcze wyszykowac do spania Wiki nie daję rady. Sama widzę że pokarmu jest jakby mniej-albo mały cały wypija i nie nadąży się wytworzyć bo czasem to co godzine przy cycku jest, a nie da się go przetrzymac bo zaraz płacze i trudno go uspokoić. Postanowiłam jeszcze poczekać aż skończy antybiotyki bo może one na niego maja taki wpływ - takie zachowanie mniej więcej od 3-4 dni od kiedy ten antybiotyk dostaje-może zbieg okoliczności-już sama nie wiem. Surfitka jak podawałaś małej flaszkę na noc to nie było w dzień problemów z karmieniem piersią?? Bo tego obawiam się najbardziej - zależy mi żeby jak najdłużej karmić piersią - nie pracuję więc z tym nie ma problemu. Ewcia - dużo zdrowia dla taty trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. Ja dzisiaj wymęczona jestem - mały dał popalic-płakał cały dzień, nie wiem czy bolał go brzuszek, a może to nóżka w którą dostał zastrzyk. Dopiero w kąpieli sie uspokoił więc dolewaliśmy ciepłej wody i tak sie moczył ale przynajmniej nie płakał, a potem od nowa. Wiki też pokazała dzisiaj na co ja stać, myślałam ze wyjdę z siebie i stanę obok, a jestem sama w domu bo mąz juz czwartą noc w pracy, a potem w dzień odsypia. Marzy mi się długa kąpiel, ale to dopiero jutro pozwolę sobie na wylegiwanie sie w wannie jak mąż bedzie w domu, bo dzisiaj pewnie po 5 minutach Julek i tak by mnie zmusił do wyjścia. Dzisiaj musiał wystarczyc szybki prysznic. JUż wam nie marudzę, ale kto mnie zrozumie jak nie Wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, no moja tak ma od urodzenia z tym spaniem. Za to nocki prawie od poczatku w calosci przesypia, bo jak spi do 5 rano od 10 wieczor to jest super :) A potem zje i czasem dospi nawet do 9 rano :) I ja powiem szczerze, ze juz tak wole, niz zeby w dzien mi spala i w nocy budzila sie co 2 h. A wim, ze czasem dzieci tak tez maja. Deminula, nie bylo problemu, ale moze dlatego ze ja karmie wciaz przez nakladki i to sie troche inaczej ssa...ale teraz zaczynam zauwazac, ze czasem sie niecierpliwi, mimo ze jest pokarm, bo jej sie nie chce ssac. Szczegolnie wieczor, kiedy pokarmu jest mniej, a ona juz zmeczona. A kapieli zazdroszcze, bo moj za skarby swiata nie chce na mala popatrzec dluzej niz 10 min, wiec z reguly mam szybkie prysznice tylko :O Wymyslil, zebym sie kapala przez dzien jak mama jest :( No moglabym isc sie kapac jak Nina usnie, ale mi sie po calym dniu tez chce spac i jeszcze bym w wannie usnela ;) Moje dziecko zakochalo sie w maskotkach i potrafi lezec i wpatrywac sie w zebre albo zyrafe ( ma je na playmacie w kojcu ) :) I gada sobie do nich, potem przysnie na 5 min, obudzi sie i od nowa. Fajnie jak tak sie sama bawi, ja sobie moge spokojnie poprasowac czy zjesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja malutka budzi się w nocy co 3 godziny do karmienia. A teraz właśnie próbuje zasnąć w łóżeczku sama. Dałam jej smoka i moją koszulkę do spania i jak na razie jest ok. Haniutek sobie troszkę pomrukuje ale ma zamknięte oczka i może sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas ze spaniem jest nienajgorzej Haniątko zje o 20 do 23 trzeba sie z Nia pobawic pokazać okna ja wykorzystuje ten czas na cwiczenia z Mała ale jak zbliza sie 23 juz jest maly foch bo dzieciatko jest głodne czasem zje całą butle a czasem zaśnie w połowie i spi, niestety budzi sie jeszcze w nocy na jedzonko ale nie jest najgorzej. Za to dzis postanowiła mi zrobic niespodzianke-idziemy dzis do mojego taty na urodziny wiec ubrałam ja ładnie zeby zobaczyc czy wszystko pasuje ale Hani widocznie sie to nie podobało po postanowiła zrobic kupke, i tak sie przy tym cieszyła jak by to była najzabawniejsza rzecz na swiecie pewnie dlatego ze w pieluszcze sie nie zmiesciła i zabrudzila całe nowe sliczne ubranko ;) Musiałam ja po tym cała kąpać. Ale to mnie nie zaskoczyło zawsze jak jej zmienie pieluche to narobi w nowa chyba czeka aby załatwic wsie w czyściutka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×