Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Truskawka_

OD 12 LISTOPADA DIETA PLAŻ POŁUDNIOWYCH ! Tutaj chudniemy zdrowo !

Polecane posty

Zapraszam wszystkie dziewczyny ktore chca chudnac ZDROWO ,w dosc szybkim czasie ale bez jojo :) Poczytalam sobie troche na temat diety SB i stierdzilam ze to bedzie najlepsza dieta. Dla tych ktorzy nie wiedza do konca o diecie SB wkleje wazne informacje: Pierwsza faza trwa 2 tygodnie. Jest najtrudniejsza ale można przez ten czas schudnąć 5 - 6,5 kg (w zależności od wagi wyjściowej i naszej budowy)! W jadłospisie powinno się znależć 6 posiłków. Powinny one zaspokajać głód, muszą więc być normalnej wielkości. Produktów nie ważymy, a także liczenie kalorii jest zbędne. Produkty przyjazne diecie (zalecane): Wołowina: chude części, jak polędwica lub górna część udźca. Drób (bez skóry): mięso z piersi kurczaka lub indyka, szynka z indyka. Ryby i owoce morza: wszystkie gatunki ryb oraz skorupiaków. Wieprzowina: tylko chuda - gotowana szynka, polędwica. Cielęcina: zraz, kotlet cielęcy z kością (np. z combra), górna część udźca. Sery: (bez tłuszczu lub z obniżoną jego zawartością) cheddar, twaróg (1-2 procentowy albo odtłuszczony), feta, mozzarella, parmezan. Produkty mleczne: mleko (0 - 1%), chude mleko sojowe (do 4 gramów tłuszczu na porcję), maślankę (0 - 1%), jogurt naturalny ( 0 -1%) - należy ograniczyć do 2 porcji dziennie. Orzechy: orzeszki ziemne (20 szt.), pekanowe (15), pistacjowe (30), masło orzechowe (łyżeczka). Jaja: całe jaja bez ograniczeń (chyba, że są przeciwwskazania lekarskie). Tofu: miękkie, niskokaloryczne gatunki o obniżonej zawartości tłuszczu. Warzywa: karczochy, szparagi, brokuły, kapusta, kalafior, seler, jarmuż, ogórki, oberżyna, rzodkiewka, pomidory,cukinia, sałata, grzyby (wszystkie gatunki), szpinak, kiełki lucerny, papryka, cebula, pomidory, rzodkiewka, Rośliny strączkowe: różne rodzaje fasoli (również szparagowa), groch, soczewica, soja. Tłuszcze: olej rzepakowy oraz oliwa z oliwek. Słodycze bez cukru: (do 75 kalorii dziennie!) sorbety, dropsy, kakao, gumy do żucia bez cukru, Produkty zakazane: Warzywa: buraki, marchew, kukurydza, ziemniaki. Owoce: wszelkie owoce i soki. Produkty bogate w skrobię: wszystkie gatunki pieczywa, maca, płatki wszelakiego rodzaju , owsianka, ryż, makarony, ciastka, kasza, Inne: wszelkie alkohole, w tym także piwo i wino, nawet w małych ilościach. Zasada najważniejsza : UNIKAMY CUKRU !!!! Fruktoza niewskazana na pierwszej fazie. Są również produkty, których często nie jesteśmy pewni. Oto one : - szprotke w sosie pomidorowym można, ale sprawdzamy na opakowaniu czy nie ma cukru bo wiele ma; - len w ilości 2 łyżeczki dziennie, najlepiej smakuje z przepis Sunlight, czy zmielony czy nie kwestia gustu; - kiełki wszelkiego rodzaju dozwolone; - nabiał należy ograniczyć do dwóch porcji dziennie, spożywamy nabiał odtłuszczony, jogurty naturalne bez cukru jak najbardziej wskazane, serek wiejski 3% pycha; - kakao tradycyjne, zwykłe bez cukru; - kiełbasa wiejska, jak nie za tłusta to można; - schabowy ta sama zasada ale oczywiście bez panierki; -wszelkie części kurczaka dozwolone zwłaszcza chudziutkie piersi, jak udko czy skrzydełko to bez skórki; - ser żółty, tak ale dtłuszczony; - jajka tak ale bez przesady, ustaliliśmy tu granice maks 3 dziennie jeśli nie ma się problemu z cholesterolem, ale raczej należy nie przesadzać; -sezam jako panierka dozwolony; - zupy można zwłaszcza chudziutkie np. rosół, cebulowa, ale jak z proszku czy bulionu sprawdzamy czy nie ma cukru; - soczewica dozwolona; - kotlety sojowe podobno można ale nie należy przesadzać; Niestety często cukier jest w produktach bez których sobie nie wyobrażamy życia więc je ograniczami jak tylko możemy. Są to też produkty które wzbudzają kontrowersje na forach. Są niewskazane bo mają cukier, jednak wiele z nas nie daje się zwariować i je używa tylko w ograniczonych ilościach. Oto one z małymi uwagami : - majonez, lepszy już zwykły niż light o zawiera mniej węglowodanów - produkty konserwowe jak ogórki czy papryka – oczywiście lepsze świerze, ale ( ;) ) Czasem można sobie pozwolić np. do sałatek - ketchup ma chemie i dużo cukru – unikamy - musztarda to samo co ketchup Co do napojów – zasada główna 1.5L DZIENNIE WODY MINERALNEJ :) - kawy nie pijemy pod żadną postacią, 3 w1 już całkowicie odpada, ale !!!!! ( ;) ) stałe bywalczynie tego forum sobie na nią pozwalają i też pięknie chudną więc wszystko zależy od Was :), jak już pijemy i jeszcze dodajemy mleko to oczywiście powinno być odtłuszczone. Jednak nie jest nie zalecane w pierwszej fazie, bo sprzyja wahaniom poziomu glukozy we krwi - herbata zwykła dozwolona, jednak też nie jest nie zalecane w pierwszej fazie, bo sprzyja wahaniom poziomu glukozy we krwi. Najlepiej pić zieloną ( działanie jak kawa) maks 3 razy dziennie, i czerwoną dobrą na trawienie, herbaty owocowe są niewskazane; - redbull, coca cola, pepsi itp lepiej unikać ze względu na chemie i ogólenie panujący w nich syf, ale ( ;) ) czasem można sobie pozwolić gdy brakuje „smaku” -plusz i tego typu napoje witaminy, jeśli nie zawierają cukru to ok Pierwsza faza nie powinna trwać dłużej niż 3 tygodnie. Po 3 tygodniach max powinniśmy zacząć wprowadzać produkty inne jak chleb pełnoziarnisty, owoce, makaron i ryż pełnoziarniste czyli po prostu czas najwyższy na fazę 2. Nie powinno się ciągle wchodzić na pierwszą ponieważ pierwsza ma nas tylko oduczyć słodyczy i wyrównać pozom insuliny we krwi. Organizm potrzebuje błonnika, witamin izdrowych wskazanych węglowodanów zawartych w warzywach, owocach i produktach pełnoziarnistych. W przypadku przedłużania lub ciągłych powrotów do pierwszej fazy zwalniamy i roztrajamy sobie metabolizm. I zapomnijmy o marzeniach typu \"przejdę na pierwszą fazę to znów schudnę 6 kg. To nie prawda. Chudniemy szybko tylko przy pierwszym podejściu do pierwszej fazy i również to zależy od wagi wyjściowej. Jemy 5-6 posiłków co średnio 3 h.: trzy główne i 2 przekąski. Ostatni posiłek jemy nie później niż 3 h prze pójściem spać. We wszystkim należy znaleźć umiar i złoty środek. Na internecie mozna znalesc mase przepisow na I faze diety. Naprawde dieta jest super :) Zapraszam wszystkie chetne dziewczyny ! nie wazne czy masz do zrzucenia 4 czy 10 kg ! Razem bedzie razniej - damy rade :D WIELKI START ----- 12 LISTOPADA (poniedzialek) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Truskawka :) Dobry wybór! :) Sb jest naprawdę super dietą... ..Jestem na sb od poniedziałku.. ..Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanczi a ile juz schudlas przez ten tydzien ? :) jak sie czujesz na SB i jak dajesz rade? Dzieki mam nadzieje ze mi sie uda;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od poniedziałku -2,2kg.. nie jest to jakaś rewelacja.. ale może się coś ruszy w drugim tygodniu :) Jak pierwszy raz byłam na sb to przez pierwsze dwa tygodnie schudłam 4,5kg.. a potem (razem) ok.10kg.. Jeżeli nigdy nie byłaś na diecie bez chleba itd. to w pierwszym/drugim dniu możesz się czuć słabo.. przynajmniej ja tak miałam.. Ale naprawdę warto to przetrwać.. bo pozniej już tylko \'z górki\' ;) Teraz czuję się ok.. i nie ciągnie mnie do jedzienia.. Biorę błonnik.. i nie wiem czy on tak działa.. Napewno Ci się uda :) te 4 kg jesteś w stanie zgubić w dwa tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja jestem na SB od 7 listopada, narazie palce mi pochudly :) nie jem rzeczy niedozowlonych ale pije kawke ;) dam znac jaki wynik bede miec po pierwszym tygodniu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanczi gratulacje ! tez bym chciala tyle schudnac przez niecaly tydzien :) Wlasnie znalazlam na internecie kilka fajnych przepisow. Jak bede robic smaczne posilki to wytrzymam :) zapraszam wszystkich chetnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..Sarda ja też piłam kawę (3w1!!) i chudłam.. :) Teraz już się ograniczam.. 1,2 dziennie albo w ogóle.. :) ..Truskawka dasz radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam moze sie przylacze
z jakiej wagi i przy jakim wzroscie ile chudlyscie bedac na 1 fazie?:)dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wyrzuty sumienia bo dzis zjadlam zdecydowanie za duzo :( niestety jeszcze mam syndrom ze \"zaczna diete od jutra a dzis sie najem\" ... ale od jutra to sie zmieni :) musi sie udac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis wielki dzien ! zaczynam dietke SB :) Ciesze sie i mam nadzieje ze uda mi sie schudnac 4kg do konca listopada - to jest moj cel :) Najbardziej w tej diecie podoba mi sie to ze nie trzeba sie glodzic (t.j. na kopenhaskiej) i ze mozna jest do syta(oczywiscie tez nie przesadzajac ;) ). Bede na 1 fazie cale 2 tygodnie nie krocej :) Moze ktos sie przylaczy ?;) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenia87
czesc moje drogie zajmuje ten topic mponiewaz tez akurt od dzisiaj posatnowilam na tej diecie byc;) juz po sniadaniu herbatka z gurana i jajecznica z 3 jajek i 2 plastrow lososia ile waze uuuu zapomnialam sie zwazyc ale cos ok 67 ,68 kg:( buuu na 167cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenia87
no to juz pierwszy dzien za mna;-) na kolacje zjadlam salatke z kurczaka ,sera salaty,pomidora a potem jogurt , obym wytrzymala i sie nie poddala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, wprawdzie od tygodnia jestem na SB, ale postanowiłam się dołączyć, bo szukam wsparcia... nie dlatego, że jest cięzko, bo zwyczajnie ta dieta mi się podoba i mi odpowiada, ale dlatego, że fajnie jest mieć z kim porozmawiać i powymieniać się doświadczeniami...i przepisami, bo wcinanie ciągle kurczaka na tę samą modłę mnie już męczy ;-) Ja po tygodniu raz, że czuję się świetnie, dwa widzę rezultaty, wiec trzymam za nas wszystkie kciuki, żeby się udało... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) dzis moj drugi dzien diety SB. Czuje sie super- mysle ze wkoncu udalo mi sie znalesc idealna diete dla mnie :) dzis zjadlam Ś: omlet z 2och jajek z pieczarkami+troche salatki warzywnej (warzywa+losos+troszke majonezu) mniam pycha bylo :) zjadlam jako przekaske 15 pistacji dieta bardzo mi sie podoba i mam nadzieje ze wkoncu uda mi sie odzwyczaic od slodyczy ! Sluchajcie kupilam dzis cukierki alpenlibe (podobno mozna jesc twarde cukierki bez cukru) karmelowe z czekolada...niewiem czy moge je zjesc Napisze tutaj ich dokladny sklad: -składniki słodzące, czekolada z substancją słodzącą(masa kakaowa,emulgator lecytyna sojowa,kakao niskotluszczowe w proszku),naturalny aromat waniliowy(12%),śmietanka(5%),utwardzony olej roślinny. Mam watpliwosci dot. tej czekolady i smietanki...jak myslicie moge je zjesc (nie moglam dostac zwyklych alpenlibe bez cukru i bez nadzienia) pomozcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mursiana
Poczytalam troche o tej diecie a trafilam tutaj przypadkiem i bardzo chce ja wyprobowac moze przy waszym wsparciu to sie uda zaczne od dzisiaj bo jak narazie do tej pory wypilam tylko kawe wiec nie powinno byc problemu.Szkoda mi troche owocow ale co tam za to nie mam problemow ze slodyczami nie jadam ich wogole bo po prostu nie lubie mimo to jednak mam do zrzucenia kilka ladnych kilogramow moze ta dieta mi pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Fajnie że Wam dobrze idzie :) Ja bym sobie odpuściła te cukierki ;) ale nie jestem w stanie powiedzieć czy można je jeść czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek.
CZeść. Ja jestem na SB od soboty 4.listopada Do dzisiaj schudłam ponad 7 kg. Powodzenia !! To działa i jest naprawdę zaskakujące, że nie jestem głodna a wręcz przygotowane porcje są na tyle duże, że zjadam ich do końca. Trzymajcie sie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek.
powinno być: NIE zjadam ich do końca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mursiana
Matko Asiek 7 kg w 10 dni podbudowalas mnie mam nadzieje ze i mnie sie uda nie wiem tylko co z kawa bo jakos nie wyobrazam sobie dnia bez porannej kawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek.
polecam bezkofeinowa nescafe - smakuje niemalże tak samo, z mlekiem łaciate 0,5 także da się w tej diecie zalecana jest herbata rooibos - masakra w życiu nie piłam wstrętniejszej herbaty. Poza tym woda mineralna niegazowana bez ograniczeń :-) dasz radę ! Jestem z Tobą !! Przestrzegaj tylko dozwolonych produktów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow Asiek gratulacje :) to prawda nareszcie nie jestem glodna !A jedzenie naprawde jest dobre- zalezy po prostu jak sie je przygotuje i z czym. Ja dzis na kolacje wszamalam serek wiejski ala deser migdalowy normalnie niebo w gebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mursiana
Dzieki serdeczne.Ok odpuszcze i te kawe z mlekiem nie ma problemu bo tylko czarna lubie ale powiedz czy musze jesc az 6 posilkow dziwnnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek.
Acha... w drugim dniu czułam się fatalnie. Zawroty głowy, wymioty, bóle głowy - szok ! Ale da się przeżyć. Ja musiałam zażyć tabletkę bo w pracy byłam i musiałam być myśląca. Jak byłabym w domu to pewnie skorzystałabym z możliwości leniuchowania :-) Moja Mama też stosuje tą dietę z trzydniowym opóźnieniem do mnie i miała w drugim i trzecim dniu te same objawy - także myślę, że to była reakcja organizmu na drastyczny spadek kofeinki... Nie słodziłam kawy i w ogóle napi żadnych, więc vtoakurat zwalam na odstawienie kofeiny a nie cukru... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek.
ja nie jem sześciu posiłków, najczęściej trzy. Jakoś tak jestem przyzwyczajona, ale w miedzyczasie jakąś rzodkiewkę zjem czy sałatę, jako przekąskę. I nie jestem głodna. A obawiałam się najbardziej tego właśnie,że będę "głodować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek gratulacje! 7kg? wow ;) Jesteś na sb pierwszy raz? Ja jestem na sb od 9 dnii.. i narazie mój wynik to ok. 3kg.. Nie wiem dokładnie bo się dzisiaj nie ważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mursiana
swietnie bo zjadlam tylko obiad i jakos nie jestem glodna a balam sie ze moze robie cos nie tak dzieki Asiek sanczi 3 kg to tez niezle jak na poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek.
tak, ja jestem pierwszy raz na SB. Chyba dlatego tyl3e spadło. Poza tym moja waga wyjściowa ( wsty d się przyznać) 87 kg po tygodniu diety 80. Postanowilam wazyc sie tylko w soboty :-), żeby nie za często...żebym miała na co czekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanczi tez mam super wynik :) tez chce schudnac 3 a najlepiej 4kg do konca listopada ! myslicie ze to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiek.
Jeszcze chcuałam powiedzieć, że każdy spadek wagi jest dla naszego oragnizmu niesammowitą ulgą. Więc każdy kilogram na minusie to Wspaniała Wiadomość i należy się cieszyć. Pozytywne nastawienie i umiejętność cieszenia się z nawet malutkich postępów to klucz do sukcesu! Dziewczynki !! Jestem z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam pije kawe ale max 2 dziennie (a oprocz tego bezkofeinowa tez, tak lubie smak kawy) staram sie pic jedna ale dzisiaj pozwolilam sobie na druga :) aaaa i sa rezulataty, mialam sie zwazyc jutro (mija tydzien) ale pozyczylam wage... wiem ze schudlam bo widze po ciuchach :D pozdrawiam i do dziela! ps Truskawa ja bym sobie nie robila smaka tymi cukierakmi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×