Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Oczko-> mnie też dzisiaj spotkało coś miłego przechodziłam koło restauracji, przed restauracją siedział facet i rozmawiał przez telefon, jak mnie zobaczył, a właściwie mój brzuch zawołał entuzjastycznie: \"Ale pani pięknie wygląda\". Dodam, że wbiłam się dziś w dzianinową sukienkę przy ciele, więc brzuszek było bardzo mocno widać, nie odbierz tego źle, nie lubię końskich zalotów, ale widać było że mu się to wyrwało i że głównie chodziło o brzuszek. Jakoś mi się tak przyjemnie zrobiło :-). W ogóle ludzie zerkali na mnie, a właściwie brzuszek z jakimś takim miłym uśmiechem. Co do dotykania brzucha to moja siostra ostatnio dotknęła delikatnie mówiąc nie czułam się zbyt komfortowo :-(, także wyobrażam sobie jak to musi irytować. Może zrób sobie taką koszulkę, albo pas z nadrukiem: NIE DOTYKAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudaiomonia-> miałam podobny problem na początku ciąży, lekarz zapisał mi globulki Clotrimazolum i taki płyn do płukania Tantum Rosa. Clotrimazolum nie wzięłam bo jak byk na ulotce było napisane, że w ciąży nie wolno, lekarz zapewniał, że na 100% nic się nie stanie. Płukałam systematycznie Tantum Rossą i przeszło po paru dniach. Nie lekceważ swędzenia i absolutnie nie czekaj na powrót swojej lekarki, idź do kogokolwiek, nie leczone zapalenie może przejść na szyjkę macicy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malir masz racje jak najbardziej polecam tantum rose a z tego co wiem to znajome podczas ciazy stosowaly clotrimazol masc albo glubulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja tuż przed wizytą, padam normalnie z nerwów. Jeszcze tylko półtorej godziny. Takie mi się głupoty śniły, że szok. Normalnie się z płaczem budziłam. Ehhh mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Eudaimonia, leć do lekarza, jakiekolowiek, i poproś o jakieś środki, nie wolno takich rzeczy lekceważyć w ciąży. Biegiem :). Ja na szczęscie jeszcze nie miałam takiego problemu w ciąży, ale za to zawsze po antybiotrykach, przed ciążą. Lekarz ci coś da i będzie spokój dla ciebie i dla maleństwa. Malir jejku :) Hehehe to miłe jest prawda? Takie coś miłego ze strony obcych osób. :) aż się jakoś człowiekowi lepiej robi :). Hehehe. Co do dotykania, to ludzie cierpią na wtórny analfabetyzm, więc pewnie nawet jakbym sobie na czole napisała to by nie zwrócili uwagi. Dotykanie rodziny czy bardzo bliskich osób jeszcze zniosę, chociaż w wykonaniu niektórych mnie to męczy. Ale obcy ludzie? Ehhh ja mam naprawdę małą tolerancję na takie rzeczy. Nie lubie wogóle jak ktoś obcy, czy o kolega czy koleżanka, mnie dotyka a co dopiero głaskać czy masować po brzuchu. Ja wiem, ze to jakis miły gest. Ale niech się masują wzajemnie a od ciężarnych odczepią :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczko trzymam kciuki, koniecznie daj znać jak wrócisz!!! mała3 wczoraj czytałam sobie topik sierpniówek 2007, masz rację aż miło, jak tak jedna po drugiej trafiały na porodówki! :) :) :) :) my pewnie też będziemy takie podekscytowane!! och oby do sierpnia choć przyznam, że troche się boje! pozdrawiam :) :) 🌼 🌼 NICK..........WIEK......MiASTO..........OST. @.......TERMIN PORODU okokokokokokoko ...22...Kraków......18.10..........25.07/02.08.2008 BUDGIE........29.......Wrocław...........28.10.......... ...4.08.2008 Carmelina.....32.......Warszawa.........28.10........... ... .? Julka...........24........Londyn.............9.12....... .........? sikorka112....32.......Szczecin...........01.11......... .. ....? karusia1978...29........Kraków...........24.10.......... .31.07.200 8(?) anabanana1983... 24 .....Nowa Sól...... 24.10 .............01.08.2008 pola82...........25.......ok/Jeleniej Góry..3.11...............10.08.2008 cocaina83.......24......Wrocław..........24.11.......... .27.07. 2008 Ola8509........22.........Łódź..............29.10....... ..........? moniś............27..........Poznań..........26.10...... .....1.08.08r....18 tc czekająca na cud Sylwia 23.Ełk - Gdańsk...4.11...............? anqa81…........26….......Zamość…...... ....01.11……..... 07.08.200 evak............32......ok/Trójmiasta...... 03.11.........10.08.2008 Katee...........20.........Radom............9.11........ .......16.08.200(?) Gunia222.......22.....ok.Kielc...........20-11.......... ..27 -sierpien Evi_22........22.........ok.Bydgoszczy....16.11......... 2o.08.08 vanilka80.......27..............................15.11... ......22.08.08 ekinio...........29......W-wa................20.11...... ....26-31.08.08 kotkaaaa......25......Wawa....20.11....blizniaki3jaczki ..27.08.2008r Avinion..........29.......Kraków..........26.10......... .....02.08.2008 Sylwik2630......26.......Den..Haag.......27.11.......... .....??? dwie_kreseczki..24.....Gorzów Wlkp....20.11...............24.08.2008 Aniunia00.........24.......Tarnów...........17.11....... ......24.08.08 ewcia73...........34.......Wrocław..........17.11....... ......24.08.2008 mata78............29........Łapy.............21.11...... ........28.08.2008 ngLka.............26.........???.................22.11.. ...........29.08.208 anula28...........28.......Wałbrzych...........8.11..... ......15.08.2008 izagiersz..........29......Sochaczew...........13.11.... ......19.08.2008 Neluś82...........25........Poznań............???....... .........23.08.2008 izulka81.........27........Łódź..........20.11.......... .........27.08.2008 malolepsza......33.......kuj-pom..........20.11......... ........26.08.08 kala82...........25.......Poznań...........????......... ...........9.08.08 esab.............25.......Września............17.11..... .........29.08.08 Szylusia.........28........Gdańsk.............19.11..... .........22.08.2008 eudaiomonia___22____Górny Śląsk_____18.11.07______25.08.08 malir.............27......3miasto............hmmmm...... ......06.08.08 Justyska1234.....30....Wrocław.......15.11.............. ..22.08.2008 Viola27...........27.....Żory.............18.10......... .25.07/03.08.2008 Gimelka.......22..........lubuskie.....????............5 -10.08.08 arvena4.......26........UK/Basingstoke....05/11/07...... ....08.08.08 mmała3........35......Bydgoszcz............09/11/07..... ......16.08.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalallaaaa
Do Eudaiomonia: jestem również w ciąży, podobnie jak wy i często miewam zapalenia pochwy :(. Ostatnio lekarz przepisał mi nystatynę - to jedyny lek, który można brać w ciąży (to jest dopochwowy) + clotrimazol ale maść. Mnie pomogło. Sądząc po opisie masz to sam. Jednak do lekarza tak czy inaczej musisz iść, bo nystatyna jest na receptę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,co do dotykania brzucha to nikt obcy jeszcze mnie nie prubowal dotknac hehe ale ja nawet jak ktos z rodziny prubuje albo kolezanka to mam taki odruch ze zaraz sie odsuwam do tyłu :) eudaiomonia-> a ja czytalam ze to nie jest szkodliwe dla dziecka,tylko podczas porodu jak sie nie wyleczysz to moze sie zarazic a tak w brzuchu to nie bo go pęcherz chroni czy cos,ale ja na twoim miejscu poszlabym do innego lekarza,jest kilka leków ktore mozna brac w ciazy.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie. Ja tez mialam problem ze swedzacymi uplawami. Moja gin powiedziala ze sa to uplawy grzybiczne i wystapily najprawdopodobnej na skutek zmiany plynu do higieny intymnej. Polecila mi aby jak sie zacznie uzywac jednego to nie zmieniac. Przepisala mi tez Clotrimazolum dopochwowe i masc. tabletki wzielam moze ze 3 i mi przeszlo. Ale jakos na dniach znowu poczulam pieczenie. Tym razem sie posmarowalam ta mascia. Ginka mowila ze w ciazy zdarza to sie czesto i ze lepiej to wyleczyc podczas ciazy. No! Oczko-> co do macania brzuszka ... nienawidze tego. Toleruje tylko meza no i najlepsza przyjaciolke. Ale jak mnie ktos inny zaczyna \"glaskac\" to jasna chole*a mnie trafia. Najgorzej jak napatoczy sie szwgier, ktorego bardzo, ale to bardzo nie lubie!! wrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu taka cisza dziaiaj? Rno obudzil mnie bol brzucha. Normalnie nie wiedzialam co sie dzieje. Na szczescie mi przeszlo. Jeszcze nawtykalam sobie glupot do glowy, bo bylam samiutenka w domu! lezalam z telefonem zeby w razie co po meza dzwonic. Obeszlo sie bez tego. Teraz juz dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane :) wiedziałam że na Was moge polegać ! Więc dziękuję za odpowiedzi i uwagi :-) dzwoniłam dzisiaj do mojej drugiej gin - jutro sie z nią umówiłam bo dzisiaj nie zdąże ... nie mam czym jechać - nie mam jeszcze samochodu a pociągiem nie ruszam sie ani autobusem bo ... kaszle jeszcze . Ale z tego co widze i sie wypytałam nie miałam obroninej flory naturalnej bakteryjnej i właśnie doszło do tego ... jutro na 8 rano mam być - nie umiem sie doczekać ! Bo to tak piecze :o o jezu chętnie bym sobie posiedziała na szczotce drucianej !!! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gimelka-> ja czytalam ze tego sie nie da w ciazy wyleczyc na 100% i moze sie nawracac bo nie mozna brac lekow ktore sa mocniejsze,i najlepiej wogole nie uzywac plynow do higieny ktore sa zapachowe .Mnie na szczescie nie lapia zadne infekcje na razie,ale wiem ze to czesta przypadlosc kobiet w ciazy.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudaiomonia-> na pewno ci cos przepisze i przejdzie;)ale dziecku na pewno nie zaszkodzi jak masz od kilku dni wiec o to sie nie masz co martwic;)Ja mialam bakterie w moczu to mialam antybiotyk przepisany i do tego globulki ktore wlasnie chronily zeby sie infekcja nie zrobila .Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jestem ze styczniówek 2008 i pozdrawiam Was serdecznie. okokokoko... te koszmarne sny w ciąży to norma... jejuuu - co mi się śniło! horror za horrorem :P ale teraz już nie mam czasu żeby spać - nie mówiąc już o śnieniu ;-) -już nie wiem co lepsze... ;-) Jeśli szukacie ciążowych dżinsów / bluzki - zapraszam na moje 2aukcje: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=6283793 A na koncie firmowym sprzedaję produkty niemieckie: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=6992792 Dużo zdrówka i łatwych porodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrociłam. Buahahaha kurcze dziewczyny nie uwierzę nigdy więcej w swoją kobiecą intuicję, ona zawsze mówi na odwrót. BĘDZIEMY MIELI CHŁOPAKA :D Siusiak na pól ekranu. Nie no żartuje ehehe. byłam pewna, że dziewczynka, teraz muszę się przestawić na inny tok, że to będzie jednak syn :D Hehehehe. Mikołaj. :D Jest cały i zdrowy, robił mi to badanie ponad godzinę, ale wszystko dokładnie sprawdził. Jest odrobinę mniejszy, ale lekarz mówi, że w moim przypadku, gdzie miałąm długie cykle te kilka dni mniej to całkiem normalne. Kurcze, nie ma rozszczepu ani kręgosłuypa, ani wargi, serducho działa prawidłowo, wszystkie przepływy krwi w normie, łożysko też. Wszystko wszystko jest ok :). NO i ma siusiaka buahahaha, kurcze no nie mogę :D mąż szczęśliwy jak cholera. :D A z tymi wodami też jest ok. Aha i wogóle termin mam na 28 lipca, hahahah urodziny mojej mamy :D Hehehehehe. Także już poprawiam w tabelce :). Boże ale mam kocioł w głowie :D Oczywiście pozytywny :D NICK..........WIEK......MiASTO..........OST. @.......TERMIN PORODU okokokokokokoko ...22...Kraków......18.10..........28.07.2008 BUDGIE........29.......Wrocław...........28.10.......... ...4.08.2008 Carmelina.....32.......Warszawa.........28.10........... ... .? Julka...........24........Londyn.............9.12....... .........? sikorka112....32.......Szczecin...........01.11......... .. ....? karusia1978...29........Kraków...........24.10.......... .31.07.200 8(?) anabanana1983... 24 .....Nowa Sól...... 24.10 .............01.08.2008 pola82...........25.......ok/Jeleniej Góry..3.11...............10.08.2008 cocaina83.......24......Wrocław..........24.11.......... .27.07. 2008 Ola8509........22.........Łódź..............29.10....... ..........? moniś............27..........Poznań..........26.10...... .....1.08.08r....18 tc czekająca na cud Sylwia 23.Ełk - Gdańsk...4.11...............? anqa81…........26….......Zamość…...... ....01.11……..... 07.08.200 evak............32......ok/Trójmiasta...... 03.11.........10.08.2008 Katee...........20.........Radom............9.11........ .......16.08.200(?) Gunia222.......22.....ok.Kielc...........20-11.......... ..27 -sierpien Evi_22........22.........ok.Bydgoszczy....16.11......... 2o.08.08 vanilka80.......27..............................15.11... ......22.08.08 ekinio...........29......W-wa................20.11...... ....26-31.08.08 kotkaaaa......25......Wawa....20.11....blizniaki3jaczki ..27.08.2008r Avinion..........29.......Kraków..........26.10......... .....02.08.2008 Sylwik2630......26.......Den..Haag.......27.11.......... .....??? dwie_kreseczki..24.....Gorzów Wlkp....20.11...............24.08.2008 Aniunia00.........24.......Tarnów...........17.11....... ......24.08.08 ewcia73...........34.......Wrocław..........17.11....... ......24.08.2008 mata78............29........Łapy.............21.11...... ........28.08.2008 ngLka.............26.........???.................22.11.. ...........29.08.208 anula28...........28.......Wałbrzych...........8.11..... ......15.08.2008 izagiersz..........29......Sochaczew...........13.11.... ......19.08.2008 Neluś82...........25........Poznań............???....... .........23.08.2008 izulka81.........27........Łódź..........20.11.......... .........27.08.2008 malolepsza......33.......kuj-pom..........20.11......... ........26.08.08 kala82...........25.......Poznań...........????......... ...........9.08.08 esab.............25.......Września............17.11..... .........29.08.08 Szylusia.........28........Gdańsk.............19.11..... .........22.08.2008 eudaiomonia___22____Górny Śląsk_____18.11.07______25.08.08 malir.............27......3miasto............hmmmm...... ......06.08.08 Justyska1234.....30....Wrocław.......15.11.............. ..22.08.2008 Viola27...........27.....Żory.............18.10......... .25.07/03.08.2008 Gimelka.......22..........lubuskie.....????............5 -10.08.08 arvena4.......26........UK/Basingstoke....05/11/07...... ....08.08.08 mmała3........35......Bydgoszcz............09/11/07..... ......16.08.08 Moniś nie ty jedna się boisz, ja się pewnie z Violą zacznę rozpakowywać pierwsza :D Aaaa, nie wiem co to będzie :D Viola może to dlatego, że na uczelni mam dużo osób na roku i każdy myśli, że teraz może być moim znajomym a tym bardziej mnie dotykać, blehhhhh. Gimelka już myślałam, że jestem sama z tymi nerami na dotykających, że to ja jestem taka niedotykalska. Mam nadzieję, że z brzuskziem już jest wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczko ja też z mężem jak będzie chłopak to Mikuś :-) a jak dziewczynka to Nadia i tak już zostanie ;) ciekawe kiedy będzie u mnie wiadomo czy to Mikuś czy Nadia ? Nie umiem sie doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczko-> no to bardzo sie ciesze ze wszystko z dzidziusiem ok ale ci zazdroszcze ze juz wiesz co bedziesz miala,ja tez troche jestem na dziewczynke nastawiona:)Aaa wczoraj poczulam kopniaki przez jakies 10 min co chwilke kop hehe mam nadzieje ze to to raz nawet tak mocno ze sie wystraszylam bo sobie spokojnie siedzialam wiec chyba to nic innego jak dziecko tak jakby mi banka pekła w brzuchu cos takiego.Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oko a gdzie robilas to USG genetyczne? i za ile jak moge spytac? a MOWILAM ze bedziesz lipcowka ;) slonica nie jestes aby dluuuuugasnie w ciazy chodzic ;) ja tez cos czuje ze w lipcu male sie wykluje, i czuje ze to facet. Szymek?zobaczymy.. wybieram sie 4D ale jak slysze ze to AZ 300 zl to mnie cofa;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola no to gratuluje, ja już czuje normalnie kotłowanie się malucha w środku, ale się już potem denerowował na tym usg. :D Ja na początku też miałam banieczki, ale potem, bardzo szybko już takie pukanie od środka :) Ekstra uczucie prawda? :D Kurde hehehe, właśnie się bałam, w sumie z pierwszego nt wychodził 2 sierpnia :). No i lekarze wyliczali wg moich długich 41 dniowych cykli. A na kiedy ty masz termin, wogóle dlaczego nie ma cię w tablece :D ? :D Co do usg to robiłam tam na Flioriańskiej 24, tam też chodze do ginekologa. Płaciłam 150 zł za genetyczne. Jestem naprawdę zadowolona z tych lekarzy. Można dzwonić o każdej porze dnia lub nocy, szybkie terminy. Spoko. Ja chciałam też Szymka, ale już jest w rodzinie. :)Ja na to 4d się zastnawiam i chyba wolę wydać na coś innego. Już nie wierzę w intuicję :d hehehehe. Eudaimonia mi się Nadia też marzyła, ale mężowi się nie podobało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, nie ma mnie w tabelce bo mnie ktos wywalil. Ale nic to, moze w lipcu urodze? nie wypowiadam sie wiec ani w topicu lipcowym a i zadko na waszym. Chcialabym w sierpniu urodzic, uwielbiam lwy sierpniowe...a lipcowe tak nie bardzo.. tego Szymka bede musiala przeforsowac, tez jest w rodzinie ale dalszej i nie dzidzius ale duzy chlopak ;) a czyli na Floryjanskiej robilas genetyke..ale nie u Oplawskiego? bo ja slyszalam ze tylko kilku lekarzy w polsce ma prawdziwe uprawnienia do robienia tego typu USG. gdzies w necie krązy lista tych lekarzy. Ja nadal nie czuje ruchow..jutro ide do lekarza, zapytam co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczko-> no fajne uczucie :) powiedzcie mi jak dziecko jest ułożone w brzuchu do gory nogami czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde no - czucie ruchow to naprawde sprawa indywidualna. Ja pod koniec 17 tyg mowilam gince ze jeszcze nie czuje ruchow a ona na to ze to zdecydowanie za wczesnie ze powinnam poczuć tak ok 21-22 tyg :) Poczułam zaraz na drugi dzien ;) Bądz czujna wieczorkami - zwłaszcza jak lezysz - ja w tej pozycji ( z wyprostowanymi nogami) czulam Borysa najlepiej :D POWODZENIA pozdrawiam Oczko he he a jednak chłopak?? U mnie intuicja sie sprawdziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde to musisz się dopisać znowu :). Ja też będe pewnie lipcowa :D A sama topik założyłam, więc gdzie bym miała pójść. Ja jestem lew sierpniowy, moja mama jest lipcowa, jej tato też był i to cudowni ludzie :D Także mnie to cieszy :D. No u nas Szymek też jest w dalszej rodzinie, ale Mikołaja nie ma, jeszcze może się zmieni, bo coś mi to imię nie do końca leży :). Co do USG genetycznego na Floriańskiej nie robi go Opławski, a taki inny facet i tylko on robi tam tego typu rzeczy. Bodajże Opalski. A Opławski, jest tylko gienm prowadzącym i on robi zwykłe usg :). Co do ruchów, to jeszcze masz czas, niektóre kobiety w 22 dopiero zaczynają czuć :) Viola ono sobie pływa, ale jest tak jakby bokiem, u mnie dzisiaj główka była po prawej stronie a nóżki po lewej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde no ja pierwsze ruchy poczułam i nadal czuje intensywniej po zjedzeniu czegoś słodkiego, bardzo słodkiego i po położeniu się :) Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola tak gdzies do 32 tyg ( nie wiem czy dobrze mowie ) dziecko pływa sobie w brzuszku wiec nie ma okreslonej pozycji- moze ja sobie zmieniac kilka razy w ciągu dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahah Oczko gratuluje synka, pamietasz nasza rozmowe ty blas pewna dziewczynki a ja caly czas chlopca za 2 tyg wybieram sie na 4d wiec tez nie zaskoczy mnie wiesc ze moje przeczucie bylo mylne i jednak zamiast piotrusia bedzie jezynka :-) ale najwazniejsze ze cale i zdrowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a co do ruchow to ja jeszcze chyba nie czuje mam czasami takie dziwne uczucie w podbrzuszu ale to ani manki ani motylki tylko cos innego no nic jak na dobre zacznie sie ruszac i bede juz pewna ze to dzidzius bede widziala czy teraz to tez bylo malenstwo milego dnia kobietki u mnie dzis lade slonko wiec chyba pomyje okna i zawiesze nowe firanki i moze ustroje juz dom wiosenno-wielkanocno haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokoko najszczersze gratulacje, super wiesci z twego brzuszka-- chlopak !!!!!!! Moja intuicja mowi mi ze dziewczynka a jak bedzie to zobaczymy :) w ktorym tyg robilas to geneteyczne ? ja jestem umowiona w 19 tyg na takowe a to jeszcze 3 tyg i juz nie moge sie doczekac :):) buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wg miesiączki 19 tydzień i 5 dni, wg mojego kalendarza 20 tydzień a wg usg 19 i jeden dzień :d Hehehe także średnio wychodzi w dwudziestym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×