Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Ana a mi też możesz przesłac ???? podesle meila na fb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabanana1983
plisza pewnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana o jakim badaniu crp piszesz? Co chcesz sprawdzić? I jak tam po wizycie? U nas na razie trochę lepiej - gorączka zmalała (w nocy się podwyższa) katar przechodzi i myślę, żeby poczekać do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wójcika kupiłam kiedyś Natalce takie małe bolerko i ostatnio kostium na plażę ale z wyprzedaży i nie dałam więcej niż 30-35 zł. Coccodrillo tez jest koszmarnie drogim sklepem i przeważnie pustym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naturalna crp to Białko C-reaktywne, w skrócie CRP (ang. C Reactive Protein) białko należące do tzw. białek ostrej fazy. Wytwarzane głównie w wątrobie i komórkach tłuszczowych. Białko C-reaktywne bierze udział w odpowiedzi immunologicznej, ponieważ ułatwia wiązanie dopełniacza, ułatwiając tym samym opsonizację i fagocytozę czynnika infekcyjnego oraz moduluje funkcję granulocytów i monocytów. Podwyższone stężenie CRP we krwi występuje w stanach zapalnych, wykazując dużą dynamikę zmian stężenia. Może zwiększać się także w przebiegu urazów, zawału serca, chorób nowotworowych. Na CRP mają także wpływ choroby przewlekłe, masa ciała, wiek, rasa, palenie tytoniu i stosowane leki. Stężenie CRP we krwi zdrowego człowieka zwykle nie przekracza 5 mg/l (najczęściej 0,1-3,0 mg/l), ale w ciągu 2448 godzin może zwiększyć się nawet 1000-krotnie. Uznaje się, że stężenie powyżej 10 mg/l mocno przemawia za obecnością stanu zapalnego o różnej etiologii. U osób z chorobami nowotworowymi stężenie CRP może osiągać wartości trójcyfrowe, ale największe wartości obserwuje się w zakażeniach bakteriami Gram-ujemnymi, po dużych urazach lub operacjach (ponad 500 mg/l). sciagnela z wikipedii haha u nas sie placi 15zl pielegniarka pobiera krople krwii z palca i wynik jest w ciagu 5min, mala wczoraj miala 8 ale ze to rzeziebienie od srody wiec jest ok bo gdyby bylo gorzej to wynik bylby ponad 10, lekarz ja obadal i jest czysta osluchowo, gardlo tez wiec stwoerdzil ze organizm sam dobrze walczy iz mierza juz ku koncowi a ja za to mam angine :( dostalam antybiotyk mala ma sie dobrze, pelna energii, goraczki juz nie ma, katar sie konczy a ja po lekach czuje sie jak zdrowa tylko musze wziac cala serie.. Plisza mialas napisac maila na fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie mogę dogonić, gdzie w końcu piszecie :D. Ja teraz się lenię, pisałam właśnie, że zafarbowałam włosy no i czekam na środę, myślę że wtedy zrobię test. Ale na razie nic niesłychanego się nie dzieje, w tamtej ciąży już po tygodniu od zapłodnienia biegałam sikać jak szalona :D. A teraz cisza. Zobaczymy. Dla relaksu jutro piekę sernik z chałwą :D. Zobaczymy co to wyjdzie. Naturalna, to dołączaj i po sprawie :D> Żartuję wiem jak to z tymi przeprowadzkami, remontami i innymi nie ma głowy do starania. Współczuję wam teraz tej sytuacji z mieszkaniem, lipa tak, tu ubywa, tu trzeba działać. Trzymam więc kciuki za szybki obrót sprawy. Zdrowia dla Natalki. Taki sezon że teraz wszyscy łapią jakieś paskudztwa. Julka to co ile teraz męża masz w domu? A Filip, jego teksty rozwalają :D. Jak zaczniesz czytać Larssona to daj znać, czy w porządku, bo mam straszną ochotę. Ana zdrowia zdrowia zdrowia. Co do wójcika to byłam w piątek i ceny powalaja, niestety ale dla takich maluchów, jeszcze takich papraków jak mój Miki to szkoda wydawać tyle, co założe mu coś nowego to zaraz jest utytłane :D. A dres po przecenie kosztuje 120 zł :D. Dziewczyny wy tak potraficie skupić się na audiobookach? Ja nic z tego nie kumam jak mi ktoś czyta :D. A najlepiej się zasypia wtedy :D,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej okoko z mężem to różnie bywa, ale zazwyczaj wyjeżdża w niedzielę wieczorem i wraca środa wieczór. Tak jest najczęściej. Dobrze, że mamy go na weekendy :D Ale czw i pt też pracuje :D Wiem, zakręcone to ale firma ma siedzibę w 2 miejscach i tak sobie jeździ. Tylko na ten rok. Damy rade :D Wynajmują mu hotel więc luzik. abananana ja i audiobooki się nie rozumiemy. Moze lecieć, słucham , ale nie słucham. Nie potrafię się skupić. Kupię książki. Którą pierwszą? Czy to bez różnicy bo to niepowiązane ze sobą powieści? okoko chyba za szybko chcesz te objawy czuć :D heh Mój mąż twierdzi, że już mu się nie chce myśleć co będzie i jak będzie. Że się wymyśli jak zajdę w ciążę. Ja chyba faktycznie za dużo gadam i myślę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co wy ja sobie puszczam audiobooka jak juz leze w lozku, fakt slucham tylko po jednym nie za dlugim rozdziale bo potem juz zasypiam haha, czasem jak mala sama sie bawi to tez sobie puszczam ale oczywiscie sluchawki w uszach bo nie wiem czy skupilabym sie gdyby lecialo gdzies w drugim pokoju :) chociaz ja mam bardzo podzielna uwage :) potrafie pisac cos na kompie i ogladac a dokladniej sluchac film z tv :) oczko 3mam kciuki!!! kurcze a ja tak wczoraj zaczelam rozmyslac ze przyjechal maz nma weekend poszalelismy, wypada polowa cyklu a ja biore antybiotyk :( tylko ze nie czuje jajeczkowania wiec moze znow mi sie wszystko opoznia i w tym wyopadku byloby dobrze.. milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekę ten sernik z chałwą, zobaczymy co będzie. Miki śpi, więc mam chwilę na kawę :). Julka no to faktycznie przekichane, ale tak to chyba jest w większych firmach, bo mojej kuzynki mąż też tak jeździ, ale jakoś dają radę. Co do słuchania, to mam tak samo, jestem typowym wzrokowcem. A objawy. sprawdzałam :D. Nawet z czystej ciekawości. Zaszłam w ciążę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moglabys wrzucic przepis
na ten sernik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekę ten sernik z chałwą, zobaczymy co będzie. Miki śpi, więc mam chwilę na kawę :). Julka no to faktycznie przekichane, ale tak to chyba jest w większych firmach, bo mojej kuzynki mąż też tak jeździ, ale jakoś dają radę. Co do słuchania, to mam tak samo, jestem typowym wzrokowcem. A objawy. sprawdzałam :D. Nawet z czystej ciekawości. Zaszłam w ciążę ok 9-11 listopada :D, 23 topik założyłam :D. Test zrobiłam 20 listopada i wtedy wyszła mi bardzo blada kreska :D. A 16 jechałam do rodziców i myślałam, że umrę w pociągu, tak mi się chciało do wc i całą ciąże tak miałam, czyli objawy miałam już po 7 dniach. U mnie to bieganie do wc było bardzo dziwne, bo w normalnych sytuacjach chodzę b. rzadko. A tutaj :D. spręzyłam się wtedy ze wszystkim :D. Dlatego może teraz tak czekam na to co będzie :D. Ana może faktycznie coś się pomieszało :D. Przepis na sernik jest tutaj :D. http://mojewypieki.blox.pl/2010/12/Sernik-chalwowy.html PS: coś ucięte było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moglabys wrzucic przepis
dziekuje 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja im bliżej "werdyktu" tym bardziej się stresuje :D. Hehehehe kobieta zmienną jest. Jeśli ten sernik będzie dobry w smaku, a polewa jest, bo sprawdzałam :D. To będę go często piekła. w sumie wykonanie zajęło jakieś pół godziny do 45 minut w porywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę że temat ubranek był poruszany. Z Nexta miałam mało, za to Early Days trochę tego było z Irlandii od szwagierki i byłam zadowolona. Poza tym mam dużo produkowanych dla Dunnes Stores w Irlandii i też jestem zadowolona. Poza tym mam dużo niefirmówek. Dołączam się do dziewczyn starających się. Od tygodnia zero zabezpieczeń. Ale znając moje cykle nieregularne pewnie szybko nie zaskoczymy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie boli głowa, z tyłu takie pulsowanie. Od 2 dni od rana do wieczora. Aspirna nie pomaga, nic. Nie wiem co jest zgrane. Ciśnienie mam dobre. eh :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik wyszedł mega, mega, do południa już nie było nic :D. Jedyny minus, 12 godzin w lodówce. Ale polecam :D. Julka, może sen dobrze zrobi. Lady Mia trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyMia a może uda się od razu :) Trzymam kciuki. Ja się chyba wstrzymam do końca roku bo chce jechać na dłuuugie wakacje. Zobaczymy. Ja to ciągle coś wymyślam, nie wiecie nawet jak mi ciężko się zdecydować :o Masakra. Jako że jestem w Polsce to poszłam do empiku. Kupiłam tą trylogię Millennium, w pakiecie wszyło taniej niż osobno. I pamiętacie taką serię kwadratowych książeczek "poczytaj mi mamo" ? eh książki z mojego dzieciństwa !!! Trochę za trudne chyba jeszcze dla małego, ale mam ! Cieszyłam się jak głupia z tego :D http://www.empik.com/poczytaj-mi-mamo-bechlerowa-helena-grabowski-slawomir-nejman-marek-papuzinska-joanna-porazinska-janina-wawilow-d,prod58850807,ksiazka-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah i muszę powiedzieć, że znalazłam super butki bartki, takie za kostkę, ostatnia para i przecena 89 zeta więc wzięłam. Przecenione bo z tej kolekcji wrześniowej chyba. Ale mi to wisi :D Rozmiar mojego dziecka to 29 !!! Kobieta w sklepie w szoku że 2,5latek ma taką wielką stopę :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh ula rzeczywiscie Filip jest wielki choc moja Martyna ma jakies 96cm a noge 25 i tez wszyscy sie dziwia ze taka jest wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko, jakie te wasze dzieci duże, albo mój Miki mały. W sumie teraz waży max 13 kg, ubranka nosi na 86-92, rozmiar buta 22-23 zależy od firmy. Zacznę się zastanawiać czy coś z nim nie tak. Poprosiłam dziewczyny na FB, ale tu też poproszę, macie przepis, sprawdzony na oponki? Bo chcę smażyć w czwartek. Julka, te książki pamiętam, ostatnio nawet z kimś o nich rozmawiałam. Budzą wspomnienia :D> Nie wiem jaki format teraz mają, z tego co mi się wydaje, że widziałam to większy, bo kiedyś to były kwadratowe, mniejsze od zeszytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziwczyny🌻 Oczko moja tez nosi ubranka rozm 92, buty ma 23 a wazy 12kg W koncu nauczyla sie sikac na nocnik:) Przed chwilka wrocilam ze spacerku i mala zmeczona zaraz zasnela,pogoda jest okropna tzn slonko swieci w miare ciepło tylko bardzo zimny wiatr:-/ my o dzisdziusia zaczniemy sie starac tak pod koniec wrzesnia chociaz moj mąż to juz by chcial ale ja chce zeby sie urodzilo tak jak Vanesska w lipcu i mam nadzieje ze mi sie to uda przynajmniej nie musialabym ubranek kupowac bo po niej mam duzo i niektore nawet nie uzywane no chyba ze bedzie chlopczyk:) Pozdrowionka🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam dużo takich neutralnych ubrań, chociaż na razie niewiele mam i nie wiem co do mnie wróci. Julka okej to pewnie te spróbuję. Bo w tamtym roku mi lipne wyszły. ALe mi się dzisiaj nic nie chce, masakra. Taka była piękna pogoda, a w Mikiego jakby diabeł wlazł, wył, krzyczał, wściekał się itd. Coś okropnego. A ja jutro marzę o pączku i pofolgowaniu sobie w diecie :D. leclerkowe pączki, mniam mnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Moja Natalka tez jest spora i wygląda na co najmniej 3 latka - ma 98 cm wzrostu, ponad 14 kilo i buta rozm. 26. No i do tego nawija jak najęta :-) hehe ostatnio jak byłyśmy u lekarza to taki facet ją zaczepiał (jakiś ojciec innego dziecka) i potem wszedł z nami do gabinetu bo coś tam chciał załatwić na szybko i zaczął młodą smyrać w plecy a ona do niego "No coś ty, puknij się w głowę" :-D i tak z nią wszędzie - nie ma żadnych hamulców w tym co chce powiedzieć :-p Ostatnio też mówi do mnie "mamo jak siedziałam tam przy twoim komputerku to wyciągnęłam gila z nosa" a ja pytam i co z nim zrobiłaś? (bo ogólnie nie pozwalam jej dłubać w nosie a jak już się zdarzy to ma wołać i wycieramy w chusteczkę) A ona "wrzuciłam do drukarki" :-O no i faktycznie potem mąż sprawdził i tak było... a potem rodzice się martwią, że drukarka nie drukuje dobrze :-p To dziecko ma takie pomysły, że słów brak. I wymyśliła sobie wymówkę na wszystko - jak ją pytam czemu tak zrobiłaś? (coś złego) to mówi "bo tak chciałam" albo "bo lubię". Na groźby wyniesienia zabawek do piwnicy albo oddania innym dzieciom jak nie posprząta reaguje jeszcze większym zaangażowaniem w pakowanie ich do worka do wyniesienia. I nie plącze potem za nimi choć czasem o nie spyta. A jak mówię, że nie obejrzy bajki to odpowiada "no to nie". I generalnie trudny ma charakter ale jednocześnie jest przesłodka. ana Dzięki za info o crp.... tez to w końcu znalazłam w Wikipedii hehehe i nawet chciałam Natalce zrobić ale u nas tylko na czczo z rana i odbiór na drugi dzień więc sobie darowałam bo w tym dniu poszłam z nią na kontrolę. oczko Co mam być to będzie...nie zadręczaj się tak :-) Ja z małą kolejny tydzień na zwolnieniu. Gorączka jej przeszła, katar też ale ma teraz trochę kaszel i kilkakrotnie incydenty z wymiotami i biegunką ale tak dziwnie bo pojedynczo. Już nie wiem co, gdzie piszecie ;-p ale odnośnie nifuroksazydu to jak w zeszłym roku młoda miała taką ostrą jelitówkę to od różnych lekarzy słyszałam opinię, że to kiepski lek i działa raczej na zasadzie placebo. Teraz tez jej to przepisała doktorowa ale nie podałam bo biegunka przeszła. Udało mi się wcisnąć jej orsalit i smectę. Codziennie dostaje też przy tej infekcji probiotyki. Narobiłyście mi smaku na te słodkości i może sama coś zrobię :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej naturalna a Ty tak zawsze po nocach piszesz, nocny marek z Ciebie :D Z tymi dzieciakami nic nie mów, mój mały dziś w sklepie wypalił do kobiety z dzieckiem " ale brzydki dzidziuś, widzisz? " ehh Nic nie poradzisz, mówią co myślą i tyle. Najbardziej mnie leczy gadka w stylu " kiedyś to były inne dzieci....:D okoko testowałaś już ? Byłam dziś u babci na pączkach, mały zjadł 3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Zjadłam jednak tego pączka, teraz mnie brzuchol boli. Mam do tego masakrę z rękami, dzisiaj sobie jeszcze doprawiłam pieczeniem oponek, zagniatanie, mycie itd, popękały mi dłonie, pieką jak szlag. A z Mikołajową skórą poradziliśmy sobie. Kupiłam Balneum do skóry atopowej, piekącej lub swędzącej, łagodzący, świetnie się sprawdza. Julka testowałam, kilka testów z bladą kreską, dwa testy na nie, poranne i bądź tu mądra. Czekam do dnia kiedy mam mieć okres. Naturalna, ale odzywki ma :D. Niezła jest :d. hehehehe. Uśmiałam się. Hehehehe o tej drukarce i gilu, to mężowi właśnie opowiadałam, ale się uśmiał. :D Matko pomysłowe dziecię. Ale to chyba taki wiek dziwnych pomysłów. Widzę, że taki ma silny charakter, Mikołaj natomiast ma dramatyczne, aktorskie zagrywki. Mimo że wie, że na nas nie działaja, to nadal lamentuje tak, że musze czasami wyjść, żeby nie śmiać się, bo on rozkłada ręce, zaczyna szlochać i łapie się za twarz w żalu. Sprawdza co jakiś czas czy reagujemy :D. Nie wiem nadal próbuje swoich metod :D. A teraz jest na etapie obrażania o wszystko. Siada i pociąga nosem :D. Albo np. zaplata ręce odwraca się i idzie :D. Staram sie nie zadręczać :D, ale ja to taki typ charakteru. Zdrowia dla córy. Smecta jest naprawdę dobra, a że udało ci się orsalit wcisnąć, a który bananowy, czy tradycyjny? Ja piszę tu, zeby pisać z dziewczynami, które nie piszą na FB :). Natomiast tam też piszę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pewnie się udało. Ja przy Filipie miałam tak blade kreski, że tylko ja je widziałam. Przy świetle dziennym, rano przy oknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×