Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Nie gadałam jeszcze o tym. Ogólnie w MOPS jak to w takich instytucjach, w ogóle na początek staż 3 miesiace z UP, czyli 800 zł, a potem pensja pracownicza. W DPS normalna pensja za cały etat, nie wiem ile nie gadałam jeszcze. W administracyjni biurowej pół etatu tyle co na stażu czyli 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właśnie mi się przypomniało, że niektóre z Was, martwią się, że dzieciaki mają trzonowce, a nie ma kłów. Spokojnie, one zaczynają wychodzić ok 18 miesiąca. Także bez obaw, pojawią się. naturalna u Julki raczej nie podejrzewam alergii, ale w razie czego, będę szukać takiego specjalisty. Zobaczymy co będzie po tej wizycie, o ile w miarę szybko uda mi się ją zapisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ta adm-biur wydaje się ok bo masz tylko 4 godz dziennie :-) a potem może perspektywa zmiany na cały etat za 1600 - jeśli taka jest. W DPS chyba nie dadzą ci 1600 a MOPS-ie tym bardziej. Przynajmniej w moim mieście są takie zarobki. Ja ma ze stażowym, premią i dodatkiem za pracę w terenie ok 1300 zeta :-0 Jak wrócę mam się dopytywać o podwyżkę (jakby sami nie mogli mi dać) bo inni już mieli, ale 1600 to na pewno nie dostanę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oko ja mam najniższa krajową póki co :-0 Nie wiem dokładnie jak w DPS-ach ale przypuszczam, że max 1300 (ja miałam swego czasu około 1100) a w biurze to różnie... W organizacjach pozarządowych np 1500 brutto :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarobki są różne w zależności od regionu kraju więc sama dopytaj u siebie. Możesz spróbować pracy w zawodzie - na pewno bardziej urozmaicona i satysfakcjonująca niż biurowa ;-) Kto nie zacznie pracy w zawodzie zaraz po studiach to potem marne szanse, że do tego wróci. Dobrze się zastanów. Z drugiej strony ja wpadłam w ciąg pracy tylko w zawodzie i jak widzisz gówno zarabiam... i nie mogę od lat przekroczyć progu 1300 zeta. Jedyna perspektywa na poprawę to stanowisko kierownicze lub własna działalność. Ewentualnie jakieś dobre studia podyplomowe i praca dodatkowa lub w projektach unijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze jak nie zacnzę to już potem będzie coraz trudniej, ale nadal nie jestem przekonana czy chcę tak pracować. mYślę, na pewno o podyplomówce jeśli w zawodzie to terapia zajęciowa. Natomaist marzą mi się studia gastronomiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A są gdzieś podyplomowe lub licencjackie gastronomiczne? Jeśli to jest twoje największe pragnienie to idź w tym kierunku :-) Czasem można znaleźć studia z dofinansowaniem EFS lub nawet bezpłatne - poszukaj a może akurat się uda. Ja takie znalazłam jak chciałam podypl. z doradztwa zawodowego ale dla nauczycieli lub pracowników urzędów pracy :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzka moja młoda ma podobno alergię kontaktową ale przepisane maści jej nie pomagają. Może Julka tak reaguje na zmianę jakiegoś kosmetyku, proszku lub na inny alergen w jej otoczeniu, nie koniecznie pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm studium to trochę lipa jak teraz masz mgr ale skoro to twoja pasja :-p Ale pytanie jest czy chciałabyś potem pracować jako pracownik kuchni czy kucharz gdzieś tam czy otworzyć własną restaurant :-) Jeśli to drugie to chyba nie musisz kończyć studium ale mogę się mylić bo to nie moja branża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szybko jeszcze. Staży nie ma, są prace, ale najczęsciej z wykształceniem. Chyba że zacznę karierę od dołu, czyli od zmywaka. Chociaż prawdę mówiąc wątpię by u nas w kraju było jak niektórymi z najlepszych kucharzy, od zera do bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładne mi z rana.... Wiecie co, od 7 do teraz prawie nie było u mnie prądu. Do bani. Jezu jestem tak przymulone przez pogodę, że idę robic kawę. Młody strzela drugą drzemkę wyjątkowo - pewnie też ma chłopak dosyć. Jak sie obudzi jeszcze muszę z nim do miacha jechać bo nam się pampki kończą. rety jak mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laski, bylam dzis z mloda w miescie, polatalam po sklepach i u ksiefowej i na kawce sis i szwagierki :-) wykupilam meridie i od dzis zaczynam, wlazlam u szwagiry dzis na wage i sie przerazilam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kupilam sobie potem blyszczyk, fluid i korektor na pocieszenie haha moj malzon czmychnakl na ryby po rybke na zupe rybna a ja czekam na mala kzynke to moze bobawia sie z Martynka a ja sobie poprasuje. Moje dziecie dzis w nocy nawetpopila czystej wody wiec robi sie coraz lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana-tylko nie zniknij po tym specyfiku!!! Ale faktycznie dzisiaj tu spokój. Mój młody tak sie wyspał w ciągu dnia , że jeszcze szaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka A ja mam dobry humor bo kupiłam młodej kombinezon TCHIBO w realu za 60 zł!!!! Jest identyczny ale bez metek tchibo :-D Polecam wam kobitki bo normalnie kosztuje ok 130 zł a jest wart tej ceny ;-) i widzę, że na allegro są po 85 zł. http://www.allegro.pl/item763277596_najladniejszy_kombinezon_tchibo_nowy_rozm_86_92.html Natalka już po szczepieniu - u nas był PRIORIX i podobno on nie ma w składzie białka kurzego ale i tak to sprawdzę :-p Malutka popłakała się przy wkłuciu mimo nałożonego kremu znieczulającego i jak na razie wsio ok :-) Oby tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja witam porannie wlasnie doję pirwszą kawę. Młody rozrabia już od godziny... Spać mie się chce jak fix ale to nic. Mam dzisiaj dosyć niezły nastrój, co jest ewenementem o tej godzinie. Zwykle rano jestem zła jak osa. Może to dlatego, że Ivo dzisiaj przespal calutką nockę bez ani jednej pobudki :D Dawno juz tak nie miałam. Uffffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka. Kilka dni mnie nie było, żyję szybko, na nic czasu nie mam. W weekend nas nie było w domu, bylismy na wyjeździe integracyjnym całą paką, podeślę zdjecia na emaila, super było. Odpoczełam psychicznie, chyba potzrebowałam takiej odskoczni. Z tego co czytam macie dylemty "pracowe", za wiele nie pomogę, bo nie znam się na tych sprawach - ale myślę jak i Naturalna, że lepsza praca gdzie lepiej płacą. niestety zyjemy w takich czasach, ze bez kasy ani rusz. Pozatym - Avi, nie do końca czaję, czy Ty dostałąś w pracy wypowiedzenie? Kurcze, fajne te Wasze dzieciaczki, teraz na tapecie ząbki - z doswiadczenia wiem, że trzeba plnować od maleńkości, by nie było problemów z próchnicą. Kiedyś była pasta elmex od roku - ja nią myłam zęby młodemu, w porównaniu do innych past jest droga, ale najlepsza. mam do Was pytanie, nie w swoim imieniu, ale koleżanki - wprowadziła córci do diety jabłko i zaczeły się zielone kupy. Mała pozatym nie ma innych dolegliwości, tylko ten kolor... Czy to normalne, czy jakaś alergia??? A - w temacie ciążowym - moja najlepsza przyjaciółka jest w ciąży - 3 m-c, dopiero teraz mi powiedziała, bo nie chciala sprawiać przykrości. Cieszę się oczywiście, ze jest w ciąży, że z dzieckiem wsio ok. Ale... No własnie, on nie rozpacza, ale nie jest zachwycona, chciała poczekać z ciążą conajmniej rok jeszcze, bo są w katastrofalnej sytuacji finansowej. Co najdziwniejsze, z pierwszym dzieckiem leczyła się 2 lata zanim zaszła, teraz wpadka - bolał ją brzuch, miała okres nie wtedy co powinna, poszła do gina i on jej powiedział, ze jest w 8 tygodniu! Była w szoku. Wpadła na tabletkach - miałam się zapytać co brała, ale zapomniałam. No i ona samsa stwierdziła, ze życie jest niesprwiedliwe, bo jak ja chcę, to nie mam, a ona na razie nie chciała - a mieć będzie. Ale najważniejsze, ze te plamienia co miała nie zaszkodziły dzidzi i w marcu bedę znów przyszywaną ciocią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babolki!!!!! aj em bek!!! u mnie tradycyjnie młyn:-) chłop się objawił ale go na razie nie nocuję misia dostała się do żłoba nie wiem czy pisałam .Złobek jest czynny od 6 do 16.30.Ja pracuję w sumie od 8 do 16 i za cholerę nie mogłam dojechać po pracy w ciągu pół godziny...musiałam zacząć przychodzić na 7 więc misia chodzi do żłobka na 6.Pracuję właściwie nie bardzo daleko od miejsca zamieszkania (jakieś 5km) ale są tam zawsze tak masakryczne korki,że szok.Jeszcze nie dostała się do najbliższego żłobka,tylko do najdalszego i mamy do niego 3 km.Muszę chodzić z buta,bo nie bardzo jest tam czym dojechać(bo to w srodku osiedla),potem ze żłobka mam kilometr do autobusu i po południu ten sam scenariusz...starsze dzieci radzą sobie same.Ja wychodzę z domu przed 6 to oni jeszcze śpią...paweł odprowadza emilię,potem odbiera ją ze świetlicy.Ja wychodzę o 15 z roboty,w żłobie jestem na 16,zakupy i przed 17 w domu.Młyn jak nie wiem... lajf is brutal sprzedaję łożeczko i kupuję misi fotel rozkładany kurde no---kurcze przykro mi bardzo ja mam podobnie jak ty nie widywałam prawie małej na szczęście się do żłobka dostała,z chłopem mam przeboje,odezwij się może pogadamy ,pójdziemy na kawę... całusy dla dziewczyn i dzieciaczków:-) moja miśka tak się rozgadała ze szok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenny - u mnie jak jest więcej jabłek to kupki sa zielone do dzisiaj. Tzn nie u mnie tylko u synka of cors. Też sie nad tym zastanawiałam ale w necie i literaturze o dzieciach poczytała, że tylko trwałe zabarwienie kup na zielono jest powodem do wozyty u lekarza. A u nas było np 2 zielone i jedna brązowa, albo zielono-brazowa. Jabłka zabarwiają kupsztalki na zielono, tak samo jak brokuły, szpinak i jeszcze sporo innych cudów. Karuśka - o rany, wieki!!!!!! Buziaki!!!!!!!!!!!!!!! A co, chłop na wybaczenie czeka????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromba, thenks. Karusia, zacytuję jeden z kabaretów "bedziedobrze, byle do przodu" Ściskam Cię mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×