Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość J.Lo74

NOWY ROK NOWE MOZLIWOŚCI-CIĄŻA NA 2008!

Polecane posty

Siema Lasencje!!! My idziemy dzisiaj na spacerek, chociaż pogoda wczoraj w porównaniu z dzisiejszą to była de lux! Jak się okaże, że jest za zimno i za deszczowo, to w tył zwrot i zasuwamy do domku grzać się w łóżeczku! :D No i co ja Wam powiem, to Wam powiem, że mamy nowe zmartwienie. Coś musi się przecież dziać, żeby nudno nie było prawda? :D Otóż Miśka ma wysypkę na buzi!!! Wygląda to delikatnie rzecz ujmując nie ciekawie :( Ma to już drugi dzień. Wczoraj udawałam, że nie widzę, i że może sama zniknie. Ale cholercia jedna nie zniknęła, wręcz przeciwnie, jest jej chyba więcej. Głównie zlokalizowana jest na policzkach, a głównie na prawym. No i nie wiem, co robić z tym fantem. Na początek zrezygnuję chyba z podawania wody koperkowej. Wprowadzę też kilka zmian do swojej diety. No i jak nie przejdzie, to w poniedziałek znowu dylay do perdiatry (jesteśmy tam średnio raz w tygodniu...). Smoczyca się kokosi. Idę ją karmić! Ostatnio odciągam mleko i daje jej sondą!!! Jest to strzykawka a do niej podłączona cieniutka rureczka, którą wraz z palcem wkłada się do buzi dzieciaczka. Tak nas nauczyli w szpitalu. My butelki jeszcze nie uzywamy! Raz czy dwa probowałyśmy, ale Niunia się krztusi i dławi, więc dzięki! BYSIA, jest podobno jedna super butelka dla maluszków - zestaw habermana. Moja koleżanka to właśnie kupiła i bardzo sobie chwali. Można regulować strumień i tempo z jakim leci mleczko! Ja zamierzam to sobie kupić! Odciągam ostatnio, bo mam stresa, że nie wiem, ile Jagódka zjada mleczka. Ivoon - Ulcia ma rację, trzeba mieć coś w żołądku. Uważaj tylko kochanie, proszę Cię, bo ja przytyłam 23 kg, i to głównie na początku właśnie dlatego, że musiałam mieć coś w żołądku. DObra, lecę, całuski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc Dziewczynki! Polog trwal u mnie rowne 4 tygodnie(w tym 1tydzien krwawienia) i juz mam pierwszy @ za soba:) Dostalam go w8tygodniu po porodzie.Byl dluzszy i bardziej obfitszy niz przed-i zero bolu(choc i przed ciaza nie bolal mnie brzuch zabardzo szlo wytrzymac bezz tabletki). Butelki tez gotuje w garnku (ok.10min) A mleko sciagalam zwyklym recznym laktatorem nazwy niepamietam. Dzzis bylam z gabryskiem u lekarza mial dostac szczepionke,ale pediatra odlozyl ja za dwatygodnie - bo mu sie jeszcze dobrze nie wchlonela od gruzlicy:o Zwazyli mi go i wazy juz6kg :) Jesli chodzi o budzenie to zdaza mi sie budzic zawlaszcza wieczorem (jesli nie chce siedziec do 1 w nocy :D ),a tak to do 23 zwykle juz spi i pierwsze wstawanie w nocy mamy ok1-2 wiec jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulka to moze byc skaza bialkowa wiec odstaw ze swojej diety mleko.Moj tez tak dostal wysypki i ladnie mu zeszla po kremie przepisanym od pediatry Cutibaza-bez recepty smarujesz dowolna ilosc razy dziennie. A jesli chodzi o butelki to mam kilka firmowych i polecanych a najbardziej jestem zadowolona i maly najchetniej pije z Tommee Tippee.jest rewelacyjna do razu ja polubil.Smoczek jest super bo ma ksztalt piersi (no i wielkosc prawie tez).I co wazne maly musi sie napracowac jak z piersi zeby zjesc.Polecam.Avent przy tej butelce wypada blado choc nie jest najgorszy.Playtex Vent Aire podobny do Aventu -i zdaza sie mi ze cieknie dno(ma odkrecane) OK, Lece maly piszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tula mam ten sam prblem od wczoraj z tymi krochami tylko mój ma na lewym policzku i pod nosem ale mi sie wydaje ze to trądzik niemowlęcy tak wyczytałam w książce poza tym skaza białkowa byłaby chyba na cąłym ciele .....zaraz doczytam . Słuchajcie nie wiem jak to jest ale dzis od 12 jest ze mną moja mama i Książe ano razu nie zapłakał i sam leżał godz na łóżku i tak zasnąl !!!!!!!!!!!! jaja jak berety ...moja mama pedziła mi na ratunek a tu ciszaaaaa ....wyczuł pismo nsem ;-) Ide doczytać o tych krochach ...moja mama mówi ze to potówki i bądz tu mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na spacerek nie szliśmy bo wichura z gradem i deszczem przez cały dzień. Ale mały odespał na balkonie bo akurat wiało z drugiej strony bloku. Butelke mam Dr Browns. Mały pil z niej na początku jak miałam mało mleka. Smoczek jest raczej taki zwykły, ale ma jakiś super system antykolkowy. Wojtek pił z niej bez problemu. Plus to naprawdę wolno leci i musiał się naciągnąć żeby coś zjeść. Chociaż nie wiem czy przez 2 miesiące nie zapomniał. Jak wróce do pracy do będzie karmiony sposobem miesznaym cyc+ butla i zastanawiam się właśnie nad tymi Tomme Tippee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Wojtek też ma wysypkę na buzi. Mleko od początku piłam w duzych ilościach więc mam nadzieję ze to nie to. Na razie też zmiana diety. Co mi się przyda bo właściwie jem już wszystko i od tego siedzenia w domu to ciągle coś żuję i zamiast jeszcze trochę zrzucić to stanęłam w miejscu bo ciągle głodna jestem. Odkąd skończył 2 miesiące to ślini sie strasznie i bierze raczki do buzi. Smarowałam już wszystkim i raz jest lepiej a raz gorzej. Też myslę że to może trądzik lub od śliny. Pomaga mu trochę krem NIVEA SOS Z CYNKIEM. Jak śpi dłużej i się nie ślini to jakby lepiej. We wtorek szczepienie to skonsultujemy co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A szczepienia robiliśmy płatne. Ale ten wariant pośredni. Pierwszy raz dwa ukłucia a potem po jednym. I całe szczęście bo tak płakał że jakby go za każdym razem tyle kuli to nie wiem. Ale ja na raty piszę dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) właśnie wróciłam z zakupów...oczywiście napatrzyłam się na cudne malusie ubraneczka...ale kupiłam tylko dla siebie (dokładnie szwagier mi kupił na Gwiazdkę śliczny sweterek) :D zaraz zaparzę herbatkę imbirową zasponsrowaną przez teściową-podobno pomaga na mdłości:D no i idę poleżeć bo cały dzień na nogach dosyć mnie zmęczył :D całuski dla wszystkich:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooooo.... to powiem Wam, że dałam dzisiaj czadu z tym spacerkiem! Albo się po tym wszystkim zahartuję i nic mnie nie ruszy, albo pożegnam ten sezon jesienno-zimowy jakimś zapaleniem płuc czy cuś ;) Jak wróciłyśmy do domku, to moja dzidka była sucha i szczęśliwie nieświadoma aury, a ja.... ja to byłam mokra od stóp do głów! Woda to ze mnie kapała jeszcze w domu! No ale się chciało iść na spacerek (?!) tuż przed ulewą, to się poszło, nie? :D Że jakoś to granatowo-szare niebo nie przemówiło do mnie....???? Hmm... Jeśli chodzi o krostki, to mam nadzieje, ze to jednak nie jest ta skaza białkowa. Jutro idę do pediatry to sie dowiem. Tym samym pobije rekord - dwie wizyty w jednym tygodniu. Nic to. Wolę spytać i byc upierdliwa, niż nie spytać i żałować!!! W koncu chodzi o moją coreczkę. Pamietam jednak ze szkoły rodzenia jak mowili, że czasami dzieciaczki karmione piersią mają tradzik, że wynika to z przechodzenia do mleka hormonow mamusi, i że czesto dzieje sie to pod koniec połogu, co u mnie by się zgadzało!!! Jutro Wam napiszę co i jak. Kąpiecie swoje maluszki codziennie? Ja kąpię Niuńkę co dwa, czasami nawet 3 dni, bo ona nie przepada poki co za kąpielą i za wodą. Płacze wręcz niemilosiernie, wiec jest mi jej po prostu żal. Pediatra powiedziała, że maluszek też musi dorosnąć do tej przyjemności. Zatem kąpiemy się co któryś dzień, ale w te pozostałe dni bez kąpieli mamy takie \"półkąpiele\" :D Myję moją córcię od pasa w dół w umywalce łazienkowej :D i wyobraźcie sobie, że to bardzo lubi!!!! I gdzie tu logika?! Potem myjką myję jej szyjkę, brzuszek i paszki. Gazikami buziaczka. A jak jest u Was? Ulcia, moja ginekolog powiedziala, że dopoki karmie zapewne bede miec nadwage ok 5 kg. Organizm utrzymuje taki zapas na pokarm. Dzieje się to poprzez stymulowanie apetytu, he he :D U mnie zostało 7 kg do wagi sprzed ciąży (16 już mi spadło, w tym waga Miśki i łożyska). Ivoonecka - dobrze, że o siebie dbasz :D A jak wypijesz herbatke imbirowa, to funduje Ci medal :D Dla mnie to było nie do wypicia!!!!!! 🌻 BYSIA - ❤️ Jlo, Mamuska 🌻 Desperate & Maryam - odezwijcie się kobitki w wolnej chwili!!!! ❤️ buziaxy dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie skaza bialkowa objawia sie krostkami na policzkach i tylko tam calego ciale nie obejmuje .AZS i owszem ale i to na zgieciach nozek i raczek i za uszami.Dziecko sie drapie po buzi co pobudza krostki i sie robia czerwone i bardziej widoczne.A skora na policzkach robi sie sucha.Potowki znikaja zwykle na drugi ,trzeci dzien a skaza trzyma sie zdecydowanie dluzej.Ze skazy sie wyrasta w ok.6miesiacu najczesciej a z AZS juz nie.To tak w skrocie.W tym temacie jestem obstukana.Jak cos to napisze wiecej-wiec dajcie znac jakby co. Malego kapie codziennie.Raz nie kapalam go przez 2dni-(wyjazd do tesciowej) to mu sie skurka pod pachami odpazyla-naszczescie zeszlo na drugi dzien. Ula moj maly tez juz pcha lapki do buzki mysle ze to juz sie troszke zabki ruszyly-pewnie jeszcze nie wyjda ale juz zaczyna cos sie dziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapiemy codziennie ale nasz b. lubi i od jakiś 2 tyg uwielbia jak go smarujemy po kąpieli. Od początku lubił kąpanie. Na początku kąpaliśmy co drugi dzień, ale stwierdziłam że póki sobie nie ułoży dnia z noca to będziemy kąpać codziennie i tak jakoś zostało. Ja mam zapas 6 kg. A głodna chodze okrutnie non stop. Tula a może spróbuj wlać tylko troszkę wody do wanienki. Ja tyłek malemu też myję albo w umywalce albo wacikami i wodą. Chociaz ostatnio wije się strasznie ze troch się boję że go nie utrzymam bo ciezki jest. PO chusteczkach, które używamy naprawdę zaraz ma czerwony tyłek. A z tym spacerkiem to dałas czadu. Mąż właśnie usypia małego w łóżeczku wg nowej metody. Tzn. kładziemy jak śpiący a potem głaskanie i nucenie a jak płacze to tulimy i z powrotem do łóżeczka. ALe słyszę że kiepsko mu to idzie. Jak znam życie to pewnie go na rękach usypia. Idę interweniować. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamjcie kochane spadam dziś posiedzieć do mojej mamy bo ciagle siedze sama z gabi. Wiecie co wczoraj Czarek robił mi luźniejsze kupy a jedna to taką ze az sie wylała z pieluchy :-( mysliie ze powinnam sie tym niepokoić ? A poza tym moje dziecko ma takie krochy na twarzy ze normalnie w szoku jestem i jak to nie zejdzie do poniedziałku to ide z nim do lekarza. Tula daj znać co Twoja ekarka powiedziała ci o tych krostach ? ide siepołożyc na chwilke póki synek komara dusi ;-) Dziś znowu wstawałam od 1 co godzine na karmienie i standardowo miedzy 3 a 4 synek nie chciał sapć i trzeba było gadac z nim :-( oczywiście w jego języku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc Lejdis! Moj maly taz uwielbia sie kapac:) A ja kolejny dzien mam bol glowy cala ciaze zero bolu,a teraz migreny powrocily:o Albo to taka pogoda pada i pada...........:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bysia pewnie coś zjadłaś. Dlatego taka kupa. Ja od wczoraj dieta. Żadnego nabiału i słodyczy. CHociaż chleb masełkiem smaruje ale to jedyne mleczko w moim pożywieniu, bo mleko jest podobno wszędzie. Mały właśnie wstał i ryczy. Od wczoraj ma wilczy apetyt dwa cycki opróżnia i non stop je. Chyba mu się apetyt zwiększył albo ocs z moim mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulka Ty to mnie z tą wagą nie strasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja już mam prawie 70:P normalnie strach w oczach:D nie jem dużo bo jakoś nie mam ochoty.....dzisaj zjadla tyo banaka, jabłuszko i obiadek:D ale za to piję jak smoczyca!!!! woda mineralna niegazowana ...ale smakowa schodzi tonami:D dzisiaj strasznie ciągnie mnie brzucho..i nie wiem czy brać nospę czy to przeleżeć......a poza tym pogoda pod psem...więc chyba leżenie wybiorę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivoon, ja w ciąży tez żłopałam wodę jak smok :D a już zwłaszcza samokową - pomarańczową żywca, hi hi :D musiałam mieć zapas w pracy, w domu, w samochodzie, bo jak mnie naszło a nie miałam pod ręką to dym był :P Bysiu, otóż - jak Ci już mówiłam przez tel - przypuszczają, że to alergia. Od jutra na dwa tygodnie dieta eliminująca chyba wszystko, co się nadaje do jedzenia :( bez mleka, bez jajek, bez cielęciny i wołowiny, bez cytrusów, bez słodyczy, bez orzechów. Wlasciwie to zostaja mi ziemniaki, warzywa - ale wiadomo bez wiatropednych, kurczak i krolik (?!), chleb bez masła oczywiście, dzem domowy, jablko od czasu do czasu, ryż i kasze!!!!!!!! aaaaaaaaaaa! HELP! i wiecie, co?! na tę okoliczność poszłam od pediatry prosto do cukierni i kupiłam sobie kawałek babki piaskowej. a co! nawet skazańcowi przysługuje ostatnia wieczerza. No bo doszłam do wniosku, że dietę zacznę od jutra. ech... Ulcia - z tego co słyszę, to wiekszość kobitek ma ten sam problem - ja to nazywam wijąca jaszczurka na cycku :D moja też sie wije jak szalona, kwęka stęka, wypluwa tego cycka, za chwilę chce go z powrotem! co za kobita, no! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie nastraszyłam ta alergią. Mój taki wysypany już przez 3 tyg. Pewnie we wtorek dostanę opiernicz jeśli to uczulenie. JLo a tą butelkę kupowałas na Allegro czy w sklepie. Bo w sklepie nie widziałam i zastanawiam się nad kupnem. Dzis ściągałam mleko i chciałam dac małemu w butelce ale wcale nie zamierzał pić przez pół godziny 20 ml w niego wdusiłam i pół pocieklo po brodzie. A głodny byl starsznei bo spał więc jakies 4 godz. bez cyca był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki te prezenie sie dziecka moze tez byc wynikiem skazy bo to przez nietrawienie przez maluszkow laktozy.Brzydkie kupki tez ja moga sugerowac.Wiec trzeba maluszka obserwowac. Ula ja kupilam butelke w sklepie SMYKU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejku...alergie są przerażające...ale można z tym żyć (wiem to z autopsji) :D Tulcia a co heerbaatki imbirowej to jest poprostu przepyszna...:d tylko fuski mnie wnerwiają :D idę zjeśc kilka migdałów i poczytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie biało, śniegowo i zimn:D Właśnie polatałam na miotle:) Mój mąż-fan motoryzjacji pojechał na rajd barbókowy, a ja z rozsądku zostałam w domku-dzidzia ważniejsza niż pasja:D Teraz poleżę wykąpię się i na urodzinki do teściowej:D Miłej sobotki kochaneczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki! Ivoon -swieta racja:) odpoczywaj. Ja juz po rozmowie telefonicznej z tesciowa:p Maly spi i tez latam z miotla po domku.Jutro planuje zakupy-maly wypad z siostra do centrum handlowego no moze do dwoch. Maz mi zachorowal wiec mam dwoje dzieci na glowie:D OK,lece sprzatac. Dziewczynki podpisujcie liste;) Aniaj a ty kochana wracaj juz do nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też biało. SPacerek zaliczony chociaz przemarzłam na kość. WIatr straszny chociaz -1C. A małego nic w wózku nie rusza. Zimowy kombinezon przetestowaliśmy. Mamy 4 szt i juz wiem że jeden nie nadaje się. DObrze że wszystkie dostaliśmy. Wojtuś spał dzisiaj do 3 rano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj pierwsza?? :D U mnie jest już mega biało, a ciągle sypie:D chyba bałwana pójdziemy ulepić:D po mega dobrym śniadanku zabieram się za prasowanko, a potem leniuchownie:D miłej niedzielki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ivoon kochana nie przemeczaj sie tylko! duuuzo odpoczywaj. postaraj sie te pierwsze 3 miesiace plackiem przelezec ;) dzisiaj zadzwonil telefon jutro po poludniu mam termin u tej pani dokor specjalistki :) ciekawe jaka ona jest? wszyscy tu mi ja polecali.zobaczymy co powie... no lece pierozki lepic na kolacyjke :P buziaki dla was i dzieciaczkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperatko...odpoczywam dużo po pracy ale:D narazie wszystko ok...zobaczymy co pani dr powie po pierwszym USG :D najgorsze do przezycia są te mdłości..na szczęście bez wymiotów narazie, ale w sumie nie wiem co gorsze:D no i czekamy na wieści co tam pani doktor powie i zleci Tobie:D hm...pierożki...mniam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Laseczki :) Melduje sie ze urodzilam 19 listopada o 8,40, malego slicznego chlopca o imieniu Oliwier ;) wazyl 3560 i mierzyl 57 wiec wcale nie taki duzy jak doktor straszyl :) Dzis wyszlam ze szpitala..w domu maly Meksyk z Fifim..ktory nie wie co sie dzieje i co to za dzidzia :D No nic..ide zobaczyc cos sie w domu dzieje,bo maly(najmniejszy) spi :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaj gratulacje!!! ❤️ teraz czekamy na fotki :D no i opis porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grarulacje aniaj:D podpisuję sie pod \"życzeniami: Maryam:D lecę na badania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 🌼 aniaj kochana ❤️ gratulacjeaz o tylko ,wreszcie sie doczekałaś \"córeczki\". Napisz jak znajdziesz chwilke czy wszytsko ok się odbyło i jak sie czujesz. desperate trzymam kciuki za wizytę i mam nadzieje ze teraz to tylko do przodu. ivoon niestety mdłości męczą bardzo :-(ale dasz rade ....co tam da ciebie mdłości ;-) A ja kochane walcze z synem i przestawiam go na karmienie co dwie godz bo juz miałam dosyć wiszenia na cycu co 40 i godz. Od wczoraj mam straszną migrene po prostu zdycham z bólu :-( jeszcze tylko jutro i chyba przejdzie. W dalszym ciągu jestem niewyspana . Czarek ma dalej wysypaną twarz i wezwał dzis lekarza do dmu i zobaczymy c powie . ide sie położyc bo normalnie zaraz zwariuje z tą głową :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×