Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Mamani co za dupek tak cie nastraszyc :( :( wspolczuje ci bo wiem jak to jest najesc sie strachu..jak tylko zaszlam w ciaze to mi jedna glupia pi.da powiedziala ze z moja wada macicy ryzyko poroninienia jest b. duze zebym wiedziala w razie co...z placzem jechalam do domu i nie spalam cala noc :( czasami naprawde sie jeden z drugim nie zastanowi zanim cos palnie !!!!!! EEh Nie martw sie kochana (wiem ze latwo mowic a tak naprawde sie nie da....) ale przeciez do gornej granicy ci jeszcze duzo brakuje..ä ilosc wod sie przeciez zmienia. 100 razy 🌼 dla ciebie trzymamy kciuki za twojego rozbojnika (a to juz polkilowy chlop, ho ho!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za dobre slowa. wczoraj sie wyplakalam do filipa i do mamy i ustalislismy ze nie ma co wylewac lęz. dzieci to czują. trzeba sie cieszyc dniem bo w koncu nic zlego sie nie dzieje i jest wszystko super dziecko zdrowe! za 4 tyg kontrol i wtedy zobacze co i jak a narazie przesytalam wogole myslec ze moze byc inaczej. Napewno mój Korelek bedzie zdrowy i niegrzeczy jak jego siostra i tego sie teraz trzymam :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmój się Mamani, ostatnio Ty mnie pocieszałąś jak byłam załamana że takie bzdury mi opowiadali, a teraz widze że i Tobie naopowiadał pierdółl:) zapomnij o tym, ważne że masz zdrowego synka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani takie nastawienie to mi sie podoba :) uuu wiecíe co chyba niedaleko mnie pozar jakis bo dymem czuc i straz na sygnale jezdzi jak szalona... no nic zakladam wyjsciowe gacie i ide do gina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonko_26
Witam, Oj, teraz ja sie zdenerwowałam .... MaMani piszesz ze Twój Kornelek waży 550 gr a masz termin dwa dni przede mną. Tymczasem moja Lenka waży tylko 400 gr. Buuuu. .... A tak poza tym to jakie USG macie robione? Bo mi zawsze robi dopochwowo a później przez brzuszek ... też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani nie przejmuj sie na zapas :) Co do USG to ja prawie zawsze mialam tylko przez brzuszek. Tylko w szpitalu badali mnie dwa razy dopochwowo ze wzgledu na kontrole dokladna lozyska po tej kraksie... Ja juz licze dni do poniedzialku, wtedy powinna potwierdzic plec :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooobelialooo
Mam nadzieję, że moge sie wtrącić... Tutaj jest termin na wrzesień, ja sobie obliczylam, że poród będzie pod koniec września... Jestem w 4 miesiącu ciąży a moja ginekolog nie określila jeszcze daty porodu, ba! ona mi nawet usg nie zrobila jeszcze żadnego, tylko ciągle bada i bada i mówi, że wszystko w porządku, każe brac witaminy i tyle... Ja juz nie wiem co ja mam robić... Czytam to wszystko co tu piszecie i coraz bardziej się przerażam jej zachowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ooobelialooo natychmiast zmien gina inaczej nabawisz sie tylko stresow :-o Mamani gratuluje i tu synka u mnie z wodami na odwrot w dolnej granicy normy ale nie jest zle, z Olkiem tez tak mialam, bardzo malo wod ale jeszcze nie poza granica mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, moze taki Twoj urok? moja perzyjaciolka tez miala bardzo duzo wod, miala bardzo duzy brzuch a jej synek donoszony wazyl 3 kg ale nikt nie robil z tego problemu :) nie ma co sie martwc na zapas, 7 maja sie wszzytko dowiesz ja jutro mam wizyte u swojego ginka, ale bez usg no wiec my tez wczoraj mielismy usg 3d, nagranie ponad 40 minut, mam 34 zdjecia :) ale wstawie tylko te na ktorych cos widac dokladniej http://img241.imageshack.us/img241/3149/10524240tq0.jpg buzka zaslonieta czesciowo pepowina http://img241.imageshack.us/img241/4504/86567033if9.jpg http://img100.imageshack.us/img100/275/95728008dp8.jpg reka na karku http://img123.imageshack.us/img123/5639/35221571wo8.jpg twarz zaslonieta calkowicie rekoma http://img123.imageshack.us/img123/2503/95296987se7.jpg noga http://img337.imageshack.us/img337/3042/24746889jb4.jpg mam nadzieje ze zdj widac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani- a to rzeczywiscie jakis idi........a!!! Glowa do gory wszystko jest dobrze i sie nie przejmoj :)🌼to dla Ciebie Witam nowa kolezanke:) Mysle ze mozesz sie wybrac do innego lekarza dla wlasnego spokoju... Bardzo wazne jest usg w okolicach 20-22tyg... Wtedy sie mozesz dowiedziec czy wszystko w porzadku z dzdziusiem... To jest moje zdanie:) Pozdrawiam Ciekawa jestem jak bedzie wygladalo usg u mnie w piatek:) Juz sie nie moge doczekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz dziekuje wam dziewczyny evi córcia przesliczna :D:D:D witam nową kolezanke i tez radze zmienic lekarza bo powinnas miec przynajmniej jedno usg juz zrobione ja mialam na poczatku usg dopochwowo ale ostatnio mialam juz przez brzuch :) wrocilam wląsnie ze spaceru i jestem padnięta bo córcia chciala zeby ją nosic na rekach... Odpoczywam :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Wam bardzo za odpowiedz... Zapisalam się już do innego ginekologa, z tym, że wyznaczyl mi termin wizyty na dopiero 2 czerwca... Boję się już tego wszystkiego... Tym bardziej, że to pierwsze dziecko i nie wiem nic co się dzieje... A czy Wy też czujecie już może ruchy płodu, bo ja od kilku dni mam takie wrażenie, że to Ono się rusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekujemy :) ja juz od dawna czuje ruchy (teraz jestem juz w 25 tyg) a nie chcesz isc prywatnie? do czerwca caly miesiac a Ty bez zadnego usg moze pojdziesz najpierw prywatnie sprawdz czy wszstko jest napewno ok i jezeli z dzidzia jest ok to idz pozniej panstwowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo zgdzam sie z evi. powinnas zrobic usg w 14 tyg robi sie wazne usg na ktorym mierzy sie przezierność karkową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prywatnie nie czeka sie tak dlugo, zadzwon powiedz ze jestes juz w ok 13/14 tygodniu ciazy (dobrze pisze?) i nie mialas zadnego usg do tej pory i napewno ktoc sie szybciej przyjmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet tak naprawde nie wiem w którym ja jestem tygodniu przez tą Panią Doktor, Ona wpisuje mi że np 14 a mówi, że 4 miesiąc... A o USG ani slowa... Jak pytam to mówi, że to jeszcze nie czas... Gubię się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 tydz to poczatek 4 miesiaca :) zadzwon jeszcze dzis i umow sie prywatnie - bedziesz bardziej spokojna zeby do tego czasu nie miec zandego usg - szok ja mialam juz dwa, jedno na potwierdzenie ciazy w 7 tyg a drugie w 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś znalazlam taki kalkulator ciążowy :) I wpisując tam datę kiedy mial miejsce wlaśnie ten kontakt seksualny z moim facetem kiedy powstalo dziecko to datę porodu mam na 28 wrzesień... 18 tydzień ciąży... masakra... idę prywatnie. Dzięki bardzo za rady! :) Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No możliwe ale to na to samo wychodzi z tego co widzę, bo wyszlo tak samo... A przeciez poczęcie jest chyba ważniejsze od miesiączki... Ale nie wiem... No na to samo wyszlo... Że koniec września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wizyta u lekarza dopiero 19 maja,ale bez usg. z lekarzem tylko zawsze rozmawiam, zadaje pytania i ona slucha serduszka dziecka,i potem wyznacza usg. na szczescie u mnie jest tak,ze na usg nie ma duzych kolejek i robia kiedy jest potrzebne,wiec chyba wyznaczy mi pod koniec maja... I hope!!! ja juz chce zaczac kupowac ubranka,a tutaj na serio..tylko rozowe lub niebieskie dla noworodkow. inna roznica,ze wy piszecie na ile cm kupujecie,a tutaj sa tylko metki z informacja od 0 do 3 miesiecy. hmmm potem 3-6mc, 6-9mc i 9-12mc. teraz mam dylemat ile np tych ciuszkow mam kupic od 0do 3mc? u mnie slonce pieknie swieci ale jest prawie 0 stopni rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i 🌼 dla dzielnej mamani, ale cię doktorek nastraszył-szok. ja się cieszę, że chodzę do jednego lekarza i mam pełna diagnostykę na miejscu, bo widzę że dużo z was chodzi gdzie indziej na usg, a gdzie indziej na wizyty, wprowadzić to może zamęt, bo każdy lekarz inny. mamani synuś spory:) do nowej kolezanki zmien lekarza i to prędko, bo zaraz połówkowe usg cie czeka a widac pani doktor się ociąga. ja prawie przy każdej wizycie miałam usg, od 12 tc przez brzuch. dziś wstałam chyba lewą nogą i nie mam za bardzo humoru, pogoda dziwna raz słońce i cieplutko za chwile zimny wiatr i chmury, zmarzłam trochę. trzymajcie sie mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki! :-) Mamani mam nadzieje , ze juz macie sie lepiej :-) Slonko-26 Moje dzieciatko ma niecale 300gr i wszystko jest w normie. MamaHuberta pewnie masz racje z tymi zmianami lekarzy i usg, tylu ilu lekarzy tyle opini. Ja tez mam wiele watpliwosci bo jak np czytam ze Wy usypialyscie przy badaniu polowkowym usg to mi smutno bo moje trwalo chwilke tylko .Juz sama nie wiem co jest dobre. Nasza Myszka sie nie odzywa??? Buziaczki dla mamus i malenstw! E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja, juz wrocilam..ale sie rozpisalyscie jak mnie nie bylo :) ho ho Slonko jesli chodzi o usg to wydaje mi sie ze po 12 tyg robi sie przez brzuch. Mi co prawda robi tez zawsze dopochwowe ale po to by sprawdzic czy sie szyjka nie skraca i nie otwiera bo mam niestety krotka :( Witam ooobelialooo :) tez uwazam ze to b dziwne ze jeszcze nie mialas usg..a co do daty to ta liczona od miesiaczki nie moze byc az tak podobna do tej poczecia? Przeciez od miesiaczki do owulacji to jakies dwa tygodnie? Evi gratuluje slicznej dzidzi! Hmm tez musze sie nauczyc wstawiac zdjecia.... A ja wrocilam wlasnie od gina..wiadomosci nie najlepsze, bo krotka ta moja szyjka :( ostatnim razem miala 3 cm a dzis wymierzyl 28 mm :( :( ale powiedzial ze te dwa mm to moze byc blad w pomiarach i to jeszcze nie znaczy ze sie skraca, i ze poza tym jest ladnie zamknieta. Mam nastepna wizyte za troche ponad 3 tygodnie zeby zobaczyc czy mierzy tyle samo. Niestety te moje w porywach 30 mm to malo, przy 25 juz zaklada sie na szyjke krazek lub szew, no i trzeba lezec. No nic, zobaczymy nastepnym razem. No ale poza tym wsio ok i dzidzia bryka, wiec nie bede sie martwic na zapas :) Ale jesli ktoras z was jest w temacie jesli chodzi o krotka szyjke to prosze o informacje :) Buziaczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do miesiączki i daty poczęcia to wygląda to tak, że miesiączkę mialam pod koniec grudnia a data poczęcia to początek stycznia. Nie wiem czemu ale naprawdę wychodzi to dokladnie tak samo... Inaczej to się oblicza po prostu jak na moje oko więc może być tak samo... Poza tym nie każda z nas ma regularne miesiączki że tak można to określić dokladnie... Date porodu to ogólnie podobno na podstawie badania USG wlaśnie a najbardziej na podstawie pierwszych ruchów plodu... To w jakiejś gazecie dla przyszlych mam wyczytalam... Ja już wogóle nie wiem co mam myśleć... Ale po konsultacji z moim facetem postanowiliśmy, że takjak mam umówioną wizytę u tej dziwnej gin na początku maja to pójdę na nią normalnie, ale jesli nie da mi nadal żadnego skierowania na badanie USG to kolejnego dnia ide prywatnie, a później na ta umówioną juz wizytę w czerwcu i niestety zmienię lekarza choć wiem, że to nie jest wskazane... No chociaż w moim przypadku jak widać jest... Dam jej ostatnią szansę jeśli mogę to tak ująć, bo ona naprawdę ma dobrą opinię wśród pacjentek... Co sądzicie o moim pomyśle...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Datę porodu najbardziej prawdop[odobną można uzyskać na podstawie USG, ale w pierwszych tygodniach ciąży, później każde dziecko rozwija sie inaczej, jedne rodzą się jakmaja 2600 a inne 4500 :) do 10 tygodnia data z USG jest najbardziej miarodajna. A wiesz dokładnie kiedy było poczęcie? Rozumiem, że wiesz.... czyli mogło dojść do tego tylko na początku stycznia a później już cały miesiąc nie? :) u mnie dziś pochmurno i chłodno... brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek:D Ja tak szybciutko powiedziec czesc🖐️:D oooblibalooo-ja tez slyszalam o tym ze od pierwszego ruchu mozna ustalic date:) Ktos mi to mowil ze odpierwszego kopniaczka jest rowne 5m-cy do rozwiazania...hi hi hi:) Mi z tego wychodzi ze powinnam urodzic 12wrzesnia:) Zobaczymy:) Miledo dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To z tymi ruchami to chyba nie prawda, u mnie się nie sprawdziło w poprzednich ciążach :) A teraz z pierwszych ruchów to wychodzi, że powinnam urodzić 21 sierpnia :) Z resztą w drugiej i kolejnej ciązy ruchy czuje się wcześniej, a ciąża za każdym razem trwa 40 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×