Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

hej dziewczyny ale mie dawno tu u Was nie bylo.bede miala sporo do czytania ;) wlasnie dzis wrocilam z polski.moje brzusio rosnie jest juz coraz wieksze ale i tak mi mowia ze jak na ten czas ciazy to nie jest duze.a na wage to boje sie stanac bo czuje ze na bank przytylam (zreszta nie ma sie co dziwic skoro jadlam tyle slodkosci) ostanio w nocy czulam jaK maly niezle sie wiercil az sie przebudzilam pierwszy raz przytrafilo mi sie to i tak sie balam zeby to tylko nie byl sen bo ta moja dzidzia jest chyba leniwa i nie chce jeszcze mnie tak kopac.w ciagu dnia czuje tylko takie bardzo delikatne te ruchy przypominajace puszczanie bakow. pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
el79 czy jestes pewna ze dziecko bedzie mialo podwojne obywatelstwo?? ja tez mieszkam w niemczech i tu bede rodzila ale z tego co ja wiem to jesli Ty i Twoj maz nie macie niemieckich papierow to dziecko tez ich nie dostanie ,tyle ze bedzie urodzone w niemczech. no chyba ze cos sie ostatnio zmienilo ale ja o tym nie wiem.nawet jesli chodzi o ubezpieczenie to mialam troche problemow aby je zalatwic nawet dzwonilam do polskiej ambasady w niemczech i gosc z ktorym rozmawialam mowila ze w n iemczech nie jest to takie proste bo niemcy nie sa krajem ktory chetnie pomaga obcokrajowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałabym się wtrącać ale el79 ma rację ponieważ dziecko otrzymuje obywatelstwo tego kraju w którym się rodzi. Tak jest odkąd pamiętam. Więc Twoje dzidzi będzie miało obywatelstwo niemieckie. Chyba, że przyjedziesz rodzić do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda z tym obywatelstwem A jak się urodzi w samolocie, to może dostać obywwatelstwo kraju, nad którym samolot przelatywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dokladnie jak to wyglada bo chyba nie wszystkie kraje daja obywatelstwo pomimo ze dziecko w danym kraju sie urodzilo ale znalazlam na jakies stronce ze w Niemczech jesli rodzice przebywaja juz jakis czas ( nie okreslono ile) to dziecko dostaje niemieckie obywatelstwo. Ja z ubezpieczeniem nie mam problemu bo kozystamy z niemieckiego i nikt zadnego problemu nie robi korzystam ze wszystkich uslug medycznych tak jak inni obywatele tego kraju. Nic przekonamy sie jak bedzie w kazdym razie czytalam tylko ze z racji miejsca urodzenia jak rodzice sa dluzszy czas w Niemczech to powinno niemieckie obywatelstwo dostac. Moze sie w jakis sposob zabezpieczaja zeby ludzie specjalnie nie przyjezdzali tutaj rodzic albo co trudno powiedziec. Moj maz jest juz tutaj chyba z 5 lat u mnie w lipcu bedzie rok wiec chyba nie powinno byc problemu ale zobaczymy moze sie jeszcze cos dowiem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26 t.3d - 1240gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos takiego odnosnie obywatelstwa w Niemczech znalazlam Jeśli oboje rodziców są obcokrajowcami, dziecko może dostać obywatelstwo niemieckie automatycznie w momencie urodzin, o ile co najmniej jedno z rodziców przebywa legalnie na terenie Niemiec od 8 lat i posiada ważne Aufenthaltsberechtigung lub unbefristete Aufenthaltserlaubnis przez okres trzech lat. Takie dzieci otrzymują obywatelstwo wraz ze swoimi rodzicami i kiedy ukończą 18 lat muszą ponownie zadecydować, które obywatelstwo chcą zatrzymać. Wiec jak widac nie zawsze jest tak ze dziecko sie rodzi i dostaje obywatelstwo danego kraju ale mi tam jakos specjalnie na tym nie zalezy byle by czulo sie Polakiem tak jak rodzice a rodzic chce w Niemczech przede wszystkim ze wzgledu z tego co slyszalam na dobre warunki tutaj panujace a jakie sa to moze cos zobacze jak pojde do szpitala poniewaz kazali sie zglosic zeby sie zarejstrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z obywatelstwem, to zależy od kraju. W niektóych obowiązuje \'prawo krwi\' - każdy, kto ma rodziców Polaków dostaje polskie obywatelstwo, a np. we Francji, czym się porządnie załatwili, \'prawo ziemi\' - każdy urodzony we Francji, jest Francuzem (nie wiem, jak to jest jeśli dziecko ma rodziców Francuzów,a urodzi się gdzieś indziej). Stąd dyskusja z Francuzem na temat jakiej narodowości jest Polański jest jałowa - urodził się w Paryżu, więc dla nich jest Francuzem. Miał rodziców Polaków żydowskiego pochodzenia - my twierdzimy, że jest Polakiem... Jeśli moje dziecko urodzi sięw Belgii nie otrzyma automatycznie belgijskiego obywatelstwa, zresztą nie chciałabym. W tej jednej kwestii mam pewność - jest i będzie Polakiem, jak jego rodzice i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj 23 tyg. i 4 dni - wagę w przybliżeniu podam po dzisiejszej wizycie u lekarza :). Także to, ile przytyłam od początku ciąży :(. Ale generalnie ludzie mówią mi, że niewiele mi przybyło, więc nie jest chyba tak strasznie... myślę, ze może z 5 kg od początku, ale potwierdzę dziś późnym popołudniem/ wieczorem. Mamani, Julka - wow to już ok 1 kg, duże dzidzie, super! Ciekawe jakie będzie moje dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie martwcie sie tak tym tyciem przeciez to ciaza i wiadomo ze czlowiek tyje gorzej jak by sie tak tylo nie bedac w ciazy. Ja narazie 3,5 kg - 4 kg od poczatku ciazy na plusie w zaleznosci od pory wazenia i bardziej sie przejmuje ze brzuch coraz wiekszy bo niedlugo swiata nie bede widziec juz teraz trudno mi skarpetki sie zaklada :) i jak spojrze w dol to sam brzucholek widac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamcie! ale macie super wagowe dzidzie, jestem strasznie ciekawa ile moja wazy, wiem ze na poczatku 25 tyg wazyla rowno pol kg wiec nie za duzo a teraz tez powinnam miec usg - 29 tydzien, ale nie jestem do konca pewna czy dzis na 100% mi je zrobi czy poczeka az skoncze 30 tydzien - co jest bardziej prawdopodobne :( bylam w zusie i okazalo sie ze zadne kontrole mnie nie czekaja ani zadna komisja, u nas juz sie tego nie stosuje ze ciezarna wysyla sie na komisje w ostatnich dniach zwolnienia (a mozna byc 182 dni) ma przyniesc karte ciazy i wypleniony papierek od gina ktory wczesniej dostane od zusu i to wszystko wiec jestem zadowlona :) wcinam wlasnie nalesniki z truskawkami i juz czuje sie 2 kg grubsza ja na plusie mam juz bagatella ok 12 kg, wg kart ciazy ok 7 kg, ale on nie wazyl mnie od samego poczatku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki :) Widze ze obywatelstwa na tapecie :) u mnie to jest dopiero mieszanka bo i ja i Nels mamy podwojne obywatelstwa - ja mam polskie i szwedzkie a on amerykanskie i szwedzkie. Czyli dziecko bedzie mialo na pewno szwedzkie, nawet nie wiem czy bedzie mialo jakies prawo do polskiego czy amerykanskiego .. pokrecone to wszystko :) Evi nareszcie ktos kto przytyl prawie tyle co ja (ja mam juz +13) Bylam dosc szczupla przed ciaza wiec nie jestem calkiem wielorybkiem ale waga nie klamie :) w kazdym razie od wczoraj staram sie nie jesc slodyczy :) Mamani jak tam wizyta dzisiejsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23tyg.4dni ja mieszkam w angli i nie przejmuje sie obywatelstwem tutaj jest prawo krwi wiec synek jest i bedzie polakiem! widze ze kazda z was robi glukoze!!ja nie robilam i pewnie nie bede robic!!ja na usg wod zawsze mam w normie ale i tak sie martwie wszystkim np, jak robila serce dopplerem to mi widzialamm w komorze troche koloru niebieskiego a powinien byc tylko czerwony chyba-sonograf nic nie mowila ale ogladala 2 razy serce-wiec sie martwie!mnie tak mocno ciaglo 3 razy ale bardzo, do tego czesto boli mnie krocze-taki dziwny bol ale sam odchodzi wiec....no i kolki lapia mnie caly czas!!!a teraz jak znowu pracuje to nie wyrabiam na nogi!a tak jakos leci!!u mnie brzuch jest malo widoczny na pierwszy rzut oka caly czas wchodze w kilka moich normalnych spodni -fakt zena jeden guzik tylko. pozdrowienia dla mam i mniej stresu-bedzie dobrze!a te wody to mamani skonsultuj z lekarzem i niech stwierdza czy sa w normie czy nie bo raz pisalas ze jeden lekarz mowil ze w normie a drugi ze troche poza-i jak tu byc madrym potem!!-nie martw sie jest dobrze-durzy juz chlopak na tym zdjeciu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro to twoje dziecko bedzie mialo na pewno podwojne- polskoszwedzkie.Tak jest zawsze, ze dziecko dostaje obywatelstwo matki plus dodatkowo w waszej sytuacji szwedzkie bo macie oboje i tam mieszkacie i tam sie baby urodzi. Co z amerykanskim nie wiem, moze maz sie bedzie mogl ubiegac o takie dla dziecka...Wiem, ze mozesz sama zdecydowac tez o zrzeczeniu sie ktoregos obywatelstwa dla dziecka. Wiem, bo pytalam w urzedzie stanu cywilnego w Polsce, wiec rzetelne informacje. Moje tez bedzie mialo podwojne, bo maz ma niemieckie papiery choc obywatelstwo tez ma podwojne- niemiecko-tunezyjskie :) Co do pozostalych dzieci, ktore sie nam zjawia na swiecie w niemczech to pewnosci nie mam, ale tak automatycznie nie przyznaja juz obywatelstwa. Wiec jak jedno z rodzicow nie ma niemieckich papierow-ew. podwojnego obywatelstwa to nie dostanie tak po prostu. Jak jest z tym dluzszym pobytem to nie wiem niestety.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam wyniki - morfologia idealna, mocz idealny, glukoz na na czczo 78 a po wypiciu tego eliksiru wynik po godzinie ledwo drgnął na 81 hihi Wszyscy się śmieją że wyniki mam jak młody bóg.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) My jutro zaczynamy 26 tc --- nie wiem ile wazy teraz Niunia, ale sądząc po jej rozpychaniu się w brzuszku to sporo jej przybylo od ostatniego USG. Czasami dochodze do wniosku że moje dziecko wogóle nie śpi. Wierci się i kopie o różnych porach dnia i nocy - mam nadzieje że jak już będzie na świecie to jakos to sobie unormuje. Ja przytyłam od początku ciązy 13 kg, trochę dużo ale przy mojej sylwestce jakoś niespecialnie rzuca się to w oczy. Tak myślę ... :) Evi_22 ---> piszesz ze w ostatnich dniach zwolnienia masz dostarczyc kartę ciąży i wypełnione papiery. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałam, ale ja wiem że wypełnione dokumenty przez lekarza, pracodawcę wraz z ksero karty ciąży należy dostarczyc minimum 6 tygodni przed wykorzystaniem tych 182 dni zwolnienia. Ja mam jeszcze 8 tygodni i już zaczęłam wypełniac te formalności. Jesli zrobisz to później to chyba nie większego znaczenia ale dopóki nie otrzymasz prawomocnej decyzji, nie zostaną Ci wypłacone pieniążki. Byłam dzis u siebie na uczelni, trochę namieszane mam w aktach ale kazano mi napisac podanie o wznowienie studiów oraz muszę za to zapłacić 1000 PLN. To zła wiadomość, lepsza jest taka że oddałam prace mojemu promotorowi, wiem ze jest kiepska ale pocieszyłam się bo promotor mi powiedział że w obecnej sytuacji będzie musiał zastosowac lzejsze kryteria. Więc moze juz niedługo się obronię :) :) Pozdrawiam wszystkie Mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwwww
A gdzie sie podziała nasza Mamani?????????:) ani słuchu ani duchu......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Mam wiadomość dla chętnych ze śląska lub okolic że w Sosnowcu w \"Plazie\" 31 maja w trakcie prowadzonej we współpracy z Fundacją Odety Moro „Szczęśliwe Macierzyństwo” akcji społecznej pod hasłem: „Szczęśliwa mama. Kobieta” eksperci udzielać będą bezpłatnych konsultacji w zakresie: - psychologii - dietetyki - położnictwa - ginekologii - wczesnej antykoncepcji - laktacji - stylizacji i kosmetyki Dla przyszłych mam prowadzone będą także bezpłatne!!! badania USG 4D płodu. Ponadto prowadzone będą badania poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Mi niestety nie pasuje termin chociaż byłam w tą sobotę w Sosnowcu tak teraz nie mam jak :((( Pozdrawiam i całuję wszystkie brzuszki a szczególnie te wiercipiętki :) Myszko-ja czasem też mam wrażenie że to nienormalne tak kopać matkę i zastanawiam się czy to czasem nie wczesny objaw ADHD :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dopiero po 21 wrócilam od lekarza... niestety wód jest za duzo :( Istnieje mozliwosc ze przechodzilam w ciazy toksoplazmoze albo mam ja nadal. Dostalam dluga liste badan do zrobienia... Mam nadzieje ze wszystkie wyjda dobrze i wtedy bede mogla zapomniec o tych wodach. A jesli wyjdą xle to... wole nie myśleć... Na swoje uczulenie dostalam jakies mazidlo na zamówienie robione... Ma mnie po tym mniej swedziec... Troche mnie to wszystko dobija... Cala rodzina znajomi... wszyscy twierdza ze napewno jest ok i poprostu zamarwiamy sie na zapas. Mam nadzieje ze mają racje bo mi sie chce znów ryczeć :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani bardzo mi przykro, że tak się Tobie pokomplikowało :( Trzymam kciuki, żeby wyniki badań wyszły pomyślnie i żebyś już się nie musiała martwić 🌼🌼🌼🌼🌼 Koug, mam nadzieję, że do porodu mu przejdzie to ADHD.... i będzie już grzecznym chłopcem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry 🌼 Mamani przykro mi ze musis sie stresowac dodatkowymi badaniami ... rozumiem ze sie martwisz ale pamietaj my tu wszystkie trzymamy za was kciuki. Ja wierze ze bedzie dobrze, informuj nas tu na biezaco !! Niejedna z nas sie strachu najadla przez nieciekawe wyniki czy wymiary a potem sie okazuje ze wszystko ok .. 👄 dla ciebie kochana ! u mnie nic nowego, lece rozpakowywac kartony !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwww
Własnie Mamani głowa do góry będzie dobrze, co prawda nawet nie rozumiem do konca co zanaczy wód za dużo:( ??? za chłopski rozum jako to ma znaczenie ile wód? ale ja nie znam sie na tym, słyszałam tylko że te co maja za duzo wód maja duże brzuszki, i wszyscy myslą że beda blizniaki:) a dzidzia jest taka sama jak u kobiety co ma tych wód mało lub w normie:) e tam!!!!! zobaczysz bedzie dobrze:) skąd sie bierze tyle tych wód???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae nie martw się, ja miałam robionego dopplera bardzo często ze względu na cholestazę i zawsze tam był kolor niebieski i czerwony, więc spoko:) mamani będzie wszystko ok, nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny wlasnie wrocilam z badań. Wyniki beda jutro. Jeszcze caly dzien niepewności mnie czeka... www ja w 1 ciazy tez nie mialąm pojecia ze ilosc wód plodowych ma jakies znaczenie... dopiero teraz sie o tym przekonalam... niestety zbyt duzo wod plodowych nie jest dobrym objawem... Świadczy to o tym ze z dziekciem jest cos nie tak... aaa wogole to nie wiem jak ci to wyjasnic bo moze byc milion przyczyn tego ze wód jest za duzo... np jak w ciazy bylas przeziebiona to tez mozesz miec za duzo wod... Albo jesli z dzieckiem jest cos nie tak... moja mama miala za duzo wod plodowych i okazalo sie ze braciszek ma chore serce i niewyksztalconą przepone :( Pewnie dlatego tak to przezywam... Ale z badan wynika ze u Kornelka wszystkie narzady wew i zewnętrzne się wyksztalcily i jest dobrze. Zrobilam dziś : toxo tsh ft3 ft3 i cytomegalie i zobaczymy... jeśli bedzie dobrze to przestaje sie tym martwić. a wogóle to wczoraj Kornelek wazyl 990 gram. pytalam lekarza czy to mozliwe ze przez 3 dni aż tyle przybral na wadze lekarz stwierdzil ze bardzo możliwe i teraz tak bedzie przybieral szybciutko zeby do porodu osiągnąc odpowiednią wage :) Tak więc mam już 1 kg szczęście :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwww
z ciekawosci musiałam pograsować po necie i dowiedziec sie czy jest tak zle:) i musze przyznać że nie jest zle.... Płyn owodniowy jest wytwarzany przez błony płodowe. Dziecko w łonie matki połyka go, a następnie wydala w postaci moczu. Ilość płynu owodniowego może się trochę różnić w kolejnych badaniach. Zbyt duża ilość płynu owodniowego zdarza się przy różnych powikłaniach ciąży, np. cukrzycy, czasem zaś występuje bez uchwytnej przyczyny. Rzeczywiście czasami przyczyną wielowodzia mogą być wady wrodzone płodu (układu pokarmowego lub moczowego), ale nie muszą. Dlatego, jeśli lekarz stwierdza zwiększoną ilość wód, powinien w każdym przypadku starannie ocenić budowę płodu., jeżeli Kornelek ma wszystko na miejscu to wogule nie przejmój sie:) Jeśli jednak ilość płynu owodniowego nie jest zwiększona, a jedynie w górnej granicy normy, nie ma się czym martwić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, tylko powtórzyć USG za kilka tygodni. :) MAMANI JEST OK!!!! NIE MARTW SIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani - cieszę się, że humorek Ci się troszkę poprawił :) Ja do lekarza idę w poniedziałek i może się dowiem ile Mały waży :) Dzisiaj Dawidek dostał swój pierwszy prezent na Dzień Dziecka - od Babci (mojej Mamy) Dwa pudła kartonowe, lakierowane z obrazkami Kubusia Puchatka - prześliczne i takie kolorowe :) Już mu do nich przełożyłam wszystkie ciuszki jakie mu kupiłam, ręcznik, pieluszki i drobne pierdółki :) Ale się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamani, trzymam kciuki! mi powiedziano, ze mam za malo wod plodowych... i nie powiedzieli co mam zrobic zeby miec w sam raz. i nie powiedzieli czy to bardzo zle... wiec tez sie martwie. mam nadzieje ze z dzieciaczkami wszystko bedzie ok. :) pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny :) Dam wam znać jutro jak wyszly te badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny. MaMani trzymam kciuki za dobre wyniki.też się martwiłam zbyt dużą ilością wód płodowych jeszcze do wczoraj.bardzo!!! wczoraj byłam na Usg 4D i okazało się że same sie unormowały.że wszystko ok.także u Ciebie też napewno wszystko będzie dobrze. może tak jak u mnie same sie unormują.tego Ci zyczę. ogólnie badanie 4D super, ale Mały nie chciał pokazać nam całej buzinki.widzielismy jak połyka płyn:) i w ogóle straszny z Niego rozrabiaka, świetnie było widac jak kopie-trafiał w pępowine:)pomiary wszystkie ok, a waga 630 gram.rany, w ciągu 3 tygodni przybrał 130 gram.nie sądziłam że dziecko tak szybko rośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani - trzymam kciuki! Ja też łapię doła, ale jakiegośtakiego bardziej ogólnego - zapewne hormony ciążowe, no i zaczynam się stresować różnymi sprawami... być może niepotrzebnie, nie wiem... Bo z moim synkiem podobno wszystko w jak najlepszym porządku, aktywny bardzo jest - w czasie wczorajszego USG zrobil obrót o 180 stopni he he, koziołka sobie fiknął , ale to śmiesznie wyglądało, złożył się na pół, zrobił plum i już. Przybyło mi 5,5 kg od początku ciąży. a od normalnej wagi mam 8 na plusie. Ile mały waży w końcu nie wiem, bo miałam 1000 pytań do lekarza na temat możliwości porodu tutaj i jak to zorganizować, i czy się da to zrobić, no i w końcu zapomniał mi powiedzieć, cóż... Wczoraj miałam ochotę się lekko wstawić, takim piwem np., żeby się wyluzować i żeby wszystkie smutki sobie poszły, ale jak tu się upijać w ciązy? Co oczywiście tylko jeszcze bardziej mnie zdenerwowało, cóż.. Pogoda też pod psem. Chyba potrzebuję wakacji, żeby się odstresować. Muszę o tym pomyśleć. A tymczasem pozdrawiam i lecę na lancz, bo już glodni jesteśmy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×