Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

mrs_ziec :) no tak to juz będzie tego lata.Ja na szczęście w aucie mam klimatyzacje, bo inaczej to idzie się roztopic :) A moja mała czasem kopie,ale raczej jest spokojna w brzuszku i budzi się koło 9.00-10.00 :) Żeby tak było i po narodzinach :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Kasinska ale mialas biedna noc .. pewnie dzis zasniesz jak tylko wrocisz do domu :) Ja co noc wstaje na siusiu ale zasypiam bez problemu w pare sekund jak tylko wroce do lozka :) U mnie tez jest strasznie goraco .. ale ja do wiecora nie ruszam sie nawet z domu - jutro mam obrone mojej pracy i musze sie przygotowac .. troche sie denerwuje powiem szczerze Dziewczyny, czy ktoras z was musiala brac magnez w ciazy ? Mi wczoraj lekarka przepisala 3 razy dziennie. Powiedziala ze z powodu wady macicy moge miec przedwczesne skurcze ktorym magnez zapobiega. No i lykam a raczej ssam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja biore magnez caly czas wlasnie z powodu skorczy tez 3 razy dziennie. Wczesniej czulam bardziej takie rwanie a teraz to mnie normalnie czasami podbrzusze boli i nie wiem co o tym myslec moze cos sie dowiem na ten temat na kolejnej wizycie w poniedzialek U mnie nadal rowniez goraco az nad wode by sie chcialo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej nieobecności! Jestem na zwolnieniu, w sumie dobrze się czuję, ale okazało się, że mam jakąś małą wadę serca i lepiej, abym siedziała w domciu. Junior kopie jak diabli, jak tylko siądę to od razu buszowanie..... Czy myslałyście już o wyborze wózka??? Nam na pewno potrzebny jest fotelik do samochodu, myślę, że nie za bardzo opłacie nam się inwestować w gondolę, bo chyba zimą spacerów się nie urządza. Jaki więc wózek polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyczkaaaaaaaaa
zimą spacerów sie nie urzadza???????????????????? ha ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barwy jesieni, ja jeszcze wózka nie wybrałam, ale z pewnością gondolkę zakupię :) zimą na spacery też trzeba wychodzić. Ja jestem zdania, żeni ema pogody, podczas której nie można wyjśc na spacer, no, chyba że żabami rzuca :D ale ja tym razem postawię na jakiś mały zwrotny i szybki do spakowania do auta wózek, miałam juz wielki poprzedniu a przy naszym trybie życia, jak często wyjeżdżamy to był on bardzo niewygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, bardzo długo się zbierałam aby wstąpic na forum. Śledziłam was ale jakos nie chciałam zapeszać i cieszyć się (jestem z forum ciąża obumarła :( ) Widze, że na tapecie macie teraz wózki. jak najbardziej w zimie spaceruje się z dzieckiem, no chyba, że duży mróz. Ja, z doświadczenia (dwójeczka w domu) polecam gondolę, zwłaszcza zimą. Przede wszystkim bardzo dobre na kręgosłup dziciątka, który zwłaszcza w pierwszych miesiącach jest delikatny. A poza tym w spcerówce tak nie otulicie dziecka. Ja jestem przekonana do gondoli i za nic w świecie nie woziłabym noworodka w spacerówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze wozka nie wybralam. Tez jestem zdania ze na spacery trzeba chodic w kazda pogode, bo w sumie jak inaczej ?? cala zime siedziec w domu ?? no chyba ze takie ekstremalne mrozy po - 30 jak u naszej Izabelci (ktora cos sie ostatnio nie odzywa tak przy okazji, prosze nam tu meldowac co za oceanem :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naturalna blondynka - Myszka nie wyrzucila cie z tabelki, po prostu wszystkie uznalysmy ze trzeba ja zaktualizowac - niektore osoby tu nie zagladaly po pare miesiecy zamiast sie denerwowac wpisz sie od nowa, ostatnia tabelka o ile sie nie myle jest na str 164 czy cos kolo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć U mnie gorąco, ale na szczęście mam się gdzie schować przed upałem :) Wczoraj byłam u lekarki - wody w normie, serduszko bije miarowo. Podglądałyśmy go - ma śliczną buzię, no i pokazał nam ślicznego siusiaka - ekshibicjonista mały.... Dzień wcześniej śniło mi się, że karmiłam piersią córeczkę i jak powiedziałam lekarce o tym, to się śmiała i powiedziała, że może w przyszłym roku, bo to że chłopak, to ona się podpisuje pod tym obiema rękoma :) Dostałam też śliczne zdjęcie :) Jutro jadę do ZUS złożyć ten dziwny wniosek o świadczenie rehabilitacyjne..... Jest tak gorąco, że nic się nie chce :) Karro - gratuluję synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Apolinka, na naszym forum :)! Czy jako doswiadczona mama mozesz polecic jakis wozek - gondole, ktory sie sprawdzil? Albo powiedziec na co Twoim zdaniem nalezy zwracac uwage przy jego wyborze? Pozdrawiam cieplutko K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczny. Dzis sie tylko wpadlam przywitac. Karro ja biore magnez, ale zadnych skurczy nie mialam...Pani doktor kazala mi brac po pierwszym badaniu krwi bodajze.Nie ukrywam, ze jak biore to jest ok a jak nie to rece i nogi mi dretwieja czyli chyba krazenie nie fajne :) A dzis idziemy z mezem na spotkanie do szpitala \"ciaza i porod bez strachu\" :) zobaczymy czy faktycznie mnie nie nastrasza.Przy okazji mam nadzieje robia zapisy na szkole rodzenia. Trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamy!!u mnie tak sobie, malo pisze bo sil i czasu brak, na dodatek w pracy nie fajnie, zlozylam zazalenie tak ogolnie o wszystko i w piatek bedzie dyskusja, sama nie wiem czy byl sens bo za 3,5 tyg macierzynski-zobaczymy!!polozna zapomniala o mnie.mialysmy miec spotkanie na koniec 24 t.c i nic a potrzebuje od niej na juz zaswiadzcenie do macierzynskiego, pisze do niej i nic musze isc to z lekarzem zalatwic,ja biore mg bo czulam skurcze ale dawno przeszly ale biore go na stres i zmeczenie ale tylko jeden dziennie, naszczescie nawet mi brzuch nie twardnieje jezeli tak to po przemeczeniu duzym, z dziecmi wychodzi sie w kazda pogode bo to bardzo zdrowo dla nich zwlaszcza zima!nad wozkiem mysle caly czas ale nie kupuje jeszcze-musi byc lekki i latwy w obsludze,i tak zycie mija, pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Ja mam juz dosc tych upalow... ale juz w czartek ma byc podobno chlodniej :D Mam nadzieje bo puchne straszniee... Maly sie wkurza i rzuca sie po brzuchu tak ze mam wrazenie ze mi wypadnie z niego! Mala tez sie wkurza bo niby fajnie moze sie bawic w piasku i w basenie ale... glowka ja boli gorąco jej i sie misia meczy... A tu dopiero czerwiec sie zaczal... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamani mi tez upaly daja sie we znaki :( zawsze lubilam ciepelko, opalanie i wode ale teraz w ciazy upal dokucza - puchne jak nie wiem co i ledwo dycham. A jak na zlosc w tym roku zapowiadaja tu gdzie mieszkam wyjatkowo upalne lato. No nic, przezyjemy :) :) Magdae przykro mi ze musisz sie stresowac w pracy :( ale jak piszesz niedlugo macierzynski to sobie odpoczniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki karro!!!!mam nadzieje ze to sie jakos skonczy!!ale jeszcze musze doczekac tego macierzynskiego !!oj!!!oj!!!! a stres tez szkodzi dzidzi!!!!!-niestety ale o swoje trzeba walczyc!!!!zwlaszcza w obcym kraju!!!!!tutaj nie ma narazie upalow!!!!!a wy puchniecie od upalow czy wysokiego cisnienia!!!!generalnie takie puchniecie za zdrowe nie jest!!!zdrowia wszystkim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam...juz jestem! wczoraj mialo byc tak zakupowo,ale skonczylo sie na eliminowaniu wozkow, lozeczek itd....za drogie, a to kolory nie moje itd mamy teraz 3 opcje na lozeczka i ok 4 na woki :) to i tak duzy krok u mnie. a propo zimy i gondoli.....to faktycznie troche inaczej. powiem szczerze, jakbym byla w Polsce czy innym kraju w Europie to gondola podstawa. u mnie swiezegom powietrza dziecko dostanie niestety pomiedzy domem a samochodem, w foteliku samochodowm. mamy juz taki fotelik i grubiutkim spiworkiem,ale i tak planuje cieply kombinezon. tutaj zawsze widze,ze zima dziecko to po prostu niosac z samochodu np do restauracji jest zakryte kocem. ale to takie tutaj naturalne, zima bardzo ciezka i dluga. nawet dorosly nie moze czasami wyjsc na dwor na dluzej niz pol godziny. mam znajoma co urodzila w grudniu, musze ja podpytac jak ona sobie z tym poradzila. bo ja ogolnie sie zgadzam,ze nawet zima specery, ale pozyjemy zobaczymy :) zaraz ide na \'bridal shower\'...znajoma wychodzi za maz za 2 tygodnie. mala imprezka w restauracji i oczywiscie prezenty dla niej :) ja bede miala pewnie \'baby shower\' w lipcu, zarejestruje co chcemy dla dzdzi w killku sklepach i goscie cos wybiora i kupia. bedzie cos na kazda kieszen. taka tradycja tutaj i mimo,ze mi tak troche glupio, znajomi sie nie moga doczekac. czytalam ostatnio,ze teraz mozg i oczka bardzo sie rozwijaja i potrzeba...hmm...oczywiscie nie pamietam ...DHA czy cos takiego, jest to w tlustych rybach i masle orzechowym (peanut butter). nie przepadam,ale jestem juz po sporej kanapce. zycze usmiechu na twarzy i mniej upalow! u mnie pogodna perfekcyjna, slonce, dosyc cieplo,ale sweterek trzeba miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, wpadlam sie tylko przywitac :) Jestem na uczelni, wlasnie mamay przerwe na kawe .. dzis sie bronie wiec trzymajcie kciuki - ale mija kolej dopiero kolo 15 tej po lunchu .. Jesyem troche niewyspana bo noc byla strasznie duszna i goraca - wstawalam chyba ze 4 razy jak nie pic to siku .. ale nerwy z powodu obrony skutecznie mnie ozywiaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! karro trzymam kciuki za obronę, mam nadzieję, że to będzie tylko formalność :) izabelcia zazdroszczę ci baby shower, to musi być fajna imprezka, szkoda że w Polsce nie ma takiej tradycji. przy okazji mozna dostać dla dzidziusia wiele potrzebnych rzeczy. u mnie od niedzieli skwar, dzis troche chmurek więc słońce czasami zachodzi. na szczeście nie odczuwam aż tak tej pogody, nie puchne za bardzo, w sklepie mam przyjemny chłodek :) a co do wózków, to moje typy się nie zmieniły - IMPLAST BOLDER albo X-LANEDR, oba świetnie sie prowadzą, jak się okazało gondole od środka śa prawie identycznej wielkości, skoplikowane okazało się tylko to, że kolor IMPLASTA który mi się podoba trzeba zamawiać w ciemno, bo nigdzie u mnie nie stoi żeby można było zobaczyć \" na zywo\", no i na takie zamówienie tez się czeka od 2 tyg do miesiąca nawet-szok. w weekend jedziemy do trójmiasta i obdzwoniłam sklepy z wózkami, znalazłam kilka gdzie stoi \"mój\" kolor, obejrzę i kto wie może wrócimy z wózkiem. pozdrawiam brzuszki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro zapomniałam pogratulować synusia!!!:) magdae nie zazdroszczę atmosfery w pracy, pewnie z chęcią wybierasz się na należny odpoczynek. mamani trzymam kciuki za wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMAHUBERTA, A Z CIEKAWOŚCI, KTÓRY KOLOR CI SIĘ PODOBA? BO JA OSZALAŁM JAK ZOBACZYŁAM CZARNY I CZERWONY W KOŁA :) A...moim zdaniem implast ma tą przewagę nad x-landerem że spacerówkę można założyć przodem lub tyłm do kierunku jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro, przymam kciukasy! wiem jaki to stres, ale jestem pewna, że sobie poradzisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Powodzenia karro trzymamy kciuki na pewno wszystko sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karro - powodzenia! Jak tyle mamuś - cieżarówek trzyma kciuki, to musi być dobrze, więc mam nadzieję, że nie będziesz za bardzo się denerwować :). Ja chyba muszę się na obiadek wybrać, bo się zaczynam głodna robić. Dziś synek w nocy był grzeczny, aktywność rozpoczął już po moim obudzeniu ;). MAm nadzieję, że takie akcje jak ta poprzedniej nocy nie będą często się zdarzały... Tak sobie myślę, że może coś się tam u niego działo takiego, że tak wyjątkowo szaleć zaczął, smutno mu było, albo coś, nie wiem... Bo przypuszczam, że normalnie też się troszkę wierci, tyle że na tyle delikatnie, że się nie budzę. Bo wczoraj to normalnie jakby się szaleju najadł. Oczywiście pół dnia chodziłam jak zombi - na szkoleniu byłam średnio przytomna, ale cóż zrobić... Ewunienka - mi też drętwieją nogi, a właściwie prawa łydka- czy to trzeba zgłosić lekarzowi? Poza tym to nocne wstawanie na siusiu to już chyba mi tak teraz zostanie - dziś też wstawałam, na szczęscie tylko raz nad ranem... Wczoraj dostałam wyniki badania krwi pocztą. Na szczęście te wszystkie toksoplazmozy i inne cytomegalie wciąż w porządku. Natomiast mam trochę poniżej normy hemoglobinę i czerwone krwinki, a białe z kolei nieco powyżej. Cukier w normie. Jak bardzo ta hemoglobina i czerwone krwinki muszą spaść, żeby był to powód do zmartwień? Tj i tak postanowiłam wrócić do natki pietruszki w dużych ilościach tak na wszelki wypadek, ma dużo żelaza, ale tak sobie myślę, że jak trochę poniżej normy, to chyba nie jest tak źle, co? Zresztą lekarz do mnie nie zadzwonił, a jak coś źle wyjdzie, to powinien... Z drugiej strony, wszelkie wyniki krwi miałam zawsze idealne... Tj do tej pory, więc sama nie wiem. Wygląda na to, ze jednak organizm odczuwa obecność tego małego słodkiego lokatora ;). Pozdrawiam i lecę coś wciąć K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska, no doświadczna, doświadczona :) Moim zdaniem jeśli chodzi o gondole to bardzo ważne jest aby była ona duża. Bardzo dużo teraz jest takich małych modeli. Niby jest to fajne, wygodne i zwrotne ale nie do końca...Dziecko szybko rośnie i zaraz jest ona za mała. ja miałam peg perrego. mam pytanko dziewczyny czy któraś z was jest z warszawy może? znaczy chodzi mi o opinię o madalińskiego (szpital)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska, nie martw się morfologią, to normalne, że w ciąży spada i jest poniżej normy, ja też tak mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apolinka, ja jestem z warszawy jeśli chdzi o Madalińskiego, to słyszałam sprzeczne opinie... samam wylądowałam tam poprzednio na patologii ciązy, zwiałam na własne żądanie! syf, brud i ubustwo... Sąsiadka rodziła tam 2 miesiące temu, lekarz z izby przyjęć kazał jej jechać do Wołomina, bo u nich nie ma miejsc, to był jej trzeci poród, mówi lekarzowi, że nie zdąży, że wszystko pójdzie ekspresowo, a on swoje. Ale ona poczekała jeszcze chwilę na izbie, odesżły jej wody i za 40 minut urodziła córeczkę. Do Wołomina w korkach pewnie by miała ciężko ze zdążeniem, a jeszcze do tego stres!!! Ogólnie porodówkę mają wyremontowaną, 3 pojedyncze sale... Tyle wiem, jakby co to pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasinska nie przejmuj sie tak wynikami krwi.Moje tez sa nie za wysokie. Z ta hemoglobina to de facto mozna sie chyba zaczac martwic jak jest ponizej 12, blisko 10...Ale podejrzewam, ze wtedy lekarz reaguje przepisaniem zelaza czy chociaz zmiana diety. Co do dretwienia to pewnie, ze mozesz powiedziec lekarzowi i spytac sie czy to moze miec zwiazek z ciaza czy ye slabszym krazeniem czy z wynikami krwi. Ja zawsze mialam podobne problemy, tylko w mniejszym stopniu i duzo rzadziej. Mimo, ze wyniki krwi niby w normie-tej nizszej,ale normie, to mowia, ze mam \'slaba krew\' i slabe krazenie. Skutkiem tego sa wlasnie dretwienia i zawsze zimne paluszki i stopy :) Mozna sie przyzwyczaic, ale jak powiedzialam-teraz magnez mi pomaga.Pije sobie raz dziennie ten rozpuszczalny. Zapytaj lekarza :) Karro trzymam mocno kciuki i czekam na relacje :) Pozdrawiam slonecznie Jeszcze tylko dodam, ze mam grype okropna-leci z nosa, gardlo boli, glowa boli,plecy bola przy oddychaniu...KOSZMAR. Podobno moge brac paracetamol i syrop Mucosolvan. Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrs_ziec implast podoba mi się czerwony w kwiaty, myślę, że córci też by się spodobał:), ale widziałam tylko w katalogu i necie, ślicznie wyglada, ale musze zobaczyć go na \"żywo\" :) też jestem zdania, że dla wrześniówek gondola powinna być duża, mierzyłam w sklepie implasta i x-landera miarką wew gondoli 73 i 74 cm, nie jest to dużo, ale sprawdziłam w książeczce zdrowia synka, który urodził się 53 cm, w 7 miesiącu miał 67 cm. więc pomyslałam że tak do ok pół roku taka gondola wystarczy, a później to juz sie takiego siedzącego i ciekawskiego szkraba w niej nie utrzyma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to podoba Ci się ta co i mi :) Moja córcia ma teraz 1,5 roczku i ma 74 cm... ale ona jest drobniurka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×