Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

hej! Co do raczkowania - Mateusz zaczął ok. 8 mies. - na początku było to pełzanie,takie czołganie się, a potem wciąż to doskonalił i teraz \'biega\' wręcz na czworaka. Ważne żeby dziecko w ogóle próbowało się przemieszczać. Aha - my na początku zachęcaliśmy go do przemieszczania się kładąc przed nim zabawkę, coś ciekawego (pilot lub zegarek mojego M albo komórka były zdecydowanie skuteczniejsze niż zabawki) - tak niby dość blisko, ale żeby musiał choć minimalnie się wysilić. W sumie to ortopeda kazał nam tak robić - kłaść coś ciekawego, z czasem coraz dalej. No i udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Moja Arunia tez jeszcze nie chodzi, nie raczkuje i tylko kula sie po pokojach w zastraszajacym tempie.Tyleczek podnosi od dawna , na czworakach stoi ale chyba nie wie co z tym zrobic.W piatek poraz pierwszy z pozycji lezacej usiadla sama ale to chyba przypadkiem :) Siedzi tylko przez chwile i sie przewraca poza tym chyba za bardzo nawet siedziec nie chce woli sie przemieszczac bo co sekunde jest w innym miejscu :) Pozdrawiam Was wszystkie pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renika nie martw sie na zapas. Tak jak dziewczyny pisza-kazde dziecko sie inaczej rozwija. Moja Amirka raczkuje do tylu, poza tym przemieszcza sie na wszelakie inne sposoby ale do przodu nie raczkuje. Nie siada z plaskiego calkiem, chyba ze jej raczke podac, za to jak siedzi i jej podac raczki to wstaje i stoi juz bardzo ladnie,ale bez trzymanki tylko chwileczke. Podobno niektore dzieci w ogole nie razckuja tylko od razu wstaja i chodzic chca....Moze nasze pociechy wlasnie do tej grupy naleza? Ja dzis troche dolek :( A na rodzenstwo jeszcze nie czas...chcemy sie moze starac od pazdziernika/listopada. Moze znowu wrzesnioweczka bede :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wrześnióweczki! Dziękuję wam serdecznie za gratulacje i ciepłe słowa! Potwierdzam nowinę, będzie dzidziuś :) termin jest wyznaczony na 31 stycznia 2010! U nas wszystko w porządku. Karol raczkuje i super zaczął się rozwijać ruchowo. Nie można powstrzymać małej torpedy :) Dolegliwości ciążowych prawie nie mam, wiec spokojnie mogę się zająć Karolkiem. Oby tak dalej! Jestem pełna optymizmu i przepełniona radością! Jeszcze karmię piersią, ale niestety jest presja otoczenia, żebym odstawiła. Na razie włączyłam jeden raz mleko NAN2. Będę odstawiać stopniowo i powoli ;) Która z Was jeszcze karmi? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dafodilek - a to Ty jeszcze karmisz i mimo to jest dzidziuś? To super :) - w takim razie i dla mnie jest nadzieja, bo ja też wciąż karmię piersią - tj. dużo mniej niż kiedyś, ale jednak - i starania w toku ;). Zastanów się nad odstawieniem Karolka, presja otoczenia presją otoczenia, to oczywiście musi być tylko i wyłącznie Twoja decyzja, ale to może rzeczywiście być zbyt duże obciążenie dla organizmu. Niektórzy zalecają, żeby pomiędzy karmieniem piersią a kolejną ciążą była przerwa ( 3 mies.? nie pamiętam), żeby organizm zdążył się zregenerować (nie wiem, czy u mnie jakaś będzie, fajnie by było gdyby nie ;)) . Może poradź się jakiegoś lekarza. Zresztą teraz na pewno będziesz mieć regularne badania krwi, to jak coś będzie nie tak, to wyjdzie w wynikach. Pozdrawiam i trzymam kciuki za maleństwo, no i Ciebie :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testuje suwaczek. Dafi ja rowniez gratuluje. A w szpitalu byla ze mna dziewczyna, ktora urodzila tego samego dnia co ja a karmic pierwsze dziecko przestala dwa miesiace wczesniej...czyli karmila do 7 miesiaca ciazy,wiec jednak czasem chyba mozna. Zapytaj sie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafodilek :) serdeczne gratulacje :) Powodzenia życzę i trzymaj się cieplutko i staraj się nie przemęczać :) Kasieńko tobie również powodzenia :) A my się martwimy czy u nas rodzeństwo nie będzie, bo byłoby to wielce nierozważne w naszej sytuacji więc czekam na drugą @ Mam nadzieję, że się doczekam :) U nas nadeszła depresja :( a dopiero tydzień jestem odizolowana, a 3 dzień kiedy Piotrek wyjechał :( i nienajlepiej ze mną :( Wiki szaleje, krzyczy, marudzi, chyba znów jej ząbek dokucza :/ Usypia sama w ciągu pół godziny wieczorem, budzi się 2 razy na karmienie w nocy ok północy i 5 rano. Muszę powoli zmniejszać karmienie. Karmię piersią w dalszym ciągu. Wiki zjada cycka 0k 8 rano, później śniadanko, drugie śniadanko ok 11-12, obiadek ok 12-13, popija cyckiem, ok 16-17 zjada podwieczorek, ok 18-19 kolacja i cycek ok 20. Cały czas karmię tylko jedną piersią i widać różnicę niestety :/ Na wesele chyba damy 200 złotych + kwiatki i kartkę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dafodilek - jeszcze raz gratuluje! u nas wszystko ok, tylko jeszcze wiecej zabkow czeka na przebicie sie przez dziasla. w sobote maksio mial dzien marudy, ogolnie dziasla mu dokuczaja, ale dzis nie bylo zle. daje mu do gryzienia wszystko co mi wpadznie do glowy, a czym sie nie skaleczy. ostatnio przekonal sie tez do cwiartki jabluszka i pietki z chleba. na dziaslach widac gory-doliny i biale pod spodem. no, zobaczymy! moj maz wyjechal 2 tygodnie temu. jeszcze 2 tygodnie i sie znowu zobaczymy! jest troche ciezko ale dajemy rade. duuuuuzo chodzimy na spacery. rece, dekolt i twarz mam bardzo opalone. reszte ciala nie bardzo i nie wiem, jak tu sie wybrac taka laciata na basen... ja tez jeszcze karmie piersia. pokarmu coraz mniej, bo jednak podstawa zywienia staly sie kaszki i zupki. teraz jednak, przy zabkowaniu, maks domaga sie czestszego przystawiania, nie chce jesc obiadkow. za to owoce je bardzo chetnie. no i oczywiscie kaszki (rano i wieczorem). i gada jak najety (po mamuni ;) ) ja mam regularne @ od pol roku i w czasie badania usg gin powiedzial, ze mimo karmienia piersia cykle sa z owulacja. tak ze trzeba uwazac... nie wiedzialam, ze tak to mozna zobaczyc... ok, ide spac, bo oczy mi sie same zamykaja, dzis zrobilismy chyba 15 km w upale i maks padl jak kawka :) buziaki!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też yłyśmy dzisiaj na spacerku zobaczyć konie i krowy, później Wiki oglądała bociany :) ale to z babcią :) komary mnie zjeść chciały :/ kupiłam sobie dzisiaj pastę cukrową do depilacji :) zobaczymy co mi z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia magdula
dafodilek gratuluje:) Dziewczyny troche was podczytuje I nie ma co sie bac drugiego dziecka Sama mam dwuletnie i i prawie roczne Z drugim wpadlismy,ale sie teraz bardzo cieszymy Mamy juz parke,dzieci lapia kontakt Bawia sie razem turlaja,gawedza sobie A kolezanki nam zazdroszcza,ze tak sie uwinelismy:) Finansowo jako tako,ale bidy nie ma Potem przedskole a ja wracam do pracy Nie czekajcie wiec z ta decyzja zbyt dlugo No chyba,ze w planach byl jedynak:) Pozdrawiam wszystkie dzielne mamy-te w polsce i te hen hen daleko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeszcze raz dziękuję za ciepłe słowa. Mamcia magda, super że się odezwałaś, też liczę na to, ze dzieci szybko będą się ze sobą bawić i że będą miały dobry kontakt. Własnie sie zastanawiam, jak ja będę na spacerki chodziła i myślę o podwójnym wózku. Jak Ty sobie poradziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh...taka zapracowana,ze normalnie slow brakuje. zatrudnilam dwie osoby i chyba jeszcze z 2 dwie by sie przydaly abym mogla normalnie wyjsc na lunch. ale tak bedzie do pazdziernika a potem dwa miesiace luzow...wiec nie moge za mocno narzekac :) Sophia byla dzis z tata i babcia w Duluth, na zakupach. w sumie 4 godziny w aucie i jak zwykle byla grzeczna dziewczynka. Sophia jest jedna z najstarszych dzieciaczkow,ale ruchowo to ona jakos dziwnie :) od dawna na kolanach nie usiedzi tylko normalnie skacze, tak samo na rekach. mamy taka jakby hustawke do skakania, wiec jakby tylko mogla to by i tam pewnie spala :) ale my tylko na jakies 20 min dziennie. od jakis moze 2 tygodnie zaczela pezlac,wiec do raczkowania jeszcze troche. dzisiaj Nick kupil blokady, takie ze bedzie mozna odgrodzic jeden duzy pokoj od drugiego, bo mieszkamy w domu gdzie sypialnie sa tylko do spania, a reszta domu to wielkie otwarte przestrzenie. milo si emieszka,ale teraz z mala to trzeba bedzie grodzic, bo jakbym chciala wszystko usunac ....to bym musiala chyba wszystko do garazu wyniesc. Birka...200zl uwazam,ze ok. ja wychodze z zalozenia,ze sie daje na ile czlowieka stac. Dafodilek...Gratulacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej A moja malenka od wczoraj bardzo duzo siada i to sama z pozycji lezacej.Fajnie to wyglada bo kula sie po podlodze i szybko siada.Chwile posiedzi i znowu sie kladzie i albo sie kula albo chwile lezy i znowu do siadu.Ale jestem szczesliwa ze znow cos nowego potrafi :) Co do raczkowania to tylko przesuwa pupe do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia magdula
mam poprostu podwojny wozek Jakos daje rade Chociaz faktycznie wyszykowanie dwojki na krotki nawet spacer to zadanie bojowe:) Pozatym jakos jest Maz mi pomaga,a dzieci sa w miare grzeczne i coraz bardziej zaciekawione soba nawzajem:) wesolo jest teraz w domu ze hej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale spadl temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia ja tez wlasnie zamowilam hopsera na ebayu :) Jak ci sie sprawuje? Zadowolona jestes? no i Zoska? Podobno dobra sprawa na wzmocnienie miesni nozek,pomoc w nauce raczkowania i chodzenia..Zobaczymy-mam nadzieje, ze pojutrze bede juz mogla wyprobowac to cudo :) A ja dzis bylam u ginka :) Teraz czekam jak na zbawienie na okres,bo powiedziala, ze musimy wykluczyc ew. ciaze i mnie zaszczepic-okazuje sie ze moja szczepionka na rozyczke(podwojna czyli teoret. na cale zycie) u mnie nie dziala jak powinna :P Czyli za malo antycial moje cialo wytwarza...Podobno rzadko ale sie zdarza. W ciazy jak mi badali poziom to bylam na dolnej granicy,wiec przed nastepna ciaza musze koniecznie byc zaszczepiona. No ale sie troche zdziwilam mozliwoscia ciazy teraz, bo przeciez pigulki biore,ale moja gin twierdzi, ze jak zmienialam i mialam nieregularnosci takie to sie wszystko moze zdarzyc...no i super :P Mam tylko nadzieje, ze w ciazy nie jestem, bo planowalam sobie zaczac starania jakos w listopadzie\\grudniu. Jeszcze jakies dwa tygodnie i sie samo okaze. Poza tym Amira uczy sie ladnie mowic :) Praaawie jej wychodzi tak jak powinno-ja mowie DZIEWCZYNKA a ona DZIEDZIKA :) a sama z siebie wczoraj zaczela baby,baby(bejbi) wiec sie smieje z niej non stop. W ogole swoj jezyk tak rozwinela,ze jestem w szoku. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nas zawitała @ więc jestem nie do życia, babcia z dziadziusiem się zmiłowali i mi wzięli pociechę :) a ja leżę i odpoczywam :) Prezent już mamy komplet sztućców za ok 350zł :) Z Wiktorią żadnych pstępów poza odmową normalnego jedzenia :) wcina za to owoce :) co się nawinie :) W sumie zastanawiałam się nad kolejnym dzieckiem na czerwiec 2010 :) akurat znów bym ciążę przestudiowała :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem! W końcu mamy pogodę! Dawid marudzi - może nowy ząbek będzie Tatuś dziś zrobił nam niespodziankę i kupił Małemu kojec z Baby Design - śliczny jest Byliśmy się zważyć Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (9 mies.)....8700 (2700).......71cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (9 mies.)....9300 (3245) .......??cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........(6m)8 060 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09..............7700(3770) .....68cm onyx1....Maksymilian Mikołaj....02/09 (5m+)...7500(2980)....67cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440).....69cm magia_......Nicole-Julia.......04/09........8700(3880).. ......70cm kasinska28......Mateusz......05/09 (7 m)........8040(27 50)....71,5cm el79.............Arianna........06/09(31 tyg).....7090(3230).......65 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ..66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(7,5mies.)...8850(3340 ).......72cm Dafodilek........Karolek........12.09(7 mies)...7650(3400)........70cm agusiamartusia........Marta......12.09.......ok.8000(3350).......ok.70cm kate562..........Marta.........13.09(16tyg).......7100(3 72 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09 (7,5 m-ca).....10780(4100 )....??cm eMKa31..........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm ewelinkas.......Jakub...........14/09..(18tyg).....8380( 3160). .....69cm Brudzia..........Paweł.......16/09(24 tydz).....10050(4750 ).....71cm aga klee.........Jakub..........16/09 ..............6700 (3170)......69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27.....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna......19/09(7 mies)......8500..3760).......76cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(8 mies).....7000(3090)......72cm renika..........Bartłomiej.........29/9....7m........815 0(3500)......74cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.......Francesco Jan.....06/10(7,5mc)....9500(3500).........71cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(23tyg)...8400 (4360)......68cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunienka....moja Zoska ma takie cuda do skakania :) a co \"hopsera\'...czy to cos po niemiecku? bo ja nie kojarze tego slowa :) wyslij link. to jest na maxa foworyt!!! :) jak tylko ja wsadzimy to buzia cala usmiechnieta od ucha do ucha \") http://cgi.ebay.com/Evenflo-Pink-Jenny-Jump-Up-Jumper-Exerciser-BRAND-NEW_W0QQitemZ120423656752QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item1c09cf2d30&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1205%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50 To lubi, bo sobie moze siedziec i sie bawic zabawkami na stoliczku. http://cgi.ebay.com/Disney-Princess-musical-pink-baby-walker_W0QQitemZ180367864326QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item29fec33206&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1205%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50 tego prawie nie uzywamy, bo sie normalnie zapada w to i nie moze dosiegnac zabawek i wyglada tak smutno jak jej tylko lepek maly wystaje :( http://cgi.ebay.com/Bright-Stars-Bounce-Bounce-Baby_W0QQitemZ220436119491QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3353043fc3&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1205%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50 strasznie dlugie adresy...mam nadzieje,ze zadzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja...Sophia spi, Nick plywa wiec ja sobie siedze przy kompie. Moja mala dobila juz do 9 kg,a dlugosc...niepamietam w cm, bo obliczalam pare dni temu, ale ok 76 cm dziewczyny...mam pytanie! :) w czym wasze maluszki spia w nocy? oczywiscie..pewnie ktos napisze, ze w ubrankach/pizamkach...ale wiecej szczegolow. ja zakladam malej body z krotkim rekawkiem, albo z dlugim i pajacyk. nie uzywam kolderki, bo taka jakas sztywna mi sie wydaje. uzywamy kocyka. niestety moja zoska uwielbia sie przykrywac kocykiem, tak,ze czasami jest zakryta od czubka glowy do kolan, a nozki odkryte. staram sie sprawdzac i ja odkywac jak tylko widze,ze sie znowu zakryla. cz wasze malenstwa tez tak robia??? probowalam oczywiscie roznych sposobo a ona i tak kocyk wykopie, pociagnie i sie zakrywa. widze,ze to jej na maxa pomaga w zasypianiu. mnie sie wydaje,ze ubieram ja dosyc grubo, ale u nas tem w domu nawet latem, bez ogrzewania ( w koncu :), to ok 19C. mamy w domu dwa pietra i u nas zawsze chlodno, na drugim zawsze upal. w ciagu dnia spi w body zazwyczaj, przykryta kocykiem. dzisiaj wynioslam chustawke, bo zagracala pokoj, i Zoska jak sie ostatnio bujala to normalnie zaklucila rytm hustawki, bujajac sie sama na boki i do przodu i tylu, plus zaczela lapac prety hustawki. za to wstawilam juz dwie inne spore zabawki. u nas caly czas tylko 2 dolne zabki, ale widze,ze dwie gorne jedynki juz beda niedlugo. nie jest na szczescie marudna,ale jej zeby wychodza powoli, wiec jeszcze moze wszystko przed nami :) jutro tesciowa bedzie opiekowala sie zoska przez 4 godziny...hmmm tesciowa jest raczej babcia, ktora sie pobawi tak z pol godzinki i mowi...pa pa. czasami jak sie nia zajmuje to Nick zauwazyl,ze robi inne rzeczy i kilka razy zwrocil jej uwage, mowiac...mamo, albo ja pilnujesz albo cos innego robisz! troche sie obruszyla, wiec mam nadzieje,ze jutro bedzie sie malo zajmowala dobrze. musilam sie tesciowej zapytac czy ja popilnuje, bo zlobek/przedszkole pomimi,ze mial byc otwarty w marcu nie jest otwarty do tej pory :( juz sama nie wiem czy nawet chca tam Zoske zapisac. pracujemy z Nickiem na zmiane, tylko wlasnie w czwartek mamy prace w tych samych godzinach, bo chcemy miec 2 dni wolne razem. jak tesciowa nie wypali, to po prostu zmienie dzien wolny. ok...zmykam bo was zanudzam ta prywata, ale jak wiecie...wy jestescie dla mnie jak \' jedna z najlepszych przyjaciolek\'. a gdzie MamaOiH???? Karro....pewnie jeszcze na Alasce a potem zmiana mieszkania? pozdrawiamy ze slonecznej, choc nie upalnej Minnesoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! maks spi pod kolderka albo kocykiem, w samym body z krotkim rekawkiem. jak jest zimniej to ubieram mu spiochy - taki kombinezon. nie zdaja u nas egzaminu dwuczesciowe pizamki, wszystkie porozdawalam. zawsze gora sie odnosila a dol opadal. dodatkowo maks sie kreci jak zasypia i czesc pizamki sie okrecaly wokol niego. w zimie maks spal w takich cieplejszych spiochach. maksa faworyt do czasu, kiedy zdemontowalismy futryny i nie ma o co zahaczyc: http://cgi.ebay.co.uk/boxed-Lindam-Bounce-About-Plus-Deluxe-Door-Bouncer_W0QQitemZ280358709965QQcmdZViewItemQQptZUK_Toys_Games_Toys_CA?hash=item4146ae6acd&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1688|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50 tylko niebieski. mam pytanie: jak maks raczkuje, to nie odbija sie obiema nozkami tak samo. czy mam isc do lekarza? wiem, ze cialo nie rozwija sie symetrycznie. poczekac jeszcze czy isc od razu? za 2 tygodnie wracam do uk i byloby mi latwiej isc tam, nie chce jednak przegapic czegos waznego. poradzcie! milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia to wlasnie o to mi chodzilo...u was sie to jumper nazywa u nas hopser. Amirka dostanie takie : http://cgi.ebay.de/ABC-DESIGN-HOPSER-TURHOPSER-TWISTER-DESIGN-FRUTTI_W0QQitemZ120430155352QQcategoryZ22439QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3907.m263QQ_trkparmsZalgo%3DSIC%26its%3DI%252BC%26itu%3DFICS%252BUFI%252BIEW%252BUA%252BIA%252BUCI%26otn%3D15%26po%3DLVI%26ps%3D54 I mam nadzieje, ze sie jej spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ostatnio próbuję coś tam gotować dla Mateusza - koleżanka poleciła taką zupkę z burakiem - ugotować 1 buraka, 1 ziemniaka, do tego łyżka oliwy z oliwek i to zmiksować, do tego dodać trochę mięska (np. indyka ze słoiczka Gerbera). Zrobiłam tę zupkę, ale coś mu nie idzie :(. Nie wiem czy t kwestia tego, że burak (po raz pierwszy), czy też trochę inny smak zupki niż te słoiczkowe (są konserwowane wit. C, co daje im nieco specyficzny smak). No i nie wiem co z tym fantem zrobić. Gotować dalej? Zarzucić na jakiś czas? Co radzicie? To samo jest z zupkami ze słoiczka z kawałkami do gryzienia - pluje nimi. Pozdrawiam K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Onyx-tu chodzi o prawidłowe i równomierne napięcie mięśniowe.Najłatwiej będzie jak zaraz po kąpieli i pielęgnacji połozysz sobie Maksa na brzuszku i pomasujesz mu plecki,kręgosłup od samej góry.Kiedy dojdziesz do dołu,chwyć go za nóżki od spodu-najlepiej za piszczele lub kolanka i na przemian zginaj i prostuj.Możesz zarówno pod brzuszek lub na zewnątrz zginac nóżki.Generalnie chodzi o naprzemienne zginanie nóżek.Kiedy lewa jest wyprostowana-prawa musi być zgięta. Rozmawiaj w tym czasie z nim,opowiadaj mu coś miłego tak aby sobie spokojnie leżał przez co najmniej 5 minut :) Co do \"pomagaczy\" czyli zabawek które czasem są dla mamy jak zbawienie typu chodzik,jeździk jumper czy bujak to ja ostatnio zaczęłam Emilkę sadzać na huśtawce-jak dla mnie super-mała się cieszy a ja mogę spokojnie ziemniaki wstawić i surówkę zrobić.Powiedzmy pół godziny mam do dyspozycji :) Zębów nadal 6 i tu ciekawostka.....okropnie nimi zgrzyta !Śmiesznie to wygląda ale trochę się martwię czy od takiej częstotliwości zgrzytania nie pokrzywi ich sobie.... Jeśli chcecie podeślę Wam linka bo tata ją nawet nagrał :O P.S.Dziękuję Wam za życzenia na NK :D 🌻 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. jeszcze do Izy miałam napisać: otóż Emilka odkąd pamiętam zasypia ze swoim ulubionym kocykiem na buzi,nogami rozkopuje kołdrę ale kocyk musi być.Czasem to śmiesznie wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koug - chcemy zgrzytanie, chcemy! dzieki za rade dotyczaca nozek. dzis bylo znacznie lepiej. co do zagadywania maksa zeby polezal 5 minut spokojnie... hm.... sprobuje, slowo harcerza. kasinska, u nas zupki ostatnio sa be, te z miesem. nie wiem dlaczego. niewazne czy gotowane, czy ze sloiczka. owoce moga byc, no i zostaje kaszka. ktos tez wczesniej o tym pisal, moze to tez jakis etap rozwoju...? sama nie wiem. a kawalki do gryzienia w zupce koncza sie uruchomieniem odruchu wymiotnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx podaj proszę jakiś namiar na siebie gg lub maila-nie chcę tu wklejać prywatnych linków. Tu prośba do dziewczyn których nie ma na NK-wpiszcie do stopki wasze adresy mailowe bądź nr.gg-zawsze możemy się bezpośrednio wymieniać zdjęciami bądź filmikami naszych dzieciaków,bez obawy ze ktoś obcy tego nie będzie widział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj wszystkim:) 🖐️ Melduje się na stanowisku;) Francesco od czasu kiedy raczkuje wymaga sporej uwagi:) Do tego jeszcze wstaje przy meblach więc juz w ogóle nie można go spuścić z oczu, jedynie jak śpi;):P ...ale tak po za ty to mamy problemmmmmmmmmmmm... Nie chce jeść... NICCCCCCCCCC... prócz cycusia:P;) Wszystkim pluje!!! Jedynie jak ma dobry dzień to schrupie ciasteczko dla bobasków lub jabłuszko z bananem!!! ..reszta jest beeeeee... wysmaruje się tylko cały i już... co radzicie??????? Myślałam że na wakacjach sobie damy troche luzu ale jak tak dalej pójdzie to nici z tego... bo będą pobudki na cyca:P a nawet \"niania\" z nami jedzie :) (moja siostrzenica-chrzestna Francesco) ;) Koug-wiem o czym mówisz!!!!!!!! Mója jak mu wyrosły górne ząbki to myślałam podobnie!!! Cały samolot Go chyba słyszał jak zgrzytał!!!:) Ale powiem Ci że już mniej tak robi:) Całe szczęście bo aż mi gęsia skórka wychodziła....;) Defodilek-gratuluje i powiem że Ci troszkę zazdroszcze;) Też bym chciała:D No ale niestety... Do tego trzeba dwojga:P Pytałaś o karmienie piersią... To ja karmię i to tylko piersią bo reszta kuje w podniebienie mojego Diabełka:P:) renika-dokładnie... Każde dziecko ma swój rytm!!! Już w genach mają zakodowane kiedy im wyrosną ząbki, kiedy zaczną raczkować ( a nie muszą) i kiedy chodzą a kiedy mówią!!! Nic się nie martw... Wszystko w swoim czasie:) Mojej koleżanki Mała nie raczkuje a już dzisiaj zrobiła dwa kroczki sama a też jest z września :) Zamiast raczkowania przesuwa się jedną nóżką na siedząco... Śmiesznie to wygląda:D Izabelcia-ja Francesco kładę spać na chwilę obecną tylko w śpiochach... W zime po spodem ma jeszcze body ale teraz wystarczy tylko jedna warstwa... Czasami ma piżamkę ale wtedy mam wrażenie że mu zimno w nóżki a w śpiochach taki \"okryty\" jest :) birka-dokładnie... na prezent daje się to na co Cię stać...:) dokładnie... a gdzie Mamahuberta i Eryka??? Może na wakacjach? Karro jeszcze wakacjonuje...ahhhhhhh oki zmyka Mój mały Diabełek ładuje akumulatorki na jutro... więc i ja powinnam iść w jego ślady;) Śpijcie dobrze 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Chyba jeszcze z deka nieprzytomna jestem - jak przeczytałam o akumulatorkach na końcu wpisu Brutty, w pierwszym momencie oczami wyobraźni ujrzałam dziecięcą buzię z bateriami w środku he he, ale już przywołuję się do porządku ;) Ja zdaje się już odkryłam o co z tymi zupkami chodzi (chyba) - wczoraj po swojej robionej chciałam dać taką słoiczkową, żeby cokolwiek zjadł i guzik, tej też zjadł ze 3 łyżeczki... Z kaszką na wieczór było niewiele lepiej - zjadł tylko troszkę, w dodatku przez moją nieuwagę resztę wylał na dywan :(. Ja myślę, że winne są ząbki, obecnie wyrzynają mu się chyba ze 3 na raz. Do tego dochodzi katar - może też od ząbków, choć przy wcześniejszych go nie było. Więc generalnie biedny jest ten mój malutek. Ok o piżamce itp napiszę później bo Mateusz jest dziś wyjątkowo piszczący Idziemy dziś na wizytę kontrolną, później napiszę jak tam mierzenie ważenie etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja raz jeszcze :). Co do piżamek : od dłuższego czasu nie używamy już raczej pajacyków czy śpioszków do spania - odkryłam, że jak nastąpi \'przeciek\' (choć ostatnio już raczej się to nie zdarza), to zdecydowanie łatwiej i szybciej zdjąć spodenki niż po ciemku rozpinać setki zatrzasków. Tak więc Mateuszek śpi najczęściej w body z krótkim rękawkiem i spodenkach (od piżamki lub innych cienkich miękkich bawełnianych). Ostatnio czasem też w body z krótkim rękawkiem i na to takiej dwuczęściowej piżamce - spodenkach i bluzeczce. To ze względu na ten jego katar, no i na fakt, że często się odkrywa, rozkopuje i boję się, że przeleży taki rozgogolony długo i się przeziębi. Z raz czy dwa spał w samym body i generalnie uważam, że do snu najlepiej i najwygodniej by było żeby miał na sobie jak najmniej ubranek, ale jak ma mi się rozchorować to wolę tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×