Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

pogoda....hmmm mgla taka,ze nic nie bylowidac z rana, teraz juz lepiej. wczoraj w nocy burza z grzmotami i lalo na maxa. w koncu prawdziwa wiosna, a w ogrodach kwitna bzy :) uwielbiam bzy i ich zapach :) dzieki za odpowiedzi w co ubieracie maluszki...u nas moze z tydzien czy dwa w sierpniu sa prawdziwe upaly...ok 25-30C a tak to raczej zawsze slonecznie i takie ostre,zeskie powietrze. takze na noc moja Zoska jest raczej skazana na cos cieplejszego, bo odkopywac tez sie bardzo lubi :) Koug....te nasze dzieciaczki maja podobne upodobania :) woowww....tylko 2 miesiace dla nas i bedziemy obchodzic pierwsze urodzinki.....23 sierpnia :) akurat wypada w niedziele, wiec jak dla mnie rewelacja. chyba chcialabym zrobic w domu, ale znajac mnie i moje kulinarne zdolnosci, pewnie skonczy sie w restauracji :( wczoraj zoska zajadala sie spaghetti...tylko kluski zamiast nitek. smakowalo jej bardzo, bo lubi sama jesc paluszkami. a dzisiaj na sniadanie tatus robil nalesniki i zobaczymy czy jej smakowaly . mam znajoma, ktora ma synka starszego od Zoski o 10 dni i on je wszystko to co jedza jego rodzice. jak mi to powiedziala to bylam bardzo zdziwiona. dlatego ja zaczelam probowac powolutku robic to samo, tylko problemw tym,ze my jemy czasami dziwne rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza oprócz kiszonej kapuchy fasoli i mocno pieprznych rzeczy to Emilka też juz chyba wszystko je.Ja póki co jeszcze nie piję fusiastej kawy a gazowane to jedynie łyczka ;) Alkoholu też unikam choć ostatnio zgrzeszyłam naparsteczkiem sheridana ...i noc miałam z grzywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, pustawo na KAfe... My po wizycie u lekarza - wszystko ok, zaraz uzupełnię tabelkę. Pozdr K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (9 mies.)....8700 (2700).......71cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (9 mies.)....9300 (3245) .......??cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........(6m)8 060 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09..............7700(3770 ) .....68cm onyx1....Maksymilian Mikołaj....02/09 (5m+)...7500(2980)....67cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440).....69cm magia_......Nicole-Julia.......04/09........8700(3880).. ......70cm kasinska28......Mateusz......05/09 (9,5 m)........8800(27 50)....73cm el79.............Arianna........06/09(31 tyg).....7090(3230).......65 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ..66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(7,5mies.)...8850(3340 ).......72cm Dafodilek........Karolek........12.09(7 mies)...7650(3400)........70cm agusiamartusia........Marta......12.09.......ok.8000(335 0).......ok.70cm kate562..........Marta.........13.09(16tyg).......7100(3 72 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09 (7,5 m-ca).....10780(4100 )....??cm eMKa31..........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm ewelinkas.......Jakub...........14/09..(18tyg).....8380( 3160). .....69cm Brudzia..........Paweł.......16/09(24 tydz).....10050(4750 ).....71cm aga klee.........Jakub..........16/09 ..............6700 (3170)......69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27.....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna......19/09(7 mies)......8500..3760).......76cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(8 mies).....7000(3090)......72cm renika..........Bartłomiej.........29/9....7m........815 0(3500)......74cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.......Francesco Jan.....06/10(7,5mc)....9500(3500).........71cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(23tyg)...8400 (4360)......68cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja tylko wpadlam, zeby napisac o nowych fotkach maksia w fotosiku - znajoma bawila sie zdjeciami i wyszlo smiesznie. patrz stopka. buziaki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) my już po imprezie :) super było :) wracałam co prawda do domu o 23, żeby małą nakarmić, ale później już do rana było ok :) chyba dlatego, że trochę wypiłam, bałam się czy coś jej nie będzie, ale było ok :) zabawa była przednia, o mały włos na oczepinach welonu nie złapałam :) centymetrów brakło :) Jutro wybieramy się do lekarza, na dłuższą wyprawę poczekam na lepszą pogodę :) U nas urodzinki wypadają w środę, więc nie wiem jak to będzie :) Wiki obraziła się na niemowlęce jedzenie :) też woli to co my, więc babcia gotuje lekko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam...u nas zycie plynie szubko, tak sie cieszylam,ze bede miala dzien wolny od pracy a tu jus prawie koniec dnia :( Zoska wlasnie sobie ddzremie. zazwyczaj ma 3 drzemki, a wczoraj miala tylko dwie, ale jedna z nich 4 godziny :) oj tatus byl szczesliw. nie wiem kiedy w Polsce jest dzien ojca, ale tutaj byl w niedziele. zrobilam nickowi kartke z zyczeniami, zabralismy go na lody i bylo bardzo milo. prawdziwe prezenty tatus sobie juz zamowil przez internet :) Koug...ja zazdroszcze,ze twoja mala je prawie wszystko. jak do tej pory Zoska tez lubi wszystko, moze brokuly tak sobie,ale u nas problem taki,ze to co my jemy nie nadaje sie dla malej. my po prostu nie gotujemy, jemy co jest w lodowce :) z grilla mieso, z restauracji itd no moze raz na 2-3 dni jest cos co moge jej dac i wtedy daje od razu. zmykam bo przystosuwujemy nasz duzy pokoj dla zoski, tworzac pokoj w pokoju :) przesuwamy meble, zagradzamy z dwoch stron i powstaje cos troche smiesznego,ale na szczescie mamy na to miejsce. no...martwie sie o MameHIO....wiecie moze z innego topika co tam u nich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najswiezsze gabarytowe wiadomosci: Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (9 mies.)....8700 (2700).......71cm Koug.........Emilka.........23.08.08 (9 mies.)....9300 (3245) .......??cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........(6m)8 060 (2790)..67cm MaMani......Kornelek........02.09..............7700(3770 ) .....68cm onyx1....Maksymilian Mikołaj....02/09 (9,5mies)...9300(2980)....74cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09.........7500(3440).....69cm magia_......Nicole-Julia.......04/09........8700(3880).. ......70cm kasinska28......Mateusz......05/09 (9,5 m)........8800(27 50)....73cm el79.............Arianna........06/09(31 tyg).....7090(3230).......65 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(6m)...6720(3050)... ..66cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(7,5mies.)...8850(3340 ).......72cm Dafodilek........Karolek........12.09(7 mies)...7650(3400)........70cm agusiamartusia........Marta......12.09.......ok.8000(335 0).......ok.70cm kate562..........Marta.........13.09(16tyg).......7100(3 72 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09 (7,5 m-ca).....10780(4100 )....??cm eMKa31..........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm ewelinkas.......Jakub...........14/09..(18tyg).....8380( 3160). .....69cm Brudzia..........Paweł.......16/09(24 tydz).....10050(4750 ).....71cm aga klee.........Jakub..........16/09 ..............6700 (3170)......69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27.....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna......19/09(7 mies)......8500..3760).......76cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(8 mies).....7000(3090)......72cm renika..........Bartłomiej.........29/9....7m........815 0(3500)......74cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.......Francesco Jan.....06/10(7,5mc)....9500(3500).........71cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(23tyg)...8400 (4360)......68cm birka, dzieki :D dzis maksio uczcil dzien ojca wykluciem sie pierwszego zabka - nareszcie! uczcil go rowniez nabiciem sobie pierwszego guza :( nie zdazylam go zlapac, noga mu sie powinela i walnal o podloge az zahuczalo. skrzywil sie tylko za to ja sie poplakalam :( ma sliwe na czole i wyglada teraz jak mamunia na zdjeciach z dziecinstwa ;) czy wasze pociechy tez dziwnie spia? maks ostatnio wieci sie i kreci, potrafi zasnac w poprzek lozka albo wrecz z nogami na poduszce. przekomicznie to wyglada, ale ja sie boje, zeby sie w kocyk nie zakrecil. taka ze mnie kwoka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx nie martw się o guzy :) to norma w tym wieku, najbardziej trzeba uważać na oczy i skronie, bo to bardzo wrażliwe miejsca jak wiemy :) Wiki staram się łapać, ale nie zawsze też dam radę :/ A dzisiaj to się nawet zezłościła, że próbowałam ją ratować :) przekomicznie to wyglądało :) A Młoda przywitała dzień Taty pierwszymi kroczkami samodzielnymi :) Ale dzisiaj się z niej uśmiałam mówię wam :) Ma taką \" bezpieczną przestrzeń\" między TV a łóżeczkiem, przy szafie, gdzie próbuje chodzić \"bez trzymanki\" a jak się zachwieje, to zawsze ma asekurację :) w każdym razie jeszcze nie puszcza sie za bardzo, ale dziś tak właśnie tuptała w stronę łóżeczka i nagle stanęła w środku drogi i stoi, ja patrzę a ona oczka przeciera :) i stoi :) w pewnym momencie tak patrzy... jakby \" co jest... ups ja stoję, lepiej żeby nikt nie widział\" i hyc na czworaki :) A później w kuchni stanęła przy szafkach, odwróciła się i ja patrzę, a ona leci do przodu na buzię i chciałam ją złapać, a ona rączki wyciąga i na cztery \"łapy\" pada, popatrzyła na mnie groźnie, krzyknęła (ba wrzasnęła!) i zaczęła rączkami machać... komedia mówię wam :) moje dziecko się zezłościło :) Poza tym próbowała koniecznie wymówić \"lampa\" ale wychodziło LA...PA :) śpiewa z babcią lalalala :) Mówi mama, baba, da, dziadziuś (to tak trochę kaleczy, tylko dopatrujemy się tam dziadziusia) dzidziuś (jak wyżej :)) i tata (chociaż moim zdaniem bardziej dada :)) Zasypia sama w łóżeczku (po 10 min płaczu (1,3,5)) :) i też śpi w dziwnych pozycjach, ze swoimi ptaszkami :) Zmykam, życzymy dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak w skrocie, bo wczoraj napisalam posta i mi zniknal :( oto co sie wydarzylo mojej znajomej i jej malej :( choc wszystko juz ok!!! \"Yesterday Grete wasn\'t feeling to great and throwing up everything she ate. Took her to ER...found out she had something lodged in her esophagus. Life flighted to Minneapolis Children\'s hospital at midnight. My little girl had to have surgery to remove the object which turned out to be a button battery...which leaked a bit of acid into her esophagus. Didn\'t do as much damage as it could have and just so thankful to God and all the prayers. She is doing 100% better and back to her old self. She\'ll be on a liquid diet for awhile and we\'ll have to come back in a month to get tested but just so happy I have my little girl back to normal! \" pokazalam ten post Nickowi,bo u nas tyle rzeczy wokolo,ze az strach. skonczylismy juz urzdzanie \'bezpiecznego miejsca \' dla Zoski w duzym pokoju. Birka...moja zoska tez jak sie budzi czy zasypia, od czasu do czasu znajduje ja w pozycji na brzuszku, i mam wrazenie,ze to tylko kwestia czasu jak bedziemy wchodzic do pokoju a tu nasze malenstwa beda staly i czekaly na nas w lozeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ! My juz w Szwecji. Wrocilismy przedwczoraj a Nels dzis rano pojechal do pracy, wiec zobaczymy go dopiero na koniec lipca :( Ale za to mielismy fantastyczne 3 tygodnie na Alasce, az zal bylo wyjezdzac .. Bylo naprawde super, zlota co prawda nie znalezlismy ale za to zrobilismy pare super wycieczek w gory, bylo tak pieknie ze az trudno opisac ! Jedyne co nam dokuczalo to komary, tylu jeszcze nigdy nie widzialam, lataly ich chmary nawet w sloncu w srodku dnia. Po tej wyprawie stwierdzam ze nawet z niemowlakiem mozna wszystko jesli sie tylko czlowiek odpowiednio przygotuje. Maks zniosl dzielnie dluga podroz, wieczne tluczenie sie samochodem, lazenie po gorach, spanie w namiocie i mycie sie w rzece :P co wiecej, zawsze z rogalem na buzce :) Troche mu sie tylko obrywalo od kuzynow - 2 chlopcow - jeden 3 lata a drugi 15 mcy. Jako najmlodszy ciagle byl popychany ale po jakims czasie zaczal bronic swego :) Teraz walczymy ze zmiana czasu, zawsze w te strone jakos gorzej .. wlasnie Maks spi juz ponad 3 godziny i nie wiem kurcze czy go budzic czy nie .. poczekam jeszcze pol godzinki i go obudze A w miedzyczasie postaram sie doczytac co u was :) ps Izabelcia straszna ta historia niestety wystarczy ulamek sekundy i dziecko sobie cos wepcha do buzi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mysmy z maksiem byli na pogotowiu bo zwymiotowal w poludnie i balam sie, ze to od tego wczorajszego upadku, ale chyba jest ok - rozrabia i dokazuje jak zwykle. padam na pyszczydlo. trzymajcie sie dzielnie, jeszcze 18 lat i juz se nasze dzieciaki wyjada na studia... ;) karro - welcome back!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Karro - powiedz, jak Wy z małym chodziliście po tych górach? Tj. chodzi mi o kwestie techniczne - jak długie to były wyprawy, jak z karmieniem, przewijaniem, ew. deszczem,czy nosiliście go w jakimś specjalnym nosidełku, etc. Ja uwielbiam góry i też chcielibyśmy się wybrać, oczywiście z Mateuszkiem. Myślałam na początek o dolinkach tatrzańskich (Kościeliska, Chochołowska) - bo jest tam pięknie, widoki, góry dookoła, a nie trzeba się wspinać. Napisz coś więcej, bo jestem bardzo ciekawa :). Mam jeszcze takie pytanie - czy któraś z Was myślała już może o takim foteliku rowerowym dla malucha i zabieraniu go na wycieczki rowerowe? Gdzieś w jakimś programie TV słyszałam, że można już od 10 mies. ( u nas to byłoby już 5 lipca), tylko na początek takie krótkie przejażdżki, do pół godziny (chodzi o wstrząsy i młody kręgosłup), a chyba jak dziecko skończy 1,5 roku to dopiero można dłużej (przerwy co jakiś czas na rozprostowanie nóżek - 2 godz.?). A może macie jakichś znajomych, którzy mają doświadczenie w tej kwestii i wiecie coś więcej na ten temat? W TV polecali foteliki mocowane do ramy roweru (pod siodełkiem), bo niby te wstrząsy jakoś tak lepiej przenoszą, że dziecko mniej je odczuwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim ! Kasinska my zainwestowalismy w taki specjalny plecak ze stelazem w ktorym jest siedzonko dla dziecka. Mozna tez na niego zalozyc siatke przeciw owadom i ochrone przeciwdeszczowa. Za chwile poszukam na necie moze znajde to podam ci linka. Z nami procz Maksia bylo 2 jego kuzynow 3 letni i 15 miesieczny wiec po prostu robilismy duzo przerw kiedy dzieci dawaly znac ze maja dosc nosidelek. Do karmienia po prostu sadzalismy je na trawie, przewijanie to samo, na trawie. Co jeszcze .. zamiast kremu przeciwslonecznemu kupilam Maksowi ochronne ubranie z filtrem przeciwslonecznym 50+ wiec nie musialam sie martwic smarowaniem, polecam ! Jest super, cieniutkie i przewiewne i b szybko schnie .Na glowe kapelusik z szerokim rondem zapinany pod broda bo inaczej go sciaga. Po prostu trzeba dopasowac sie do dzieci, zaczac od krotkiej wycieczki i zobaczyc jak jest .. my nie mielismy zadnych problemow :) A we wtorek lece z Maksem do Polski i wybieramy sie do Zakopanego wiec znow sie powloczymy :) Tez b mnie interesuje fotelik na rower, rodzice mieszkaja na wsi wiec chce kupic dla Maksa taki fotelik i sobie smigac zamiast tyrpac sie z wozkiem ktorego on zreszta nie lubi niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim....witaj Karro i Max!!!! pierwsze pytanie....kiedy w koncu bede miala kolezanke w Stanach??? chyba cie bede meczyla tym pytaniem az sie w koncu przeprowadzicie :) zgadzam sie z Toba,ze jak sie chce to wszystko mozna zrobic z takim malenstwem. choc i tak jestem z was duma,ze chodziliscie po gorach, spaliscie w namiocie itd. nas to czeka za ok 4 tygodnie, bo tez wybieramy sie pod namioty w las....taki totalny, gdzie nawet szkla czy puszek metalowych nie mozna miec ze soba. nie wspomne,ze i tak cala nasza okolica to las :) aby tam sie dostac, trzeba poplynac canoe i musimy kupic malej kamizelke....lifejacket...nie moge sobie przypomniec..kapok? ja tam sie raczej niczego nie obawiam, tylko te komary wlasnie tak srednio mi podchodza :( Kasienka...nie mam nic do rowerka, choc tez myslalam. tutaj sa bardzo popularne takie wozki zabudowane, ktore sie przyczepia do roweru. Nick chce kupic,ale u nas sezon krotki i tak jakos sama nie wiem. wczoraj mialam bardzo zabiegany dzien....pobudka, zabawa z Zoska, spacer, do pracy, po pracy zaraz na zajecia, gdzie spotykaja sie dzieci o 0 do 5 lat i czytamy ksiazki, dostajemy je itd, a potem na zakupy i w koncu na obiazddo znajomych. jak dotarlam do nich ok 18.30 to normalnie usiadlam i probowalam zlapac oddech. ja jak zwykle odpowiedzialan za deser, ktory z reszta kupilam :) a znajomi zrobili lazanie...pychota :) ok...wracajac do Zoski :) to od wczoraj czuje gorne jedynki, jak dotykam jej dziosla. dzisiaj tylko spojrzalam na jej dziosla to tak napuchniete,ze az sie zdziwilam,ze tak bardzo. nawet slyszlam ( tak mi sie przynajmniej wydaje) takie zgrzytanie zabami, jak kiedys dziewczyny pisaly. ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka...mialam napisac,ze nie mam zadnej wiedzy na temat rowerka czy siodelka dla naszych malenstw. oto link: http://cgi.ebay.com/New-Bicycle-Trailer-For-Children-Kids-Bike-Child-Cargo_W0QQitemZ390043342762QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item5ad06517aa&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1240%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia mam nadzieje ze juz niedlugo ! Nawet odlozylismy na pozniej rodzenstwo dla Maksa zeby dodatkowo nie opozniac wyjazdu .. ale okazuje sie ze duzo trzeba przemyslec i zaplanowac - np nasze ubezpieczenie zdrowotne. Nels chce zostac w swojej firmie (oni maja statki na calym swiecie wiec chce po prostu sie przeniesc) no ale firma jest norweska wiec nie bedzie w USA ubezpieczony :( no i musimy sie dowiedziec jak z pobytem, ja i Maks mamy szwedzkie obywatelstwo (ja tez polskie) nie wiemy jak to wszystko wyglada .. Ale mam nadzieje ze w przyszlym roku juz bedziemy juz po tamtej stronie oceanu :) A z innej beczki to bylam dzis w szoku jak dowiedzialam sie ze M Jackson nie zyje ! Dobra spadam bo idziemy do kontroli, jak wroce to uaktualnie tabelke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha wrzucilam nowe fotki z Alaski na garnek ale na razie tylko 3 postaram sie potem dodac wiecej, pa laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki!! martwilyscie sie o nas, miło, a ja po prostu nie miałam czasu zagladac na kafe- poprawie sie obiecuję:) wieczorami padam na pysk i nie mam siły odpalic kompa, a w ciagu dnia ile sie da spedzam na dworzu a przy malej nic nie napiszę. małej ida zeby juz dłuuuugi czas i wyjsc nie moga, juz widac na dole 4 białe plamki tuz pod skorka. Oliwia jest przez to marudna i daje mi popalic:( Oliwia tak jak wasze dzieciaczki tez odrzuciła obiadki ze słoiczków, je to co my własciwie. kilka dni z rzedu po prostu otwierałam co rusz to nowy słoiczek i lądował w koszu, więc to bez sensu. owoce, desery zje a obiadki, zupki nie i już. rano tez chętnie je kanapeczki. co u nas jeszcze? synek ma wakacje. ale trenuje judo i ma 3 treningi w tygodniu, a pod koniec sierpnia obóz sportowy. 1 klasę skończył mi jako wzorowy uczeń:) Oliwka rozrabia, chodzi przy meblach i jest co raz cwansza, a ja co raz bardziej zmęczona!! teraz posprzatac dla mnie porzadnie mieszkanie to wyczyn, pamiętam jak była malusia wszystko miałam na tip top, ale cóz taka kolej rzeczy:) ciągnie cyca po kapieli jako usypiacza, mleczka mam juz mało, piersi szkoda gadać jeszcze mniejsze. budzi sie w nocy ok 3, 4 na cyca albo żeby sie przeniesc do nas do łóżka predzej po to drugie i spi z nami do rana-niestety! w tym tyg dostałam, pierwszą @ od czasu ciązy. pozdrawiam was kochane wrzesniówki i musze poczytac co tam u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo HiO :) super że jesteś :) dobrze też wiedzieć, że nie tylko ja przeżywam oblężenie ze strony dzidziucha :) i że nie tylko u mnie śpimy we trójkę w łóżku :) Co do fotelika rowerowego :) jako przyszła terapeutka zdecydowanie odradzam :) pamiętać musimy, że jazda na rowerze to u nas praca przede wzystkim nóg, dzięki czemu nasze kręgosłupy nie otrzymują wielu wstrząsów :) a u dzieciaczków jest o wiele inaczej, każdy kamyk, krawężnik, dziura, wybój jest ogromnym szokiem dla tak słabego \"słupa\" dziecka :P to tak jakbyśmy my przejechały na samym siodełku bez nóg i trzymania kierownicy(tak tak to też osłabia ataki czające się na nasze plecy) po wybojach :) - swoją drogą trochę to nierealne :P W każdym razie nie zaleca się wsadzania na rower dziecka poniżej lat trzech :) Jak już wspomniałam u nas obława :) Wiktoria chodzi przy meblach, próbuje sama, gada jak najęta i ogólnie odpocząć mogę jak śpi, więc mam pobojowisko, bo sprzątać mi się nie chce :) poczekam na lepsze czasy :) A wczoraj zaskoczyła nas wszystkich realnym i prawdziwym \"dziadzia daj\" :) Babcia jej tyle razy tłukła do głowy, ze weszło i wylazło buzią :P prosiła o chleb z masłem (Mój Boże jeszcze ktoś pomyśli, ze dziecko głodzę :P buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! A mi się chyba zbliża kolejna @, bo moje dzisiejsze zakupy to : ptasie mleczko waniliowe, paczka ciasteczek imbirowych, bita śmietana w sprayu, nutella... ha ha ha :) Ale biorąc pod uwagę, że przy moich 174 cm wzrostu ważę już tylko 55,6, to myślę, że spokojnie mogę sobie na to pozwolić ;). Oczywiście nie wszystko na raz he he - zaczęłam od nutelli i bitej śmietany :) Karro - cudne zdjęcia , strasznie zazdroszczę Wam tej wyprawy! A najcudniejsze chyba to zdjęcie Maksia na tle góry - piękne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czekam na Nicka i Zoske 2 godziny :( jestem w pracy ale wybieramy sie do Duluth....duze zakupy i obiadek, wiec bedziemy tam przez 2 dni. powiedzialam mu aby sie pojawil ok 13 u mnie w pracy, a on dzwoni,ze Zoska spi i nie chce jej budzic. takze siedze i czekam i pisze do was. Myszka...zauwazylam,ze Dawidek zawsze z bucikach. moje krolewna, jak szybko jej zaloze tak szybko zdejmuje....buty, a skarpetki to normalnie jedna zalozona, zakladam druga to juz pierwsza zdjeta :) ostatnio Zoska spala na brzuszku kilka razy, sama sie odwraca i zasypia. rozmawialam z kilkoma osobami i pomimo,ze dzieci do roku nie powinny spac na brzuszku, powiedzialy,ze w jej wieku to juz ok. u nas po tygodniu upalow...doslownie ok 25C :) przyszly zimne dni...ok 10C i deszcz :( nie moge nic napisac na temat spania naszych pociech w lozku z rodzicami, bo nasza zoska nigdy z nami nie spala. chyba tylko raz. choc pare dni temu Nick mi mowi,abym mu cos obiecala, a ja ok. a on,zebym obiecala, ze Zoska nie bedzie z nami spala. troche sie zdziwilam,dlaczego tak stanowczo,ale on ogolnie uwaza,ze ma swoje lozko i pokoj. hmm obiecalam, ale nigdy nie wiadomo co to bedzie za pol roku czy rok :) zaraz popatrze na strony, co maja w sklepach....bo ja i zakupy to tak srednio, wiec lubie wejsc do sklepu i wiedziec co chce kupic :) Mamo HIO...no takie wytlumaczenie to dobrze, bo ja myslalam,ze moze juz nas nie lubisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry kobitki, jak tam po weekendzie ?? U nas straaszny upal, az sie wszystko na czlowieku klei :O ¨ja ogolnie to lubie sloneczko, ale nie az takie ze asfalt dziury w butach wypala :P Maks spi, wczoraj pozno zasnal, chyba ida mu gorne jedynki bo niespokojnie spi i robi luzne kupki .. U nas znow na odwrot, od kiedy nauczylam sie Maksa karmic piersia na lezaco to spal z nami w lozku bo nie chcialo mi sie go odkladac. Teraz jestem w trakcie przenoszenia go do lozeczka bo niestety juz raz spadl mi z lozka :( na szczescie na poduszke ale i tak nabil sobie malego guza, a moglo byc znacznie gorzej. On jest nauczony ze zasypia wtulony we mnie wiec tak chwile sie przytulamy na duzym lozku, a jak jest juz b spiacy to go klade do lozeczka i tam zasypia. Kurde musialam zamknac balkon bo kosza trawe tak strasznie glosna maszyna ze szok. Dzis jade po fotelik samochodowy dla Maksia ktory z nami pojedzie do Polski i juz tam zostanie. Aa nie wiem czy pisalam ale w czwartek lecimy do Polszy na miesiac :) Lece troche ogarnac chalupe poki szogun spi, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny U nas tez dzisiaj cieplutko i slonecznie wreszcie czuc ze jest lato :) Arunia zaczela mi sie strasznie slinic nie wiem czy to na zeby czy nie bo wczesniej sie tak nie slinila a dwa zabki ma. Poza tym mala paskuda juz za dlugo nie chce w wozku siedziec wiec dluzsze spacery to juz troche problem niestety. A tak odkad nauczyla sie sama siadac to wkolko sie kladzie i siada i tak na zmiane.Ostatnio to naet w lozeczku na siedzaco zasnela tylko pochylona do przodu z glowa przy poduszcze komicznie to wygladalo.Wogole teraz przy zasypianiu rozne pozy przyjmuje.Wczoraj np. zasnela jakos na boczku z pupa do gory. Do Polski tez sie wybieramy ale dopiero za 2,5 tyg i tez na miesiac :) juz sie ciesze na ten wyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! U nas OK, jest szansa że pogoda będzie lepsza - nareszcie! Chciałam się pochwalić, że Dawid wystrzelił z rozwojem jak z procy! Od wtorku opanował doskonale siadanie, raczkowanie, wstawanie a nawet potrafi sam przy sofie albo tapczanie przemaszerować. Tak się cieszę, że mu tak świetnie idzie! Karro - witaj znowu w naszych szeregach. Mamo HiO - odzywaj się częściej bo się martwimy Izabelcia - buciki z ostatniego zdjęcia Dawidowi trudniej zdjąć (sandałki też), ale pozostałe ściąga w tempie ekspresowym. Skarpety też się fajne zdejmuje :) Tak myślę, że fajnie byłoby się spotkać z Wami ale pewnie ciężko to będzie zorganizować............ Tak na marginesie - świetne zdjęcia macie na NK. Karro - Maks na tle gór - piękne :) Co do urlopu to może uda nam się pojechać do Chorwacji - nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że ten wyjazd wypali Dziękuję wszystkim za życzenia na NK :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka muzyka bardzo uspakajajaca :) Slucham sobie wlasnie zeby obnizyc poziom stresu \"przedwyjazdowego\". Wlasnie zaczelam sie powoli pakowac na wyjazd do Polski. Eh gdzie te czasy kiedy czlowiek wrzucil pare laszkow do walizki i smigal w droge ! Teraz wloke wozek, fotelik samochodowy + 2 walizki .. cale szczescie ze znajomy zawiezie mnie na lotnisko to nie bede musiala sama sie z tym wszystkim tarabanic. Ja to w sumie podrozuje na luzie ale tym razem troche stresuje mnie to ze nic nie moge znalezc 😡 bo polowa rzeczy jeszcze w kartonach po przeprowadzce. Juz nie moge sie doczekac kiedy w koncu doprowadzimy mieszkanie do ladu i skladu, w sierpniu nigdzie sie nie ruszamy :) ewentualnie spacerkiem nad morze bo jest 1,5 km od nas. U nas nadal straszny skwar, Maks zmeczony upalem - wczoraj padl mi juz o 18 (!) i spal do 6 rano. W sumie to wychodzimy na dwor dopiero po poludniu bo naprawde strasznie prazy. A w Polsce podobno powodzie i deszcze ? Moze przywioze wam dobrej pogody :) Ciesze sie ze podobaly sie wam zdjecia, zaraz wrzuce jeszcze pare poki maly spi. A ta gora to lodowiec, byl piekny, podplynalismy do niego statkiem. Izabelcia a ty pisalas wczesniej ze natknelas sie na wilka ? A bylas samochodem czy pieszo ? Ale przygoda ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawor
Karro jaki fotelik kupujesz? Bo słyszałam, że na północy dzieci bardzo długo wożone są tyłem do kierunku jazdy bo tak duzo bezpieczniej. W Pl niestety takich nie ma ( chodzi mi o przedział wagowy 13 +). Zdjęcia piękne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×