Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Birka ja mam chuste, dobra rzecz ... rzadko ja uzywam - tylko jak musze cos zrobic w kuchni, ale przydatna jest tez jak nie masz juz sily trzymac na rekach... nosidelko tez mam ale jeszcze za wczesnie - Mikolaj skonczyl dopiero 4tyg... musze Was doczytac poki doje bo potem prasowanie mnie czeka... dziewczyny co robicie na czkawke, moj maluch tak czesto ma... meczy go to i placze :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Huberta i Oliwki ja tez ledwo zipie... juz czasem schowalaym sie gdzies zeby sie troche drzemnac... ale nawet jak ide do toalety to slysze Mikolaja... oczywiscie tylko mi sie wydaje :(... a kupke tez glosna robi i to porzednie glosna ... czesto tez baki puszcza..nie wiem dlaczego... antybiotyk dzisiaj skonczylam wiec zobaczymy czy to jest powod tych baków...jak myslicie?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga moja malutka tez często ma czkawkę i przystawiam ja wtedy do piersi, dobrze jest też otulic maluszka w kocyk i załozyć czapke na głowe- ciepło pomaga zwalczyc czkawkę:) a o baki się nie martw to chyba dobrze ze je puszcza, brzuszek pracuje, gorzej by było jakby nie:) backspace kołomyja z tymi szczepionkami, ja juz nie czytam, im więcej czytałam tym mniej wiedziałam, podjelismy decyzję że szcepimy na pneumokoki, bo nie wybaczyłabym sobie jakby mała zachorowała na coś od tych bakterii, a ja bym jej nie zaszczepiła, a tak wiem że robię wszytsko żeby ja uchronic. backspace oby test wyszedł tym razem z jedna kreska! majaka28 fajnie że się odezwałaś, pozdrowienia dla was 🌼 właśnie rozprawiłam się z prasowaniem zajęło mi to 2 godz:( idę spać, dobranoc mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wlasnie skonczylam prasować.... uśpiło mnie ciepło zelazka - padam... miłej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek śpiochi WSTAWAĆ!!! wracając do tych szczepień chyba jednak zaszczepie napewno:) mamahuberta---a jak Twoja mała sie czuła po tych szczepieniach? miała gorączke lub jakieś skutki uboczne? bo z tego co wiem są to 3 dawki, a po roczku chyba tylko 1 raz szczepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga witaj----czkawke zwalczaliśmy herbatka, a moja mama to robiła buuuuu żeby ją przestraszyć he he he:) tak na serio to herbatka, i słyszałam że dzieci czkawka nie boli co najwyżej wkurza! sandra27======Gdzie sie podziałąś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
backspace do roczku faktycznie sa 3 dawki i jescze później 1 przypominająca. ale my szczepimy juz teraz bo synek chodzi do szkoły i nigdy nie wiadomo co z tamtąd przyniesie. jak się zdecydujesz szczepic po roczku to dawka jest chyba tylko jedna. malutka nie przeżyła źle szczepienia, lekarz kazał mi dac po powrocie do domu pół czopka przeciwgorączkowego, tak zrobiłam, malutka spała ładnie. a na samym szczepieniu popłakała tylko trochę przy wkłuciach ale szybko się uspokoiła. magia nam się też gdzieś zapodziała:) odezwij się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wlasnie mam chwile wytchnienia (ale nie wiem na jak dlugo) bo moja niunia spi.juz posprzatalam wlaczylam pranie jeszcze mnie czeka prasowanie.widzialam ze pisalyscie cos o szczepieniach.jak wasze dzieci je przechodzily?? bo slyszalam ze po szczepieniach moga goraczkowac.moja Amelka jeszcze nie miala szczepien.w grudniu mamy juz termin do lekarza na badanie U4 i szczepienia a ja juz sie boje jak pomysle jak ona bedzie plakala.jakies 3 tyg temu bylysmy na badaniach to tak sie darla moja Amelka ze ja az mialam lzy w oczach tak mi jej bylo zal.a doktorka tylko ja badala wazyla sprawdzala bioderka itp. wczoraj pierwszy raz nie kapalam i nie usypialam mojej corci (zrobila to tesciowa z mezem) bo ja bylam na gimnastyce poporodowej w wodzie :) myslalam ze bedziemy tam skakaly i sie troche zmecze a tam cala godz poswiecona cwiczeniom macicy.ale bylo i tak fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzis przeżyłam szok!!! Ktoś rzucił w nas jabłkiem z kamienicy z taka siła i to jakieś minimalne cm od gondoli, serce to mi się zatrzymało na chwile, nie chcę nawet mysleć co by sie stało gdy by trafił w dzidziusia. Oczywiscie odrazu zadzwoniłam na policje, gdzie dodzwoniłam sie dopieroza 3 razem:( Byłam zdolna tą kamienice rozkur*****......Nagle zdałam sobie sprawe że my mamy , które chcą swoje pociechy chronic nad wszystko ...nie raz nie jestesmy w stanie. , ale wierze i wiem że siła wyższa ję napewno uchroni tak jak dzis moja kruszynke.... no i na dodatek mój piesek zgubił dzis numerek swój identyfikacyjny:) został mu tylko drucik na smyczy:) pozdrowienia dla wszystkich mamuś, mam nadzieje że pozwolicie mi czasem sie tu wyżalić? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
backspace ---> dobrze zrobiłas ze zadzwoniłas na policje ... Ja bym chyba jak znalazła debila to zabiła!!! Przykro mi z powodu Twojego pieska ... Ja sie czuje coraz gorzej za to mała swietnie w pon uderzam do lekarza :) mała spi od 22 do 6 je i dalej spi do 9 :) dzis to juz od 8 czekałam az sie obudzi bo tak spi i spi :)je pieknie :) ale mimo to ja sie czuje wiecznie padnieta powtarzam sie ale tak sie ciesze ze z malenka juz dobrze ... Słuchajcie ja nie mam okresu nadal a lekarz mi 2 tyg temu mówił ze juz powinnam dostac bo nie karmie piersia .Nawet załozylam topic na forum ale jako pomaranczka zeby na mnie laski znowu nie zjechały :) No i ponoc to normalne ..Wiecie ja to chyba w paranoje popadam tak sie boje ze mogłam w ciaze zajsc ... moze to głupie ale mam taka traume po porodzie .. Ale to chyba moje urojenia bo przeciez zabezpieczalismy sie :) Aaa Mój D znalazł prace :) miłego dnia kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaniny-------witam serdecznie:) A może masz braki witamin , np. żelaza ? pozazdrościć spania Twojej pociechy, też bym chciała żeby mi spała , ale ona budzi się regularnie co 3 godziny na mleko , ja to już tak się przyzwyczaiła że jak ona się nie budzi to ja sie budze , i swoim wierceniem z boku na bok ją zawsze obudze:) co do zajscia w ciąże też panicznie się boje, no może nie teraz jeszcze. Ale też czekam na okres , dziś kupuje testy i jutro sprawdzanka. Tez niby zabezpieczamy sie sposobem ....UCIEKAM NA KONIEC.....ale to jest taki sposób , że nie sposób:) eee...najwyżej he he he, chyba sama nie wiem co piszę:) Dziewczyny niedawno moja koleżanka urodziła która jest istna ciemną brunetka , mąż również ciemny brunet a dziecko mają rudziutkię jak marchewka:) sliczny chłopczyk ale zastanawiam sie jak to możliwe? Myślałam że takie przypadki nie mają miejsca jak rodzice są ciemni. Tak strasznie wypadają mi włosy że chyba będę łysa niedługo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:) Jak wy znajdujecie czas na skrobanie tutaj??? Ja wpadam tylko na chwilę sie przywitac i zmykam bo sterta obowiazkow czeka:P A trzeba korzystac bo maly spi:) Nawet nie moge znalesc czasu na cwiczenia:( A tutaj trzeba sie zabrac za siebie bo swieta ida i trzeba w jakiesubrania wejsc:P:) Backspace-bardzo dobrze zrobilas z ta policja... To niedowiary jakie patalachy chodza po tym swiecie😠 No ale coz calego swiata sie nie wychowa:) Dobrze ze sie nic nie stalo:) Oki zmykam kobitki:) Obowiazki wzywaja:) A pogoda dramatyczna:P Nie wyjde nawet na spacer bo tak wieje ze normalnie by mi chyba wozek porwalo😠:P Nie mowic juz o deszczyku ktory dodaje wszystkiemu uroku:P wrrrrrrrrr😠 Buziale👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek bruta:) no właśnie trochy Wam pomagam z tym klikaniem . Czytałam jeszcze o tych szczepionkach na pneumokoki, i wyczytałam że sa tam tylko 6 czy 7 wirusow w tej szczepionce , a jest ich ze 100, tylko że sa to najczęstsze, najgrożniejsze 7 z 100. Wiec decyzje podjełam szczępie na pewno! Za granica sa to szczepionki obowiązkowe, a tu w Polsce na życzenie, będę spokojniejsza zatem. , ale zadzwonie jeszcze dzis do swojej koleżanki połoznej może ona cos doradzi jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
backspace daj znac co powiedziała polozna o tych szczepionkach? Ja niestety mam sie coraz gorzej tak od 2h boli mnie brzuch z prawej strony tam gdzie wyrostek ale wyrostka nie mam od 11 lat :( tabletki nie pomagaja :( moj D mówi ze jak mi nie przejdzie to wieczorem zabierze mnie siła na pogotowie :( ide sie połozyc odezwe sie jeszcze jak dozyje jutra :( buziaki dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emanuela 32
dziewczyny karmiace mlekiem mam pytanie opakowanie mleka Nan 400mg na ile Wam to wystarcza? To tak dla zorientowania się jak"porzucę karmienie piersią":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wpadłam tylko napisać,że dodałam kilka fotek Dawida - do obejrzenia link poniżej Obiecuje doczytać Was i coś więcej napisać może jutro. Co do mleka sztucznego, to nam jedna puszka starcza na około 3,5 dnia. Mniej więcej Buziaki i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) Ja mialam wczoraj ciezki wieczor:P... Maly wykapany byl o 19:30 a poszedl spac dopiero o 1:00:p Ale obudzil sie dopiero o 6:30:D Wynagrodzil mamusi:) Dzisiaj czekamy na gosci:) To Ci zalegli ktorzy jeszcze Francesco nie widzieli:) Myszka- Dawidek slodki i duzy:D Gratuluje:) Zdjecia slodkie... U Nas nawet nie mozna na spacer wyjsc po pogoda do dupy:P😠 Musze Malego do samochodu zapakowac i pojechac na zakupy:) Zapasy pampersow sie skonczyly:P:) No jak sie tyle kupek robi to nie ziwne:D he he he:D Milej niedzieli wszystkim zycze🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziś Oliwcia skończyła 2 miesiąc, ale to zleciało:) nawet nie wiem kiedy, juz zapomniałam jak to było z brzuszkiem. myszka i majka28 fajne te wsze chłopaki. majka a jak tak się zastanawiałam, która to robiła te kompozycje kwiatowo-suszkowe??? a to ty. czy ty jesteś w Niemczech? fajnie że u ciebie jest jakaś gimnastyka dla kobiet po porodzie, ja tez niedługo się wybieram na aerobik, Oliwcia chyba wytrzyma bez mamusi 1,5 godz, mam nadzieję. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Brutta ja mam to samo... ledwo wyrabiam a raczej nie moge się wyrobić... jak skoncze jedno to drugie czeka i kolejne i pranie i prasowanie i na okrągło... a tutaj dziewczyny tak sobie gaworzą :( 😭 ja tez chcę...:(... no nie mam kiedy Was doczytywac :( moj maluch chwilowo śpi a ja nadrabiam zaleglosci, chociaz najcheyniej polozylabym sie a musze prasowac :(... wiecie co mam z nim cholerny problem, Mikołaj dalej ma czerwone dupsko, mam wrazenie ze coraz gorsze :(... uzywamy juz tylko i wyłącznie pieluch tetrowych ( w dzien i w nocy)... póbowałam sudocrem, bephanten i jakąś masc z hydrokortyzonem od angielskiego lekarza i bez zmian... wczoraj w krochmalu byl myty ( i dzisja dodatkowo ma pelno krostek na buzi i na boku glowy i szyi - moze to od ulewania? ale na glowie-dziwne...)... czekamy na alantan - masc i nadmanganian potasu - krysztalki do kąpileli, idą z Polski do nas... dziewczyny juz nie wiem co mam robic, ten tylek wyglada strasznie, rece mi opadają... najgorsze ze Mikolaj ma luzne kupki i przy każdym bąku trochę płynu mu tam wypłynie, taka podbarwiona kolorem kupki woda dosłownie, no i to jest najgorsze bo ta w zasadzie nigdy nie jest sucho... a ja jeszcze suszarke zaczęlam uzywac... no ale co z tego ze umyje woda i watą po kupce i baku i wysusze jak tam i tak cos wycieknie i drażni skórę... czesto tez wietrze to dupsko... pomóżcie mi proszę bo juz nie iwem co robić :( pozdrawiam Was i dziękuję że mi doradzacie mimo ze ja nie nawiązuję za bardzo dialogu - ale wierzę, ze w końcu któregoś dnia wszystko to się unormuje... pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga, tak jak juz pisałam spróbój podać mu probiotyk, bo mozliwe, że te biegunkowe kupki mają bardzo kwaśny odczyn i to tak strasznie drażni. Nie pamiętam czy karmisz piersią, czy mlekiem modyfikowanym, ale to może być nietolerancja na mleko lub składnik twojej diety, spróbuj coś odstawić, co może alergizować. I na prawdę ten probiotyk może pomóc. A może spróbuj tormentiol, wiem, że nie powinno się go stosować, ale raz czy dwa nie zaszkodzi, u nas pomógł, a też Wiki miała takie lejące kupki, właśnie z powodu mojej diety. A ja mam już więcej czasu, bo odstawiłam prasowanie :) Prasuję tylko pościel i ręczniki, żeby były mięciutkie, reszty już od tygodnia nie prasuję. Wiki nie protestuje. Piorę wszystko w wysokich temperaturach w Jelpie i płukam 2x :) Zostaje tylko powiesic, żeby było proste :) Wiki mi dzisiaj marudzi, ale mało spała dzisiaj i brykała, to pewnie nie może się wyciszyć :/ Idę ją potulić :) może pomoże :) MamoNiny odwiedziłaś w końcu lekarza?? Trzymajcie się dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Lactacyd, enterol(najbardziej polecany dla dzieciaczków), Lakcid. o tych mówiła mi lekarka, ale powiedziała, że można zapytać w aptece to najlepiej doradzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga strasznie mi szkoda twojego Mikołaja z tym dupskiem :( nie wiem co ci doradzić? może w tetrze też nie dobrze? moja malutka tez robi czesto kupki, też sa luzne i dosłownie tak jak twój co bąk to cos jej poleci, ale z tyłkiem wszystko jest ok. może Mikołaj na coś uczulony i coś go draźni?? jesteś wspaniałą matką i starasz się to pokonać nie poddawaj się i może skonsultuj to jeszcze raz z lekarzem. 👄 dla ciebie i Mikołaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamohuberta to ja bawie sie we florystyke :) i mieszkam w niemczech tylko teraz troche ciezko cokolwiek zrobic przy malej no ale jakos na pewno znajde czas na zrobienie jakis stroikow na swieta :) u nas dzis pogoda byla do dupy ale ze mala spi najlepiej na powietrzu lub w aucie to wybralismy sie na mala wyprawe autkiem aby nasza Amelcia troche sobie pospala ;) a teraz uciekam kapac mojego dziubka bo uwielbia sie pluskac w wodzie :) dziewczyny i jak wasze kg pogubilyscie juz wszystko?? wiem ze Ty mamohuberta juz wrocilas do swojej wagi.ja jeszcze mam 8 do zrzucenia a 16 juz mi zleccialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zostało jeszcze 6 kg a w sumie przez ciążę \"dostało mi się\" ich AŻ 20 :( Trzeba będzie się trochę namęczyć żeby wrócić do poprzedniej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birka i Mamo Huberta i Oliwki problem takich luźnych kupek u Mikołaja pojawił się \'chyba\' z powodu antybiotyku a w zasadzie dwóch antybiotyków które zjadłam w przeciągu 3 tygodni (Mikołaj skonczył 4tyg.)... te antybiotylki to na bazie penicyliny... miałam cesarkę i cały czas boli mnie brzuch-coś mi zrobili nie tak cholerni angole i najprawdopodobniej ten antybiotyk doprowadził do problemu z odparzeniem a bólu brzucha nie zlikwidował - karmię Mikołaja swoim odciąganym mlekiem i mlekiem modyfikowanym bo nie produkuję tyle ile on zjada... a co do diety to już nie ma za bardzo co wykluczyć, chyba ze orzechy albo migdały bo czasem jem a mogą uczulać... wiecie - Mikołaj do wczoraj robił 6-7 kupek dziennie, niektóre z niezłym rozbryzgiem... a dzisiaj zrobil tylko 3 jak narazie... antybiotyk skonczylam brac w piątek po południu, więc mój organizm prawie całkowicie oczyścił się z tego antybiotyku i to przemawia jeszcze bardziej za tym, że to wszystko przez ten cholerny antybiotyk (a mówili ze bezpieczny dla matek karmiących.. ależ jestem zła na tą angielską służbę zdrowia, po raz kolejny mnie zawiedli 😠 )... no ale problem jest i muszę to zlikwidować!... pieluchę tetrową ma na sobie maksymalnie 2 godz. w nocy a w dzien to co chwilę zmieniam... mam 30 pieluch i na okrągło je piorę-pralka chodzi codziennie... dzięki dziewczyny za pomoc i wsparcie...🌼 Birka a dlaczego tormentiol nie powinno sie stosować??...właśnie wysłali mi z polski - chyba, podobno jakieś coś co brudzi... a to ma być probiotyk czy prebiotyk? i jak ja mam to znaleźć w sklepie? jak to wygląda?... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w ciąży przytyłam 33kg (przed ciażą wazyłam 55kg 168cm wzrostu) i jeszcze 20kg mam do zrzucenia :( 😭 ...i przez to kolana mi jeszcze nawalają - robię okłady z kapusty :(... dziewczyny nie iwem jak Wy ale ja to jestem prawie jak wrak człowieka po tej ciąży...:( no to Wam pomarudziłam... maluch śpi to mam chwilę i dlatego... nie mam nawet komu się wyżalić bo sama jestem tutaj z mężem - coraz bardziej mi ten kraj brzydnie ale jeszcze trochę... milych snów życzę Wam wszystkim :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pozna pora:) Oleniga- po to tutaj jestesmy...:D Wyrzuc to co Ci lezy na sreduchu:) Zawsze bedzie lzej:) Rozumiem co czujesz... Ja tez odkad zmienilismy mieszkanie nie mam z kim pogadac... Bankrutem zostane bo non-stop na telefonie wisze:P Zeby sie spokac ze znajomymi musze zapakowac sie do samochodu a to nielada wyprawa z moim Francesco:) Co do kilogramow to wszystko fajnie lecialo(-16) i nagle stop:P😠 Na plusie pozostalo jeszcze 10kg😡 Nie mowie juz o tym ze wygladam jak balon z ktorego uszlo powietrz:P Zwlaszcza brzuszek:( Czy macie jakies propzycje jak ujedrnic ta skore??? Moze jakis pas poporodowy??? Wiecie cos na ten temat? Jak Wy sobie z tym radzicie? Mi sie pare malych rozstepow zrobilo na brzuszku... Jak wyblekna pewnie ich nie bedzie widac a jeszcze bardziej zanikna jak skora sie ujedrni ale nie wiem jaki jest najlepszy sposob??? Jutro wciagam z ogrodu steper i moze wyskrobie troszke czasu zeby na niego wskoczyc:) To tez juz sie wygadalam:) Kolorowych snow gwiazdeczki😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny brutta pytalas o pas poporodowy.wiem od mojej kolezanki ze sa super majtki wyprobowane sa one przez bratowa mojej kolezanki a teraz tez juz przez moja kolezanke.mowila ze po 3 dniach noszenia ich widziala juz efekty ze brzuch sie wchlania.nie sa one tanie bo w polsce z tego co ona mowila kosztuja 150zl.mona je zwiekszac lub zmniejszac bo maja haftki.ja juz te je zamowilam na ebayu i czekam na nie mysle ze dzis lub jutro juz je dostane :) tu jest link do nich http://cgi.ebay.de/Anita-ReBelt-Panty-Nachmieder-NEU-GROssENWAHL-v-Haendler_W0QQitemZ380074118776QQcmdZViewItem?hash=item380074118776&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318 a co do skory to ja uzywam specjalnej rekawicy do masazu mam tez zestaw ujedrniajacy (zel pod prysznic ,balsam i tonik do ciala) a jak mam czas to robie sobie pilling kawowy i musze wam powiedziec ze skora jest gladka i coraz mniej cellulutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) eh dziewczyny na co nam przyszlo, z seksownej bielizny w takie majtasy ;) ha ha ale to tylko przejsciowe, latem na plazy bedziemy wszystkie miss polonie :) :) Oleniga ja tez polecam probiotyk moj Maks mial problemy z brzuszkiem i jemu pomoglo .. zapytaj poloznej bo w Anglii to ja nie wiem jaki. W kazdym razie zapewnia on dobra flore bakteryjna u maluszka. Rozumiem cie kochana bo tez tu jestesmy w tej Szwecji sami bez rodziny, nie jest lekko :( a w planach mamy wyjazd do Stanow, jeszcze dalej od rodziny .. Brutta u mnie tak samo, spadlo 17 kilo bez wysilku a potem stop i waga ani drgnie 😡 a najbardziej to ja sie boje co to bedzie jak pojedziemy do Polski na swieta i rodzinka zacznie smakoloyki pod nos podtykac ..ojojoj nie bedzie lekko ´Maks od tygodnia bierze kropelki na lepsze wydalanie gazow + probiotyk i mowie wam od kiedy z brzusiem lepiej to zupelnie inne dziecko, skonczyly sie wieczorne dwugodzinne placze, ogolnie jest pogodniejszy i wiecej sie usmiecha :) strasznie sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×