Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Czesc dziewczyny :) Dobrze ze napisalyscie o tym ulewaniu, u nas to samo, Mikolaj jest bardzo aktywny, probuje sie podnisic, odwraca sie na brzuch i beknie wtedy i zawsze mu sie uleje ... czasem tez wlasnie od razu po jedzeniu... ja narazie daje mu lyzeczke kleiku na 200ml mleka i troszke kleiku lyzeczka ... ale dzisiaj dam mu troszke marchewki... radzicie dac pierszy raz soczek ze startej, surowej marchewki czy lepiej rozdrobnic ugotowana marchewke i dodac troszke do kleiku?? dziewczyny my planujemy powrot do Polski, tak za rok czasu, napiszcie mi jak sie tam zyje... czy na serio jest tak ciezko a ludzie niemili i niesympatyczni??... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym noszeniem to niezle Renika :) ... Twoj maz to jajcarz :D ... Stokrotka te przepisy ciekawe :) a ten sinlac to cosjak zageszczacz czy to cos innego? cos o alergi pisalas... Kasinska to o co mezowi chodziło?? :) MamoHuberta a Twoj synus to na wycieczke pojechał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my po szczepieniu :) w sumie spoko, Wiki dzielnie zniosła :) tzn zaraz po wbiciu igły trochę się zdziwiła i rozpłakała, ale chwilę potem było już ok, pewnie jakby lekarzem był facet to by podrywała... kokietka mała :) no mówię Wam :) ostatnio siedzimy w poczekalni a ona tak dosłownie gapi się na faceta i szczerzy te swoje szczęki bezzębne :) ino patrzę jak zacznie oczka puszczać i buziaczki :) poza tym możemy podawać słoiczkowe zupki po 4 m-cu :) i dostałyśmy skierowanie na badania krwi i moczu, ech biedną ją będą kłuć znowu :/ wklejam tabelkę :) Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (21tyg)....6600 (2700).....62cm ?? Koug.........Emilka.........23.08.08 (21tyg)....7375 (3245) .......73cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........7020 (2790).....64cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....Maksymilian Mikolaj....02/09 (5m+)...7500(2980)....67cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09(18 tyg)......6680(3440).....66cm kasinska28.......Mateusz............05/09........7060(27 50).......67cm el79.............Arianna........06/09(19 tyg).....6100(3230).......62 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(19 tyg)...61600(3050).....62cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(18 tyg)...7000(3340).......66cm Dafodilek........Karolek........12.09(17 tyg)...6900(3400)........65cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09.(18tyg).....7840(4100 )....ok 66cm eMKa31........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm Brudzia......Paweł..............16/09..........8800(4750 ). ........69cm aga klee......Jakub...............16/09 ..............6700 (3170)...69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6200 (3920)......60cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(20tyg).....5800(3090)......66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(13tyg)...6900 (4360)....62cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm ewelinkas.......Jakub.....14/09..(18tyg).....8380(3160). .....69cm teraz mała śpi ale spodziewam się nie lada koncertów w najbliższym czasie :/ mam nadzieję, że obędzie się bez wielkiej gorączki :) Oleniga :) jak dla mnie jest ok, ale ja nie znam innych realiów, nie byłam nigdy za granicą, tak, żeby pracować itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my wreszcie dotarlismy do przychodni. kornelek zaszczepiony. uzupelniam tableke. Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (21tyg)....6600 (2700).....62cm ?? Koug.........Emilka.........23.08.08 (21tyg)....7375 (3245) .......73cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........7020 (2790).....64cm MaMani......Kornelek........02.09............7,700(3770)...68cm onyx1....Maksymilian Mikolaj....02/09 (5m+)...7500(2980)....67cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09(18 tyg)......6680(3440).....66cm kasinska28.......Mateusz............05/09........7060(27 50).......67cm el79.............Arianna........06/09(19 tyg).....6100(3230).......62 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(19 tyg)...61600(3050).....62cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(18 tyg)...7000(3340).......66cm Dafodilek........Karolek........12.09(17 tyg)...6900(3400)........65cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09.(18tyg).....7840(4100 )....ok 66cm eMKa31........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm Brudzia......Paweł..............16/09..........8800(4750 ). ........69cm aga klee......Jakub...............16/09 ..............6700 (3170)...69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6200 (3920)......60cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(20tyg).....5800(3090)......66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(13tyg)...6900 (4360)....62cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm ewelinkas.......Jakub.....14/09..(18tyg).....8380(3160). .....69cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
dziewczyny jak długo mozna przechowywać zamrożone w zamrażalniku mleko z piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nadal wasze pociechy budza sie w nocy co 2 godziny? mnie lekarka zaproponowała dokarmianie zeby młody sie nasycil w dzien, moze w nocy wydłuzy przerwy? mysle ze jak skonczy 5 miesiąc to zaczniemy, mówiła mi o Sinlacu ze mozna na nim sporo przepisów zrobic sprawdza sie dokarmianie? podobno dzieci w tym wieku w nocy co najmniej powinny spac 3-4 godziny bez przerwy... u nas z zegarkiem w reku co 2 i w sumie cos tam ciumka... ale moze faktycznie juz chce wiecej? a moze sie przyzwyczaił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) lekarza zalatwilam ide w pon na wizyte uff jak wrocilam to padnieta jakas sie zrobilam i po jedzeniu naszym mala i ja zasnelysmy i tak spalysmy od 16 prawie do 17,30, moze z ciesnieniem cos bylo nieiwem kasińska i jak przywiezli? ;) a ja dostalam poczta gazete \"twoj maluszek\" drugi nr juz (jeszzce nie czytalam) ja jeszcze z tym krzeselkiem sie wstrzymam aczkolwiek obejzralam i wynalazlam cos takiego, ale to na pozniej eheh http://allegro.pl/item545362290_krzeselko_do_karmienia_kidskit_4_pozycje_hit.html oleniga ja wczoraj poraz pierwszy podalam jabluszko z marcheweczka :) ciumkala ciumkala ale polknela a dzisiaj juz zjadla 3 łyzeczki :) eheh super i kupilam dzisiaj ten simlac no i przygotowuje sie jej podawac na dniach poczekam czy nic sie nie bedzie dzialo po tym jab+marche. birka chyba stara tab. wstawilas? ewa http://babyonline.pl/niemowle_aktywne_karmienie_abc_karmienia_piersa_artykul,5892.html renika u mnie Wikusia na szczescie spi w nocy w pozradku budzi sie raz na amciu (zasnie o 20 i budzi sie o 2-3 wcina cyc i pozniej dopiero rankiem 7-8) :) zeby nie zapeszac ;) pozdrawiam wszystkie mami i dzidzi 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga marchew jak na pierwszy raz to ugotowaną i zmiksowaną, dobrze tez przyswajalne jest jabłko a te można dac surowe starte. ja małej też dodaje jabłko do kleiku. jabłko można też gotowac ale wówczas działą na kupki zestalająco, a surowe rozluźniająco. synek poleciał do Londynu do swojej chrzestnej w odwiedziny ( która jest tam raczej zarobkowo)co do życia w PL to ja za granicami bywam tylko urlopowo, wiec nie porównam życia, co do ludzi to wiesz wszędzie trafia się i na tych miłych i na tych drugich;) ja nie narzekam i chyba nie chciałabym mieszkać nigdzie indziej, ale ja się przywiązuje do wszystkiego :P birka oby mala omineły rewelacje po szczepieniu. renika możesz spróbować dokarmiać juz malego, może jakaś kaszka na noc? albo jak sie budzi w nocy nie dawać mu od razu piersi tylko spróbuj go ululać, bo może on nie budzi się z głodu. ja się rozchorowałąm na dobre:( szkoda gadać jaks ie czuję:( jutro koniecznie do lekarza-ak tylko się dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz cos o tym sinlacu info z opakowania dzisiaj kupilam (21,99zł) tabela karmienia: nestle sinlac powinno sie podawac łyzeczka. o ile lekarz nie zaleci inazcej, niemowle moze otzrymywac dziennie 1 lub dwa posilki z nestle sinlac w zaleznosci od wieku. zacznij podawac sinlac w ilosci 1 plaska łyzka stolowa na 4-5 łyzek wody. stopniowo mozesz zwiekszac ilosc postepujac zgodnie według instrukcji. i jest tabelka. wychodzi ze to papka :) stosowanie: sinlac stosuje sie jako urozmaicenie diety: -eliminacyjnej (w celu zapobiegania alergii) Od 5 miesiaca n sinlac stanowic moze, obok mleka matki lub hypoalergicznego mleka modyf. pierwszy posilek dodatkowy dla niemowlat. odpowiednio opracowany specjalny produkt zbozowy n s umozliwia niemowleciu zarozonemu alergia pzryzwyczajenie sie do pokarmow stalych bez podawania mleka krowiego i/lub sojowego. -w przypadku wystepowania alergi w przypadku wystepowania alergii na bialko mleka krowiego i/lub bialko sojowe n s mozna podawac jako posilek dodatkowy niemowletom, dzieciom i doroslym -w diecie bezglutenowej n s nie zawiera glutenu -z nietolerancja laktozy - u osob z niedoborami masy ciala -u rekonwalescentow (dzieci i doroslych) na opakowaniu jest tez informacja ogolna o alergii i wazna rzecz nestel sinlac nie podawac w pzrypadku nietolerancji glukozy, fruktozy i sacharozy jak rowniez alergii na bialko ryzu i/lub bialko chleb swietojanskiego. nestle sinlac nie powinien byc stosowany jako wylaczne pozywienie dla niemowlat, dzieci i/lub doroslych.powinien stanowic urozmaicenie codzinnego jalospisu. jest tabela zywieniwa i jest sposob pzrygotowania :D a w pudelku sa dwie saszetki 2x po 325g jak juz tak pisze to i napisze jeszzcze to: Pamietaj: zawsze przytrzymuj dziecko podczas karmienia. dziecko pozostawione bez opieki moze sie zakrztusic. mam dziecko super produkt 2007 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuje go polulac... chyba sie przyzywyczaił ale wiecie co? ciumka ładnie przełyka wiec pije on w 5 min sie najada z reguły stokrotko wielkie dzieki... widze ze sinlac bedzie pierwszym posiłkiem mojego szkraba i tak mysle zeby dac mu na swoim mleku jako posiłek o 21? czy wczesniej a moze poźniej? bo około 18-19 go kąpiemy cyc i spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renika :) wiesz ja na pozcatku podam w ciagu dnia tak na obiadek i zobacze jaka bedzie reakcja a pozniej jak bedzie spoks to na myzle ze na kolacyjke u mnie po kapieli tez cyc to bedzie troche tego i troche tego :) a wiecie poszlam dzisiaj do fryzjera no i lipa bezsensu wyszlo zupelnie nie tak jak chcialam i mam malego dolka chcialam byc blondi spowrotem no i wymyslilam rozjasnienie a fryzjerka nalozyla mi na odrosty i oki ale nie pociagnela do konca wlosow tylko do polowy no i jestem dwukolorowa :( :) grzywka i czub glowy jasniutkie a reszta ciemniejsza eheh plakac czy smiac sie juz nie iwem lipa no i bedzie poprawka :/ ale jak zrobie konski ogon to troche lepiej to wyglada :) heeh zachcialo sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny czytałam stokrotka co napisałaś o tym sinlacu, ja właśnie przygotowuje się do podania Pawełkowi dodatkowego pokarmu, zastanawiam się, żeby dać mu przed snem, bo budzi mi się co 2 godz. w nocy,a czasami częściej. Najpierw bym spróbowała w dzień mu dać, żeby zoabczyć reakcję, a potem zobaczymy, więc Renika nie jesteś sama w nocnych pobudkach naszych pociech:) Właśnie musiałąm zrobić przerwę w pisaniu Pawełek wołał cycusia:) stokrotka mnie też niedawno pokusiła zmiana fryzjera,bo wizyta u niego przebiegała krócej niż u mojej fryzjerki,2.5 godz a nie 4, ale byłam u niego ostatni raz tez nałożył mi farbę tylko na odrosty, nie wyglądało to aż tak źle, ale nałożył nie dokładnie od czubka głowy, więc...nie fajnie wygląda jak zaczesze włosy do tyłu. Dziewczyny co z tym glutenem, kiedy go wprowadzić do diety dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość birka87 tydzień też
hej dziewczyny :) ten tydzień też mogę zaliczyć do tych nieprzespanych :) niestety, ale to przez to, że jesteśmy w rozjazdach i mała nierregularnie śpi, je itp :) ale od przyszłego tygodnia postaram się wszystko unormować :) dzisiaj dałam małej marchewkę z ziemniakami z hippa, zjadła pół słoiczka, ale ostatnia łyżeczka to była przesada i zwróciła trochę :) bidula, a w sumie dawała już znaki, że nie chcę, szkoda, że dopiero po fakcie to widzę :/ ale ok, następnym razem będzie ok :) byłam dzisiaj w e leclerc :) i oglądałam słoiczki i od 6 miesiąca jest wprowadzone misko (8% w stosunku do całości) i sama nie wiem, czy zacząć dawać małej już mięsko, czy nie. W każdym razie lekarka mi powiedziała, że można dawać tak jak są słoiczki... kurczaczek.... stokrotko, wkleiłam ostatnią jaka była, jeśli coś jest nie tak, to przepraszam :) właśnie nie wiem co z glutenem:/ ale za tydzień idę do lekarki z wynikami badań, to zapytam :) Wiki lubi jeść co prawda, ale nie chcę ryzykować wymiotów i bieunek, a ona ma taką tendencję, więc tydzień jej nie zbawi, a karmić piersią i tak ją chcę przynajmniej do maja, więc nie ucieknie to :) renika, a może pić mu się chce... jeśli pije z butelki może spróbuj podać mu trochę wody... powiem Ci ciężko. Ja tak planuję zrobić, ale jak młoda skończy 7-8 miesięcy, przybierze bardziej na wadze i będzie ładniej jadła w ciągu dnia. Teraz jest moim zdaniem za chuda, na odstawienie od nocnego cyca :) i polulać też możesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birka wszystko chiba oki tylko sie zdziwilam to ile twoja wiki wazy? a ja wlasnie podalam mojej wiki troche tego sinlaca no i zjadla pierwsza ture :) dalam deserku tez troszke pomiesza jej sie smakach hihi i dalam popic zeby sie nie zatkala a ten sinlac na poczatku zrobilam 1 lyzka tego proszku i dalam 4 lyzki wody no i to jakies takie to wodniste wyszlo no to sru do zlewu i od nowa 1 lyzka sinlacu i 2 lyzki wody i lux papeczka :) i nawet dobre to :) idziemy jesc dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest odnosnie glutenu, skopiowałam to z 313 str bo juz o tym pisałam jeśli chodzi o gluten, to nowe zasady żywienia zalecają, dzieciom karmionym piersia nawet już po 4 mcu a dzieciom na mleku modyfikowanym po 5 mcu wprowadzać gluten w dawce 2-3 g (dwie płaskie łyżeczki) glutenu na 100 ml posiłku. pierwszy etap ekspozycji glutenu powinien trwac 2 mce. nastepnie w 2 etapie, dzieciom na mleku modyfikowanym zwiększa się dawke glutenu do 6 g na 100ml posiłku(4-5 płaskich łyżeczek), a dzieci na piersi jesli 1 etap ekspozycji był przeprowadzony prawidłowo i nie było objawów nietolerancji moga dostawać posiłki glutenowe jako pełne danie. 3 etap po 9 mcu jeśli dziecka organizm przyswaja gluten, a poprzednie etapy ekspozycji zostały rzetelnie przeprowadzone dzieci moga przyjmowac posiłki glutenowe bez ograniczeń. te zalecenia pochodza z poradnika zywieniowego bobovity. chciałam tylko dodać, że bobovita i gerber przygotowały juz dania z dodatkiem kaszki mannej, np zupka warzywna z kaszka manną, a w ofercie są juz też kaszki manne i inne kaszki zbozowe zawierające gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz reszta:) jestem chora na maxa:( byłam u lekarza, jestem na antybiotyku, ostre zapalenie górnych dróg oddechowych. mam nadzieję że Oliwia się nie zarazi. renika jesli chcesz cos podać nowego w diecie to faktycznie raczej lepiej spróbowac za dnia, żeby obyło sie bez nocnych rewelacji. dzieci dośc szybko trawia i za dnia ocenisz jak przyswoił nowy produkt. a jeśli wszystko bedzie ok i zechcesz go dokarmiać na noc, to chyba pora przed kapiela będzie odpowiednia, a po cycuś:) birko dania z mięsem sa w słoiczkach po 5 mcu i zazwyczaj z indykiem. ja spróbowałam juz dac małej i wszystko było ok ( piure warzywne z indykiem z hipp). ale tymczasowo odstawiłam obiadki ze względu na kupki, zatykały ją te papki na 3, 4 dni:( znowu jesteśmy tylko na jabłuszku i ewen. jabłku z marchewką ze słoiczka. jak wyreguluje kupki znowu mam pomału wprowadzać resztę. lekarz zalecił dania z mniejsza ilości marchwi, bo działą zatrzymująco i dopajanie, ale uprzedził że przy rozszerzaniu diety rewelacje z kupkami są częste i czasami mijaja późno:( chciałam tylko zrobić poprawkę do poprzedniego posta, że 2-3 g produktu glutenowego to 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszki manny bobovity!!!! to tyle udanych walentynek 👄 my mimo mojej choroby jutro wyjeżdżamy do znajomych na weekend, umawialiśmy się duzo wcześniej i szkoda mi rezygnować z wyjazdu. może jutro będe sie lepiej czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze nadrobic czytanie, bo wczoraj mialam ciezki dzien. dostalam takiej migreny w pracy,ze ledwo dojechalam do domu, nakarmilam Zoske i padlam. spalam caly wieczor, Nick sie zajmowal Zoska caly dzien i caly wieczor. przyszli do mnie do lozka ok 18.40...posmialismy sie 5 minut a ona ryk. to mysle sobie,ze pewnie chce dzremke krotka. a ona jak usnela w 5 sekund to spi i spi. ok 20 powiedzialam do Nicka,ze chyba usnela juz na noc i byla to prawda. w nocy budzi sie ostatnio z raz, jak wyczuje ze nie ma smoka w buzi. jak jej wsadze to zasypia. ogolnie to pobudka ok 5 nad ranem lub troche pozniej codziennie i wiem,ze dla was to pewnie bardzo wczesnie,ale dla mnie, ktora pracuje ok 8 nad ranem odpowiada :) bo bawie sie z nia ok godzinki i Zoska zasypia znowu ok 6-7 rano i spi tacie do 8-9 rano. ok uciekam bo w pracy i jakos duzo roboty sie nagle zrobilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Pani doktor sceptycznie podeszła do glutenu... m imo wszystko nam nie kazała narazie podawac, moze ze względu na alergie w rodzinie w koncu jakis czas temu gluten prze pierwszymi urodzinami - absolutnie no ale czasy sie zmieniają. narazie spróbujemy sinlac, jak zadziała i bedzie ok, Pani doktor powiedziała zeby okolo 6go miesiąca ew spróbowac gluten... ufanm jej wiec narazie sie wstrzymujemy jeszcze nie kupiłam sinlacu, boje sie dokarmiac zeby on nie przytył ale przeciez to jeden posiłek wiecej wiec przytyc na tym sie nie da a tym bardziej ze to bedzie najpierw łyzeczka dwie.... z czasem wiecej... dzis zasypiał mi w łózeczku - :) 3 razy ale sam zasnął, pomruczałam, poglaskalam i było ladnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie szkodzi stokrotko :) moja Wiki właśnie taka leciutka, ale cóż zrobić :) ale to po rodzicach ma :) taki patyczak i już :) długa jak miesiąc, chuda jak wypłata :P Mamo Huberta i Oliwii :) dużo zdrówka :) co do jabłka, spotkałam się z dwoma opiniami... 1. to, że surowe rozluźnia, a gotowane zatwardza; 2. starte zbija, a w kawałku, zmiksowane itp rozluźnia :) u nas sprawdza się ta druga :) ja też zawsze daję trochę więcej łyżek kaszki do wody niż jest napisane :) lepiej Wiki takie gęstsze wchodzi :) ja wczoraj z małą w łóżku zasnęłam :) nie wiem która pierwsza :) aha :) miałam się spytać... bo mała jak zasypia bez kołysania, sama rusza główką szybko na boki... nie wiem co to, czy wasze maluchy też tak robią? w nocy jak się przebudzi, to kilka ruchów głową i dalej śpi. ewwa nie wiem... jeszcze swojego mleka nie mroziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birko mój Bartus tak własnie zasypia, kręci sie kreci i zasypia. dałam dzis ten sinlac, ale na moim mleku, jakies 3 łyzki mleka i płaska sinlacu jakies rzadkie wyszło. dalam łyzeczka ale wiekszość wylądowała na sliniaku :) jutro zrobie tez ale moze wiecej dosypie zeby było gesciejsze? myśle sobie aby podawac to w butelce. dalej sie nie obraca na brzuch, ale damy sobie czas, starszy tez poźno sie obracał... mam nadzieje ze za 2 tyg juz bedzie po szerokim pieluchowaniu... choc pozwalam mu bez tych pieluszek byc czasami, ale na noc to obowiązkowo! lece myc starszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka i mamo Huberta i Oliwki wielkie dzieki :) marchewke podalam z kleikiem, juz trzeci dzien, w pierwszy dzien kupka byla zielona ale teraz jest ok... a jablko podam po niedzieli tez z kleikiem... buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenigo znaczy sie zaczęlas dokarmianie? i co marchewkę sama zrobilas czy ta ze słoiczka z kleikiem? i co to za kleik? my na sinklacu bedziemy natrazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w Polsce gluten radza dawac okolo 12mies. ale np. w Anglii słoiczki gdzie danie ma makaron sa po 6 miesiacu... tylko tutaj to nawet gruszke od 4tyg. mozna ... wybor nalezy do Was ... ja podam gdzie po 7 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renika ja podalam kleik ryzowy jaki tutaj maja w Anglii od 4mies. i dodalam lyzeczke ugotowanej przeze mnie marchewki, zmiksowanej na gladko... narazie sama bede robiła jedzonko :) ... ale ten sinlac brzmi niezle z opisu stokrotki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to cofam co napisalam, chociaz gdzies to wyczytalam, mama Huberta i Oliwki wie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co z kaszkami ...takie po 4 mies. jedna z jabkiem a druga z bananem (obydwie rozrabiane na mleku)... kiedy mam je podac? nie chodzi mi o pore dnia tylko jak to polaczyc z solid food, czy traktowac to jako kolejny nowy posiłek?? aha i mam kaszke mleczo-ryzowa rozrabiana na wodzie... co z taka kaszka??... Mikolaj jest na modyfikowanym mleku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ds w biedronce widziałam kleik ryzowy od 4go miesiąca zobaczymy co z tym sinlacem :) poza tym karmiłam mlodego przed kapiela z godzinke, potem z łyzeczke kleiku zjadł i po kąpieli znowu mineły 2 godziny i spi... czkema... wiem ze od kleiku sie nie najadł ale dwa razy cyc moze pomoze :) w ksiazce tracy hogg czytałam ze jak sie natankuje dziecko do pełna przed snem powinno pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, mialam napisac jak to polaczyc ze stalym jedzonkiem... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×