Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

co lubi jeść Wiki... hmmm WSZYSTKO :) co tylko można zjeść, to zje :) ewwa bodajże pisała o rehabilitacji... nie martw się, dasz radę na pewno :) tylko szczerze mówiąc przede wszystkim to co najtrudniejsze, to wyzbyć się wyrzutów w stylu \"dziecko płacze przeze mnie\", \"to go boli\", robię mu krzywdę\" itp. Stymulacja \"Vojtą\" polega na tym, że uciskamy punkty taśm mięśniowych, przez co uruchamiamy określoną reakcję \"neuro-mięśniową\", dziecko wykonuje automatycznie dany schemat reakcji, na który składa się wiele wzorców, w tym właśnie przetaczania, pełzania, raczkowania, chodu itp. Reakcje zachodzą też w mięśniach twarzy, czy np w mięśniówce ukł pokarmowego - wic mogą skończyć się brzuszkowe problemy :) Dzieci jednak na początku nie zawsze są chętne, by współpracować :) więc do boju :) poza tym warto wprowadzić zasady pielęgnacji - JAK NAJWIĘCEJ PRZETACZANIA :) o tym już pisałam... jest poradnik na www.wczesniak.pl, tam jest wszystko co i jak :) co do obwodu głowy... Wiki ma 42 główki i 41 klatki i jest wszystko ok :) ostatnio byłyśmy na USG główki, ze względu na poród przez CC. USG trzeba zrobić zanim zarośnie ciemiączko, tzn... zanim pokryje je silna tkanka łączna, a to do 7 m-ca co mi mówiła lekarka... im później tym gorzej widać, bo i kości zaczynają zarastać i właśnie wzmacnia się ta osłona tkankowa, zaczyna chrzęstnieć :) Wymuszanie... na porządku dziennym :) cała się napina i robi mmmmmm jakby kupkę strzelała :) albo nagle w ryk :) no cóż raczej nie ustępuję, ale czasem trzeba brzdąca dopieścić :) spacer... dopóki wózek jedzie jest ok :) co potem, zależy od fazy snu :) jak już się wybudza, to marudzi, jak śpi, to przynajmniej +30 minut po spacerze :) lubię łaskotać małą, ale czy ona to lubi, nie wiem, w każdym razie nie płacze, wygina się jak wężyk i ma gęsią skórkę :) lubi smyranie po buzi - jeden ze sposobów na uspokojenie, nie cierpi smarowania kremem... jeden ze sposobów na obudzenie złośnicy :) ostatnio mi zasnęła jak smyrałam ją po rączce :) toż się rozpisałam :) dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! mam juz mojego \"londyńczyka\" w domu:) dzis przylecieli, alez było radości, prezentów i w ogóle wrażeń. co do spacerów to moja Oliwia to maratończyk w spaniu widzę, dziś np 2 h 20 min. codziennie spacerujemy jak nie ma mrozów to 2h i mała śpi jak suseł, owszem zdarza się jej czasami przebudzić, ale juz nie ma alarmów głodowych. oczywiście lepiej żeby wózek był w ciągłym ruchu, ale podobnie jak u birki jak mała jest w fazie głębokiego snu to i wózek może stać. co do jedzenia to moja tez lubi wszystko, dzis miała chrapke na mojego schabowego;) obaliła swój obiadek- pół słoiczka warzyw z indykiem z bobovity, poprawiła cycem i zglądała nam jeszcze po talerzach:) a przed spacerkiem zjadła cały!! słoiczek jabłuszka( własnego, świeżo zmiksowanego, słoiczek dla miarki) + cycuś. wcale po niej nie widać że taki łakomczuszek, ale ona to chyba spala, ciagle się rusza:) eryko nie martw się, jak spojrzałam w książeczkę to na ostatnim szczepieniu moja Oliwcia miała obwód główki równy klatce, nie waży zbyt dużo, ale wg naszego lekarza jest ok. silna, świetnie rozwijająca się z niej baba:) mam pytanie do dziewczyn które juz dokarmiają, jak często wasze dzieci robia kupki???? bo jak pisałam wcześniej myślałm że może marchewka w obiadkach zatyka małą, miałysmy kilka dni na samym jabłku ale kupka nadal była co 3 dni, może taki jej urok??? na początku jabłko ja przeczyszczało, ale teraz juz nie. codziennie dostaje jabłko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie a sie rozpisałyscie hehe to dobrze jest co czytac :D od dzisiaj do soboty walcze sama Moj Shm pojechal do belgii w sprawach biznesowych z tescowka eheh to bedzie go pilnowala :) hmm od czego by tu zaczac? na pozcatku witam nowe wrzesniowki :D od zeszlego tyg podaje mojej Wikuni sinlaca i sie zatkala nim wiecei pomimo dawania owockow jabluszko z marcheweczka i od wczoraj nowy jabluszko, jagoda i wisnia nie mogla zrobic kupku pomimo zaaplikowania czopka ale dzisiaj jest upragniona pzrez emnie i wyczekiwana a gesta jakas ta kupka wyszla blee dobrze ze wyszla bo sie balam chociaz corcia spokojna i bez goraczki caly czas no ale ile mozna czekac ;) zuch a minki pzry tym robila :D hihih tez zapisuje jedzonko ile i o ktorej u mnie te ile to tak jakos nie skaldnie bo nie iwm jakie to ilosci na pzrelizcenie na gramy , bo daje pzrykladowo 2 lyzki stołowe sinlacu i deserek(3 lyzeczki) i daje popic troche i sie najada na 2,5 godziny pozniej daje cyc aleeeee dojde do skladu i ladu wazne ze ja wiem o co chodzi ;) i ze narazie mala zjada wszystko co jej zaaplikuje pewnie jeszcze by zjadla no ale sie zatyka warzywek nie dawalam jeszcze no oprocz tej marcheweczki z jabluszkiem a moze powinnam, tez sie troche gubie ale damy radee :) no i mam pytanie do dziewczyn czy wasze maluszki sie zatykaja po tym sinlacu? u nas obwod glowki 40 a klatki piersiowej 42cm waga 7030 (to zapamietalam z ostatniego ktoregos wpisu) u lekarza bylam i to ze takie mam starsznie niskie tsh to hormonom moim sie pokickalo i spadala mi ta waga (51) a teraz narazie stoi w miejscu uff i za miesiac mam usg tarczycy a poki co mam siebie obserwowac i zjadac wiecej kalorycznego jedzonka wlosy poprawilam zarzucila mi kilka ciemniejszych pasemek ;) wiki jeszcze nie pzrewraca sie, ale za to piszczy od kilku dni tak glosno ze hoho i sie smieje glosno do wiki w lusterku :D pragnie siedziec i tylko siedziec i nawet juz prawie bez trzymanki ale za chwilke traci rownowage i bęc na boczek i na brzuch i kombinuje z raczkami bo jakos jeszcze za bardzo nie iwe co z nimi zrobic jak sie tak wywroci heheh smiesznie to wyglada aha i tez juz chcialaby stac ze spaniem w nocy jest od zawsze tak samo na szczescie o 20 zasypia i jest jedna pobudka miedzy 2-a 3 na cycunke :) i spi do 6-7 i juz pozniej sie bawi do 8 a ja nieprzytomna zabawiam ja heheh zasnei na 30 min i sniadanko i fika do 11 spi (spacerek lub po obiadku ) do 13 amciu obiadek zabaawa i drzemka o 17 (40 min) i wraca Shm bawi sie z nia i 18,45 kapiel (tatus) amciu i lulqi i tak w kólko zabka jeszcze nie ma czasem smaruje jej dziaselka wogole to oczko zaczelo jej ropiec znowu te samo co na poczatku, pzremywam woda fizj. bo kropli nie powino sie juz uzywac po miesicu od otwarcia ich, a tu juz troccchhee minelo i trze to oczko niunka no sie rozpisalam popisze jeszcze jutro cos niecos ;) zdrowka wszystkim zycze i nie pzrejedzcie sie za bardzo bo jutro tłusty czwartek :D pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa... wiem, co mialam napisac... tu w anglii nikt nie mierzy obwodu glowy i klatki piersiowej, nie bylo tez mowy o zadnym usg... wystraszylyscie mnie troche, jutro jak maks wstanie to go pomierze... dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Onyx he he pewnie ze mam kamere ;) w sypialni :P No wlasnie jesli chodzi o spacery to chyba tylko moj Maks taki dziwolag :O jak go znosze po schodach to wszystko cacy a jak tylko podchodze do wozka wygina sie i prezy .. pierwsze 5 minut ryk wnieboglosy .. ehh co ja sie z nim mam (trzy swiaty jakby powiedziala moja sp babcia :) ) Stokrotko ja sie na pewno nie przejem bo niestety czeka mnie glodowka :( w piatek mam badanie nerek no i od jutra rana az do badania moge tylko pic .. akurat w tlusty czwartek ! Co do jedzonka to Maks uwielbia owoce, jablko i banan to jego ulubione. Dzis dalam mu ze sloiczka morele z gruszka, jak dla mnie to to kwaskowate bylo ale on jadl jak szalony Ogolnie jak na razie wszystko je .. ale niektore rzeczy z wiekszym entuzjazmem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu w Szwecji mierza tylko glowe klatki nie .. eh co kraj to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
birka dzieki za rady ,mój mały ma 44 cm obwód klaty i 44 obwód glowy,od listopada dawałam mu po cztery krople witaminy D ze wzgl. na szybki przyrost wagi ,obecnie ma 8450 przy 66cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie dziewczyny uspokoiłyście ale i tak szukam w necie na ten temat i już sie naczytałam tyle, że teraz mam mętlik w głowie :( Mała rozwija się bardzo dobrze, jest radosna i robi wszystko to co powinna robić w tym wieku :) MamaHuberta świetne zdjęcie z tą nóżką :D A właśnie ile kropelek dajecie wit. D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryka ja daje 5 kropelek. I nie martw sie na zapas, a juz najgorsze co moze byc to naczytac sie na necie nie wiadomo czego i potem faktycznie metlik .. A u nas dzis po prostu patologia w domu :P tatus Maksia po dlugiej przerwie w koncu wybral sie z kolegami do baru i dzis umiera. wyszedl z wprawy ha ha :D lezy i sie nie rusza, steka tylko dosc niezrozumiale :D Mialabym z tego niezly ubaw gdyby nie to ze przed jutrzejszym badaniem mam nie tylko glodowke ale tez o 12 biore pierwsza dawke lekow przeczyszczajacych .. wiec hmm bede musiala dosc czesto znikac w kibelku :P no i moj N ma sie zajmowac malym ale cos cienko to widze Maly wiec dzis na modyfikowanym, oj ciezko bedzie wieczorem zasnac bez cycusia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas katrmienie i z lyżeczki i z butki idzie super :) Wczoraj dałam na noc 125 ml mleka z 4 łyzkami sinlacu... i tak obuedził sie po 2 godzinach :( ale moze jak bedzie wiecej jadł w ciągu dnia damy rade acha mój sie po sinlacu nie zatyka, fakt kupka bardziej gęsta ale wydaje mi sie ze nawet częsciej robi :) u nas szczepienie w przyszłym tyg wiec zapytam o to usg glowy bo my tez mieliscmy CC mlody sam sie obraca na brzuch, nareszcie:) super to wyglada jak sie tak kiwa kiwa jak by sie rozpędzał i fik na brzuch raz mu sie zdarzylo na plecy sie obrócic - teraz cwiczy brzuszki :) jeszcze tydz sinlacu samego a potem zacznę od jabłuszka na deserek rano jak bedzie ok damy marchewke itd. zastanawiam sie nad soczkami - dajecie? bo moze w zasadzie cyc wystarczy... w przyszłym tyg ortopeda mam nadzieje ze to juz koniec zszerokim pieluchowaniem! :) miłego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Eryka ja daje Mikolajowi 2 krople wit.D3 i łyzeczke wapna w syropie ... jak bylismy w Polsce na swieta to Mikolaj mial prawie 3 mies., oczywiscie w Anglii nie daja wit. D3 bo twierdza ze mają wystarczająco słonca - chociaz nowo przeprowadzone badania mówią co innego ... no i lekarka kazala dawac po 2 kropelki raz dziennie i tak tez dajemy ... Mikołaj skonczył 4 mies. i 1 tydz. i wazy 7550g i ma jakies 68cm wiec jest duzy ale tez duzy sie urodzil bo ponad 4kg :) a z tym obwodem głowy to tez mnie zastanowiłyscie... mierzenie, przeswietlenia - zpomnij w Angllii :( tutaj nawet usg bioderek nie robią ... musze zrobic Mikolajowi \"szczegołowy przeglad\" jak bedziemy w Polsce w marcu... no i musze isc bo jeczy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i az mi glupio,ze was ostatnio nie odwiedzam. laptop zostal juz dawno naprawiony,ale teraz oddalam do wymiany klawiatury, bo kiedys Nick rozlal pepsi na klawiature i bylo ciezko pisac :) takze czekamy juz o paru dni na telefon od \'pana dell\' i sie nie mozemy doczekac. w pracy tez niezle zamieszanie, czyli sezon na maxa, turystow pelno wszedzie. musze nadrobic pare stron,ale z tego co juz zerknelam, to w stanach mierza tylko glowke. ani razu nie mierzyli Zosce klatki piersiowej, przynajmniej przy mnie. witamina D....kupilam w polsce ale nawet nie zacezlam dawac. hmmm lekarz zalecila mi 1 krople co dwa dni. musze od jutra czaczac jej dawac. jakos mi sie tapomnialo, bo tutaj ogolnie moj lekarz nie zaleca. wczoraj jak wrocilam z pracy ok 19.45 to Zoska lezala w lozeczku i plakala tak strasznie :( tatus lezal sobie i ogladal TV. powiedzial,ze plakala tak ok 10 minut i probowal wszystkiego i nic nie dzialalo. mala musiala zatesknic sie za mamusia i cycusiem :) ogolnie to Nick sobie radzi bardzo dobrze, bawi sie z nia az milo patrzec. ma chyba wiecej wprawy niz ja. U nas mizo,ze dom w ktorym mieszkamy ogromny, to kazdy pokoj zawalony zabawkami. a to dwa rozne lezaczki, hustawka, chodzik, plus w drzwiach wisi takie sidelko do skakania. Sophia uwielbia tam sobie skakac. nie wspomne o pianinku na ktorym gra az uszy bola :) teraz czas na prace i doczytanie waszych wpisow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renika... może wyda Ci się dziwne to co teraz powiem :) jak często karmisz synka? Wiki musi jeść cyca co 2 godziny, dodatkowo coś innego w międzyczasie i dopiero wtedy przesypia mi noc :) wiem, że jest już dość duża i nie powinna może jeść tak często, ale zauważyłam, że jak je rzadziej, to budzi mi się w nocy nawet ze trzy razy. Aha i w ciągu dnia podaję jej dodatkowo do picia 100-150 ml herbatki. Dziecko niby powinno pić 100ml/kg masy ciała, w tym mleko i woda z zupek, owoców itp :) Serio, odkąd je częściej w ciągu dnia i popija, lepiej śpi w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birko no w dzien co 2-3 godziny ale moze bede go czesciej przystawiała nawet niech sobie chwilke pociumka... a z buteklki zjada 125ml wydaje mi sie ze tutaj butelkowe mamy dają wiecej ale na sinlacu napisane własnie jest 125 ml... na 4-5 miesięcy okok pije tez herbatke, i cycusia w miedzy czasie dzis znow dam mleko na moc zsinlacem ale postaram sie sciągnąc go więcej i wiecej dac moze sie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikus17
Renika,rozumiem ze chcesz aby maleństwo przespalo całą noc?? :) tez bym tak chciała :) mam nadzieję ze Tobie się uda, bo ja juz próbowałam wszystkiego-kaszek na dobranoc, karmienia co godzine w dzien-ale moj synekjak nie glodny to nie zlapie cyca ani nie otworzy buzi na cos innego :) taki ma urok :) wyspie się jak dorosnie i z domu mi wyjdzie :) probowałam tez przetrzymac go w dzien bez drzemek- potem miał problem z zaśnięciem...i budzil sie jeszcze częsciej... No i w ogóle on jest z tych "mało sypiajacych", bo spi około 14 godzin tylko :) (na dobę oczywiscie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikuś moja Wiki też ok 12-13 godzin przesypia w ciągu doby :) renika, może spróbuj podawać częściej wieczorem :) u mnie jest tak, ze młoda niezbyt chętnie je z rana, za to później buzia by jej się nie zamykała :) nie wiem, co wam radzić :) moje dziecię też nie zawsze dobrze śpi :) a może szkodzi mu coś w twojej diecie, albo podajesz mleko modyfikowane, które mu nie odpowiada, nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birko ja daje mu kaszke na swoim mleku :) własnie zjadł 150 i w zasadzie to zjadłby wiecej, ale smoczek w dziub i spi trzymajcie kciuki aby choc 3-4 godziny przespał :) jutro sciągne jeszcze wiecej - a w ogóle ile takie dzieciątko zjada mleka modyfikowanego? zeby mi tu chłopa nie rozpaść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Renika - porcja dla dziecka w wieku 5 mies., to o ile dobrze pamiętam 210 ml wody plus 7 miarek mleka (czyli w rezultacie wychodzi trochę więcej niż te 210 ml). Ale posiłki są wtedy nie co 2 godz. tylko co 4? nie pamiętam. W każdym razie, ja czasem daję dodatkowo sztuczne mleko na dobranoc mojemu synkowi i tylko raz zdarzyło mu się zjeść aż tyle tego sztucznego mleczka (a nawet odrobinę więcej przyznam), a tak to różnie, raczej nie więcej niż 120-150 ml. Czasem tylko 50ml ,dziś może z 30 ml. (plus pierś oczywiście). Jak mam swojego ściągniętego ok 100-120 ml, to też jeszcze ciągnie z piersi. Ale mówię tu o jedzeniu przed snem, wtedy je zdecydowanie więcej niż w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka troche nie najlepiej sie czuje dostalam okresu :/ i jem lody czekoladowo-waniliowe z kawalkami czekolady milka, nawet dobre :) tak mnie jakos naszlo ide poleze troche to moze szybciej zasne papa dobrej nocki aha zjadlam dwa pączki ;) wiecej nie dalam rady za slodkie byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renika - mój Mikolaj skonczyl 4mies. i 1 tydz. - dzieci w takim wieku (4-5mies.), jak pisze Kasinska, jedzą 210ml wody + 7 miarek mleka modyfikowanego - wychodzi z tego 230ml - tyle zjada Mikolaj... od wczoraj robie tak zeby bylo 220ml bo to strasznie duzo mi sie wydaje ... i je co 3 godziny :) wychodzi ze je 5 razy dziennie :) zwykle rano i wieczorem dodaje mu 1 lyzeczke kleiku ryzowego do porcji mleka ... poza tym podaje troszke kleiku lyzeczką i marchewkę albo jabluszko do poludnia (chwilowo :) ) ... śpi od ok.21 do (obecnie) ok. 7 rano (jakis tydzien temu spal do ok. 8) ... w sumie 10godz. w nocy i trzy drzemki w ciągu dnia zwykle w sumie ok.4godz. ... ależ się rozpisalam :) Mielismy dzisiaj szczepienie, Mikolaj troszkę płakał ale słyszałam tylko zza drzwi, mój M z nim chodzi - ja nie mam serca, jak widze go płaczącego takimi łzami to ja też płaczę :o ... tak jakos mam :o mam nadzieję ze pojadłyście pączków dziewczyny :) milej nocy zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Birka - miala Cie zapytac skąd taka informacja z iloscią płynów i masą ciała ... dla jakiego przedziału wiekowego jest ta zasada, bo Mikołaj wypija około 1100ml mleka + 50-200ml herbatki dziennie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:D Jakoś ostatnio brak czasu na wszystko!!! Wrocilam do domu przeszlo dwa tygodnie temu i nadal brak czasu... Najpierw bylo odgruzowywanie i pranie...:P ... a teraz jest prasowanie!!!!!!!:P....łoooooooooooomatko ile tego jest!!!!!!!!!wrrrrrrrr... Tak to jest jak sie opuszcza dom na dwa miesiace:P:) Widze ze tu pokarmy poszly w ruch:) A my nadal tylko na piersi.... Co by tak do 6-go m-ca:) Tylko podaje jablko lub marchew w kawalku do ciumkania...:) Co do wit.D to podaje nadal jedną kropelke... Zapomnialam zapytac pediatry czy zwiekszyc... Moze jutro do niego zadzwonie... Oleniga-tutaj podobnie uwazaja ze jest tak slonecznie ze nie trza witaminy!!!:) Karro-u mnie podobnie... Pomiar tylko glowki byl... Moj ma w obwodzie 43cm... a w klatce sama go mierzylam i ma 45... Chlop jak dab:D Eryka-popieram dziewczny... nie czytaj bzdur w internecie... Twoja Malutka wyglada na zdrowiutka jak Rybka:D Nie sluchaj glupiej Pipy i poczekaj w spokoju na swojego lekarza... Wszystko bedzie dobrze:) Zdjecie w wanience...\"gitara\":D:D:D birka- oczeta przecodowne:D no ale co tu duzo gadac... wiadomo po kim:) stokrotka-mam nadzieje ze to tylko jednodniowe zle samopoczucie... co do okresu-to szczerze wspolczuje... jedyna rzecz jakiej nie wyczekuje po porodzie:P:) mamohuberta- faktycznie.... zdjecie ze stópką superowe:D Mala akrobatka:D karro-aha... mam nadzieje ze usg jutro wypadnie oki:) Widze ze mi rosnie maly smoczek:) Patrzac na tabele przegonilismy niektorych... A mamy prawie 4,5miesiaca... no chyba ze dodamy dwa tygodnie przenoszenia to bedzie prawie 5m-cy:) Zaraz uzupelnie nasze pomiary... Witam nowe dziewczyny🌼 Jak kogos pominelam to sorki....;) Mysle ze bede juz czesciej zagladac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (21tyg)....6600 (2700).....62cm ?? Koug.........Emilka.........23.08.08 (21tyg)....7375 (3245) .......73cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg)....6200(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........7020 (2790).....64cm MaMani......Kornelek........02.09............7,700(3770) ...68cm onyx1....Maksymilian Mikolaj....02/09 (5m+)...7500(2980)....67cm Słonko_26 ......Lenka ..........02/09(18 tyg)......6680(3440).....66cm kasinska28.......Mateusz............05/09........7060(27 50).......67cm el79.............Arianna........06/09(19 tyg).....6100(3230).......62 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(19 tyg)...61600(3050).....62cm majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............63cm ewunienka24.....Amira........11.09(18 tyg)...7000(3340).......66cm Dafodilek........Karolek........12.09(17 tyg)...6900(3400)........65cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09.(18tyg).....7840(4100 )....ok 66cm eMKa31........Hania.........14/09 (18 tyg)....5470 (3450).....ok.63 cm Brudzia......Paweł..............16/09..........8800(4750 ). ........69cm aga klee......Jakub...............16/09 ..............6700 (3170)...69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6990 (3920)......68cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(20tyg).....5800(3090)......66cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/104,5mc....7800(3500).........68cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(18tyg)...7550 (4360)....68cm Born2Love..........Tim.........30/09......4m5d.....8460( 4160).....66cm ewelinkas.......Jakub.....14/09..(18tyg).....8380(3160). .....69cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny nareszcie ranek, ale noc ! Jestem wypompowana !!! Powiem wam ze te leki co mi dali to przydalyby sie w koncowce ciazy jak mialam zatwardzenie :P Od czwartej siedze na tronie, nawet zdarzylo mi sie tam przysnac :D :D Masaaaaaakra !! Za pol godz wybywam na badanie, ledwo zipie z glodu Balam sie jak przezyjemy noc bez cyca ale niepotrzebnie - plakal tylko troche przed zasnieciem, bardzo chcial pociumkac choc glodny nie byl .. dalam smoka i w koncu go zalapal, przytulilam sie do niego i zasnal - ale mruczal z niezadowolenia dosc dlugo :) Zasnal o 20, obudzil sie o 23, 3, 6.30 za kazdym razem zjadl ok 120 ml z butli i poszedl dalej spac, nie bylo wolania o cyca wiec super :) Izabelcia fajnie ze wpadlas, myslalam ostatnio o tobie :) I o innych mamach co juz dawno nie pisaly - Myszka, Magia, Mamani, Mamaniny i reszta ekipy Dobra lece bo musze jeszcze mleczarnie odpompowac przed wyjsciem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) oj Karro to miałas noc :o ... powodzenia na badaniach :) Ja tez zastanawiam sie co u naszych mamus które wymieniła Karro :o ... pewnie zajęte dzieciaczkami są :) ... ja tez mam takie etapy czasami ze ni emoge sie zebrac i cos napisac ... buziole dla Was bo moze nas podczytujecie :) a moj Mikolaj cos dzisiaj sapie ... cieszy sie, piszczy :) i zadowolony jest ale sapie jak zmeczony piesek ... nie wiem o co chodzi ...:o o dziwo znowu lezy grzecznie na macie ... odpukac ;) wczoraj padł o 8.30 przy piciu butli i polozylam go spac nieodbekniętego ale rozplakal sie w nocy i szybko podnioslam go do pionu razem ze spiworkiem, alez sie wystraszylam, bylam nieprzytomna i nie wiedzialam o co chodzi a on sobie beknął i poszedł dalej spać :) pozdr. i miłego ranka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas chyba jakis postęp wczoraj odciągnęlam 150 ml mleka, dałam sinlac i młody okolo 22 zjadł a potem.... około 3 :) wczesniej mruczał ale wystarczyło go obrocic i spał dalej matko kochana co by nie zapeszyc... byłam wczoraj na spotkaniu mam pierwszoklasistów tegorocznych i mąż zoostał z mlodym, nie spal 4 godziny obaj byli wypompowani dobrze ze miałam nazbierane mleko na noc to Krzysiek je wykorzystał mody padł jak kawka :) mielismy przebój z pralką: zachcialo mi sie nowej, stara polarowska mimo ze 7-8 lat stała a kolejne 5 uzywana - siorbała wode na potege, prąd tez, a ze ja piore srednio co 2-3 dni to masakra, i pranie wiecznie nie wykręcone i schnie i schnie a nie mam balkonu wiec sie kisilo w domu no wiec wybralam Gorenje wa65205 - musze sie pochwalic zbierałam sie dlugo miała byc o model mniejsza bez wyswietlacza ale w saturnie bez watu kupiłam lepszą w cenie gorszej standardowo http://www.ceneo.pl/8035 ja zapłaciła 2500 :) no wiec pralkę przywieźli starego rupcia (bo miałam dwa polary jeden w piwnuicy zepsoty) zabrali i przyszedł tesc chca z moim Krzyskiem ja do łazienki a tu??? Nie chce przejsc przez drzwi.... Szit Mieszkam w bloku z lat 80, w jednym miejscu futryna szerokosci 60,3 cm a winnym 59!!!! No to teraz mamy kłopot. Oddac nie mozna bo dlaczego?? Cała noc z głowy i dzien... Mąż pomyslał ze skoro wyzej jest szerzej trzeba ją podniesć. Ale to cos wazy 90kg! Przyszedł kumpel, wzięli ja na szerokie pasy i hyc do gory. Słuchajcie na styk ale weszła!!! No teraz moge sie cieszyc, choc kranik przevcieka i jeszcze nie prałam ... Karo a co to za badania? A wiesz ze takie jednodniowe oczyszczenie czasami sie przydaje :) Ale współczuje, mnie sie tez kiedys zasnęlo na kibelku ale z innego powodu :) oleniga u nas tez jak młody nie beknie to sie potrafi obudzic, bedknąc na rękach i spi dalej... Mody sie budzi spadam :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×