Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

eryka prosze cie idz do innego lekarza. Ja mialam niedoleczoną infekcje w ciazy i mala miala podwyzszone CRP! Opierdzielili mnie w szpitalu ze sie herbatka z cytryna leczylam! Leki mniej szkodza dziecku niz niedoleczona infekcja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tacy są własnie lekarze ja zmieniam swojego ginekologa na innego bo mnie juz wk... jak słucham te jego głupie gadanie podchodzi do mnie olewczo a moja wizyta trwa zawsze po 5 min.Wczesniej jak byłam chora to przepisał mi antybiotyk i jak sie okazało bo skonsultowałam to z innym lekarzem tego leku nie mogłam brac bo zaszkodził by dzieciątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny malo ostatno piszecie na forum:) myslalam ze jak wejde to bede miala z 10 stron do nadrobienia:P a ty tylko 2 :) ja po swietach dochodzilam do siebie 2 dni bo w niedziele maz imprezke zrobil i sie strasznie ponapijali i siedzilam do 4 w nocy wiec teraz ciagle odsypiam:) tylko moje malenstwo nie daje mi spokoju bo sie wierci caly czas i kobie chyba tak mocno jak tylko potrafi:) juz nie moge sie doczekac usg zeby zobaczyc jak fika koziolki:) ale to jeszcze z 2-3 tyg a jak tam u was malenstwa daja sie juz troszke we znaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kopiuje tabelke co by nie trzeba bylo daleko szukac :) mam nadzieje ze to ostatania skopiowalam :D Imię...........wiek......miasto......termin......płeć/i mię.....która ciąża Evi_22.......... 22.....................20.08......Emilka.... ................2 Backspace82..25.....Poznań.......23.08.... .Alex/Nela..................1 naturalna blondynka...31..Łódź....23.08......David/Natalia........... 1 Kasiutka3..... 20.....................27.08 mata78........ 30.....................28.08............ ? .....................1 Monika_28.... 28...Kraków.........28.08...........Mateusz..............1 wiewiórka.... .20....................29.08? Anika3....... ..33.....................30.08 MaMani........21....................30.08......Kornelek/ Jaśminka?......2 Jołasia ........ 31...... ..............31.08 ? mrs_ziec.......28..Warszawa......01.09.........?........ .................3 mamahuberta.26.................. ..02.09.........?Oliwia/Igor............2 Marta Obdarta26....................04.09........Weronika/Kuba..... ...1 bimba 2008.....25....................05.09......???? .........................1 asia 83.........24.....................05.09 Andusiaaa.....24...Londyn.........05.09.......Nicola/??. ................1 Izabelcia78...29....MN/US.........07.09.......Mateusz/?? ?.............1 Aga_ja.........30.....................08 .09 Ewa............ 20.....................09.04 betty-83.......24....woj.lodzkie...22.08-10.09...Patryk /Alicja......2 Myszka5.......28.....Krotoszyn....10.09....Dawid/?...... ..............1 el79.............28...................11.09............. .......................1 ewunienka24..24....................12.09??.............. ...................1 Kamilla87.......21.....Grudziądz....12.09.........Huberc ik..............2 Dafodilek.......28....Wrocław......12.09........Karol?.. ...................1 eryka...........28..Częstochowa..13.09.....Sara,Laura... .............2 Nytka.......... 27....................13.09? aina80..........28...WROCŁAW....14.09?.....Emila/?...... ..............1 Natka...........26...Wrocław......15.09................. ..................1 sanday1........ 25.....Żywiec......15.09....Mateuszek.................1 Edytka113.....25....................17.09? majka28........29....................18.09? karro............29....................18.09............ .......................1 Koug.............34....Opole...18.09....Bartek /Agatka......... aga............. 25.....Gdańsk.......18.09.......Jakub/Natasza.........1 olenka7olenka. 28...Tarnów.......19.09...Piotr/Aleksander/Inga.....1 eMKa31..........31...Kołobrzeg....19.09..............??? ?..................3 kasinska28......28...BE.............20.09....????....... ....................1 Kaska79.........28 .. Suwalki.......21.09.........????? .....................2 sandra27...... 27......Słupsk......22.09......./...... .....................2 brutta.........28..Krakow/Dublin..22.09..........????.. ..................1 Kamcia1985... 22...Warszawa....24.09.......Emilka/...?...............2 Słońce..........30....NL.............25.09(?)........... .....................2 gosiaczek8722... 21....Kielce......26.09?.......Wiktor/Oliwia.........1 AGI78...........30......Mielec.......27.09.............. ...?................1 munka82.......25.....Ustroń........30.09.......?/Melania ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to masz super u mnie miedzy miesiączka a usg jest6 dni i chciałabym juz poczuc te kopniaczki to moja druga ciąża i myślałam ze szybciej troszke to poczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sama sie zdziwilam ze tak szybko czuje ruchy. na poczatku czaulam cos takiego jakby mnie cos od srodka za pepek ciagalo, co wywoluje u mnie nieziemskie laskotki:)i wtedy gin powiedzial ze tak czuje pierwsze ruchy ale teraz juz czuje normalne kopniaki:) wczoraj moj maluch usadzil sie po lewej stronie i maz sie smial ze mam krzywy brzuch bo mialam taka kulke z jednej strony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poprawiam tabelke bo musze sie troszke przemiescic:) Imię...........wiek......miasto......termin......płeć/i mię.....która ciąża Evi_22.......... 22.....................20.08......Emilka.... ................2 Backspace82..25.....Poznań.......23.08.... .Alex/Nela..................1 naturalna blondynka...31..Łódź....23.08......David/Natalia........... 1 wiewiorka2004.....21......Białystok....26.08.....Kubuś/?...............1 Kasiutka3..... 20.....................27.08 mata78........ 30.....................28.08............ ? .....................1 Monika_28.... 28...Kraków.........28.08...........Mateusz............ Anika3....... ..33.....................30.08 MaMani........21....................30.08......Kornelek/ Jaśminka?......2 Jołasia ........ 31...... ..............31.08 ? mrs_ziec.......28..Warszawa......01.09.........?........ .................3 mamahuberta.26.................. ..02.09.........?Oliwia/Igor............2 Marta Obdarta26....................04.09........Weronika/Kuba..... ...1 bimba 2008.....25....................05.09......???? .........................1 asia 83.........24.....................05.09 Andusiaaa.....24...Londyn.........05.09.......Nicola/??. ................1 Izabelcia78...29....MN/US.........07.09.......Mateusz/?? ?.............1 Aga_ja.........30.....................08 .09 Ewa............ 20.....................09.04 betty-83.......24....woj.lodzkie...22.08-10.09...Patryk /Alicja......2 Myszka5.......28.....Krotoszyn....10.09....Dawid/?...... ..............1 el79.............28...................11.09............. .......................1 ewunienka24..24....................12.09??.............. ...................1 Kamilla87.......21.....Grudziądz....12.09.........Huberc ik..............2 Dafodilek.......28....Wrocław......12.09........Karol?.. ...................1 eryka...........28..Częstochowa..13.09.....Sara,Laura... .............2 Nytka.......... 27....................13.09? aina80..........28...WROCŁAW....14.09?.....Emila/?...... ..............1 Natka...........26...Wrocław......15.09................. ..................1 sanday1........ 25.....Żywiec......15.09....Mateuszek.................1 Edytka113.....25....................17.09? majka28........29....................18.09? karro............29....................18.09............ .......................1 Koug.............34....Opole...18.09....Bartek /Agatka......... aga............. 25.....Gdańsk.......18.09.......Jakub/Natasza.........1 olenka7olenka. 28...Tarnów.......19.09...Piotr/Aleksander/Inga.....1 eMKa31..........31...Kołobrzeg....19.09..............??? ?..................3 kasinska28......28...BE.............20.09....????....... ....................1 Kaska79.........28 .. Suwalki.......21.09.........????? .....................2 sandra27...... 27......Słupsk......22.09......./...... .....................2 brutta.........28..Krakow/Dublin..22.09..........????.. ..................1 Kamcia1985... 22...Warszawa....24.09.......Emilka/...?...............2 Słońce..........30....NL.............25.09(?)........... .....................2 gosiaczek8722... 21....Kielce......26.09?.......Wiktor/Oliwia.........1 AGI78...........30......Mielec.......27.09.............. ...?................1 munka82.......25.....Ustroń........30.09.......?/Melania ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra to bardzo pozno bo dla mnie gin powiedzial w lutym jak bylam w szpitalu ze maluch ma juz mniej miejsca i niedlugo zaczne czuc ruchy, ale poczulam dopiero jakies 2 tyg temu moja przyjacolka ktora urodzila teraz czyla ruchy juz w 5 misiacu wiec uwazam ze to juz odpowiedni czas ale to i tak zalezy od organizmu chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie ostatnio dowiedzialamz e tez mam sie spodziewac wczesniejszego porodu tak kolo polowy sierpnia bo dziecko zdecydowanie za duze na 4 wrzesnia i widocznie cos sie podzialo szybciej :D:D ale sie okaze... ruchy maluszka czuje- szczególnie wieczorkiem jak sie poloze to sobie plywa :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wszyscy lekarze tak wyliczyli z miesiaczki i usg i zgadza sie to z moimi dokladnymi obliczeniami:) ja wieczorem nawet normalnie posiedziec nie moge hehe tak fika jakby mial zaraz wyskoczyc, bo w dzien to raczej spokojnie jest tylko troszke mie kopnie czasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie ja czasami sie martwie czy wszystko ok.,ale wszystko w swoim czasie wiem tylko tyle ze zmieniam lekarza ,bo tego to kazdej mojej kolezance odradze.Wieczorem jak sie połoze to czuje jak połoze ręke na brzuchu jak pod dłonia mi sie cos przesuea tak jak by mnie paluszkiem smerało po wnetrzu dłoni:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero niedawno zaczelam czuc pod reka ruchy a wczesniej to tylko w srodku wiec moj m sie denerwowal ze on nie czuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryka, idź proszę do lekarza bo to nie ma żartów. Ja już znów zaczynam odczuwać lekkie drapanie w gardle więc łykam wit. C i piję tą herbatę z cytryną i sokiem :( Musimy dbać o nasze Maleństwa więc wszystkie chore proszę o pójście do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie! eryka dużo zdrowia życzę!!!!!!!! pogoda okropna, zdradliwa, ja tez juz po raz 2 mam katar, na szczeście nic po za katarem sie nie przypałetało, ale tez sie męcze, nos zapchany, głowa boli! dziewczyny to nieprawda że będąc w ciązy nie można brać żadnych leków, sa bezpieczne specyfiki, bedąc w poprzedniej ciązy brałam na straszna angine antybiotyk, lekarz mnie zapewnił, że jest bezpieczny dla maleństwa, wszystko zależy od lekarza. majka śliczny ten wózeczek!!! ja tez na razie nic nie kupiłam, wózki ogladam na allegro, ale nie ma to jak w sklepie przymiarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasinska dziekuje za info :) ale ten link cos mi nie dziala :( sanday odradzam Ci mutsy, sama mialam ten wozek - gondola, stelaz i siedzisko spacerowe i gondola kompletnie nie nadaje sie na lato, nie ma wentylacji zadnej :( a siedzisko strasznie malutkie i waskie ja sprzedalam go po 3-4 miesiacach teraz szczegolna uwaga zwracam na wielkosc gondoli i czy ma w budce obszerna wentylacje ten wozek quinny jako spacerowka wyglada t b ladnie, ale wiem po kolezance ze gondola jest ponoc dosyc mala musze gdzies wyszperac stronke z wymiarami gondoli troznych producenow wozkow i Wam pokazac kasinska ja w 1 ciazy i teraz juz zaszalalam z zakupami, mam juz sporo i sukienki, i spodnie i buciki i ciagle cos kupuje :) teraz wcinam pomidorowa, napewno pozniej zajrze 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryka co do kataru to polecam herbate z majeranku ja osobiscie nie stosowalam ale moja przyjaciolka tak i mowi ze smakuje jak herbata mietowa wiec moze sproboj poszukaj na internecie ale majeranek raczej nie zaszkodzi trzymajcie sie mamusie i zabraniam wam chorowac!!! co do ruchow dziecka to juz nie moge sie doczekac u mnie dopiero polowa 14 tyg ale w polowie 16 mam wizyte wiec moze poprosze zeby na chwilke wziela mnie na usg to moze dowiem sie plec chodziaz 2 dni temu snilo mi sie ze bylam na usg i wyszlo ze bedzie chlpiec i wogole odkad jestem w ciazy to chyba mysle bardziej o synku ale nie wiem dlaczego kiedys sobie wrozylam z igly to wyszlo mi ze mam miec core synka core jak dotag jak wszystkich wrozylam wszystko sie sprawdzilo wiec tym bardziej jetem ciekawa... pozdrawiam i trzymajcie sie cieplutko🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim chorym i podzięionym dużo zdrówka życzę. Mnie dzis znowu boli głowa - to chyba ta okropna pogoda tak źle na mnie wpływa. Chodzicie już w ciążowych spodaniach? - ja jeszcze nie ale już chyba powinnam sie w jakieś zaopatrzyc bo te normalne to już dość ciasne zaczynają sie dla mnie robić. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evi zgadzam się z tobą że wymiary gondoli sa bardzo wazne, zwłaszcza dla nas wrześniówek, bo nasze bobasy spedzą w nich jesień i zime, a zważywszy na pogode choćby tego roku to mamy prawie kwiecień a zimno jak... ja rodze wg planu:) na początku wrzesnia więc moje maleństwo czeka pół roku w tej gondoli hhhmmmm nie wiem czy się zmiesci. aga ja wrózyłam sobie z włosa i obrączki i wyszedł synek-jest i córka- wstępnie z usg zgadza się. a ta wrózba sprawdziła się mojemu bratu, mojej mamie i cioci która ma 6 dzieci i wychodzą jej po kolei tak jak urodziła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi, wklejam namiary na te sklepy z linku : (możesz też pooglądać co mają na www.mothercare.com ) For more information contact us at kidscare@mothercare.pl poland Gdynia Klif Centre, Trojmiejskie Centrum Handlowe, Klif, Al. Zwyclestwa 256, 81-525 Gdynia Orlowo, Poland Tel: 00 48 58 664 9972 / 9607, Fax: 00 48 58 664 9972, email: mcare.store1@mothercare.pl Poznan 305 Stary Browar, 61 - 888 Poznan, Ul Polwiejska 42, Poznan, Poland Tel: 00 48 61 859 6500, Fax: 00 48 61 859 6501, email: mcare.poznan@mothercare.pl Reduta Centrum Hanlowe Reduta, Shop No. 351, Al. Jerozolimskie 148, 02 - 326 Warsaw, Poland Tel: 00 48 22 882 0245, Fax: 00 48 22 882 0386, email: mc.reduta@mothercare.pl Warsaw Klif Centre, Centrum Handlowe Klif, Ul Okopowa 58/72, Warsaw, Poland Tel: 00 48 22 531 4585, Fax: 00 48 22 531 4583, email: mc.klif@mothercare.pl Warsaw Wola Park, Shop number G043, Ul. Gorczewska 124, 01-460 Warsaw, Poland Tel: 00 48 22 533 4231, Fax: 00 48 22 533 4231, email: mc.wola@mothercare.pl Warsaw Galleria Mokotov, First Floor, UI.Wolowska 12, Poland Tel: 00 48 22 541 3223, Fax: 00 48 22 541 3223, email: mc.galeria@mothercare.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ciuszkow i innych potrzebnych rzeczy wrzesnioweczkom to bede chyba mogla troszke pomoc bo tak jak pisalam moja bratowa urodzila w tamtym roku we wrzesniu i teraz sie tak smiejemy ze specjalnie te ciaze zaplanowalam zeby na ciuszkach zaoszczedzic... a co do ciuchow to widzialam fajne tanie tuniki na alegro jedna juz zamowilam i jest b fajna jak bede miala aparat to dodam fotke do tego leginsy i stroj gotowy osobiscie nie chce chodzic w luznych za duzych ciuchach uwazam ze brzusio ma swoj urok ...ale zobaczymy jeszcze jak bedzie z waga... a jak tam waga wyglada u was? ja swoja droga musze sie zaopatrzyc w wage pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo dziewczeta:D🖐️ Widze ze poruszylyscie tematy wozkow i ubranek:) Ja ani jednego ani drugiego jeszcze nie mam:) Nawet mnie jeszcze nie ciągnie... Moze jak Malenstwo zacznie kopac i poczuje sie taka prawdziwa mamusia to wtedy zaczne sie rozgladac... Ostatnio rozmawialam z panem z wozkowni ktora jest pod moim apartamentem i pwiedzial ze najlepsze przeceny beda koncem sierpnia:D Jakdla mnie bomba:D A ubranka to pewnie zaczne kupowac na ostatnia chwile:P Tutaj dla bardzo rozrzutnych mamusi podaje linka co tak naprawde nam i naszemu dzidziusiowi potrzeba na pierwsze chwile:) Ja mysle ze sie ostro do tego zastosuje:D http://twoja-ciaza.com.pl/wyprawka.php Moja znajoma jak byla ze soja cora w ciazy to kupowala wszystko co jej w oko wpadlo... Teraz sie smieje ze hormony to sie jej chyba na oczy rzucily bo polowe to by najchetniej wyrzucila do smieci...he he he:D Co do wagi to ciezko mi sie wypowiadac na ten temat... Na mojej wdze przybralam 4kg ale czuje sie jak slonica!!!:P Brzuch mi rosnie ale jak dla mnie to nie dzidzius tylko tluszczem oblaze... Normalnie dramat!!!😠 Pierwszy raz w swoim zyciu waze tyle i czuje sie jak w obcym ciele:P Moze jak poczuje ruchy Maluszka to sie lepiej poczuje...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutta przeczytalam ta \"wyprawke\" i jak dla mnie to troche blędow tam jest. wiec od poczatku: na poczatek nie są potrzebne butelki 250 bo maluszek wypija odrobinke tego mleka i wystarczą spokojnie dwie butelki 125 jedna na mleko jedna na przepajanie- woda z glukoza sterylizatora nie mialam- wyparzalam butelki za kazdym uzyciem i to samo z podgrzewaczem. jak sie karmi sztucznym mlekiem to podgrzewacz zbedny. o naturalnym karmieniu nie pisze wiele bo nie wiem na ten temat prawie nic :) poduszka koldra i poszewki są zupelnie zbędne. wystarczy kocyk albo rozek-becik. za to przescieradel radzilabym minimum 3 bo jednak nawet najciensza frotka nie schnie w 5 minut :) nie wiem czym sie rozni smoczek normalny profilowany od uspokajającego ale polecam miec ze dwa rodzaje bo dziecko moze sie okazac wybredne jak moje i np silikonowego splaszczonego nie chciala ssac :D czapeczka jedna cienka wystarczy... w zasadzie nie uzywalam wcale czapeczki po kąpieli ale jedna fajnie miec :) no i oczywiscie jedna grubsza na wyjscie albo nawet dwie. z kosmetyków to na poczatek polecam oilatum i krem do pupy - np sudokrem i tyle. Mialam kremy do kazdej czesci ciala inny i tak sobie leza... :D:D w termometr warto zainwestowac taki do czola albo do ucha. fajny i szybko podaje temp. nie wiem co to ceratka do przewijaka bo przewijak jak dla mnie to cos wykonane z ceratki wiec nie wiem po co na to jeszcze ceratke :) okrycia polecam z kapturkiem :) okrycia do kąpieli oczywiscie :) termometr do wanny wogole sie nie sprawdza... ja uzylam go 3 razy. najlepiej mi bylo sprwdzac temp reką :) ja bym do tego dodala jeszcze dresik albo cieply welurkowy pajac przypinke do smocznka ( taki lancuszek) bo nam sie wiecznie zawieruszal jak byl potrzebny a jak go uwiązalismy to juz byl :D:D ochraniacz na lozeczko zeby dziecko sie nie uderzalo. na samiutkim poczatku moze sie wydac zbedny ale jak tylko sie zacznie przekrecac to jest rewelacyjny pieluche flanelową- ze 2 sztuki. mozna nakryc dziecko albo rozwinąc na wadze czy przewijaku w przychodni podczas badania proszek do prania!!! I ja polecam Lovelle. wiele mam uzywwa jelpa a moja ma na niego uczulenie. sa jeszcze jakies dzidziusie i inne trzeba sprawdzic ktory najlepszy dla dziecka :) no i tyle z tego co pamietam. Zaznaczam ze to moja prywatna opinia :) To ze u mnie sie sprawdzilo nie znaczy ze u kazdej mamy sie sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już prawie wszystkie ciuszki kupiłam :) Na wózek nie mogę się zdecydować - za duży wybór. Będę szukać takiego co ma dużą gondolę, żeby Maleństwu wystarczyła do marca może.... Może warto kupić wózek z gondolą i osobno spacerówkę.... Zobaczymy. Jeśli chodzi o mebelki do pokoiku, to my kupimy z tej stronki jakieś http://www.baby.vox.pl/ Mam na oku kolekcje: Magellan, Romantic Lux, Romeo i Julia, Simone, YoYo Fajne jest to, że z łóżeczek można zrobić później łóżeczko dla większego dziecka no i wysyłają mebelki do domu kurierem :) Wózek, fotelik samochodowy i mebelki sobie upatrzymy, a po porodzie Tatuś pojedzie i kupi a mebelki zamówi i złoży :) Przytyłam na razie jakieś 2,5 kg ale już mi zaczyna ciążyć brzuszek. Czuję jak mi sie skóra na brzuszku naciąga i swędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Widze ze temat zakupow :) Ja jeszcze nic nie kupilam obiecalam sobie ze z zakupami poczekam do lata,tym bardziej ze od lipca mam wolne wiec bedzie na to czas. Ale oczywiscie juz troche ogladam :) Dzis wlasnie bylam na zakupach dla siebie i ogladalam slodkie ciuszki dla noworodkow :) jak trzymalam taka malusia czapeczke w reku to mi sie prawie lezka zakrecila jak pomyslalam ze za pare miesiecy bede miala malenstwo..nie wiem jak Wy ale ja sie teraz bardzo latwo wzruszam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×