Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Moj maly w koncu sie rozruszal ... przeczytalam na jakiejs szwedzkiej stronie porade ze dobrym sposobem na \"wywolanie ruchow\" jest wypicie szklanki lodowatej wody albo puszczenie malemu muzyki .. mam takie male glosniki przy kompie wiec przystawilam jeden do brzucha i zrobilam mu disco - od razu sie leniuch obudzil :) :) i od tego czasu bryka :) Troche mi potem glupio bylo ze mu zafundowalam taka pobudke, ale naprawde juz sie denerwowalam ze tak cicho siedzi .. teraz od paru godzin sie rozpycha wiec jestem spokojna :) a jeszcze przed chwila zjadlam obiad i dostal porcje energii Mamani ty tez zmykaj na obiadek bo nam zmarniejesz - kto to widzial w 3 trymestrze chudnac !! Kurcze mamahuberta napisalas o kawce i ciescie i zachcialo mi sie slodkiego, chyba sklece jakas babke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko, widze że oprócz małych katarków to Mamusie czują sie dobrze ... i oby tak do końca. Mnie wczoraj przestraszyła położna bo wyliczyła mi ze urodze ok 19 sierpnia - tak jej wyszło kiedy powiedziałam ze poczułam pierwsze ruchy 19 marca. Ciekawe jak sie to sprawdzi... w każdym bądz razie przygotuję się na połowę sierpnia i będę czekać. Niunia póki co wierci sie niesamowicie ... Ewunienka ---> gratulacje, napisz jak było, bo niedługo ja sie bronię. Mój promotor w końcu dopuścił mi pracę i podejrzewam ze za ok 2 tyg.obrona. Co prawda juz raz to przechodziłam na licencjacie, ale wtedy nie byłam w ciąży ... ciekawa jestem czy potraktuja mnie bardziej lajtowo ... :) No i spotkało nas dzis coś bardzo nieprzyjemnego, trochę się zdenerwowałam. Bo stałam sobie w kolejce w sklepie po mięsko, i dziweczyna obsługujaca podeszła do mnie i zapytała czego chcę mimoże to nie była moja kolej, a jakaś baba zaczęła się drzeć że teraz ona powinna zostac obsłużona, na co ta dziewczyna mówi, że ja jestem w ciąży i dlatego zostane obsłużona w pierwszej kolejności ---> a ta baba sie wkurzyła i się drze, ze najpierw takie gówniary robią sobie bachory a później wpychają sie do kolejki. Po czym obraziła się i poszła .... normalnie tak mi było głupio, bo sie darła na cały sklep, a przecież sama się nie wpychałam .... ja tam robie zakupy codziennie i te wszystkie sprzedawczynie mnie dobrze znają i zazwyczaj nie ma problemu bo nie ma długich kolejek, a dziś było inaczej i kurczę taka draka.... chyba juz więcej tam nie pójdę. Czasami sie zdarza ze ludzie ustępują mi miejsca, lub puszczają w kolejkach ale nigdy nie spotkałam sie z takim chamstwem ... baba nie była stara, tak ok 40-tki. Gdyby mnie nie zamurowało z wrażenia to pewnie powiedziałabym jej kilka słów, bo nie pozwolę obrażać siebie i dziecka ... niech ja ją tylko spotkam.... ehhh...ulżyło mi troche jak sie wygadałam...buuu...straszne to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko, nie przejmuj się! Wstydzić to się powinna ta baba wstrętna, a nie Ty! Bynajmniej nie rezygnuj z tego sklepu, niby z jakiej racji? Żeby to babsko miało satysfakcję? Jeszcze tego brakowało! Pozdrawiam K PS. Mój M przyjeżdża do mnie już dziś :)! Zupełnie przypadkiem jakoś tak się to zbiegło z tym moim gorszym samopoczuciem - przyjedzie idealnie w momencie, kiedy przyda mi się jego pomoc - zakupy, itd, no i wsparcie i ... to, że będzie blisko. Bo już się za nim stęskniłam, a mały też na pewno się ucieszy, że tatuś jest i sobie trochę porozmawiają ,jak ojciec z synem ;). W końcu jego głos też musi się nauczyć rozpoznawać, żeby działał na niego uspokajająco po urodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jeszcze o wadze nie napisałam. Zgodnie z wagą mojego gina od początku ciąży przybyło mi 9 kg (a 11 mam do wagi, jaką uważam za swoją normę). Tak więc w ciągu ostatniego miesiąca przybyło mi 3 kg!!! Dziś jest 27 tygodni i 5 dni = 28 tydzień. Synek jak napisałam waży 970 gr, więc nie tak dużo. Ale gdzieś wyczytałam, że w tym okresie rozbieżności wagowe dzieci mogą być duże. Wg takich internetowych kalkulatorów moje maleństwo powinno ważyć niby 1100 gr, ale to jest jakieś uśrednienie, więc się nie przejmuję. Zresztą nie zależy mi żeby moje dzieciątko było bardzo duże, bo takie trudno urodzić, najważniejsze, żeby urodziło się o czasie, zdrowe i silne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwa33
Dziewczyny bylam na teście glukozy 75 g ,badanie mi się nie powiodło , gdyż po 45 min od wypicia gluzkozy zwymiotowałam,tak mnie nudzilo,mimo iż miałam napój z cytrynką,no i trzeba niestety iść kolejny raz.:( A jak to byloz badaniem u Was? Pani w labol. powiedziała mi ,że kobiety w ciązy mogą przyjsć na badanie po lekkim sniadaniu(2 godz. po sniadaniu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko przykro mi ze spotkala cie taka afera :O ale tak jak napisala Kasinska to nie ty powinnas sie wstydzic tylko ten glupi babsztyl ! Tez uwazam ze nie powinnas rezygnowac z zakupow wtym sklepie, nie zrobilas nic zlego Najgorsze w takich sytuacjach jest to ze czlowiek przewaznie \"glupieje\" z wrazenia i nawet nie potrafi odpyskowac Tutaj w Szwecji w ogole nie ma zwyczaju zeby ciezarnym ustepowac gdziekolwiek .. raz stalam w tramwaju w takim tloku a obok siedziala kobieta z moze 12 letnim synem i nic .. ja bym swojemu kazala ustapic, niech sie nauczy. Drugim razem jedyna osoba ktora ustapila miejsca staruszce w autobusie bylam JA w zaawansowanej ciazy, wyobrazacie sobie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASINSKA TY CO DO DNIA MASZ TAK JAK JA 27T+5 DNI DZISIAJ, MOJA DZIDZIA PEWNIE TEZ NIE JEST OLBRZYMEM, JA NA RAZIE NIECALE 6 KILO PRZYTYLAM ALE I TAK CZUJE SIE JAK BECZKA, I NOGI MNIE BOLA OD GORY Z TYLU-DZIWNE!!!A W TALII NIECALE 100 CM NORMALNIE JAK SZAFA!!POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Slonko nie przejmuj sie glupimi babami...zdarzaja sie niestety na tym swiecie. Ze sklepu nie rezygnuj-nie wszedzei sie zdarzaja takie mile panie :) Co do obrony to w sumie fajnie bylo :) troche sie stresowalam, szczegolnie, ze moj promotor uparl sie, zebym byla pierwsza,ze wzgledu na moj stan. W komisji mialam samych facetow i w sumie jakos nie meczyli mnie, w zasadzie nikogo nie meczyli bardzo.Raczej mila pogawedka na konkretne tematy :) A potem zyczenia wszystkiego dobrego itd. Milo wspominam w kazdym razie i ciesze sie, ze moja corcia ze mna byla. Z ta waga dziecka faktycznie roznie. Moja corcia tydzien temu wazyla 1060 gr (w 28 tygodniu), Lekarz powiedzial ze w dolnej granicy normy,ale bron Boze mam sie nie martwic. A synek mojej przyjaciolki w 29 tygodniu wazyl 1950 gr!!! Ale urodzil sie tez ogromny-4300 i nadal jest duzo wiekszy niz inne dzieci w jego wieku. Moja ma sie niby urodzic miedzy 3000 a 3500 wiec tez w normie...zobaczymy :) Ja mam 11 kilo na plusie a wszyscy mowia, ze brzuszek niewielki. Jak czasem spotykam kogos kogo dlugo nie widzialam to jest w szoku jak mowie, ze w ciazy jestem :) A ja sie czuje jak slon... Tez juz tesknie za mezem a moja corcia za tatusiem i jego glaskaniem po brzuszku :( w poniedzialek wracam do deutschland w koncu.Niby dwa tygodnie tylko,ale powiem,ze to AŻ dwa tygodnie... Zycze powrotyu do zdrowia wszystkim chorym mamusiom :) A ty Mamani juz lepiej nie chudnij :) Bo to az nieprzyzwoicie w trzecim trymestrze chudnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamahuberta...tak, tutaj \'baby shower\' jest wlasnie przed narodzinami dziecka. mi tak jakos glupio,ale taka tradycja i kazdy mi mowi,ze wlasnie w ten sposob bede miala mnostwo rzeczy dla dziecka. zarejestrowalam sie w jednym sklepie, wybralam sporo rzeczy, ktore oczywiscie mi sie podobaja :) i znajomi moga kupic rzeczy przez interent lub po prostu w sklepie. ta impreza bedzie za 2 tygodnie, znajoma organizuje, ktora zajmuje sie weselami, roznymi imprezami u mnie w pracy. wynajmuje dom ( u mnie w pracy oczywiscie :), i jak wyliczyla ok 30 osob.hmm...bedzie wesolo. tradycja mowi,ze raczej dziewczyny uczestnicza w takich imprezach,ale ja tam dodaje polska tradycje i faceci tez sa zaproszeni.dlatego kazdy sie pyta...czy juz znamy plec dziecka,a my jeszcze nie. dopiero w poniedzialek bede miala usg! ogolnie to wyglada tak,ze kazdy przynosi prezent, ja bede je otwierala w pewnym momencie, zrobia mi pewni ze 100 zdjec, kazdy przynosi cos do jedzenia i beda rozne gry...np znajomi beda zgadywac o ktorej godz dziecko sie urodzi, ile bedzie wazylo itd. przed slubem ma sie tutaj \'bridal shower\'...i prezenty to zazwyczaj bielizna, kosmetyki itd. ale jestem ciekawa jak nasze dziecko jest duze i ile wazy! :) ja dzis wybralam sie na spotkanie zwiazane z moja praca,ktore obywalo sie na szczycie gory (dosyc wysoko,ale bez przesady) i aby tam dotrzec, trzeba jechac w gondoli, jakby zamkniety wyciag krzeselkowy. bylo dosyc cieplo ok 20C i czulam sie bardzo slabo plus mialam migrene. jak wrocilam do biura a tam klimatyzacja dzialala pelna para...doslownie odzylam. po raz pierwszy w zyciu dziekowalam za klimatyzacje, bo ogolnie to mi zawsze zimno. jutro wolne...ufff...mam ochote na dzien w lozku i z ksiazka...oczywiscie o ciazy :) pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam tabelkę Evi_22...............22.......16.08.........Emilka backspace82........25.......23.08........Mia sanday1..............25........26.08.......Mateusz wiewiorka2004.....21.......27.08.........Kubuś Monika_28..........29.......28.08.........Nikola BETTY83.............24......1.09...........Kuba/Alicja mrs_ziec............28......1.09...........Hania mamahuberta......26......2.09...........Oliwia magia_..............31......3.09...........???????? sandra27...........28......3.09...........Daniel/Dominik MaMani.............22.......4.09..........Kornelek MartaObdarta....27.......4.09..........Weroniczka Słonko_26 ........ 26 ...... 6.09 ........ Lenka Izabelcia78........30.......7.09..........Mateusz/Zosia< br /> Myszka5...........29.......10.09..........Dawid el79.................28.......11.09..........????? karro...............29.......11.09..........Maksymilian< br /> eryka..............28........13.09.........Laura/Sara/Ro ksana ewunienka24.....25........14.09.........Amira Koug ..............35........18.09.........Agatka / Bartek majka28..........30........18.09.........Ksawery marlenaaa.......20.........18.09........Damian aga(Gaga).......26...........18.09.......Filip aga...............25.........19.09........Jakub nina............. .30.........19.09 ........????? kasinska28......29.........20.09.........Jakub/??? magdae..........26.........20.09.........Cyryl brutta...........28.........22.09..........?????? BarwyJesieni...27..........14.09.........Mikołaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) My z mezem wreszcie wybralismy jakies imie dla naszej pociechy wiec tez wpisuje do tabelki. Ja jak narazie mam problemy z zapaleniem dziasla wiec glownie z tym walcze. Zaczal mi sie 30 tydz i na plusie mam wedlug mojej wagi 5 kg na szczescie chyba wszystko w brzuch idzie. Mala wierci sie ile moze az mnie czasami boli i zastanawiam sie skad tyle sily ma :) Za 8 dni ide do gina wiec moze ja wreszcie zobacze i tez dowiem sie ile wazy bo na ostatniej wizycie nie mialam usg. Jedno co mnie tylko zastanawia bo na biuscie pojawily mi sie takie male chrosteczki jakbym uczulenie jakies miala i nie wiem od czego czy ktoras z Was tez cos takiego miala? Evi_22...............22.......16.08.........Emilka backspace82........25.......23.08........Mia sanday1..............25........26.08.......Mateusz wiewiorka2004.....21.......27.08.........Kubuś Monika_28..........29.......28.08.........Nikola BETTY83.............24......1.09...........Kuba/Alicja mrs_ziec............28......1.09...........Hania mamahuberta......26......2.09...........Oliwia magia_..............31......3.09...........???????? sandra27...........28......3.09...........Daniel/Dominik MaMani.............22.......4.09..........Kornelek MartaObdarta....27.......4.09..........Weroniczka Słonko_26 ........ 26 ...... 6.09 ........ Lenka Izabelcia78........30.......7.09..........Mateusz/Zosia< br /> Myszka5...........29.......10.09..........Dawid el79.................28.......11.09.........Arianna karro...............29.......11.09..........Maksymilian< br /> eryka..............28........13.09.........Laura/Sara/Ro ksana ewunienka24.....25........14.09.........Amira Koug ..............35........18.09.........Agatka / Bartek majka28..........30........18.09.........Ksawery marlenaaa.......20.........18.09........Damian aga(Gaga).......26...........18.09.......Filip aga...............25.........19.09........Jakub nina............. .30.........19.09 ........????? kasinska28......29.........20.09.........Jakub/??? magdae..........26.........20.09.........Cyryl brutta...........28.........22.09..........?????? BarwyJesieni...27..........14.09.........Mikołaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilla 87
Jeżeli chodzi o tą nieszczęsną cukrzyce to na razie miałam robiony test na 50 gr glukozy a w poniedziałek czeka mnie większa dawka, jak o tym pomyśle to mnie już mdli.Może się okazać że niepotrzebnie sie martwie bo tylko o 3 jednostki jestem ponad normą. A na jakiekolwiek informacje na temat cukrzycy to tylko mogę liczyć na internet,w mojej małej mieścinie Grudziądzu kogo bym niepytała to wysyłają mnie do Bydgoszczy.Alenie panikuje bo często kontroluje moje dzieciątko i narazie jest zdrowa i rozwija sie prawidłowo.W końcu zawsze marzyłam o parce biegającej w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilla 87
Evi_22...............22.......16.08.........Emilka backspace82........25.......23.08........Mia sanday1..............25........26.08.......Mateusz wiewiorka2004.....21.......27.08.........Kubuś Monika_28..........29.......28.08.........Nikola BETTY83.............24......1.09...........Kuba/Alicja mrs_ziec............28......1.09...........Hania mamahuberta......26......2.09...........Oliwia magia_..............31......3.09...........???????? sandra27...........28......3.09...........Daniel/Dominik MaMani.............22.......4.09..........Kornelek MartaObdarta....27.......4.09..........Weroniczka Słonko_26 ........ 26 ...... 6.09 ........ Lenka Izabelcia78........30.......7.09..........Mateusz/Zosia< br /> Myszka5...........29.......10.09..........Dawid el79.................28.......11.09.........Arianna karro...............29.......11.09..........Maksymilian< br /> Kamilla 87..........21......12.09..........Lena eryka..............28........13.09.........Laura/Sara/Ro ksana ewunienka24.....25........14.09.........Amira Koug ..............35........18.09.........Agatka / Bartek majka28..........30........18.09.........Ksawery marlenaaa.......20.........18.09........Damian aga(Gaga).......26...........18.09.......Filip aga...............25.........19.09........Jakub nina............. .30.........19.09 ........????? kasinska28......29.........20.09.........Jakub/??? magdae..........26.........20.09.........Cyryl brutta...........28.........22.09..........?????? BarwyJesieni...27..........14.09.........Mikołaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilla 87
Evi_22...............22.......16.08.........Emilka backspace82........25.......23.08........Mia sanday1..............25........26.08.......Mateusz wiewiorka2004.....21.......27.08.........Kubuś Monika_28..........29.......28.08.........Nikola BETTY83.............24......1.09...........Kuba/Alicja mrs_ziec............28......1.09...........Hania mamahuberta......26......2.09...........Oliwia magia_..............31......3.09...........???????? sandra27...........28......3.09...........Daniel/Dominik MaMani.............22.......4.09..........Kornelek MartaObdarta....27.......4.09..........Weroniczka Słonko_26 ........ 26 ...... 6.09 ........ Lenka Izabelcia78........30.......7.09..........Mateusz/Zosia< br /> Myszka5...........29.......10.09..........Dawid el79.................28.......11.09.........Arianna karro...............29.......11.09..........Maksymilian< br Kamilla 87........21.........12.09............Lena eryka..............28........13.09.........Laura/Sara/Ro ksana ewunienka24.....25........14.09.........Amira Koug ..............35........18.09.........Agatka / Bartek majka28..........30........18.09.........Ksawery marlenaaa.......20.........18.09........Damian aga(Gaga).......26...........18.09.......Filip aga...............25.........19.09........Jakub nina............. .30.........19.09 ........????? kasinska28......29.........20.09.........Jakub/??? magdae..........26.........20.09.........Cyryl brutta...........28.........22.09..........?????? BarwyJesieni...27..........14.09.........Mikołaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie, Kamilla ---> widzę że nasze córcie to będą imienniczki. Mi i mężowi bardzo sie to imie podoba ale ludziska jakoś tak dziwnie reaguja na nie, że jakieś \"wschodnie\" jest, albo że za bardzo wydziwiamy, albo że to skrót od Magdaleny, a najbardziej mnie wkurza jak mówią: \"to tak jak pani doktor z na dobre i na złe\" wrrrr ... a ja osobiście znałam jedna Lenkę i to Takieeee cudowne dziecko było, mam nadzieję że mój \"diabełek\" bedzie podobny ... bo jak narazie to straszna wiercipiętka z niej ... Idziemy na zakupki ... buziaki dla wszytkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! myszka a ty co sie nie odzywasz, co u was???? tabelke nam tu odnawiasz i nic więcej...... ja z niecierpliwością czekam na meble, mam juz dość życia na kartonach, mieszkamy jak cyganie.... dzis bylismy ostatecznie zaprojektowac meble do naszego pokoju, poszło nawet gładko, ale musiałam ubłagac termin wykonania, bo chcieli mi zrobic po wakacjach. po wakacjach to juz będzie po wszystkim :) wybłagałam termin do końca lipca. jeszcze tylko 4 godzinki i weekend!!!! izabelcia juz kiedyś pisałam, że fajnie macie z tą imprezką baby shower. ty sie niczym nie przejmuj, tylko ciesz, że masz takich znajomych i że wszyscy chcą wam sprawić radość i przyjemność. wiem wiem, że skromna słowiańska dusza nie zwyczajna na coś takiego, ale ja tam zazdroszczę zagranicznym koleżankom takiej imprezki :) bawcie się dobrze, zobaczysz, że będzie świetnie, a dla maluszka wiele rzeczy dostaniesz i to takich jakie sama chcesz, a nie np 20 grzechotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilla 87
No wiecie czasu brakuje moje pierwsze dzieciątko Wikuś daje nieżle popalic a ma nie całe dwa latka a i jeszcze obowiazki domowe.Ale nie ma co narzekać jestem na urlopie wychowawczym i moge się tym czasem z nim nacieszyc,bo za 10 tygodni wszystko się zmieni. Cieszę się że inię ,które wybraliśmy dla ćoreczki nie jest takie do końca obce ,bo w mojej rodzinie trudno było się z Lenusią oswojić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:)długo mnie nie było,ale chyba mnie jeszcze pamiętacie:) Umnie już 29 tydz.🌼:)od początku ciąży przybyło mi już 11 kg,masakra!a wszystko mi poszło w pupe i brzuszek. Wczoraj pierwszy raz spuchły mi nogi,dokładnie kostki za dużo chodziłam w pracy,trzeba już z nią skończyc bo czuje sie coraz bardziej ociężała i nogi mnie bolą. Miałam robioną wczoraj glukoze,koszmarne to było,ale wyniki w porządku:)Jak to wypiłam to Damianek sie tak rozbrykał,że czułam go po kazdej stronie brzucha:)Dzisiaj też jest bardzo aktywny. Mierzyłam obwód brzuszka i mam już 97 cm. Też jestem bardzo ciekawa ile już waży i mierzy moje maleństwo,następną wizytę u doktora mam 8 lipca,więc mam nadzieję że się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! 1. Myszka - bez wymigiwania się proszę - napisz chociaż kilka słów co u Ciebie i Dawidka 2. Znalazłam na jakimś innym forum wskaźniki masy ciała dzieciaczków w poszczególnych tygodniach ciązy - wklejam wraz z objaśnieniami: \'Dziewczyny, może Wam się przyda - waga płodu w centylach w poszczególnych tygodniach ciąży (ze strony Mediweb). Zrobiłam od 22 tc, ale jeśli któraś chce wcześniejszą wagę, to niech napisze, spojrzę. Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach. To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne...Smile 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam weekendowo :) U nas tzw stara bieda :) nic nowego .. wczoraj bylam u poloznej, wszystko w porzadku. Tzn wyniki dobre i zmierzyla mi cisnienie i brzucho - tyle. No i posluchalysmy serducha malego. Nie mialam robionego usg niestety Wy to w ogole duzo wiecie - ile maluchy waza, ile wod plodowych i inne takie - tutaj sie tego nie sprawdza, procedura jest taka ze robi sie tylko polowkowe usg i tyle . . ja mialam robione czesciej ale tylko dlatego ze oprocz poloznej chodzilam rowniez prywatnie do lekarza. Zabieram sie do sprzatania bo jutro przyjezdza N brat, zajrze potem, 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ritaaaaaaaaaaa
"Instrukcja obsługi" siatki centylowej - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to maleństwo, 50 centyl to średniak, a 90 centyl to duże dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was! Mam termin na polowe wrzesnia... Tu temat o wrześniu... Poradzcie jaki wózek kupić dla malucha na ta porę... :) Blagam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze laski topik nam zamiera :( piszcie co u was .. My znowu mamy gosci, a raczej goscia, jest u nas N brat. Fajnie bylo go znowu zobaczyc bo minal juz rok czasu od kiedý go ostatnio widzielismy. Jest bardzo bezproblemowym gosciem i ogolnie luzik :) Wczoraj siedzial z pol godziny z reka na moim brzuchu czekajac na sygnal od malego :) ktory oczywiscie jak na zlosc zapadl w dluga drzemke i ani myslal sie poruszyc :) ale w koncu sie doczekal :) taki cierpliwy z niego wujek Chlopaki pojechali pomagac znajomemu w przeprowadzce a ja zaraz jade sobie do miasta na zakupy - jeszcze sporo rzeczy mam na liscie dla maluszka. No i korzystam z tego ze jest brzydka pogoda, bo w polowie tygodnia maja do nas wrocic upaly, wtedy na pewno nie bedzie mi sie chcialo wloczyc po miescie. Mam nadzieje ze jak wroce to bedzie pare wpisow ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po weekendzie! karro ja niestety mam póki co internet w sklepie, bo większość dnia przypada mi spędzać tutaj, ale już kombinuję, że od września trzeba przenieść komputer i neta do domu- muszę mieć w końcu z wami łączność!!!! w sobotę wybrałam się na zakupy. kupiłam sobie nowy szlafrok do szpitala i koszulki. pojechałam tez do sklepu, gdzie maja właściwie wszystko dla dzieci na ostateczny wybór wózka i sprzedawczyni mnie załamała, bo wybrałam jednak x-landera XA w zielonym kolorze, a oni czekają na te wózki już 4 miesiące i nie mogą ich dostać. więc w te pędy pojechałam do innego sklepu i stał mój wózeczek na wystawie :) wparowałam i od progu krzyczę że chcę ten wózek z wystawy :) umówiłam się z właścicielem, wpłaciłam zaliczkę, oni go zarezerwowali i może stać u nich ok miesiąca, bo nie mam w tej chwili w domu warunków żeby jeszcze wózek nam stał :) - ale jestem już spokojna!!!!!! wszędzie w sklepach mi potwierdzili, że czasami ciężko bywa z tym zamawianiem, taki mamy babyboom!! a tak po za tym spisałam rzeczy dla małej, które musze kupić, ale to jak mi juz chociaż szafę zamontują, czyli może w tym tygodniu. jutro idę do lekarza. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta347
Witam. Jestem tutaj nowa.Termin porodu mam na 30 września. według ostatniego usg będę mieć dziewczynkę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie🌼,ale dzisiaj jestem słaba jeszcze na dodatek mi sie chumor zepsuł:(zaczęlismy z mężem remontowac dom,tzn dom jego dziadków którzy jeszcze tam mieszkają,ale my mamy do robienia całą górę zaczynając od dachu no i własnie skonczylismy robic dach i już mam dosyc:(tyle pieniędzy na to poszło,a to dopiero kropla w morzu.Dzisiaj stwierdzilismy z mężem,że moglismy sie jeszcze z tym wstrzymac,bo to tylko niepotrzebne nerwy wiadomo jak to ze starszymi ludzmi chodzą a narzekają,masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózka to nie będe kupowac nowego,pozycze od szwagierki a na wiosne sobie kupie spacerówke,nie za bardzo mi sie to usmiecha,ale za duże koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo dziewczyny:) Rzeczywiscie cos tutaj cichutko...;) Ja ja jestem na sciezce wojennej z agencja gdzie wynajmujemy mieszkanie:P Dletego chyba Nasze Malenstwo zamieszka juz w nowym domku:) Zeby bylo ciekawiej wczoraj wieczorkiem miala mi dojechac dostawa z lozeczkiem dla Malenstwa... ale oczywiscie nikogo nie bylo ...:P Telefon mialam o 5:40 rano (ktorego nie odebralam oczywiscie poniewaz spie o tej godzinie:) ) Wiec w tym calym zamieszniu lozeczko pojechalo sobie do Polski po raz kolejny😠:) Teraz musze czekac kolejne dwa tygodnie:P A tak juz na poprawe humoru to w piatek zakupilam sobie sokowirowke:D Snila mi sie juz dawno a i tak w przyszlosci sie przyda...:) Otwieram pudło a w srodku ksiazka pt. "Jak zrzucic 3.5kg w tydzien:D Napewno sie do niej zastosuje po porodzie...:) :D Tam na gorze o mnie mysla... he he he:D Milego dnia dziewuszki...🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! No ja to dzisiaj, wstyd przyznać, ale przespałam pół dnia jak nie więcej... Kosmos. Obudziłam się po 10, byłam na chodzie ze 2-3 godziny i od tej pory do 17:45 spałam jak zabita. Nie wiem, czy to te moje hormony tak na mnie działają - bardzo możliwe, bo jak na początku brałam, to też ciągle spałam... Brzuszek zachowuje sie różnie, raz lepiej raz gorzej. Zdaje się, że miałam zadzwonić dzisiaj do pana doktora, żeby złożyć relację jak się czuję, trudno trochę już późno, zadzwonię w środę, bo jutro chyba nie przyjmuje... Weekend był bardzo fajny, bo mój M był z nami... Na szczęście przyjeżdża znowu za dwa tygodnie. Teoretycznie żeby nas stąd zabrać, praktycznie mam nadzieję, że też... Brutta - prześmieszne historie Ci się zdarzają. Życzę Ci, żeby to łóżeczko wreszcie do Was trafiło he he. Do mnie dzisiaj mama zadzwoniła i mówi, że paczka do nich przyszła - a w środku śpioszki i kaftaniki dla małego człowieka rozmiar 56 ;). Dopiero po chwili rozmowy przypomniałam sobie, ze rzeczywiście coś takiego zamawiałam. Tyle że miało przyjść do pracy M, żeby nikt nie musiał się fatygować i chodzić na pocztę, ale cóż. Dzięki tej drobnej pomyłce ubranka, uprane i uprasowane, czekają na przyjście mojego synka na świat ;). Dostały się przypadkiem w bardzo dobre ręce hi hi. Pozdrawiam tymczasem, dziewczęta piszcie, co u Was, buziaki K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×