Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Anna 24

DOBROSŁAWA imię dla córeczki, co sądzicie? jakie skojarzenia?

Polecane posty

Gość Stara nauczycielka 60
Imie okropne!!!! Stale silicie sie na oryginalnosc a wychodzi....kicha! Okazuje sie ze inni "wpadli" na dokladnie taki sam pomysl.... I potem co druga to Nikola, Julia, Amelia....albo Dobroslawa, Maria (u wszystkich aktorow...) Zofia i inne dawno przebrzmiale...... Jak ja chodzilam do szkoly w klasie byly 4 Elzbiety, 5 Zofii, 4 Marie, 2 Danuty, 2 Ewy, 2 Anny i 1 Krystyna...... Gdy uczylam w Liceum w klasie bylo 9 Agnieszek,3 Martyny, 2 Anny, 2 Marty i jedna Maria (bardzo nieszczesliwa z powodu swojego imienia) Teraz na podworku bawiasiesame Julie,Natalie,Nikole i Klaudie.... Koszmar jakis.... A nie mozna nazwac dziewczynki Malgosia,Ewa, Agata,Ania.....a moze Grazynka,Krystyna,Urszula,Jadwiga.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadwiga jeszcze lepiej... mi sie podoba Amelia...i tak dam na imie swojej coreczce...i nie bede nikogo pytac co o tym sadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
jak na moje oko imię Dobrosława nie jest wcale oryginalne, ale mogę się mylić;) pewne jest jedno, że imię jakie nadamy naszemu dziecku musi być słowiańskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Anna 24----> to się nie zastanawiaj. W tytule topiku napisałaś \"jakie skojarzenia\", więc nie dziw się, że komuś Dobrosława może się źle kojarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
fisiowa---------> nie pytałam co ludzie sądzą o tym, że ja akurat chcę nadać takie imię tylko co sądzą o tym konkretnym imienu i z czym im się ono kojarzy;) i Twoja odpowiedź jest dla mnie bardzo konkretna - kojarzy Ci się z osobą świętojebliwą i ok:) właśnie takich między innymi , konkretnych odpowiedzi oczekiwałam:) dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro ci sie podoba to daj jej tak na imie i tyle.. tylko co ojciem dziecka na to?? eheh pomysl... w sumie co mnie obchodzi jak dasz dziecku na imie.. nie mam pojecia kim jestes i gdzie i wogole mam wlasne problemy... ale skoro ci odradzam to cos w tym musi byc.... Dobrusia.. mi sie kojarzy z dziewczyna dojaca krowe...albo wlasnie piastowska hrabina.. jest wiele oryginalnych imion.. nie nadawaj dziecku imienia sprzed potopu...bo zobaczysz ze jak troszke urosnie i zrozumie co i jak.. i beda z niej smiali w szkole. to sie na ciebie obrazi ...i bedzie miala do ciebie zal... a pozatym... naprawde masz ochote dyskutowac z kazdym.. a dlaczgo takie imie.. itp itd.. mowie ci ze kazdy bedzie sie czepial..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
elita------> spokojnie:) to ojciec dziecka wymyślił to imię, a ja zaakceptowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stara nauczycielka 60
A skojarzenia...... Mnie sie kojarzy z chlopka w zgrzebnej koszuli przepasanej krajka, dziewczeciem hozym i rumianym o chabrowych oczetach i plowych wlosach... i nie wiem czemu.....glupkowatym usmiechu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
dziękuję za wypowiedź Stara nauczycielko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dostanie się bidulce
nawet sobie nie wyobrazasz jak dzieci potrafia byc zlosliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się kojarzy z głupią wiejską dziewczyną i sądzę,że dziecko na 99% znienawidzi to imię. Nie lepiej wybrać jakieś zwyczajne? Moje córki noszą normalne, może popularne imiona, ale nie ośmieszające, odpowiednie zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnxxx
bardzo ladne imie, moja chrzesniaczka ma takie , i mowimy Dobrusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaak
Dobrosława bardziej mi sie podoba niz Nikola czy Klaudia ale fakt, ze dziecko moze sie czuc troche jak odmieniec z takim imieniem... Dzieci potrafia byc bezlitosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Anna 24 niestety sama widzisz ile takie imie robi zamieszania nawet na formu, i w zyciu bedzie podobnie, imie z pewnoscia nie nalezy do najbardziej popularnych ale nie jest tez zbyt ładne, oczywiscie moje osobiste zdanie, poszukaj jeszcze innego tylko prosze nie Amelia tyle jest juz ich dookoła podobnie jak Weronika, Victoria co film to nowe imie staje sie popularne, ja bede miała synka i bedzie sie nazywał po prostu Tomasz, a dla nas Tomuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rób jej tego. Imię nie jest oryginalne. I co z tego, że słowiańskie - jest po prostu brzydkie. Jakiś czas temu plebs nadawał dzieciom imiona typu: Alan, Sandra... (ta tendencja jeszcze się utrzymuje na prowincji i wśród warstw niewykształconych). Ostatnio, wzorem lokalnych gwiazd filmowych (i innych tam...), niektórym wydaje się, że splendoru dziecku (i rodzicom) doda nadanie mu imienia Mścisław czy jakaś Dobrosława. I dzieci mają na starcie przerąbane. A imię brzydkie. Jak dla starej baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia i bardzo ladnie
nazwiesz swojego synka :) Ja czasami nie wiem co sklania ludzi do wyboru tak "dziwacznych" imon ... Ja na studiach poznałam Nazariusza i Mieszka ;/ Muszę powiedzie, że widać po nich, że nie lubią swoich imion (staraja sie to ukryc) bo często gdy ktoś ich pyta skad takie imie obracaja cala sytuacje w zart ;/ To chyba jakis manewr obronny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia i bardzo ladnie
nazwiesz swojego synka :) Ja czasami nie wiem co sklania ludzi do wyboru tak "dziwacznych" imon ... Ja na studiach poznałam Nazariusza i Mieszka ;/ Muszę powiedzie, że widać po nich, że nie lubią swoich imion (staraja sie to ukryc) bo często gdy ktoś ich pyta skad takie imie obracaja cala sytuacje w zart ;/ To chyba jakis manewr obronny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie sie dobroslawa bardzo podoba :) i nie uwazam go ani za stare, oryginalne, ani ze doda jakiegos tam splendoru dziecku, po prostu imie i tyle:) kazdemu moze sie podobac jak i nie podobac, ja mam na imie ania i tez czesc ludzi mowi ze ladnei, a czesci sie wcale nei podoba, twierdza ze zbyt popularne, ze oklepane itd. jak bylam mloda dziewczyneczka tez mis ie nie podobalo, chcialam miec tzw. modne imie, teraz nie ma to dla mnie znaczenia, moj synek bedzie tadeusz i tez niektorym sie podoba innym nie, a dziecku moze bedzie zadowolone moze nie ale na pewno sie przyzwyczai iz dobrusia to samo, a otoczeniu zawsze bedzie zle kasia by byla zbyt oklepana, sandra zbyt prostacko, amelia zbyt popularnie itd... a co do mieszka mialam kolege i byl dumny z tego jak ma na imie, wszystkim sie podobalo, bylo oryginalne i nikt nie zapomnial jak ma na imie :) troche problem z takimi imionami jest za granica bo jak to pzretlumaczyc, a zarazem w oryginale to jezyk mozna polamac, moja tesciowa jest bogumila i musiala we wloszech zmienic imie na podobne ale lepiej brzmiace :/ moje typy na dzieczynke imion to zosia i kinga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owszem czemu nie
stare, aczkolwiek dostojne imię, niewiele osób na nie się decyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam podobne zdanie jak myszsza, znam 3 let. dziewczynke Dobrusie, slodka dziewczynka, jest w grupie przedszkolenj w ktorym pracuje , jest tam okolo setka dzieci i nikt nigdy niewyrazil jakies niedorzecznej opini, jakie slyszy sie tutaj od juz dojrzalych kobiet, Mieszka tez znam juz dorosly chlopak, i wcale nie czuje sie skrzywdzony :) kochane mamy dajcie swoim dzieciom takie imiona jakie wam sie podobaja, a nie innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zewaa
Dobrosława kojarzy mi się z wiochą zabitą dechami - sorry ale takie mam skojarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko samo na to nie wpadnie
Nie krytykujcie przy dzieciach imion cudzych dzieci, to one też nie będą się śmiały z oryginalnych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam, ze to calkiem ladne imie autorka powinna je nadac swojej corce i nie pytac innych ludzi swietnie tez brzmi zdrobnienie Dobi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko samo na to nie wpadnie --> swieta racja! to glupi dorosli "napedzaja" w ten sposob dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziłam do liceum z Dobromiłą - Dobrusią. Nikt szczególnie sie nie dziwił temu imieniu, a ona była z niego bardzo zadowolona. Nie słuchaj wypowiedzi innych, tylko sama podejmij decyzję. W końcu to Twoje dziecko. Mnie osobiście bardzo denerwują opinie innych na temat imion, każdy ma szanse wykazać sie przy własnym dziecku i zrobi co uważa. Właśnie od kilku miesięcy wysłuchuję krytycznych uwag części rodziny i znajomych wobec imion, które ja uważam za ładne i mam to w nosie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładne imię. Ci którzy je krytykują na pewno nazwali by swoje dzieci Andżelika, Diana, Nikola (zgroza), Julia, Oliwia (co krzykiesz na ulicy Oliwia to sie 5 dziewczynek odwraca). Silenie się na oryginalność to własnie nadawanie dziwacznych imion jak Nikola swoim dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie te co najbardziej
krytykują, to swoim dzieciom nadałyby najbardziej idiotyczne i upokarzające imiona typu Nikola, Dżesika, Samanta, o zgrozo:O i zupełnie nie widzą tego jak bardzo krzywdzą swoje dzieci, bo takie imiona są po prostu żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w rodzinie jest 19 letnia Dobrusia i nie jest nieszcęścliwwa z tego powodu wrecz przeciwnie jest jedyna na osiedlu i każdy wie w razie czego o kogo chodzi:) Mi sie to ime podoba choć sama jak bym miała córkę to nazwałbym ją Pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×