Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Anna 24

DOBROSŁAWA imię dla córeczki, co sądzicie? jakie skojarzenia?

Polecane posty

Gość mama Anna 24

zdrobniale Dobrusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
i napiszcie też może jakie imię dla dziewczynki Wam się podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no sorry... nie rob temu wlasnemu dziecku... gdzies ty to znalazla???? dobroslawa... niech sobie jeszcze chlopaka znajdzie MIeszka i bedzie super..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
gdzie znalazłam??? wcale nie musiałam szukać:) przecież to stare słowiańskie imię zatem jak najbardziej nasze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co z tego, że nasze? Zdzisława, Mieczysława też są nasze. Nie zawsze to co polskie jest dobre. Tylko niepotrzebnie skrzywdzisz tym dziecko. Ja na 100% napisałabym wniosek do urzędu o zmianę imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
a możesz wyjaśnić na czym polegać ma ta krzywda? przecież to imię oznacza coś konkretnego, coś dobrego osobę, która "sławi dobro":) dlaczego uważasz, że jest krzywdzące? jakie imiona podobają się Tobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamy ...
jejku kobieto skad zes ty sie urwala ... nie mozesz dac dziecku normalnego imienia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrusia mi się kojarzy z taką ciapą, co ją wszyscy w jajo zrobią :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
normalnego imienia? a co jest nienormalnego w tym imieniu?:O jakie imię Twoim zdaniem jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będę mieć córę to będzie Emilia, a jak będę mieć dwie to druga będzie Nadia 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To imię jakieś 40 lat temu wyszło z mody. Nie chodzi o to, że masz gonić za modą i nazwać córkę Julia czy Nikola. Dzieci mają to do tego, że śmieszy ich wszystko to co inne. W otoczeniu Julek, Wiktorii, Twoja córka będzie się wyróżniać. Gdyby była piękna, to imię będzie jej atutem, ale kiedy będzie mała gruba, średnio inteligentna, to ośmieszysz ją tym imieniem jeszcze bardziej. Mnie podobają się takie imiona: Martyna, Lena, Agata, Alicja, Sandra, Oliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katis jakie skończyłaś studia
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrosława 17
A co złego jest w tym imieniu? Mam na imię Dobrosława, mam 17 lat, nie jestem ani wielką pięknością, ani okularnicą z nadwagą. I o ile to, ze imię jest przestarzałe jest prawdą, o tyle mi się bardzo podoba. 100000 razy bardziej wolę je niż jakies pospolite Magdy, Anie, Basie, Kasie, czy inne bardziej lub mniej popularne imiona. Przynajmniej jeśli ktoś na ulicy zawoła \"Dobrusia\" będę wiedziała, że woła akurat mnie, a nie jak jest w przypadku ww imion, kiedy obróci się z 10 innych dziewczyn. Poza tym oprocz Dobrusi, na Dobrosławę można mowic Duśka, Dusia A to chyba jest już mniej \"krzywdzace\", prawda? do autorki: Doskonały wybor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrosława 17
p.s. to ja jestem autorka, tak dla picu udaję Dobrosławę, żeby wam udowodnić, że się mylicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
dziękuję Ci za tę wypowiedź, Dobrusiu:) czyli jednak Twoje przewidywania, Katis, nie są tak do końca zgodne z prawdą, bo jak widać dziewczyna nie czuje się skrzywdzona tym imieniem;) w moim otoczeniu były dwie Dobrusie, bardzo fajne, ładne i oryginalne dziewczyny i nie przypominam sobie by ich imię kiedykolwiek było obiektem drwin, a wręcz stanowiło atut i znak rozpoznaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrosława 17
Nie lubię ludzi bez wyobraźni, ktorzy podbierają pdeudonimy ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
musiałabym nie mieć rozumu by zakładać topik z zapytaniem co ludzie sądzą na temat imienia i zachwalać potem to imię podszywając się pod kogos innego:O daruj sobie podszywaczu:O i może lepiej wyraź swoją opinię w tym temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam ten topik i nie wiem po co autorka go zakładała ;/ jak z góry jest przeświadczona o doskonałości tego imienia. Większośc osób Ci odradza to imięa Ty swoje ... Chcesz to nazwij tak swoje dziecko, nikt Ci nie broni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież podjęłaś już decyzję więc po co pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
jak to po co założyłam topik?:O po to by dowiedzieć się jaka jest opinia innych osób na temat tego imienia:) chyba jasno wyraziłam się w temacie:) nie proszę o pomoc w podjęciu decyzji tylko pytam o Wasze zdanie na ten temat:) a to, że podjęłam decyzję nie oznacza, że nie wolno mi pytać co inni sądzą na temat tego imienia, prawda?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie interesuje cie autorko nasze zdanie, ani to co sadzimy, wiec po co topik?? imie mi sie kojarzy z taka swietojebliwa dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zauważ jak reagujesz gdy ktoś śmie powiedzieć, ze imię mu się nie podoba.... nie przyjmujesz do wiadomości, ze komuś się może nie podobać - najlepiej aby wszyscy w zachwyt wpadali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katis jakie skończyłaś studia---> Jeszcze żadnych nie skończyłam. Mam 21 lat. mama Anna 24----> Ja uznałam, że to imię z gatunku ośmieszających. Takie są moje odczucia. Na pewno nie skrytykowałabym koleżanki, która tak nazwałaby córkę, ale osobiście nie chciałabym nosić takiego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
to co sądzicie jest synonimem "Waszego zdania", a skoro założyłam topik, to chyba jednak interesuje mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
jak to nie przyjmuję? oczywiście, że przyjmuję natomiast jeśli ktoś twierdzi, że jest krzywdzące czy ośmieszające to proszę by uzasadnił swoją tezę, czy to twoim zdaniem od razu oznacza, że "nie przyjmuję tego do wiadomości"? zapewniam Ci, że jak najbardziej przyjmuję:) natomiast Ty zauważ jak większość tutaj usilnie próbuje mnie ODWIEŚĆ od nadania tego imienia sugerując rózne nieprzyjemne rzeczy wiążące się z tym imieniem:O nawet sugerując, że moje dziecko może być brzydkie czy niezbyt mądre:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadaj sobie pytanie czy Ty byś chciała mieć na imię Dobrosława i czy jesteś pewna, ze imię zostanie zaakceptowane przez inne dzieci - przedszkole, szkoła? Czy chodzi o to, zeby dziecko się wyróżniało oryginalnym imieniem czy o coś innego? Znam wiele osób, które nie używają pierwszego imienia - właśnie ze względu na tę 'oryginalność'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Anna 24
mnie się to imię bardzo podoba i nie widzę w nim nic odrzucającego:) sama chciałabym mieć takie imię:) ma swoje korzenie, piękne znaczenie i to jest dla mnie ważne:) dla mnie ośmieszające są imiona typu: Sandra, Nikola, Nadin, Oliwia czy inna Simonka:O czułabym się głęboko skrzywdzona, gdyby moi rodzice nadali mi imię tego typu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×