Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

W nocy wstaje na papu o 24, potem o 3.00, 6.00 także bywa, iż chodzę jak zombi.... :) ciekawe, kiedy pośpi tak, jak Twoja Mamusiu94. Ile Twoja teraz waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
a ile twoje maleństwo ma ? ostatnio na szczepieniu na początku października było 4,780 na tą chwile stawiam na jakie 5,200 zobaczymy 5 grudnia bo kolejne szczepionki. Moja na początku do 2,5 miesiąca też się budziła, o 24 później o 3, na początku ja ją budziłam bo wiadomo nie potrafiła dać znać że jest głodna później zaczęła sama mnie budzić aż pewnego dnia się zerwałam o 5 przerażona że się nei obudziłam i dziecko głodne ale ona smacznie sobie spała i tak zaczeła wstawać o 6. Później kawałek czasu później chciałam ją nakaramić o 24 i ją obudziłam to mała wypluwała mleko krzywiła się więc jej nie dałam pomyślałam "trudno najwyżej wstane o 2 jak zgłodnieje" bo tak było jak przesypiałam 24 a tu niespodzianka o 6 pobudka, a od tygodnia budzi się o 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
A mam taka sytuacje, mala zjada po 120 ml wiecej nie chce, nie ma szans ale po 2 godzinach czasem nawet nie placze o jedzonko wiec dzis postanowilam dosypywac jej 1 miarke kleiku ryzowego i bylo normalnie co 3 godziny, ale czy to dobry pomysl? Uprzedzam rade herbatka nie daje sie oszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroplarosy
Mała ma 3,5 m-ca i waży 5200,też fajnie,nie? A zjada 90 ml co 3 godziny,taki ma swój rytm...podobno je za często,ale lekarz kazał trzymać jej tempo,a nie z opakowania mleka.A po co ten kleik już?Żeby się najadała bardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroplarosy
A jak fizycznie się rozwija?Czy trzyma już główkę i czy łapie zabawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
Kleik po to zeby bardziej sie najadla bo bardzo szybko glodnieje a wiecej zjadac nie chce ale juz zniego zrezygnowalam bo kupa byla z takim potwornym placzem ze wycofuje sie z tego pomyslu, glowke juz trzyma choc jeszcze zdarza sie jej zachwiac a zabawki jeszcze nie dopiero od 2 dni uswiadamia sobie do czego sluza jak wpadnie jej cos w raczke to zaczyna dotykac bardziej swiadomie i wydaje mi sie ze zaczynamy faze zabkow bo raczki 24/7 w buzi jak ich tam nie ma to placze wczesniej smoczka nie chciala teraz jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja też szybko głodnieje,może tak to u wcześniaków jest?A ślini się strasznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Synek jest wcześniakiem z 32/33 tc, ważył 1870g i miał 44cm, dostał 7/10pkt. Leżał w szpitalu 3 tygodnie, był krytyczny moment kiedy źle zareagował na jeden z leków, ale na szczęście inny pomógł. 2 tygodnie w inkubatorze, tydzień w łóżeczku. Zabraliśmy go do domu jak miał równe 2 kg. Wszystkiego uczył sie trochę później niż dzieci urodzone w terminie, później raczkował, zaczął chodzić jak skończył 1,5 roku. Przez pierwszy rok rehabilitowaliśmy go metodą Voity (dla niektorych mam metoda kontrowersyjna). Poza tym Synek na nic nie choruje przewlekle. Jest bardzo żywym, radosnym dzieckiem, wszędzie go pełno. Teraz ma 2 lata i 8mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
Czy była któraś w poradni rehabilitacji? bo zszokowało mnie badanie i nei wiem czy faktycznie powinno w ten sposób wyglądać, możecie opisać jak to u was przebiegało? Bo takiej nerwicy dostałam że masakra jakaś. Szarpała moim dzieckiem na wszystkie strony wręcz podrzucała, mała rozwrzeszczana cała czerwona nie do uspokojenia a pani doktor twierdziła że to ma tak wyglądać.. I mówiła że musi byc rehabilitowana ponieważ jak na korygowane 2 miesiące mała nie może już stać na palcach i spinać tak nóżek (przypominam że była czerwona z histerii i wrzeszczała więc wydaje mi sie normalne że nóżki spieła) 4 lekarzy już nam powiedziało że dobrze głowke podnosi, ta pani natomiast stwierdziła że nie podnosi ( gdzie leżąc miała za sobą lusterko gdzie upatrzyła sobie coś i główke do tyłu odchylała przy badaniu) nie uznałam tej pani za kompetentną zwłaszcza że miała conajmniej 60 lat.. A byłam tam tylko z zalecenia poszpitalnego bo pediatra nie miał zastrzeżeń. pomóżcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki usmiech.gif Ja w trochę innej sprawie... Bardzo chciałabym mieć z moim partnerem dzieciaczka i zrobiliśmy to w 15 i 16 dniu cyklu. Cykle mam 28/29 dniowe Dziś powinnam dostać @ ale ani widu ani świtu.. Przez ostatnie dni pobolewał mnie brzuch, miałam takie skurcze Przed okresem zawsze bolały mnie piersi i w dzień okresu brzuch, ale dziś brzuch mi nie dokucza, a piersi w ogole mnie nie bolą i dobrze się czuję usmiech.gif Temperaturę mierzyłam dzis i wczoraj rano i wczoraj było 36.8 i 36.8, wyczytałam gdzies w internecie, ze tempka ciazowa nie zaczyna się wcale od 37, a moze byc nizsza. Co o tym myślicie? Jutro robię test, ale strasznie się boję jednej kreski smutas.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobietki usmiech.gif Ja w trochę innej sprawie... Bardzo chciałabym mieć z moim partnerem dzieciaczka i zrobiliśmy to w 15 i 16 dniu cyklu. Cykle mam 28/29 dniowe Dziś powinnam dostać @ ale ani widu ani świtu.. Przez ostatnie dni pobolewał mnie brzuch, miałam takie skurcze Przed okresem zawsze bolały mnie piersi i w dzień okresu brzuch, ale dziś brzuch mi nie dokucza, a piersi w ogole mnie nie bolą i dobrze się czuję usmiech.gif Temperaturę mierzyłam dzis i wczoraj rano i wczoraj było 36.8 i 36.8, wyczytałam gdzies w internecie, ze tempka ciazowa nie zaczyna się wcale od 37, a moze byc nizsza. Co o tym myślicie? Jutro robię test, ale strasznie się boję jednej kreski smutas.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Nie jestem matką wcześniaka ale sama jestem urodzona bardzo wczesnie czyli koniec 6 miesiąca ciąży , cóż mogę powiedzieć szczeście od zycia dostałam poniewaz urodzilam sie na Śląsku gdzie wtedy był jedyny szpital który miał sprzęt taki dzieki któremu ja przezyłąm :) O życiu teraźniejszym mogę powiedziec że jest wiele dolegliwości przez to wcześniactwo ale nadal jestem wdzieczna za to że żyje wiec nauczyłam sie z tym zyc :) Wiec mamuśki dbajcie o swoje dzieci i POZDRAWIAM SERDECZNIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
mamusie pomóżcie, jutro córcie rejestruje do lekarza ale moze miałyscie z takim czyms styczność, dziś przy kąpieli małej w okolicach serduszka zobaczyłam jasno siną plamke o wielkości 1cm, 1,5 cm dotknęłam i czuc tam jakiś mały jakby guzek wiecie moze coś co to może być, prosze was bo nocy nie prześpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniauu
Najlepiej to skonsultować z lekarzem, może jakaś wizyta domowa od razu jutro najlepiej. Może to nic poważnego ale lekarz to musi zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to skonsultować z lekarzem, może jakaś wizyta domowa od razu jutro najlepiej. Może to nic poważnego ale lekarz to musi zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
Tak oczywiscie pojdziemy do lekarza, niestety dopiero jutro mam nadzieje ze to nic takiego, a przy okazji katarek lapie jakies metody na katar u 4 miesiecznego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mam pytanie. mozecie mi powiedziec jak duza stopke ma taki dwumiesieczniak (w cm)? chcialam kolezance zrobic niespodzianke i udziergac buciki dla synka, ale nie mam pojecia jak duze powinny byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaMama007
Pamiętajmy, że maluch potrzebuje ćwiczeń do prawidłowego rozwoju. Czy myślicie, że mata edukacyjna może w tym jakoś pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
jeszcze raz o pomoc ;) jak to u was jest/było z podpieraniem sie na przedramionkach bo miska sie podpiera wysoko główke podnosi na tyle ze widzi na wprost i dosc długo wytrzymuje ale nie ma raczek typowo pod soba raczej szeroko rozstawione bylysmy u rehabilitantki i ponawiamy masaz niemowlecy ale czy to duza 'ulomnosc'? przypominam ze mala ma 4,5 miesiaca korygowane 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widziałam, ze któraś mama pisała o wadzie słuchu swojego dziecka. W odpowiedzi na jej pytania sugerowałabym udać się do gabinetu, w którym będzie można dokładnie ustalić jaką wadę ma syn i jakich urządzeń aparatów słuchowych będzie potrzebował w najbliższym czasie. Ja ze swoim rocznym synkiem wybrałam się do http://sono.com.pl/ gdzie dobraliśmy odpowiednie urządzenia tak by żyło mu się lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cf.ly/4zSr tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wcześniak i co dalej
Mój synek urodził się w 30 tygodniu. Ważył 1550 mierzył 43 cm. Teraz ma 6/3,5. Jak na razie nie mamy wcześniaczych problemów. Nasze losy opisuję na blogu wczesniakicodalej blogspot com Początki nie były łatwe. Nie tylko dlatego, że on walczył o życie. Ja nie radziłam sobie z poczuciem winy. Ja założyłam blog. A jak wy sobie z tym poradziłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w 31 Tc i chodziłam na psychoterapie + biorę antydepresanty. Maly ma 6 m-ce i ze mną juz jest ok ale nie wiem co będzie jak odstawie tabletki. Troche sie tego boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... Czasami po prostu tak miało być. Dzieciaczek spieszył się na świat, tak jak w moim przypadku. Ale malutka urodziła się zdrowa 10/10 Apgarów. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze i robić wszystko, aby tak było. Nie traćcie czasu na poczucie winy. http://www.bezsennosc.org.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×