Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość MamaAlicji
Daj mu czas. Moja też ma 4,5 miesiąca i jest z 34 tygodnia. Dosłownie pare dni temu zaczeła lubić leżeć na brzuszku i łaqdnie trzyma głowę, dzisiaj zauważyłam że zaczyna próbować chytać zabakę bo takto tylko trącała. Co do przekręcania się to jak dla mnie jeszcze długa droga u nas. A byliśmy u neurologa niedawno i niczego się nie czepiał. Dzieci z dnia na dzień się uczą i każdy inaczej się rozwija. Nie denerwuj się, wcześniaczki tak maja, swoje tempo rozwoju. Jak będziesz u poediatry przy okazji możesz się spytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLLLLenki
U mnie tez mała ma drżenie ciała ja się zdenerwuje i nie chce jej np. wziąć na ręce. Ja również w ubiegłym tygodniu byłam u neurologa i p. dr opowiadała mi o dziecku, które miało 4,5 m-ca i nie umiało jeszcze: dobre głowy trzymać, przekręcać się z pleców na brzuch i łapać zabawek - wiec nawet dzieci donoszone nie wszystko od razu uczą się w terminach :). Jeżeli byłaś u neurologa i on powiedział OK, to jest ok :) Mojej przyjaciółki córka ma obecnie prawie 4 m-ce i dopiero teraz zaczyna chwytać zabawki, jeszcze nie przewraca się na boki - dziecko ur w terminie . Reguły nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam was mamusie wcześniaków. Piszę tutaj bo może któraś z was była w podobnej sytuacji i może mi pomóc... doradzić co mogę zrobić lub udzielić jakiś informacji. Zaczęłam teraz.21 tc. To moja druga ciąża. pierwsza była bezproblemowa. córka ur się w 37 tc. Teraz okazało się ze moja zewnętrzna szyjka jest niezamknieta a wewnętrzna zamknięta. ma 37 mm. Wcześniej nie miałam mierzonej. Co w związku z tym? czy mam się tym martwić? wizyta u gina w pon a ja chciałbym się dowiedzieć czegoś wcześniej od kogoś kto zna taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacia
witam serdecznie wszystkie mamy wczesniaków:) ja dokładnie tydzień temu dolączyłam do Waszego grona, urodziłam synka w 30 tyg ciązy o wadze 1540 i 44 cm:) mam ogromną prośbę o poradę dotyczącą diety tak aby mój pokarm nie zaszkodził synkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa 03.04.14 może pomogłoby tutaj założenie pessara? ja mimo wszystko upierałabym się, zawsze to bezpieczniej. sytuację jednak powinien ocenic gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika93
Cześć dziewczyny. Jestem mamą małej Hani urodzonej przez cc w 28 tc. 1020kg i 38cm. Szczęście że urodziłam ją w Dreźnie. Jest pod fachową opieką. Ciężko mi porozumieć się z Niemcami. Chyba wpadłam w depresję. Tak twierdzą lekarze i mój partner. Mała niestety ma wielki problem. I nie wiem jak mam sobie poradzić z całą tą sytuacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Alicji
Witaj Weroniko. Jak się czuje kruszynka? Dawno urodziłaś? Co do depresji, może lepiej porozmawiać o tym z psychologiem jeśli będzie się to przedłużać? Potrzebujecie dużo cierpliwości i siły dla maluszka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia11111
Ja urodziłam miesiąc przed terminem, bliźniaki zdrowe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeeej, blizniaki:). ja sie strasznie balam, ze moga byc blizniaki.samotnej matce, bez wsparcia rodzicow mogloby byc ciezko.gratuluje:). moja Patryska od dwoch tygodni raczkuje a dwa dni pozniej zaczela wstawac, trzymajac sie czegos.dzis sprobowala stac bez trzymania.udalo jej sie z 2 sekundy wytrzymac:).pewnie niedlugo pojdzie.w piatek skonczyla roczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JowankaSzura
Witajcie dziewczyny, mam pytanie. Maksiu urodził się w 34 tyg. ciąży, 42 cm, 1630,w stanie dobrym, dostał 8 punktów,samodzielnie oddychał, szybko doszedł do siebie. Jest dodatkowo hipotrofikiem ponieważ łożysko ubumierało mi dużo wcześniej niż lekarz to zauważył i nie dostarczało mu pokarmu. Na dzień dzisiejszy Maks ma skończone 3miesiące, niewiele urósł ma 54 cm, waży 3500. Lekarz pediatra mówi że powinnam dokarmiac go modyfikowanym mlekiem bo być może mój pokarm jest mało kaloryczny,dziecko jego zdaniem drastycznie mało przybiera, Karmię piersią pd początku, mam dużo pokarmu, dziecko nie wygląda na nienajedzone, po karmieniu jest spokojne i zadowolone, je co 2, 3 godziny,łącznie z nocą.Czy naprawdę jest z nim tak zle? Czy fitrować go mlekiem modyfikowanym skoro mam tyle pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może zmień pediatre, bo ten coś dziwny. Dziecko w 3 m-ce podwoiło wagę a on mówi ze drastycznie mało? wcześniak ma czas na nadrobienie wzrostu i wagi. poszłabym z dzieckiem do innego lekarza, a co mówią inni specjaliści których na pewno musiałeś odwiedzić? a wg mnie urósł sporo bo w pierwszym roku dziecko powinno urosnąć 20-25cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, mam pytanie odnośnie Waszych doświadczeń z wcześniakami i ich problemami. Wkleję opis i poproszę Was o opinie na temat stanu dziecka oraz jego rokowań zgodnie z Waszymi doświadczeniami. Wiem sama, że po pewnym czasie rodzice chorego dziecka zaczynają lepiej orientować się w temacie niż niejeden lekarz. Z góry dziękuję za wszelkie opinie. " Dziecko, obecnie 6-miesięczne, urodziło się w 27 t.c. przez paciorkowce, lekarzom nie chciało się robić CC więc ma duże wylewy - 4 stopnia do obu komór i prawdopodobnie uszkodzony móżdżek. Dziecko miało jeszcze: sepse, zapaleie płuc, retinopatie (widzi jest po laserze). Obecnie ma wodogłowie stacjonarne (bez zastawki) ale mózg jest bardzo uszkodzony - komory zlane. Widzi, słyszy, reaguje uśmiechem, zaczyna chyba świadomie łapać zabawki."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanko do ciebie weroniko93 tez urodzlam w de chcialabym cos zapytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewvzyny mam pytanko urodzilam w 30 tygodniu z waga 1400 m pytanko czy kupowalyscie swoim wczesniaczkom monitor oddecju czy lekarze eam zalecali mam strach zostawiac malego gdy spi boje sie bezdechu no u wczesniakow podobno duze ryzykoprosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAlicji
Powiem Ci że przez pierwsze trzy miesiące używaliśmy monitora oddechu. Ale nie kupowaliśmy tylko wypożyczyliśmy. Szczerze już nie pamiętam firmy, ale był ok. Miał dwie płytki. Chociaż i tak przez pierwszy miesiąc spałam u małej w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 08.05 10:13 Moja córka urodziła się w 28 tygodniu, wylewy 3 stopnia, wodogłowie pokrwotoczne z zastawką. W najgorszym momencie wskaźnik Evansa wynosił 67%, więc totalna załamka. Teraz ma 21 miesięcy korygowanych i jedyna rzecz, do której można się przyczepić to lekki zez, z którego wychodzimy dzięki zaklejaniu oczka. Rozwój oceniany przez pediatrę, neonatologa, neurologa, logopedę i psychologa na zgodny z wiekiem. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak monitor snuza czy respisense który lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam snuza go i szczerze polecam! Uzywalismy go do 3 miesiaca az sie bateria rozladowala, monitor kupilismy uzywany takze nie wiem ile dokladnie bateria trzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLLLLenki
My mamy monitor oddechu AngelCare . Używamy do tej pory, pomimo tego, iż nasze dziecko nie miało bezdechów ( poza jednym przypadkiem, kiedy zmęczone i głodne , miało pobieraną krew ....) Nasze urządzenie jest bardzo czułe, jak mało ważyła troszkę ponad dwa kg i tak porządnie już przysnęła to się ur************.. Mamo Alicji co tam u Was słychac? Jak wprowadzanie pokarmów, bo u nas to troszkę kiepsko - bardzo wybredne to moje dziecko.... Już zakończyliśmy rehabilitacje :) wiec troszkę więcej czasu będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Alicji
Mamo Lenki u nas też kiepsko z wprowadzaniem pokarmów.. To znaczy je ładnie ale jak na razie może tylko marchewkę, dynie, ziemniaka, jabłuszko no i indyk ale w małaj ilości bo inna konsystencja i ma odruch wymiotny. Co do reszty to reaguje wysypką. Cielęcinki nie może, gruszki, selera, banana też. Czekam aż jej zejdzie wysypka i zobacze inne warzywa.. Jesteśmy pod stała komtrolą deramtologa i alergologa. Skazę ma taką że z Nutamigenu musiała przejść na delikatniejsze nutramigen aa. No i AZS ma ale zaleczyliśmy jak na razie. Ale wiadomo dbać trzeba cały czas. Co do rehabilitacji to za dużo u nas nie wniosła. Mała na każdych zajęciach tak płakała że nie można było ćwiczyć. W domu z nią ćwiczę. Znowu chcą nas wysłać na zajęcia na wszelki wypadek ale jak na razie sobie darujemy. Neurolog nie widzi potrzeby, rozwija się w swoim tempie. Jak coś mnie będzie niepokoić to pójdziemy ale wiem jak to się skończy. A u Was jak po rehabilitacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLLLLenki
u nas to tylko je marchewkę, ziemniaki, teraz daję jej zupki marchewkę z ryżem. A z deserów , to jabłuszko i banana - ale to tak jednorazowo. Poza tym, to ryczy jak jej chce dac coś innego. Teraz dam jej troszkę mięsa..... U nas też było podejrzenie AZS, ale wyleczyłam to i obecnie jest ok. Mam nadzieję, po prostu dermatolog się pomyliła i to było uczulenie na coś. Miała tylko zaczerwienioną skórę na czole, a reszta ciała czysta. Moja jeszcze jest na moim mleku, ale u mnie mąż jest alergikiem i jak mi się moje mleko skończy mam przejść na AA. Ja ją dokarmiam sporadycznie Bebilon z pronutrą U nas rehabilitacja chyba coś dała - mała poza dwoma spotkaniami, iż ryczała strasznie, to pracowała solidnie na zajęciach. Ja już po ostatniej kontroli neurologa - moja dogoniła swój wiek ur. Neurolog powiedziała, że można już na nią patrzeć jak dziecko urodzone o czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLLLLenki
Byliśmy teraz na wyjeździe i tam była dziewczynka 3 tygodnie młodsza od mojej. Nie widziałam żadnej różnicy co do umiejętności naszych dzieci. My to chyba powolutku zapominamy o tym, iż dziecko urodziło się wcześniej. Lekarzy coraz mniej i tych kontroli Nie wiem, może później mi się coś nieoczekiwanego objawi, ale miejmy nadzieję, że NIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napewno masz przejść na AA? To jest specjalistyczne mleko na recepte na ciężkie przypadki skazy białkowej. Czyli jednak musi mieć skazę i to poważną. Chyba nie o to Ci chodziło. Może jej przejdzie z tym stałym pokarmem. Nie ma co naciskać sama w końcu się przekona. Tak jak moja do indyka i innej konsystencji. Co do do rozwoju to super :) też bym chciała by się już to wyrównało ale nie mam zamiaru ją pośpieszać. Pewnie lepeij byłoby na zajęciach gdyby miała inne podejście do obcych miejsc i ludzi. Ma to po mamie z dzieciństwa :) co do lekaarzy to zostały nam tylko takie kontrojne za jakiś czas. Niektóre za rok-dwa. Więc trochę odpocząć można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Alicji
To wyżej to ja. Co do rozwoju to u nas nie jest źle. Niektóre rzeczy robi wg wieku korygowanego ale większośc wg urodzeniowego. Ostatnio poznałam dziewczynę która też urodziła w 34 tygodniu i szczerze zaniepokoiłam się po wysłuchaniu opowieści o jej synu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaLLLLenki
Moja również boi się obcych. Jak przyjeżdżam do rodziców - to prawie cały czas na rękach. Tak mi powiedziała pediatra i dermatolog, że dla bezpieczeństwa mam przejść na AA jak skończę karmić moim mlekiem. A ile Twoja waży? nasza ur się z wag a2,2 a teraz tylko 6 kg waży , ale za to długa jest. wchodzimy w rozmiar 74 A co z tym chłopcem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Alicji
Wiesz ze musisz mieć zaświadczenie od alergologa że dziecko ma ostrą alergie? Inaczej nie powinni Ci tego mleka przepisywać.. Szczerze mówiąc dziwne to.. Każdy lekarz mi mówił że to AA jest ostatecznością. Jak sobie radzisz na diecie bezmlecznej? Podziwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Alicji
Moja ostatnio ważyła 6800 i rozmiar 68 robi się już za mały.. Co do tego chłopca to podobno na pooczątku wszystko było ok, wszystkie kontrolne wizyty wychodziły super.. A w wieku dwóch lat zdiagnozowano u niego autyzm.. Masakra jakaś.. Szkoda dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×