Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość gość
_______❤️_____❤️_______ ___❤️____❤️____❤️____ ____❤️__❤️__❤️____ ______❤️-❤️-❤️___ ________❤️-❤️___ __________❤️___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
______❤️_____❤️____ __❤️_____❤️_____❤️____ ____❤️___❤️___❤️____ ______❤️-❤️-❤️___ _________❤️-❤️___ ___________❤️___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
______❤️_____❤️____ __❤️_____❤️_____❤️____ ____❤️___❤️___❤️____ ______❤️-❤️-❤️___ ________❤️-❤️___ __________❤️___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Też jestem mamą wcześniaka urodzonego w 36 tc. Czy zauważacie u swoich przedszkolaków że troszkę odstają od rówieśników.... Ja zauważam problem taki,że synek nie lubi robić szlaczków dopiero teraz można powiedzieć że zaczyna przykładać się do rysowania.. intelektualnie jest ok ale emocjonalnie czasem zachowuje się jak 4-latek.... i nie wiem jak mu pomóc z tymi emocjami? Czy może to być wina wcześniejszego urodzenia...? Za każdą radę dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emillllia
hej, też urodziłam wcześniaczka - na dodatek nikt nie wierzył mi że rodzę. gdybyście miały ochotę poznać moją histoię zapraszam serdecznie tutaj: http://dumnamama.pl/nikt-nie-wierzyl-ze-rodze/ spisałam wszystko żeby inne mamy miały przestrogę, że termin terminem a urodzić wcześniej zawsze można. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry wieczór, coś próbuję ___🌻_____🌻____ ___🌻____🌻____🌻____ ____🌻__🌻__🌻____ ______🌻-🌻-🌻___ ________🌻-🌻___ __________🌻___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
______🌻_____🌻____ ___🌻____🌻____🌻____ ____🌻-🌻-🌻-🌻____ ______🌻-🌻-🌻___ ________🌻-🌻___ __________🌻___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
______🌻_____🌻____ ___🌻-🌻-🌻-🌻-🌻____ ____🌻-🌻-🌻-🌻____ ______🌻-🌻-🌻___ ________🌻-🌻___ __________🌻___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Którejś z mam dziecko ma wrodzoNa wadę wzroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkie mamy na facebook : Cała Polska Myje Ręce. Zachęcam do zapoznania się z zamieszczonymi tam materiałami na temat higieny. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
_________👄__________ 🌻- 🌻- 🌻- 🌻 🌻- 🌻- 🌻- 🌻 🌻- 🌻- 🌻- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
_____👄_____ 🌻- 🌻- 🌻- 🌻 🌻- 🌻- 🌻- 🌻 🌻- 🌻- 🌻- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
______👄_____ 🌻- 🌻- 🌻- 🌻 🌻- 🌻- 🌻- 🌻 🌻- 🌻- 🌻- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
______👄_____ 🌻- 🌻- 🌻- 🌻 🌻- 🌻- 🌻- 🌻 🌻- 🌻- 🌻- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
--------------👄------------ --------- 👄- 👄------- 👄- 🌻- 🌻- 👄 🌻- 🌻- 🌻- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbuje coś. ---------👄------------ ---- 👄- 👄------- 👄- 🌻- 🌻- 👄 🌻- 🌻- 🌻- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze chwile poćwicze i zmykam -----------👄------------ ------ 👄- 👄------- 👄- 🌻- 🌻- 👄 🌻- 🌻- 🌻- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
----------👄------------ ------ 👄- 👄------- 👄- 🌻- 🌻- 👄 🌻- 🌻- 🌻- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pala772
moja córka urodzila sie w 35 tygodniu,waga 1960,47 cm.3 dni lezala w inkubatorze pozniej juz w tym normalnym ogolnie spedzila w szpitalu 2 tygodnie.Na szczescie nie ma zadnych komplikacji szkoda ze tak pozno zobaczylam wasza grupe moja pociecha ma 10 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja urodzilam dziecko w 32 tyg miał 45 cm i wazyl 1640g. urodzil sie przez cc dostal 10 punktów a powodem bylo odklejajace sie łożysko. 3 tyg spedzil w inkubatorze wyszlismy do domu jak miał 2 kg. nic mu wielkiego nie dolegalo poza drobnymi przeziebieniami ale mial kolki do 7 mca plakal non stop prawie caly czas w domu spalismy wszyscy przez pol roku na zmiane usmiech.gif teraz sie z tego smieje ale wtedy chodzilismy jak zombi. praktycznie nie zwracalam wiekszej uwagi na rozwoj bo lekarze mowili ze jest ok i skupialam sie tylko na tym jak ulzyc dziecku w cierpieniu przez te kolki, ale jak juz sie skonczyly i mlody wreszcie przestal ryczec non stop doszlo do mnie ze mając 7 mcy nie potrafi sie nawet podtrzymac na przedramionach i dawaj do neurologa stwierdzila ze intensywna rehabilitacja mu niepotrzebna a jedynie stymulacja czyli ze on potrafi tylko jeszcze o tym nie wie trzeba mu pokazać Ze tak można usmiech.gif no wiec po 2 tyg lekkich cwiczen z rehabilitantem potrafil sie turlac pełzać po mcu podjął próby raczkowania i siadania , mając 10 mcy sam wstal przy meblach i zrobił pierwsze kroki a w dniu swoich 1 urodzin (10 mcy korygowanych) puścił sie sam bez trzymanki teraz ma ponad 2 lata od pol roku nie sika w pieluchy, sam się ubiera, sam je i non stop gada buzia mu sie nie zamyka. Tak więc nie wymagał długiej cięzkiej rehabilitacji wystarczyło mu pokazac raz jak sie turlac jak pełzać jak siadac i potem od razu załapał i szybko te umiejetności opanował. Taka stymulacja na pewno dziecku nie zaszkodzi i mimo iż szybko wstal na nogi dlugo nie raczkował wiec i miesnie nie zdazyły sie wzmocnic to ma proste plecy i kręgosłup a i nogi koslawe nie są usmiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez nikt nie wierzył ze rodze trafilam do szpitala z peknietym krwiakiem gdy zatamowali krwawienie mialam wyjsc do domu ale w przeddzien zaczely mi sie lekkie skurcze i mnie zostawili jeszcze ktg nic nie pokazywalo a skurcze byly coraz mocniejsze dopiero po 24 godzinach tak dobrze czytacie PO 24 GODZINACH jak juz nie wytrzymywalam ktg pokazalo skurcze i wtedy uwierzyli i od razu na blok . to byl koszmar na szczescie maly urodzil sie zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam wcześniaczka w domu. Mam pytanie: będziecie szczepili maleństwo na dodatkowe rekomendowane szczepienia, np. przeciwko pneumokokom? Jest ono bezpłatne dla wcześniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja szczepilam przeciw pneumokokom miał dostac 4 dawki ale skonczylo sie na 3 . pierwsze dwie dawki przeszedl bezobjawowo ale po 3 przestal na tydzien ruszac nóżką byla jakby sparalizowana i bardzo go bolala i nie zgodzilam sie juz na kolejne dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja szczepilam na rota i pneumokoki. ma razie miał podane po 1 dawce i było ok. syn urodzil sie w 31 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bodyage.pl/aaab7e231d sprawdź wiek swojego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×