Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Hej. Urodziłam synka w 33tc. Mały ważył 2170g, 48 cm i dostał 8 pkt. Oddechowo wydolny. Dzisiaj mnie wypisali a on został. Ma żółtaczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majóweczka:)
Witajcie:) Florianka to dobrze,że mały został w szpitalu...przynajmniej opanują szybko tę żółtaczkę. Ja urodziłam w maju syna w 37 miesiącu...ważył 3200 i miał 56 cm no i też miał zółtaczkę.Codziennie go naświetlali i w 5 dniu zostaliśmy wypisani do domu,bo żółtaczka prawdopodobnie fajnie schodziła. Niesety po 7 tygodniach okazało się,że nie schodzi tak jak powinna i musieliśmy pójść do szpitala na kroplówki i mały został odstawiony od piersi na 24 godz.Teraz już jest dobrze,ale czeka nas jeszcze powtórzenie wyników i badanie watroby. Tak wizualnie to syn zrobił się fajnie bielutki,ale martwi mnie ta wątroba,bo coś się wyniki p.ordynator za szpitala nie podobały i kazała je powtórzyć. Poza tym mały ma wwzmożone napięcie mięśniowe i musi mieć rehabilitację....i w związku z tym mam pytanie...czy na fundusz jest taka rehabilitacja czy tylko prywwatnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majóweczka:)
Florianka zapomniałam Ci pogratulować z okazji urodzin synusia.....dziś twój maluszek ma już 4 dni:D Moje gratulacje..🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem mamą z Majówek 2008 i odkryłam kilka ciekawych produktów, którymi się zachwyciłam i które stosuję od ponad roku. Głównie interesowała mnie kwestia zużytych pampersów i ich zalegania na Ziemi 500lat zanim się rozłożą... Wynalazłam więc pieluchy wielorazowe- Super w użyciu, chłonne, mięciutkie :) Bardzo podobne do tych dostępnych na naszym rynku firmowych- Fuzzi Bunz czy Bummgenius, tylko o 70% tańsze !!!! Ponadto getry i legginsy- śliczne i idealne do tych pieluch... Ostatnio natomiast będąc na etapie nauki nocnikowania wynalazłam w USA majteczki treningowe- bawełniane- sprawdzają się super :) :) Zajrzyjcie tu, bo warto http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=47077 Pozdrawiam Karola ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 Ludwiczek, ur. 5 maja 2008 o godz 10.55, 3500g, 57cm ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 Mateusz, ur. 5 lipca 2003o godz 23.23, 3260g, 58cm ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 Wiecznie: "Ja siam!!!" i "To mooje!!!" :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam moje szczęście urodziło sie w 32tyg i wazyło 1100g teraz ma 6lat i jest zdrowa miała chorobe wrodzoną ASDII retinopatie wcześniaczą itd najgorsze było to że ja byłam w innym szpitalu a moje dziecko w innym nawet nie dali mi jej przytulić po narodziach dopiero zobaczylam ją po 3tyg po wyjsciu ze szpitala masakra co ja wtedy przezywałam najgorsze 2mieś w moim życiu.....nie wiedziałam czy przezyje ciezki był jej stan zdrowia ale walczyła dzielnie i dała rade wszystkim chorobom i obciązenią jakie wtedy miała.....pamiętam jak pierwszy raz wziełam ją na ręce taka malutka drobniutka kruszynke...nic wtedy sie dla mnie nie liczyło tylko ten momęt jak mogłam ją przytulic i spędzić z nia godz dwie.....i tylko serce mi pękało jak musiałam ja tam zostawiac sama....:(gdy po 2mies wyszła do domu to całe dnie i noce patrzyłam na nią i obserwowałam jak spokojnie oddycha....mijały dni tygodnie lata a moja córeczka rosła jak na drożdzach ale ja zawsze bałam sie o nią zeby jej serduszko biło i zeby nie przestało bić:(cięzko mi było przez te całe długie 5llat ale zwyciężyliśmy i teraz jest zdrowa szczęśliwa pyskata:Pkocham ja nad zycie tylko czasem nachodzi mnie myśl ze to moja wina ze tak szybko sie urodziła może jak bym bardziej o siebie i o nią dbała może by nic sie takiego nie zdazyło i wtedy przychodzi moja córka mocno mnie przytula mówi ze mnie kocha i czarne myśli odchodza:) ale tak naprawde nikt nie wie jak to jest jak sie ma wcześniaka i co sie wtedy czuje dopoki sie tego nieprzejdzie i nie poczuje sie tego na wlasnej skurze......przepraszam ze tak sie rozpisalam ale musialam sie wygadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iyghjpoiuy7o
ZAMYKAM TEN POJEBANY TOPIK KONIEC! FINITO! NI MA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol bez oka
Lekarz mówił, że srakostop potrwa 5 tygodni, a udało mi się wysrać po trzech od roczpoczęcia obstrukcji. To był taki mój wcześniaczek 🌼 Ulepiłem z tego gówna ludzika, próbowałem ruch ać ale się rozsypał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deeeeeeeeeeeeww
czy wcześniak to jest takie cosik, co urodziło się wcześnie rano? tak pytam, bo ja urodziłam o 04:05, ale doktórka nic nie gadała, że to jakiś wcześniak. jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. majoweczko- Mój synek też mial wysoka zóltaczkę , ktora nasiliła sie 7 dni po wyjsciu ze szpitala. Musieliśmy na nowo trafic do szpitala na patologie noworodka. Synuś był naświetlany 24 na dobe, dostawal antybiotyki i wlewy z glukozy.Leżeliśmy tam 10 dni:( Też przechodzimy przez napięcie mieśnowe, prawdopodobnie jest to wynik wysokiej bilirubiny. Mój synek ma 4 latka Natalijko- szczerze wspólczuje, przez co musiałaś przechodzic. Ja przez tydzien bylam rozdzielona z synkiem bo był naświetlany, musiałam go odstawic od piersi, chodzilam na sale gdzie lezal w inkubatorze i płakałam patrząc na niego To był najdłuzszy tydzien w moim życiu. Wiem co czuje matka, ktora jest rozdzielona ze swoim maluszkiem:( Dobrze, ze corcia wyszła z tego wszystkiego , jest zdrową dziewczynką. Florianką-GRATULACJE, z okazji narodzin synka:) Niech zdrowo rośnie ❤️ 🌻 😘 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądrzejsza od niejednej
czarna 28> mój pies Azor też miał żółtaczkę i wszystko jest ok, więc się nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majóweczka:)
Czarna 18-dzięki za odpowiedż.My już jesteśmy po szpitalu.....wyniki mój synuś ma bardzo dobre USG jamy brzusznej też wyszło dobrze:D:D:D Teraz musimy się tylko zająć tym wzmożonym napięciem miśniowym.Uff jaka ulga,że wszystko ok. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamuśki wcześniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majóweczka:)
Czarna-a Twój synek jeszcze się boryka ze wzmożonym napięciem mięśniowym?nam lekarka powiedziała,że rahabilitacja prowadzona do roku powinna się z tym problemem uporać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majóweczko-to dzięki Bogu,wyniki sa dobre.Ciesze sie razem z Tobą ;) Mój synek, ma jeszcze napiecie zmieniające sie w stopkach (czasami jest , a czasami nie ), do tego ma plaskostopie, i ogolnie rozwija sie wolniej od rówiesnikow:( Chodzimy 2 razy w tyg. na rehabilitację, do tego zajęcia z logopeda i neuro-logopeda, bo mowa też jest opózniona Mam nadzieję,z e kiedyż z tego wyjdziemy. lekarka dobrze Ci powiedziała, bo wzmożone napiecie , przy intensywnej rehabilitacji szybciutko 'puszcza",zobaczysz, pocwiczycie troszeczke i nie bedzie śladu po napieciu :) a tak wogóle to ja też byłam majóweczką 2006:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze pytałas o rehabilitację na Fundusz. Neurolog powinien wypisac Ci skierowanie na taka rehabilitacje, zebyś mogła chodzic na Fundusz. Nie wiem z jakiej cześci Polski jesteś, u mnie nie ma problemu z dostaniem sie na rehabilitacje, ale wiem ze kiedyś dziewczyny na forum pisały, ze w dużych miastach sa strasznie odlegle terminy, wiec żeby nie tracic czasu, bo u maluszka to czym czybciej zaczniecie tym lepiej, chodziły prywatnie. Koszt takiej prywatniej wizyty to około 70 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaS
siłami natury urodziłam córeczkę w 35/36 tyg wazy 2650 i ma 51 cm. dostała 9 pkt (ze wzgledu na wyglad skóry) 3 godz po porodzie mała zaczeła sie ochładzać pożniej miec trudnośći z oddychaniem. Wezwali karetkę i przewiezli ja do Wałbrzycha, stwierdzono wrodzone zapalenie płuc :( dzis mija 4 doba niunia odłaczona jest od respiratora, nadal w inkubatorze oddycha tlenem mieszanym. karmia ja dozylnie i jelitowo. wiem ze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i na efekty antybiotyków czekac, ale straznie boli to ze jest tak daleko ode mnie. bede mogła byc z nia dopiero jak przeniosa ja na inny oddział. odciagam co 2 godz pokarm zeby go nie stracic, dzis dowiedziałam sie ze moge go przywozic. zastanawiam sie jak to rozwiazac? 200 km to duzo zwlaszcza w taka pogode, odciagam co 2 godz jakies 50 ml. moze ktoras z was miała podobna sytuacje? z góry dziekuje za jakies wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaS - historia bardzo podobna do naszej :( Urodziłam córkę w 34 tygodniu ciąży, masa 2860, dł. 52 cm. Również dostała 9 pkt. Była wydolna oddechowo, w 3 godzinie życia jej stan się pogorszył. Okazało się, że ma zapalenie płuc. Została przeniesiona do inkubatora, na szczęście nie korzystała z respiratora, miała CPAP. W 8 dobie życia wyszła z inkubatora, do domu poszłyśmy kiedy skończyła 2 tygodnie. Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz pogadać to ja chętnie. Podaję moje gg 1056149 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja urodziłam swojego synka w 37 tygodniu, waga 2250, 49 cm i 9 pkt. Dwie doby był w inkubatorku a ja kiedy tylko mogłam to siedziałam przy nim i głaskałam żeby czuł że jestem przy nim. Po tygodniu wyszliśmy ze szpitala. Dzisiaj mały ma już 10 tygodni, waży 4700 i pięknie sie rozwija. Oczywiście zgodnie z zaleceniami ze szpitala zaliczamy różne poradnie, okuliste, usg główki i bioderek i wszystko jest ok :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Mały miał dzisiaj badanie okulistyczne i słucha. Wszystko jest ok. Zaczął przybierać na wadze. Waży 2120g. W sobotę będzie miał morfologię i jak wszystko będzie dobrze to zabieram go do domu. Nie mogę się doczekać. Usycham z tęsknoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedsiębioryczy człowiek
chętnię skupię od Pań płody itp. odpadki. Dobrze płacę. Jestem licencjonowanym pośrednikiem Tzu Shen Cosmetics Corp. Harbin Freedom Sqr 123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane nie zawracajcie sobie głowy rehabilitacją na fundusz, terminy są strasznie odległe :( ja odkąd urodziłam wszystkich lekarzy (okulista, neurolog, kardiolog, ortopeda, hematolog i rehabilitację) miałam prywatnie bo okres oczekiwania min 2-3 miesiące chyba że u was jest szybciej :) buziaki dla wszystkich wcześniaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedsiębiorczy człowiek
takie jak powyżej preferujemy, składowe wykorzystujemy do kremów, maseczek, szamponów itd. Tylko poważne oferty 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry tata cmok cmok
mój dobrze sobie radzi z obciągiem, ale przy penetracji troszkę kwęka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POGRATULUJCIE MI
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D POGRATULUJCIE MI TYSIĘCZNEJ OPINII :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilcia1983
hej ja jestem mama Julitki waga ur.960 gram . ja daje jej do jedzenia bebilon pepti on jest na recepte i jest antyalergiczny i przystosowany dla dzieci po martwiczym zapaleniu jelitek. mojej corci tez sie strasznie ulewalo i pani doktor kazala mi kupic zageszczacz do mleka Nutrition i naprawde pomaga, po tym wcale jej sie nie ulewa julitka ma teraz trzy miesiace a powinna sie dopiero urodzic i wazy 3,5 kg przez miesiac przytyla ponad kilo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na czym polega to martwiczne zapalenie jelit ?? :( mój ma już rok i n=cały czas jest na bebilonie pepti :) ma skazę białkową ale ogólnie to fajny duży chłop ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×