Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Cześć Mamusie! Jako przyszła mama, zapraszam Was do mojego sklepu internetowego na www.besos.pl Znajdziecie tam własnoręcznie robione bransoletki :) Na dniach dorzucę ofertę świąteczną. To właśnie dzięki mojemu synusiowi założyłam swój własny biznes i mam nadzieję, ze któreś z Was przypadnie coś do gustu :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda___MAMA
HEJ! portfeldomowy.com.pl świetne porady dla przyszłych Mam. wiele ciekawostek, konkursy z nagrodami itp Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam cesarkę w 28 tc, waga 1400, 1,5 miesiąca w szpitalu w tym 3 tyg w inkubatorze.Waga wypisowa dziecka 2100. Pierwsze miesiące - koszmar, ciągłe wizyty u socjalistów (okulista, neurolog, kardiolog, audiolog, enterolog, ortopeda), liczne badania USG, badania krwi(pobieranie z żyły...), nie było szans na karmienie piersią, więc mozolne odciąganie, było ciężko... Teraz córa ma 6 lat, zrównała się z rówieśnikami ok 4 roku życia, jest w pierwszej klasie i jest w ścisłej czołówce :) Wszystkim wcześniakom - dużo zdrowia, a mamom odwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze ja, szczepiłam na wszystko prócz rotawirusów i ospy, tak mnie pouczyli w szpitalu, z tym, że szczepienia rozpoczęłam z opóźnieniem - ja dziecko miało ponad 5 kg, czyli po ponad 6mcach od urodzenia. Na grypę nigdy nie szczepiłam i nie szczepię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam córkę z 35 tygodnia,1930 dkg i 45 cm.Ma 3 m-ce.Jest tu jakaś mama,która wykonywała usg główki?Potrzebuję porady co do wyniku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
moja córcia się urodziła w 32 tygodniu z wagą 1990 kg i 47 długości, moja corcia miała już 3 razy robione usg główki na szczęście na tym koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak wyglądał wynik usg?Czy było coś o poszerzonej przestrzeni podtwardówkowej?Mała ma taki opis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
nie przestrzeń podtwardówkowa była prawidłowa, ona miała małą torbiel w główce dlatego później byliśmy na kontrolach ale po 3 miesiącach zanikła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
A mam takie pytanie miśka teraz ma 4 miesiace korygowne 2,5 i ostatnio bardzooo duzo mi śpi jeszcze nie dawno góra dwa razy dziennie była drzemka plus to ze spi od 21 do 6-7 bez karmienia a teraz z 3 godziny w ciagu dnia nie spi a reszta jak susełek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma trzy m-ce korygowane 2,śpi już dużo więcej.Zależy jaki ma dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo niektórym się nudzi albo mają zrytą psychikę,jak powyżej.Przykre.....Debilizm bez granic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z 3.47 rzecz jasna...płaz obrzydły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia 94
Wydaje mi sie ze tego pana lepiej po prostu zignorowac bo nie potrzebnie tylko nerwy psuc i klimacik tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie.Olać go...nie wart zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
Opiszcie jak przebiegalo zywienie waszych maluchow bo znam perspektywe lekarza ale wolalabym jeszcze perspektywe z praktyki, Amelka przez pierwszy tydzien nie przyjmowala pokarmu, kolejne dwa tygodnie byla na moim mleku ale jako ze bylam w hoteliku szpitalnym mialam do dyspozycji czajnik zadnych restauracji w poblizu tylko knajpka gdzie serwuja zupy z proszku to pokarm zanikl i dzien przed wyjsciem przeszla na mleko modyfikowane dla wczesniakow i tak przez miesiac pozniej poczatkowe i tak do dzis, kiedy rozszerzalyscie diete, kiedy mleko nastepne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroplarosy
Mała ma 3 m-ce,jest z 34 tygodnia.Pierwsze dwa dni karmiona dożylnie,potem w szpitalu butelka i pierś,karmienie mieszane...Pokarmu było mało,odciągałam ile mogłam,ale wciąż za mało...też byłam na hoteliku :)Od drugiego m-ca już tylko butla,bo z piersi leciało tyle co kot napłakał!Od m-ca mamy Bebilon pepti,bo ponawiła się skaza białkowa...u nas narazie tylko tyle.A ile ma Twoja pociecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój z 31 tyg najpierw żywiony kroplowka i sonda (moje mleko). Dowozilam mu mleko do szpitala przez caly miesiąc pobytu. Do 4 m- ce karmilam moim odciagnietym pokarmem potem przeszłam na mm. Jak maly skończył 4 m-ce zaczelam rozszerzać dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw troche soku z marchewki (sama wyciskalam przez gaze), potem z jabłka, potem podawalam papki. Teraz maly ma skończone 5 m-ce i je juz jeden warzywny posiłek dziennie + jakiś owoc lub sok na deser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z warzyw je marchew, brokuly, dynia i ziemniaki a z owoców banana, jabłko, gruszkę i maliny. Jutro sprawdzam szpinak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia94
Moja ma 4 miesiace i jest z 32\33 tydzien diety nie rozszerzamy bo lekarze mowia ze od 6 miesiaca ale mieszkam w malym miescie i nie maja doswiadczenia z wczesniakami i polecali najpierw od soczku jablkowego pozniej zupka z dyni. Z tym rozszerzaniem sie nie spiesze bo mala przybiera na wadze poltora miesiaca temu wazyla 4,750 a poki co to nie bardzo chce siedziec i wciskac w nia sloiczki mleko jest dla mnie wygodniejsze na ta chwile wiec nie bede przyspieszac mysle ze moze w 5 zaczniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rozwiązałabym moj rpoblem tak: Ja rozwiazalabmy to w taki sposb: http://linkshrink.net/7bmDzq (przepraszam za link ale nie da się tutaj wkleić wszystkiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×