Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość tolusia_159
Witam. Ja w styczniu urodziłam bliźniaczki - Madzia (1400, 42) i Gabrysia (1340, 42) w 29 tygodniu. Dziewczynki półtora miesiąca były w szpitalu. Dostały po 7 punktów w pierwszej minucie, a w piątej już po 9. Od 6 marca jesteśmy w domu z małą przerwą 26.03.-8.04. gdyż małe miały zapalenie płuc. Obecnie ważą Madzia 5,23 i Gabi 4,70 więc się cieszę. Mamy tylko problem ze wzmożonym napięciem mięśniowym i anemią wcześniaczą. Już zaczynam zapominać te ciężkie chwile w szpitalu. Jak po porodzie położyli mnie na położnictwie z dziewczyną, która swoje dziecko miała przy sobie. Ale teraz dziewczynki już zaczynają się świadomie uśmiechać, głużyć i jest dobrze. Jestem najszczęśliwszą mamą na świecie!!! Za wasze maluszki trzymam palce żeby było tak dobrze jak u nas. Kojotek - bardzo mi przykro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOJOTkU jak się czujesz? mnie ostatnio tu mało ale przy mojej Sroce nawet siknąć spokojnie nie mogę.Nie mówiąc już o fajku czy gorącej kawie.od 5 rano piszczy mi ze na spacer chce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotek911
A witam. u mnie raz tak raz tak ale ogolnie strasznie ciezko okropnie tesknie za Kacperkiem nie moge uwierzyc ze to juz prawie 2miesiace odkad odszedl do tego zycie mi sie skomplikowalo i ciezko strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam jestem mamusią wcześniaczka Marcelka urodził sie w 35 tygodniu z wagą 1600 gram 10pkt na te pore idzie nam 21 miesiąc zycia mamy ogromne problemy z żywieniem jest anorektykiem niemowlęcym uczulony na białko soje gluten i laktoze praktycznie niewiele rzeczy jest które jeśc może strasznie martwi nas mowa synka -nie mówi nic poza słowem nie ogólnie pogodny malec zwinny r***liwy łobuziak terroryzuje siostre jak może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala93c
witam ja urodzilam corke w 28 tygodniu ciąży wazyla 620g i miala 2 razy tranfuzje bo wykryli u niej anemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Oli 2002
Witam! Jestem mamą wcześniaka (27 tydzień, 1050g, 39cm). Za nami długa walka. Najpierw o życie a później jakość życia naszej Oleńki. Ale warto było przez to wszystko przejść. Nasza Ola ma już 11 lat. Nie odbiega od rówieśników wzrostem czy wagą. Na pierwszy rzut oka nic jej nie jest. Nosi tylko okulary. Wymaga ciągłej rehabilitacji i uwagi. Jest inteligentną dziewczynką. Nam się udało. Rehabilitacja przyniosła rezultaty. Porażone rączki wróciły do pełnej sprawności.Serdecznie współczuję Mamom Aniołków, a Wam drogie Mamuśki wcześniaków dużo siły i samozaparcia bo wychowanie takiego maluczka tego wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaskaW8882
Korzystaliście z leku co się nazywa Haloperidol Unia? Bo wyszukiwałam opinii dotyczących tego produktu i nie wiem co myśleć. Może moglibyście coś opowiedzieć mi o tym prepearacie? Opłaca się go używać, są dostępne jakieś zamienniki? Tu jest trochę recencji o Haloperidol Unia: http://www.listalekow.pl/haloperidol-unia/ - myślicie, że to rzetelne informacje? Wolałabym się nie przejechać i zmarnować bezsensownie pieniądze, dlatego pytam Was. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odswierzam temat. Szukalam ale nie znalazlam. Córka dwa miesiące temu urodzila się w 29 tc. Nadal jest w szpitalu. Urodzila się w stanie dobrym 8 pkt apgar. Nie miala żadnych problemów ani wylewów ani innych uszkodzeń. Przez kilka dni miala wąsy tlenowe. Do teraz ma tlenoterapie i nic poza tym. Oczy ok mózg ok pluca dość dobrze. I tu moje pytanie. Nie znam się. Ale ciągle obawiam się ze mloda może jeszcze dostać wylewu. Zastanawiam się czy mimo tego ze teraz jest w dobrym stanie to może mieć w przyszlosci problemy ze sluchem z mowa albo z rozwojem? Bardzo się tego boje. Caly czas nie mogę uwierzyć ze mimo tylu komplikacji u mnie podczas ciąży z mala jest generalnie dobrze. Nie zrozumcie mnie źle. Cieszę się cholernie ze jest zdrowa ale boje się ze w tej euforii cos można przeoczyć lub zachlysnac się tym szczęściem a tu nagle cos wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efelka
Hej Dziewczyny. Od dwoch miesiecy jestem mama Tosi urodzonej w 28tc. Tosia tydzien temu wrocila do domu.. i zaczely sie schody..poniewaz nie doi cyca:(tylko jest karmiona butelka ale mleko sciagam. W szpitalu zjadala po 50ml a w domu zjada 40czasami 30i spi... co prawda w dniu wypisu miala wage 1950a tydzien pozniej 2080 ale jej brak apetytu mnie dobija... a i czesto jest tak ze poprostu spi... i nie budzi sie w godz karmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
efelka odnośnie cyca to nie pomogę. pewnie przyzwyczaiła się do butelki i teraz nie wie co ty jej podsuwasz do ssania. jeśli chodzi o ilość mleka to u nas było podobnie. w szpitalu jadł ładnie a po wypisie strajk. zmiana otoczenia, inne zapachy dżwięki. daj jej czas najważniejsze że przybiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
efelka mój synek urodzony w 35tyg. przez cc z waga równe 2000g i 46cm dł. tez nie za bardzo na poczatku chciał piers odciagałam i dawałam butla, a poza tym musiałam wiedziec ile zjada... teraz ma rok i uwielbia mleko prosto z piersi ;) przestawił sie z butli jak miał 2 m-ce. po troszke mu podsuwałam, jak nie był bardzo głodny i tak sie udało. ilosci jedzonego mleka tez nie powalały... do teraz je mało ale rosnie, jest po prostu szczuplutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martajagoda
Moja Jagódka w szpitalu ciągła tylko butelkę, przy piersi momentalnie zasypiala... a w domu bez stresu i podglądania położnych ;) ćwiczylysmy i ćwiczylysmy i jakoś nam się udało, teraz pięknie je z piersi. Cierpliwości efelka, tak myślę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś jeszcze tu zagląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja urodziłam w 31 tyg.synka.Ważył 2010gr,mierzył 51cm a więc był spory jak na wcześniaka.Dostał 10 punktów,był w dobrym stanie.Nie było z nim żadnych problemów zdrowotnych,jedynie nie trzymał temperatury z początku i był karmiony sondą.Po miesiącu mógł opuścic szpital.Teraz skończył dwa miesiące,waży 4250 gr i lekarz na ostatniej wizycie w poradni neatologicznej powiedział że gdyby go nie odbierał przy porodzie to w życiu by nie powiedział że to wcześniak;) mam nadzieje że dalej tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulenkamamusia wcześniaka
Witam wszystkich - ja też jestem mamą wczesniaka - urodziłam w 25 tygodniu poprzez cc - waga 980 g dł. 39 cm- pozdrawiam wszystkie mamusie wcześniaków - wiara czyni cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek urodził się 36/37 tydzień waga 2480 46cm po 3 dniach wyszliśmy ze szpitala 10 pkt ale mija miesiąc i okazało sie ze mój synek nie słyszy... w piatek dowiem sie dlaczego Smutnee..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkle mamy wcześniaków. Moja córcia urodziła się w 34 tygodniu. Bez wiekszych problemów zdrowotnych w szpitalu, wyszła po 10 dniach. Teraz ma prawie 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAlicji
Tryszka bardzo mi przykro.. Co Cie niepokoiło że udałaś się do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tryszka a dziecko w szpitalu nie miało badanego słuchu?przecież teraz każdy noworodek ma badany słuch, i tak jest od kilku lat mój synek urodzony końcem 35tc miał po kilku dniach od urodzenia badany słuch w szpitalu, mamy w książeczkę zdrowia wklejony certyfikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAlicji
No wlasnie kazde dziecko ma to badanie. Moze sie pomylili teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukrecjasw
dziewczyny, jestem mama wczesniaka ur.36tydzien. teram ma 2,5 miesiaca wydawalo mi ze ze jest ok ale wizyta u neurologa mnie zmartwiła.... otóż wg lekarki powinien juz gaworzyc, łapac swiadomie zabawki, czesto sie usmiechac a moj maly tylko od czasu do czasu sie usmiechnie raczej nie gaworzy, nie dostrzega tego ze ma raczki...martwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAlicji
Lukrecjo a co lekarz rehabilitant mówił? Nasza Mała ma za tydzień kończy 3 mc (ur w 34), jak ma humor i jest najedzona to troche gada po swojemu, usmiecha sie a na zabawki tylko patrzy, nie dotyka ich itd i wg rehabilitantki i lekarza patrzac na wiek skorygowany jest ok. Wg niego ma 1,5 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaolcia
Witam, ja również jestem mamą wczesniaczka urodzonego 34/35 tc. Mały ważył 2900gr, 52 cm więc spory,miał wylewy 3 stopnia, oddychał przez infant.Stan ciężki, wiotki, słabe napięcie mięśniowe, retinopatia. Może kogoś to pocieszy, ale teraz ma 3,5 roku,jest największy w grupie w przedszkolu(110cm 22kg), mówi wszystko, pięknie śpiewa, liczy po polsku i angielsku, biega, skacze, robi więcej i lepiej niż dzieci w jego wieku. Dziewczyny mi świat się załamał jak usłyszałam jak rozwijają się wcześniaki, a tu wszystko jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAlicji
Uwazam ze mielismy bardzo duzo szczescia. Ominelo nas to co najgorsze. Odpukac. Ala rozwija sie prawie jak dziecko urodzone w terminie. Chociaz przyznam ze boje sie wizyty u neurologa. Zycze duzo zdrowka dla Waszych Maluszkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys tu pisałam- wtedy myślałam, ze moje dziecko ze swojego wczesniactwa wyrosło. Teraz niestety trochę problemów wróciła. Piszę tutaj, zeby Was przestrzec- pamiętajcie, że wcześniaki i dzieci z trudnych ciąż często mają zaburzenia integracji sensorycznej. Tego nie powie Wam pediatra ani pani w przeszkolu. Musicie same tego pilnować. Poczytajcie trochę na ten temat i zastanówcie się, czy Waszych dzieci to nie dotknęło. Układ nerwowy naszych wcześniaków jest dość słaby i łatwo imają się ich takie rzeczy. Nasza terapeutka twierdzi, że w zasadzie każdy wcześniak ma zaburzenia si- mniejsze lub większe. Interesujcie sie tym- można z tym żyć ale eliminując zaburzenia ułatwiamy życie naszym dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zula23092014
Hej.chetnie sie przylącze przyszle mamusie:) mam ternin 23wrzesnia;) jestem taka szczęśliwa że nam się wkoncu udalo...staraliśmy się z mężem 2lata I mamy wkoncu nasza fasolke;)))) A powieccdzie mi dziewczyny widac juz wam brzuszek chociaż trochę? Chyba za wcześnie nie? , ja bym juz tak chciała. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaBudzinska
Sklep Toys”R”Us w Krakowie pracuje już pełną parą i nie ma zamiaru zwalniać tempa. Tym razem przygotował niesamowitą akcję. Przy zakupach za minimum 50 złotych każdy klient krakowskiego sklepu otrzymuje bon towarowy o wartości 10 złotych na kolejne zakupy! Bony wydawane będą do końca lutego a zrealizować je można do ostatniego dnia marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zula chyba pomylilas watki : ) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 845gram
A ja jestem mama wczesniaka urodzonego w 30tc: waga 845 g (!), 36 cm dlugosci. Obecnie ma 2 lata, wazy 12 kg i nie ma do dzis zadnych problemow. Pamietam po porodzie jak glosno dziecko krzyczalo: tak bardzo chcialo zyc moje malenstwo. Dzisiaj widac, ze kocha zycie, biega, usmiecha sie do ludzi, zaczepia dzieci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×