Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

Niedoczynność tarczycy - grupa wsparcia

Polecane posty

Nuku ... jakie mialaś TSH na poczatku ? Pytam sie bo podejrzewam ze moj lekarzdal mi za niska dawke leku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalina
ja wlasnie mam bardzo sucha skore,wypadaja mi wlosy,zimne stopy.wiec moze tez mam niedoczynnosc tarczycy.ale robilam winiki i wszystko bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znów problem z @. 36 dzien dziś i cisza - pół roku było ok i znów jakoś się stopnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grancias - i nie leczysz sie? mnie sie wydaje ze koniecznie powinnas brac hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lecze sie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja mam tez niedoczynnosc tarczycy i jestem bardzo chuda :( przez ta chorobe moga byc problemy z zajsciem w ciaze??-pytam tak na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy moze sie pogorszyc ale poloz sobie tabletki na stoliku obok lozka, odkad tak zrobilam nigdy nie zapominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czasem za pozno wstane a po leku trzeba odczekac pol godziny na jedzenie :( po jakim czasie brania lekow nalezy zrobic ponowne badania TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nic nawet jak pozno wstaniesz i masz np tylko 10-15 min do sniadania to lepiej wziac - moze sie cale nie wchlonie ale jakas czesc. W takich przypadkach unikaj jogurtow, mleka i serow bo tabletki sie nie wchlaniaja gdy w tym samym momencie podaje sie organizmowi wapn (dlatego trzeba odczekac te 30 min) Jezeli dopiero zaczelas brac leki to ja bym zrobila badanie po 2-3 mcach , jezeli piezesz od dluzszego czasu to raczej wystarczy raz na pol roku chyba ze zaobserwujesz zmiany - wypadanie wlosow, wzmozona sennosc, tycie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leki biore od sierpnia tego roku.Widze ze sie troche polepszyło nie jestem taka senna, zaczyna sie regulowac okres, ale waga sie nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia - endokrynolog mi mówi, że jeżeli bierzesz leki i TSH masz w normie to nie bedzie problemów z zajściem w ciąze ale jak zajdziesz to musisz być pod stałą kontrolą bo wtedy będzie potrzebniejsza większa dawka hormonów. Waga się tak łatwo nie zmieni :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej w sierpniu miałam TSH - 6,2 :( dzisiaj ide po skierowanie na powtorne badanie i zobaczymy czy sie polepszyło.Jestem jeszcze młoda ale planujemy dziecko wiec juz sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bylo mnie troszke tutaj. ;) zaczynalam z TSH 8.61. pierwszy lekarz zaczal od 17, ale nie czulam sie za ciekawie, wiec zmienilam go na lepszy model. ;D moja obecna p. doktor wali dawki jak szalona, ale przez to czuc roznice i czuje sie o wiele lepiej. ostatni wynik: 0.91 i musze go utrzymac. :) a u Was jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tfu, zaczynalam od 75, a nie 17. ;D lecze sie od 2 lat. w tej chwili biore 125 od 1 do 20 dnia miesiaca, a od 20 do konca miesiaca - 100. i czuje sie o wiele lepiej niz gdy mialam tsh np. 2 z czyms. czasem warto zbic ten poziom, ale nie wiem, czy kazdemu to sluzy i czy kazdy lekarz to stosuje. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie ... 30 stycznia wybieram sie na wizyte do endokrynologa. Mam skierowanie na badanie TSH. Jak to jest wtedy ztabletka ... trzeba ja zarzyc przed badaniem czy dopiero po badaniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze biorę tabletkę... Nikt mi nie mówił że mamjej nie brać... Powiedźcie czy biorąac tabletki zdarza Wam się cos wypić? nie mówią upić tylko wypić? Na moich ulotkach nie pisze nic na temat alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zawsze mowia ze mam bez tabletki robic test Ja pije tzn nie pije jakos na umor ale kilka piw albo kielkiszkow wina... jakos nic sie nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro bierzesz ta tabletke to moze masz zafalszowane wyniki i dlateo Ci objawy nie ustepuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokki - może i masz rację... za kilka dni idę na badanie i nie wezmę tabletki..... znaczy się potem wezmę.... Ja też od czasu do czasu coś tam wypiję... ale nie żeby się u pić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×