Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Hej dziewczyny:) nie odzywałam się bo ostatnio mój M ma dużo pracy i non stop siedzi do późna przy kompie. Ja miałam załamkę wczoraj:( Byłam u lekarza z NIuńkiem bo nagle znów zaczął ulewać.Pani doktor powiedziała,że ma zdeformowaną głowę i była zdziwiona,że dziecko jeszcze nie siada jak go się pociągnie za rączki.Nie dała mi żadnych zagęszczaczy tylko dała skierowanie na badanie moczu z audiogramem, i tsh :( Karola gdzie maluszkom pobiera się krew???Mogę mu posmarować emlą?? Już mi się płakać chce i chyba wyślę męża bo mi serce pęknie.Musimy zrobić jeszcze wymaz z oka i Biodacyna nie pomogła. Echhh poczułam się po tej wizycie jakbym zaniedbała małego i wyłam :( Dziś już się uspokoiłam.Układam go do snu na boczkach, żeby mu się główka \"oddeformowała\" Zaczęliśmy ćwiczyć i mam nadzieję, że nadrobimy zaległości. Szkoda tylko że nikt nie powiedział mi, że mam go ciągać za rączki do pozycji siedzącej.Ja po prostu nie wiedziałam, a w szkole rodzenia babka powiedziała, że nie wolno sadzać dzieciczków jeśli nie potrafią echh Koniec marudzenia:) Jeśli chodzi o rozstępy to ja tez mam spore,brzuch mam poorany.Smarowałam w ciąży i po ciąży i nie raczą zniknąć.Już sobie odpuściłam, jeżdżę na basen i duzo spaceruję:) Ostatnio namiętnie kupuję zabawki, grzechotki i różne gażety dla synka:D Ja jeszcze nie wprowadzałam nowych pokarmów, ale zastanawiam się czy nie spróbować dać małemu marchewki.Czarna to chyba Ty pytałaś co i jak z tym karmieniem co?Jest taka fajna książka \"Od piersi do talerza\", kupiłam ją siostrze jak jej córcia miała kilka miesięcy i ponoć jest rewelacyjna.Tu jest link http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=23032

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinkaka, pobieranie kwi u takiego malucha to naprawdę nic wielkiego. Byłam wczoraj z moją małą, bo lekarka stwierdziła, że coś blada jest. Hani pobierano krew z rączki, tak jak dorosłemu - płakała chwilkę pod koniec, a mnie laborantka pochwaliła, że mam zdrowe podejście)) Jakoś mnie to nie stresowało, bo przecież krzywdy nie chcemy dziecku zrobić tylko pomóc. Okazało się HGB wyszła 11,1 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magmal :) dzięki Ja myślałam, że będę miała zdrowe podejście,ale chyba jest inaczej. Racja, przecież krzywdy nie chcemy zrobić naszym dzieciaczkom, ale jak sobie wyobrażę, że mały będzie płakał i krzyczał ała ała to jakoś mi ciężko na serduchu się robi. Karola możesz mi proszę wysłać tabelkę do NK, bo ja już się pogubiłam kto jest kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinkaka, najbardziej takie dziecko boli to że ktoś je mocno trzyma i nie pozwala się ruszyć :P Ale taka jest konieczność. W szpitalu namawiam matki by oddawały dzieci pielęgniarkom, bo wtedy im jest łatwiej. Jak trzymane dziecko jest fachowo, \"bezlitośnie\" to dużo łatwiej jest założyć wenflon. Na całe szczęście samo pobranie krwi igłą to nic strasznego i pewnie za pierwszym razem się uda. Wysyłanie męża to nie najlepszy pomysł. Maluch będzie potrzebował Ciebie, bo w Twoich ramionach czuje się najlepiej i najszybciej ukoisz bół :) A ten mocz to chyba z antybiogramem, co???? bo po co próbce moczu robić badanie słuchu :) :) :) :) Super to przejęzyczenie :) :) :) :) :) A opinią lekarki się nie przejmuj. Dziecko ma spłaszczoną potylicę, bo lekarz przypisał za mało vitD, czy wcześniej tego lekarz nie widział??? Czy zbagatelizował??? Mój Mati też miał spłaszczoną potylicę, Ludwiś też ma lekko a ja pediatra jestem :P Ale daję dużo vit D3 i wapno, a i tak jak widać niewiele to nie daje.... A co do podciągania to są różne szkoły, ogólnie nie należy przesadzać, bo jak widać dla Twojego malucha jeszcze za wcześnie. Zrób badania i daj znać jak wyszły. Ja muszę zrobić jeszcze jedną tabelkę- kto jak karmi :)) Bo się gubię :)) :)) :)) A ja właśnie zapoznałam się z historią Minimoni :( :( :( :( Płaczę jak bóbr!!! Kochana będzie teraz dobrze. Czasem los tak nam daje popalić, żeby potem wszystko sie ułożyło. Jak juz zobaczysz upragnione dwie kreseczki to myśl pozytywnie (wiem że to trudne), życie znowu nabierze barw, Ty chęci do życia.... Życzę szybkiego zajścia, spokojnej ciąży pod okiem dobrego lekarza i mnóstwa radości. Kamilek zawsze pozostanie nie tylko w Waszych, ale i naszych sercach!!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki sprawdźcie proszę tabelkę, jak sąjeszcze jakieś błędy to dajcie mi znać, jak kogoś nie ma to też się odezwijcie. Cyna jak chcesz się ujawnić to napisz :) a wstawię link na mój profil NK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jestem powalona, ale właśnie zorientowałam się że tęsknię za Ludwisiem :) :) :) On sobie smacznie śpi w naszym łóżku, a ja za nim tęsknię w drugim pokoju :) Dlatego dziś już idę poprzytulać się do jego miękkiego ciałka :) Kolorowych snów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Bartolinka dzisiaj slicznie spal--obudzil sie o 3.20 potem 5.20 no i potem co godzinke ale to i tak sukces jak na niego podam Wam mojego maila jak mi mezu zechce przypomniec bo juz dwa razy mi zakladal, a ze ja z niego nie korzystalam to i mi sie zapominalo-hi,hi chcialabym wlasnie taka ksiazke o zywieniu maluszka ,ale pisza,ze im sie naklad skonczyl popytam dzisiaj u siebie w ksiegarniach ja juz mam w szafce kilka deserkow,zupek i soczek jablkowy z Bobovity bo w sklepie nie moglam sie powstrzymac chociaz karmie sama piersia i tak mysle do 6 miesiaca a produkty ,ktore kupilam sa od 4 miesiaca--wiec nie wiem czy dobrze Wlasnie dziewczyny czy bedziecie kupowac np.tylko gerbera, czy tylko nestle --czy sloiczki roznych producentow? Karola,ktore Ty bys polecala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik ja bym polecała karmienie wyłącznie piersią do końca 6 miesiąca, chyba że dziecko przybiera za mało (poniżej 400g/miesiąc) lub za dużo - jak Lusiek :) :) :) Nie ma co się z tym spieszyć, bo przecież przez następne 18, a może i 25lat będziemy im gotować i karmić :P To od czego zaczniesz zależy od Ciebie, Na początku ważne by były to produkty jednoskładnikowe, w bardzo małych ilościach- 1-2 łyżeczki na dzień. Nowe produkty nie częściej niż co 4-5 dni, itd. Książek nie ma co kupować- a tak myślę- lepiej np odnależć na allegro czy w kiosku wydania specjalne dziecięcych gazet typu Zdrowa dieta, Jak karmić malucha itd. Więksość firm produkujących żarło dla niemowląt ma poradniki na swojej stronie np: http://www.nutricia.com.pl/klub.php http://www.dziecko.nestle.pl/ http://www.gerber.pl/index.html To co jest oznaczone \"po 4 miesiącu\" oznacza że od 5 można dawać, ale tyczy się to dzieci karmionych sztucznie. W krajach Trzeciego Świata dopuszcza się wyłaczne karnienie piersią nawet do 2 lat!!! Pamiętajcie że jak już wprowadzicie dodatkowe posiłki, zmniejszy się laktacja, więc już cały czas trzeba będzie dawać. Policzcie ile to dodatkowej kasy jak 2 miesiące wcześniej zaczniecie kupować- obiadki po 3-6pln, deserki 3-4pln, soczki 2-3plm... czyli np 8-10 pln dziennie.... Warto przemyśleć co dla dziecka lepsze... karmienie piersią jest do 7 miesiąca najlepsze i wystarczające więc nie ma co ulegać reklamom i chęci karmienia łyżeczką :) Maluch przy piersi jest dużo bardziej szczęśliwy niż karmiony łyżeczką, bo nie ma już tej bliskości... Ja mam ciągle dylemat co robić, bo mój to straszny tłuścioszek, je na posiłek tylko z jednej piersi, więc jak widać mam pełnowartościowy :P pokarm... Ale nie bardzo mam ochotę wprowadzać mu cokolwiek tak wcześnie. Z Mateuszkiem wytrzymałam pełne 6 miesięcy i było super (od 3 miesiąca pracowałam, i zostawiałam ściągnięte mleko :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja Cię mam na NK???? Jak nie to napisz swoje dane (nick, imię nazwisko, mail) na patryk@poczta,fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z wprowadzaniem tych nowych produktów?????? najpierw np zastępuję jeden posiłek mleczny zupką, czyli jak mój mały je 6razy dziennie mleko teraz to potem dostanie 5 razy i raz zupkę i do tego np jabłuszko na deser, czyli 7 posiłków dziennie?????????????????? bo ja już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolu, ja bym bardzo chciała wyłącznie piersią karmić, ale wracam do pracy 27 października i chyba wcześniej muszę już coś podawać. Już sobie myślałam: rano nakarmię,a z drugiej piersi starczy na następne karmienie, ale co potem?? Jak będę miała więcej godzin? Mam tyle mleka, że dla małej akurat starcza, żadnych nadwyżek, żeby magazynować. W pracy to nie wiem, jak by ze ściąganiem było- raczej czasu brak, bo przerwy międzylekcyjne krótkie (5min), czasem nie zdążę nawet zamienić dziennika a co dopiero odciągnąć pokarm (choć i tak nie miałam ze ściąganiem problemów). Też tak uważam, jak Ty, że pierś to i zdrowiej i taniej, no ale jak tu inaczej wykombinować, to już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka Srednia ilość posiłków mlecznych w ciągu doby Od ur-1tyg...........6-10 1tydz-1mies.........6-8 1-3mies................5-6 3-7mies................4-5 4-9mies................3-4 8-12mies .............3 średnia objętość 1i2tydz...................60-90ml 3tydz-2mies...........120-150ml 2-3mies.................150-180ml 3-4mies.................180-210ml 5-12mies................210-240ml Czyli np 3-4x mleko + zupka+ deser. Oczywiście to tylko teoria. W praktyce, przynajmniej zupką ma zastępować karmienie. Deserek wydłuża czas między mlecznymi posiłkami, do Mleka możesz dodawać kleik by zwiększyć kaloryczność a przez to przerwy w karmieniu. Jak zaczniesz podawać pełną ilość zupki to maluch da Ci znać ile mleka jeszcze potzrebuje. Na początku ważne by nie dawać nowości dla głodnego, zniecierpliwionego dziecka. Lepiej dać mleko i poczekać godzinkę i dać łyżeczkę czy dwie nowości do spróbowania lub zmniejszyć porcję mleka i dać papke. Początki nie są tak piękne jak na reklamie, z reguły maluch krzywi się, pluje, czasem ma odruch wymiotny. Nie należy podawać zupek butelką, bo dziecko ma się nauczyć jeśc łyżeczką. Jak na początku są problemy to można dodać trochę mieszanki mlecznej lub mleka kobiecego, by dziecko poczuło znajomy smak, przy okazji troszkę rozrzedzi się zupke i dziecku będzie łatwiej połknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulcia my się chyba nie mamy na naszej klasie. A bardzo bym chciała. Ciekawa jestem tej Twojej Michalinki. Widziałam ja po urodzeniu. U kogo jesteś w profilu? Może Cię znajdę. dziewczyny rozpisałyście sie okropnie ostatnio. Musze was nadrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny my w sobotę i niedzielę mamy zjazd rodzinny u mojej mamy w ogrodzie a zapowiadają znów deszcze i wichury.... Jak któraś z Was ma jakiś układ tam Na Górze to proszę o pomoc. Będzie 60 osób, zamówiony jest Katering i jak będzie lało to nic nie wyjdzie. A zjeżdza się rodzina z całej Europy ... Moja mama właśnie jeżdzi i próbuje jak coś załatwić salę w Gminnym Ośrodku Kultury, remizie ale to sezon weselny więc pewnie nic z tego nie wyjdzie. Dom niby duży ale impra na 60 osób to troszkę przyduża :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola probowalam wejsc na Twoja poczte i napisac swoje dane ale nie moge otworzyc strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jak chcecie tabelkę to podajcie mi na NK swoje maile, bo na NK nie ma możliwości dodać załączników do wiadomości (albo ja jestem d..a i nie umiem :P ) Inez ja nie mam Twojego maila. Jak coś to do mojego M mail patryk@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimoniu - powodzenia :):):):) Mojemu synkowi cos sie pozmienialo z jedzeniem. Nagle jednego dnia chcial ciagle jesc, ja mu 150ml on zjadl i okropny placz, wiec dorabiam 60 - czyli je ok 210ml. Raz mu podalam jabluszko ale potem troszke go bolal brzuszek wiec jeszcze poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola wyslalam Ci moje dane z NK na maila :). Wyslij mi prosze tabelke tez chce Was zobaczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia447
No hej dziewczyny!! karolu ja tez bym prosila o przeslanie mi tabe;i z danymi kto jest kto moj e-mail to kiki01234@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> no to się ujawniam - napisałam do Ciebie na NK..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze że nasze grono na naszej klasie się powiększy i bardzo się cieszę. fajnie patrzeć jak inne dzieciaczki rosną. Po swoim to nie widać. Karola to jeśli rozsyłasz tą tabelkę to ja też poproszę tak na przyszłość. Może jest w niej ktos nowy, kogo nie widziałam. Minimonia ja dołączyłam na kafe po twoim odejściu ale czytałam Ciebie również wcześniej. Życzę Ci wszyskiego dobrego i jestem przekonana że wszystko ułoży Ci się tak jak powinno. Ja uważam że wszystko ma w życiu swoje miejsce i czas. Liczę na to że niebawem napiszesz do nas z bardzi miłą informacją. Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, melduję,że w markecie Piotr i Paweł są pieluszki Happy 90 sztuk za 39,99,różne rozmiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi,chyba nie ma mnie u nikogo na nk. Wysłałam Karoli moje namiary..., też jestem ciekawa Twojej Michałki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulcia dziękuję za zaproszenie. Twoja Michalinka też już spora. Kawał ślicznej dziewczynki. I obie te nasze Michalinki mają wielkie oczy. Niestety u mnie nie ma tego marketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola ja znów do Ciebie. Tymek pokasłuje i boli go gardło. Ma 37,4 gorączki. Daję mu chlorchinaldin i syrop prawoślazoy. Czy dac mu jeszcze cos czy iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my w związku z zielonymi kupami mamy skierowanie do poradni gastrologicznej, do nefrologa z powodu kielichów na nerce, mamy powtórzyć morfologię i zrobić badanie moczu, no i znowu jesteśmy na nutramigenie, oszaleć można, :(((( byłam dziś na rozmowie o pracę i wygląda, że od października idę do pracy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×