Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

no to GRATULACJE dla nowej podwójnej mamusi:) aja byłam u lekarza i ten niby hemoroid to nie to, mam obserwować bo może to czyrak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris wreszcie sie doczekalas :) Gratulacje , witaj na swiecie maly Krzysiu ❤️ mamma gratuluje :) czarna no to teraz jeszcze ty :):) ale nie spiesz sie i poczekaj do terminu :P dziewczyny wzielam sie ostro do szukania pracy, jak sie nie da w szkole, to trudni, gdzies trzeba, moze u M da sie w firmie , sie zobaczy, to juz nawet nie o kase chodzi ale o to zeby nie zwariowac, bo troszke juz fiksuje w domu, klaudia oj biedna kingusia, u nas pomagaly kropelki epumisanu, przestawal go bolec brzuch, one sa chyba od miesiaca , karola--o fajnie mialas z ta tesciowa:o, prawie jak ja kiedys z moja mama co zostala z erykiem musze sie wybrac na zakupy wiosenne, spodnie, jakias kurtka albo plaszczyk, no i malemu juz cos pokupic nowego na wiosne, ech, a jak mi sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh, dziewczyny jak napisalam ty o tym naszym problemie to za moment mala karmilam i cos mi niepasowalao bo nonstp byl smrodek i okazalo sie ze mala zrobila w koncu te kupke. Najlepsze ze po same pachy i byla cala do zmiany ;-) Jejku jak mi ulzylo, tak jak i jej, mam nadzieje ze te rzadkie zalatwianie sie nie stanie sie norma, bo oszaleje. jak co to bede jej podawac ten czopek juz drugiego dnia skoro sie nie zalatwi bo nie chce aby sie meczyla. Choc nie wiem co moglo byc przyczyna tak dlugiego nie oddawania stolca skoro kupka byla taka ciemno zoltawa i o konsystencji papki, a nie twarda, to czemu tak dlugo nie szla?! Haris moje gratulacje, i szybko wracaj do zdrowka. Caluski dla malenstwa niech sie chowa zdrowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HARIS - gratulacje! Wszystkiego najlepszego dla malego Krzysia, jego rodzicow i starszego braciszka. KAROLA, rowniez wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy. My tez bedziemy obchodzic w tym miesiacu 8-sma :-) Tak sie zastanawiam, bo nie chce sie narzucac, ale jesli CYNA wyrazi takie zapotrzebowanie, to moze dobrze byloby podrzucic jej moj nr telefonu, tak na wypadek gdyby potrzebna jej byla np pomoc w ogolnym rozeznaniu sie w nowym terenie. Ona pewnie nie ma jeszcze dostepu do neta, bo inaczej pewnie by sie tu odezwala. Zwracam sie z tym do Ciebie, bo wiem, ze masz z nia kontakt i moze tez jeszcze masz moj nr telefonu, a z wiadomych przyczyn nie chcialabym go publikowac w necie :-) ZIZUSIA, trzymamy kciuki za poszukiwania. U nas kolejny optymistyczny akcent. Bylysmy dzis na wizycie u gastroenterologa, ktory 'wyprowadza' nas z nietolerancji pokarmowej. Nie chwalilam sie wczesniej, ze po restrykcyjnej diecie bezmlecznej, niunka dobrze zareagowala na kefir i twarog, no i w tej sytuacji dostalysmy 'blogoslawienstwo' na kompletne rozszerzenie diety o maslo, zolty ser i inne takie, no i przejscie z pepti na zwykly bebilon. Wazymy 13 kg, mierzymy 87 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyzucha ja tez mam nr do Cyny:D co do diety to ja tez sie cieszyłam jak niby sie okazało że już po i przez pierwsza dwa miesiące dobrze tolerowałą nabiał az w końcu zaczeły się schody:( no ale to wyjątek....co do żółtego sera to może jednak nie:P no a Karola od dwóch dni kompletnie nic nie je, skubnie tylko troszkę i mówi że już nie......nie wiem o co chodzi...w sumie zdrowa..gardełko minimalnie zaczerwienione.....tak tylko trochę jest podziębiona ale lekarka powiedziałą że czasem to jest oznaka zbliżającej sie ospy....no zobaczymy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STELKA, ale ja nie mam jak Ci przeslac swojego numeru (nie mam nawet profilu na NK), a KAROLI moze zostal po naszym spotkaniu w Gdyni - jak KAROLA z jakis powodow nie bedzie mogla, to wtedy pokombinujemy. Dzieki :-)! Co do diety, to ja tez ciesze sie z umiarkowaniem, bo wiem, ze moze byc jeszcze roznie. Ostatnio okazalo sie, ze kefir i twarog OK, a tu po jaku na twardo corcie wysypalo (a to byla druga proba, bo po pierwszej tez byla wysypka). Nadal powoli bede wprowadzac nowosci, a zolty ser czemu nie - ciezkostrawny? Cos kiedys KAROLA chyba o tym mowila. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze i za Was tez trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris- gratulacje!!!! Klaudia, super, że poszło... niestety to nie kwestia twardej kupy, a pracy jelita i układu nerwowego... ale to kwestia dojrzałości... Mam nadzieję, że się nie powtórzy, ale jak coś najpóźniej minie, ja wprowadzisz jej zupkę czy jabłko... Z czopkami jest tak, że nie można za często, bo zaburza naturalną defekację i po jakimś czasie inaczej się nie da :( A my byliśmy na Avatarze i powiem Wam, że to najlepszy film jaki widziałam!!! Mistrzostwo świata!!! Zizusia to nie SF, a raczej baśń z elmentami techniki przyszłości... A w 3D po prostu cudo!!!! Polecam!!! Ale, żeby nie było za różowo to kupiłam popcorn karmelowy (pyszny, więc wzieliśmu Mega Kubeł :P ) i jak zjedliśmy jakąś połowę, to poczułam że zaczynam puchnąć... byłam przerażona i zła na siebię bo przed samym wyjściem miałam łyknąć coś p/alergicznego by nie dostać pokrzywki, ale nie łyknęlam... na całe szczęście znalazłam 1 tabl w torebce i mogłam obejrzeć film do końca... Ale jak skończył się seans, to wyglądałam jak Michelle Pfiffer po kolagenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris GRATULACJE!!! oraz duzo zdrówka dla Ciebie oraz Twoich Maluszków:-) Zizusia, ja nie pisałam o zadnych biednych dzieciach, chyba coś Ci sie pomyliło... mammma SUPER!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia powodzenia w szukaniu pracy, trzymam kciuki!!! Miałam cos jeszcze napisać, ale zapomniałam...padnięta jestem po aqua aerobiku;-) ale super są te zajęcia! Zmykam spać, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Cyna mi napisała że neta będa mieli chyba w poniedziałek to sie odezwie...na razie rozpakowują się i jak to bywa z przygodami tzn nie mieli żyrandoli bo sprzedający zostawił im tylko druty w suficie:P:P:P nie milei łóżka a spali na materacu dmuchanym który im wysiadł:P no i czekaja na kredyt!! poza tym Nat szczęśliwa bo ma duzo przestrzeni i jak to ona energia ją rozpiera a oni ledwo zyją. Pozdrawia i jak neta włącza to sie odezwie do nas i do Pyzuchy bo na pewno się spotkacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej A ja wczoraj napisałam do BIBI>>>Macie od niej oczywiście pozdrowienia. Wszystko u niej ok, tylko że pracuje i przy dwójce dzieci cieżko o wolną chwile. Ale obiecała że jak znajdzie czas to sie do nas na kafe odezwie. Fajnie by było gdyby powróciła do pisania z nami:) Karola wszystkiego Naj z okazji wczorajszej rocznicy🌼 Iskierka a lekarz w czasie ciąży nic nie zrobił żeby no nie wiem ale dziecko w lepszym stanie sie urodziło??No i do tego jeszcze 2 dni bez wód trzymali, dziwne to troche. Aż strach myśleć co ta matka teraz czuje. A ja wczoraj wkoncu zrobiłam troche miejsca w szafie i dzisiaj rano poznosiłam ze strychu ciuszki dla bobo. Z praniem to poczekam jeszcze troche, najważniejsze że już w szafie prawie wszystko jest. wkońcu jakaś mobilizacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola pomóz bo sama nie wiem co mysleć, córcia ma dzis temp. ok 38,5 st. od poniedziałku prawie nic nie je, wczoraj u lekarza stwierdził tylko minimalnie ale minimalnie czerwone gardełko, a ten niby hemoroid to nie wiadomo co, może czyrak (ma to od niedzieli i ani nie rosnie ani się nie zmniejsza)do dzisiaj nic jej nie dolegało jeśli chodzi o to, ale od rana co jakiś czas ciagnie się za pieluszkę i płacze, jak by chciała zrobic kupe ale się bała czy nie mogła, no i teraz w końcu zrobiła mega kupe, troche postekała ale baków było jak nigdy:P no i tak w sumie odkąd jej to wyszło na pupie to zaczeły się problemy ale nie wiem czy to wszytko jest powiązane...no i to ryzko ospy...jak to wszytko do kupy:P:P zebrać:P:P czy to wszytko jakos razem ma ze soba związek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temperatura i rzadka kupa- pasują do siebie... ospa wylęga się 3 tyg, więc jeszcze dość wcześnie, chyba że jakieś inne dziecko w żłobku ją zaraziło :( Co do hemoroida, czy czyraka, zadzwoń do najbliższej Por Chirurgicznej i się umów na wizytę- nie powinno być kolejek. No i poproś rodzinnego o skierowanie. Jak nie da, to pojedź na chirurgiczną izbę przyjęć, najbliższego szpitala... A ja dziś mam kiepski dzień :( Coś w pogodzie, bo u nas wszyscy narzekają :( czuję się jakbym była pijana i zmęczona okrutnie... Może przyczyną być to że cały dzień nie miałam czasu by coś zjeść i wypić i śniadanie zjadłam przed 17.00 :( :( :( no ale właśnie kończę kawę więc powinno być lepiej :) Mój M znów w pracy... Pyzucha zaraz prześlę Ci Cyny nr - myślę, że nie będzie miała mi za złe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akinom sorki to elunia pisala o tym dziecku, karola-tez najlpesz zyczonka z okazji rocznicy, nam 15 08 stuknie 5 lat po slubie klaudia-dobrze ze "poszlo" dzieki za wpsarcie w poszukiwaniach, zobaczymy, w sumie do czerwca pasuje mi byc w domu, ale moze sie zdarzyc ze bede i dluzej szukac ech, niestety taka rzeczywistosc mialam tyle pisac i zapomnialam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammma
Dziękuje wszystkim za gratulacje!:)Kika79-no z tymi zębami jeszcze temat niezakończony niestety,a niby już wszystko miało być ok:( ,wogóle dzięki za pamięć:) Haris również ode mnie serdeczne gratki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu taka cisza? Wstawać lenie!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja wczoraj troche postepu zrobiłam po pierwsze z ciuszkami a po drugie pita sobie rozliczyłam. Wkońcu coś pozytecznego zrobiłam:) A dzisiaj po południu do tescia na imieny chyba jedziemy, wiec jakos dzień zleci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim:) No jakas cisza dziś:D U nas znowu śniegu napadało a miałam nadzieję, że wiosna nadejdzie niebawem.... U nas w kwietniu 6 rocznica , czas szybko leci, Zizusia--->na pewno coś ci się uda znaleźć:), ja dziś w pracy jeszcze 8 h, od 9 siedzę, no ale jutro za to dzień wolny, dobra troche popracuję, miłego dzionka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas rocznica tez w kwietniu ale dopiero 3:) Przed ślubem męczyliśmy sie ponad 6 lat więc w zasadzie wszystkiego też już 9 nam styknie. No i jak dobrze pójdzie to na trzecią rocznice już dwójke pociech bedziemy mieli:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna to przybij piatkie, bo ja w kwietniu tez bede miala 3 rocznice slubu hihi, a w sierpniu stuknie nam juz 6 lat razem, choc znamy sie od dziecinstwa ;-) A ja powiem tak, zazdroszcze okropnie tym co sie przeprowadzaja do innego miasta, bo ja to jakiejs depresji juz tu dostaje, niedosc ze wcziaz sama w domu z corkami to nawet jak m ma wolne to nie ma gdzie sie wybrac, bo niby basen jest ale niedostosowany dla dzieci (woda za zimna i glebokosc minimalna to 1m), placow zabaw dla dzieci pod dachem nie ma, wiec zima sie mala nie pobawi itd. Nawet dla nas doroslych nie ma nic ciekawego, poprostu nuda nuda i wogole! Zorkowa pisala o depresji a ja mam to samo, nic mnie nie cieszy, wiecznie jestem przemeczona i nerwowa. Mam nerwy nawet o to ze m zle spojrzy czy co kolwiek zrobi nie po mojej mysli! Normalnie mam meeega dola, az sie wszystkiego odechciewa. Jakby tego bylo mala to kasy wiecznie za mala, chcialabym aby maz mial lepsza prace chocby za granica, bo ja jestem elastyczna i jak trzeba bylo to bym sie przeprowadzila na drugi kraniec planety, no i juz chcialabym aby Dagmarka poszla do przedszkola bo w domku jej sie nudzi. Przez to ze nie ma towarzystwa do zabaw to jest niegrzeczna bo skoro sie wybawic nie moze i wyszalec to chociarz brojac musi sporzytkowac ten nadmiar energiii ;-) O i ja do roboty bym juz chciala isc, ale jak tak dalej pojdzie to najpredzej bede mogla jak Kinga podrosnie i pojdzie do przedszkola czyli za jakies 3 lata, co mi daje w rezultacie 6 lat siedzenia w domu, i luke w cv!!! Tragedia jakas normalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna, Klaudia----> my z M tez przed ślubem 6 lat, to juz razem 12, chyba za długo to trwa:P, odnośnie nerwów, to mnie też ostatnio dopadają z byle powodu a raczej kumulacji różnych sytuacji...., njagorzej, że na Oli to się odbija też:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Haris gratuluję !!!! dużo zdrówka dla Krzysia :) a my w tym roku mamy 5 rocznicę. A datę ślubu mamy wyjątkową, w tym dniu zmarł nasz kochany papież J.P. II :( to był wyjątkowy dzień, na szczęście my mieliśmy tylko obiad zamówiony dla bliskich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nie mowcie ze to forum umrze smiercia naturalna ech no a ja popelnilam gafe, 5 rocznice slubu bedziemy miec ...13 08 a nie 15, razem przed slubem 4 lata, wiec juz tez 9 ech...oj dlugo :) a my mamy fajnie, bo ja sie urodzilam w swieto niepodleglosci, moj M 15 08 swieto koscielne, a maly 4 maj, wiec o wlos bylby tez "swiateczny" , no ale cos i tak kolo tego :) klaudia oj, nie smutaj, u nas tez ciagle jakies rozterki, kasy to chyba malo komu nie brakuje, mam tez nieraz dol, ale co zrobic, tez wariuje w domu a jednoczesnie kocham byc z malym, ty sobie pomysl ze jestes mloda bardzo a masz juz 2 dzieci, i nawet za 3 lata bedzie odpowiedni czas na prace itp, dzieci odchowane, a ja dopiero pewnie po 30 zaczne myslec o 2, i od nowa pieluchy hehe szczesliwa, pamietam ten dzien:( smutny a dla was szczesliwy jednoczesnie czarna- no pierz pierz te ciuszki bo lada moment :) a jak tam kuba w nocy dalej sie budzi czesto?? moj tak poszalal dzis na polu ze spal 2.5 h, wiec nie wiem o ktorej zasnie, ale chociaz spi ost spokojnie, chociaz dziaselka ma porozrywane przez te 6 nowych zebow:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co??? Jak ja nie piszę to taka cisza???? :( Klaudia, może to baby blues??? Głowa do góry, niedługo będzie więcej słonecznych dni i humorek będzie lepszy!!! Ja też ostatnio mam "wybuchowy" charrrakterr :P :P :P :P Ale co tam, jestem zmęczona, wiec mój M rozumie... Wpadliśmy na pomysł, że chcemy rozkręcić jakis własny biznesik i teraz główkujemy jaki :P :P :P Pomyłów wiele, ale mego jak nie kopniesz w zadek to kroku nie zrobi :( więc boję się, że utopimy kasę tylko... No ale może warto spróbować... A ja nie wiem jak się nazywam w robocie... jestem na szkoleniu na nefrologii i tam mam 4 pacjentów (działka mi obca, więc nie jest zbyt lekko), do tego moja serdeczna koleżanka i przełożona z mojej kliniki upadła wczoraj i złąmała rękę (w st. łokciowym) jest już po operacji, więc zostałam zwerbowana do prowadzenia jej pacjentów :( Latam więc między piętrami i klinikami, jak głupia... :( Ale grunt że jutro piątek :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no Zizusia no cos Ty, jaka śmierć topiku....to że mniej piszemy nic nie znaczy:P:P:P:P na wiosne będziemy jeszcze mniej pisać pewnie:P:P:P:P:P Klaudia no właśnie już niedługo wiosna słońce i będzie lepiej:) ja też się nudzę, chociaż przy dwójce nie można sie nudzić:P:P ale ta monotonia mnie dobija, każdy dzień taki sam:P:P:P a córcia też widzę że sie nudzi w domu, ale jakos dajemy rade, dzisiaj włączyłam radio a ona od razu że tany tany i uczyła mnie jak ona w żłobku tańczy tzn najpierw za kolanka później za uszka się trzymałą i tańczyła, a młody patrzył na nas i sie śmiał w niebogłosy:) no i sprawa dziwna z córcia dzisiaj temp juz ok 37,3 więc lepiej, apetyt wraca, bylismy u lekarza ale gardełko tylko troche czerwone, dostaliśmy antybiotyk ale mam podac dopiero jak temp nie bęzie spadać..więc mam nadzieję że wcale:P Karola no ja tez intensywnie mysle nad własnym biznesem:) chciałam taki klub malucha le to chyba duzo zachodu, pisałm do Miji na NK ale nic mi nie odpisała więc nie wiem jak jej idzie.....teraz sie zastanawiam nad taka małą firma sprzątająca bo u nas nic takiego w okolicy nie ma a może by się przydało:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris gratulacje :) Dziewczyny to ja też przyłączam się do myślących o własnym biznesie. Te moje ogłoszenie to na razie klapa tak fajnie zachęcająco napisane ale telefonów zero!!!! kartki z nr. tel wszystkie zerwane musze nadrukować jeszcze, ale co z tego jak nikt nie dzwoni. Na ten pomysł wpadłam bo sama chciałąm żeby coś takiego było u nas w miasteczku-zadupiu. Kurcze trzeba coś pomyśleć, puki kase UP daje i UE. Za to dobra wiadomość krąży u nas, że przedszkole prywatne ponoc będą otwierać, ktoś dostał dotacje, moze jakiś klub malucha.... :) A propo jakiegoś wczorajszego dziwnego dnia, to ja padłam jak kafka syn oglądnął baje wył telewizor jakoś go położyłam spać i sama usnęlam, nie wiem co się ze mną działo!!!jakaś jakbym nieprzytomna była. z tym kredytem u Cyny to jakoś tak dziwnie długo to trwa, przecież kredyt załatwia się 2-3 dni. Oj oni to się mają :( Chyba że jakaś większa gotówka to nie wiem. Oby szybko zapomnieli o tym zamieszaniu i nreszcie cieszyli sie przeprowadzką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My 6 lat jesteśmy ze sobą z tego 3 lata po ślubie w październiku minie ktoś na forum stosował citrosept, taką ciekawostke mam że organizm szybko się do niego przyzwyczaja wiec trzeba robic przerwy, my mamy go akurat do mieszanek wiec na zmiane pijemy aloes lub citrosept...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek, ja osobiście nie stosowałam, ale napiszę Ci coś ku wiadomości- przy grejpfrutach i soku grejfrutowym ( zapewne też przy Citrosepcie) nie można brac żadnych leków, które są metabolizowane przez wątrobę (znaczy większości), bo grejpfrut zawiera substancję blokujące ctochrom P-450 w wątrobie, odpowiedzialny za przekształcanie substancji w nietoksyczne związki możliwe do wydalenia z organizmu. Jak zostaje zablokowany to dochodzi do przekształcania w toksyczne substancje, lub leki nie są metabolizowne i dochodzi do niebezpiecznej kumulacji. Dlatego jak grejpfrut to bez leków innych. Próbowałam kiedyś dowiedzieć się u przedstawiciela firmy, czy Citrosept też blokuje cyt P-450, ale nie wiedział co to jest cytochrom :P :P :P :P Na wszelki wypadek, lepiej więc w trakcie kuracji uważać na medykamenty inne A z dziwnych zastosowań Citroseptu to jest super przy grzybicy paznokci- smaruje się na płytke paznokciową!!! Efekty rewelacyjne!!! Paulinek, z kuracji oczyszczających i wzmacniających, to moja teściowa kiedyś stosowała sko z cytryny. Pije się świeżo wyciśnięty sok, I-go dnia z 1 cytryny, II-z dwóch, , III z trzech itd do 20 cytryn!!!! Ponoć działa, ale nie wyobrażam sobie jak można wypić sok z 20 cytryn choć uwielbiam ich smak :) :) :) Co do rocznicy, to u nas 8, a razem jesteśmy już 13-ty rok :P Dosłownie kazirodztwo :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a jak ten cistrosept będzie z sokiem z cytryny i olejem kukurydzianym to będzie ok?? bo w maju mamy przejśc na inny olej i właśnie citrosept a tamtych ziół pewnie już nie będe pić, bo ogólnie pijemy codziennie sok z cytryny, sok z aloesu i oliwa. Ciekawe to co napisałaś będę musiała sie zagłębić w ten temat bo tak na szybkiego to do końca nie zrozumiałam co z czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Karola ja to bym nieprzełkneła tyle soku z cytryny, miałam problem z wypiciem tej mieszanki, (cytryna+aloes+oliwa) a zaczynaliśmy od 15ml. teraz 30ml (czyli soku z cytryny jest z jednej połówki ojej a gdzie 20szt. brrr) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×