Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Kolejne życzenia dla naszych kolejnych dwulatków :) Wszystkiego najlepszego,wiele radości i uśmiechu na małych buźkach , szczęśliwego dzieciństwa i dużo zdrówka dla Eryczka, Ludwisia i Nikosia :) I dla każdego po kwiatuszku 🌼 🌼 🌼 Akinom- nie wiem czy Ty też dzisiejsza Monika , w każdym razie dla Ciebie również wszystkiego dobrego, dużo siły do pokonywania wszelkich problemów i dużo radości z macierzyństwa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie mam czasu na czytanie, ale znalazłam chwilkę na złożenie życzeń WSZYTKIM DWULATKOM!!! Zdrówka przede wszystkim, uśmiechu i apetytu !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom też robiłam pociąg i też taką świeczkę mieliśmy moze uda mi sie wrzucić zdj na Nk to wam pokaże mój jak wyszedł. Co do torta lepiej po kolei dekorować wagony masą z wierzchu, bo jak jest ciąg to później ciężko między nimi szprycować masą. Ja miałam kolorowe wagony więc mi było ciężko ale dałąm rade jako tako wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia dla Eryczka ŻYCZENIA SŁODKIEGO DZIECIŃSTWA i WSZYSTKIEGO NAJCUDOWNIEJSZEGO!!! Kika, dzięki za życzenia:-) Ja Tobie też życzę wszystkiego naj najlepszego i spełnienia najskrytszych marzeń!!! U nas przewrót spaniowy trwa, w nocy Mały się przebudził i nie mógł zasnąć przez 2,5 godziny, tylko wisiał przy cycu i płakał na zmianę, a ja znowu nie wiem o co chodzi? Podejrzewam, że On tak bardzo przeżywa wszystko co sie w dzień zdarzyło...no nie wiem, ale już innych pomysłow nie mam:-( Dzięki za słowa uznania w sprawie tortu, martwiłam się, że nie wyjdzie a tu udał sie fajnie:-) Dzisiaj jedziemy na pogrzeb wujka M, więc muszę się zbierać bo jeszcze Szymusia do rodziców odstawić mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Naj dla Eryczka🌼 🌼🌼🌼 Dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 Akinom torcik rewelacja, jestem pełna uznania:) Ja dzis odpoczywam w sumie od rana, pomyłam tylko podłogi i siedze przed tv. Kuba lata sobie, mała śpi. W nocy troche mi sie kreciła i nad ranem wymiotowała troszke ale mysle ze to przez obżarstwo mamuśki:p Wczoraj chyba za bardzo zaszalałam przy stole, w sumie to od początku jem wszystko, no ale wczoraj moze za dużo takich nieciekawych rzeczy typu gołąbki, sałatka, ciasta, nawet papryke i ogórki z octu wcinałam wiec chyba przesadziłam. No ale w sumie to nie płakała mała, troche tylko sie powierciła. Chyba musze iśc starszego uśpić bo zaczyna piszczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia- Sto lat dla Eryczka ❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻 Uśmiechu, radości i wspaniałego beztroskiego dzieciństwa!!!!! A ja piszę prezentację, bo we czwartek mam prowadzić szkolenie dla wszystkich pracowników szpitala :( Nie mam nawet czasu by pomyślec o jutrzejszych urodzinkach Lusia :( trudno, imprezkę robimy w sobotę, jutro co najwyżej jakieś ciasto upiekę i wsadzę świeczkę :( a na sobotę to torcik :) ale u mnie to chyba powinien być kotek :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejlka a dziekujemy slicznie :))))) za zyczonka :) przekazalam mojemu urwisowi, :P kika i akinom wlasnie przeciez Moniki bylo, takze wszystkiego co najpiekniejsza dla Was ❤️ ja to nie mam nigdy glowy do dat imienin itp czarna no poszalalas troszke, pewnie cos malej nie podeszlo, ale pewnie trudno sie oprzec pysznosciom akinom, no fajny torcik fajny, moze za rok ja sie skusze:) zeby cos wydumac, ale chyba jesli chodzi o oprawe i dekoracje bo sam tort to lepiej zeby ktos inny upiekl karola- dasz rade (jak zawsze) a moj komp szaleje, wczoraj internetu nie bylo, dzis sie zacina wiec jego zywot chyba policzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj mam urodzinki :)) A w piątek mój Adaś, więc dopiero za 2 tygodnie robimy sobie razem. Będzie tort pociąg na pierwszym wagonie 30 świeczek, a na następnym 2 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore się za wstawianie fotek na Nk naszego torcika wiec zapraszam chętnych do obejrzenia naszego pociągu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka spełnienia marzeń :) Eryczkowi natomiast dużo radości, prezentów i gości, słodkiego dzieciństwa i żadnego lenistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka - 100 lat, tony radości, masę uśmiechów i zadowolenia z dzieci i męża :) 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Moniczkom dużo szczęśćia, radości, miłości i spełnienia marzeń 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Już prawie napisałam :P Jeszcze muszę trochę biochemii i farmakokinetyki się pouczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola dzięki za życzenia:-) Iskierka STO LAT!!! i samych radosnych dni:-) uff zdążyłam przed północą;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo zabawek, pysznych słodyczy i cudownego dzieciństwa dla LUDWISIA i NIKOSIA:-) :-) :-) Szymuś wstał dzisiaj o 4 rano! Siedze sobie przy kompie i oczy mi się zamykają a On "walczy" z klockami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom- u nas podobnie :P Zuza obudziła się ok 5 jak M wychodził do pracy i już nie zasnęła, ogląda bajki a ja też z laptopem na kolanach leżę w łóżku , nie chce mi się jeszcze wstawać ale trzeba śniadanie zrobić :P Pogoda paskudna :(:(:( Dziewczynki - Akinom, Zizusia i Karola dziękuję za życzenia imieninowe :) My urodzinki pewnie dopiero w czerwcu zrobimy, bo albo komunia albo M pracuje i nie ma kiedy zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sto lat dla Eryczka!!!!!!!!!!!! Akinom no "podwędziłaś mój pomysł z tymi m&msami:P:P:P:P:P własnie dzisiaj myślałam jak to zrobic to pomyslam że jeden wagon to m&msy a drugi żeli, bo to sa ulubione przysmaki dzieciaków:) napisz jakie masy w środku używałaś i jak możesz daj przepis, jaka polewa na zewnatrz i tez poproszę o przepis i ile placków i jakiej wielkości zużyłaś?????????????????? my jednak robimy teraz w sobote urodzinki i w czwartek upiekę biszkopt a w piątek wieczór udekoruję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka- obiecane przepisy :) Kalafior i brokuł z sosem -kalafior -brokuł -pomidory -jajka ugotowane -śmietana, czosnek Kalafior i brokuł dzielimy na różyczki i wrzucamy na osolony wrzątek. Na talerzu układamy ćwiartki jajka i pomidora , ostudzony kalafior i brokuł. Do śmietany wyciskamy czosnek( ile kto lubi) , doprawiamy i gotowym sosem polewamy po warzywach i jajku, można posypać szczypiorkiem. Łatwizna a smaczne . Co do ilości to trzeba robić według potrzeby i uznania. Sos tatziki Przyprawę do sosu tatziki - dla mnie najlepsza Prymat ( na opakowaniu też jest przepis) Ogórki świeże serek typu Bieluch Ogórki ścieramy na grubej tarce i dobrze ( bardzo dobrze !!!) odciskamy, dodajemy serek i przyprawę do smaku. Uwielbiam go do mięska :) Ziemniaki w mundurkach można upiec w foli , albo obrane podgotować trochę ale nie za bardzo , każdy owinąć cieniutkim plasterkiem boczku , spiąć wykałaczką i upiec. Z Cykorii jest taka fajna przyprawa do ziemniaków i frytek , można nią posypać. Z długich plastrów boczku można zwinąć takie spiralki i nabijać na patyczki do szaszłyków, gotowe takie widziałam chyba w Biedronce. Do szaszłyków potrzeba: kiełbasę, boczek, fileta, cebulę, pieczarki i paprykę ( marynowane albo świeże ) korniszony, oliwki i co tam jeszcze kto lubi.Kroimy wszystko na kawałki i ciasno , nabijamy na patyczki ( patyczki trzeba moczyć przez noc w wodzie żeby się nie paliły potem ale to pewnie wiesz) i posypujemy przyprawą. Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no miało pójśc wczoraj ale zapomniałam hasła wpisać i nie wysłało:) dzisiaj dodam wszystkiego NAJ dla Ludwiczka i Nikosia:) a ja dzisiaj musze liste zakupów zrobić......i ogólnie zacząć wypieki:P tatusiowi czyli M dzisiaj sie cos odwidziało i sam zaproponował że zawiezie dzieci do żłobka...aż sie zdziwiłam.........ale ostatnio chyba zrozumiał że wychowywanie dwójki to nie jest lekka praca, nie narzekam bo dzieci grzeczne, a synek to aniołek póki co ale za to czasami energia je rozpiera, jak sa razem to tak na siebie reagują że trzeba ich rozdzielać....wczoraj się bawili i to dosłownie na łóżku, młody tylko by skakał po Karolinie a ona tylko mi pokazywała "tu" tzn żebym synka jej położyła na jej brzuszku a ona go tuliła:P:P:P:P:P no synek myślałam że juz zapomniał o wstawaniu a wczoraj w kojcu na kolanka i na nóżkach cały czas stał i sie śmiał....naprawdę zacznę mu nogo wiązać, ona ma 7 miesięcy i takie numery..........jestem absolutna przeciwniczka chodzików ale jak tak dlaej będzie to trzeba będzie mu go kupić dla bezpieczeństwa:P:P:P:P:P AKINOM czekam na przepisy:) a moje dzieci jeszcze śpia:):) to jakis cud:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika dzieki za przpisy skorzystam z tej sałatkie i sosu tylko czym przyprawiasz soso do tej sałatki, sól, pieprz?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze rybka :) -Nie za grube kawałki łososia, najlepiej plastry -Mozarella - cytryna -sól i pieprz Rybkę kładziemy na posmarowanym oliwą kawałku foli, kropimy sokiem , na nią układamy plasterki sera, doprawiamy . Folię zawijamy tak by wierz był odsłonięty. Po upieczeniu możemy udekorować plasterkiem cytryny i pietruszką :) Później jeszcze Ci napiszę przepis na fajne kotleciki z miesa mielonego tylko go muszę znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku Kika dzięki, całe menu grilowe mi załatwiłaś:P:P:P:P:P dziewczyny mam kilka przepisó na biszkopt i nie wiem który dobry bo ngdy nie robiłam a Wy macie jakies sprawdzone???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie o matko jaka pogoda...a ja mam tyle prania, w domu bedzie sie kisic, chociaz przepalilam w centralnym bo zimno, dzieki za zyczonka jeszcze raz ja dzis zycze Nikusiowi, i Ludwisiowi samych radosnych chwil, wspanialego beztroskiego dziecinstwa ❤️❤️❤️ kika no fajowe te pomysly na grilla, niby sie wie ,a nigdy sie nie chcialo robic i dumac, a teraz za jakis czas zablysne, bo sie szykuje niedlugo jakis grill, stelka-kazdy facet bez obrazy , mowie to i o swoim M ma etap lekkiej tępoty umyslu, niestety, mojego np wczoraj gdzies ponioslo za dnia, wrocil o 20 i wtedy do 22 naprawial kosiarke....i bziuczal pod domem, normalnie brak slow kurcze ja umieram na brzuch, buuuu, dobrze w sumie ze deszcz bo bym sily nie miala na wyjscie, fajne maja pory wstawania wasze dzieciaki, 4 hehe, moj wczoraj padl o 24.00, dzis o 10 ledwo go dobudzilam, a jak taka pogoda to juz w ogole pewnie by z lozka nie wstal, teraz mu sie ziewa juz a tak to nuda jednym slowem, w taki dni tez mam chyba depreche, starsznie mi brakuje babci , z nia to ciagle mialam o czym rozmawiac, a tak to z erykiem czasem po chinsku, chociaz juz coraz wiecej powtarza, dzis na lizaka powiedzial "sizak" , na picie "pi", dziwczyny jak oduczyc tej cholernej pypki :(:( normalnie musze chowac ale co chwile sobie przypomina , juz wszytsko mowilam, za zabral pan albo lew ( bo sie boi tego lwa z teletubisiow) i nic, mo M powiedzial ze sie na czas oduczania pypki wyprowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego naj naj i spelnienia marzen dla kazdego solenizanta z dni poprzednich i dzisiejszego dnia! Przepraszam, bo troszkie was zaniedbuje i czytam pobierznie bo samej przy dwojce to ciezko znalezc czas na kompa. Karola mam problem, Kingusia jakis czas po urodzeniu (ok 2-3 tygodnie po narodzinach) zaczela rzadziej robic kupke, tzn udawalo sie jej tak po 5-6 dniach i przyznam sie ze czasami podawalam polowe glicerylowego czopka. Jak miala chora krtan i dostawala augumentin to sie jakos dzieki antybiotykowi unormowalo i robila jedna a nawet dwie na dzien i tak bylo przez miesiac. Teraz od 2 tygoni znow ma problem, konsystencja jak z robi jest prawidlowa i wyglad ale np wczoraj juz musialam jej pomoc bo nie robila od piatku i byla starznie nerwowa i bardzo sie zwijala, bylo widac ze ja juz to meczy. Wiec wieczorkiem podalam jej polowke czopka, poszla zrobic sobie kolacje i poolutku ona sie bujala w hustawce. Ja jadlam Dagusia zdazyla obejrzec kilka bajek i stwierdzilam ze cos za cichutko sobie sidzi! Jak rozbieralam do kapieli to juz dowiedzialam sie dzieki czemu byla taka spokojna, miala narobiony pelen pampers. Tak wiec dla jej dobra powinna robic kupke czesciej. Jak ja mam jej pomoc, dalam jej wczoraj na sprobowanie zlociste jabluszko z bobovity, ale nie wiem czy to tez powinno jej ulatwiac sprawe? Nie mam pojecia zbytnio co robic aby bylo ok, bo z Dagmarka nie miala do dzis z tym problemu. Z reszta Kinia ma wiecznie takie suche plamki na policzkach (i tylko tam) i nie wiem czy w polaczeniu z z tym rzadkim zalatwianiem sie to moze wskazywac na skaze bialkowa? Maz ma to od urodzenia wiec licze sie z taka mozliwoscia, zamierzam jutro dzwonic do pediatry dziewczynek aby umowic Dagmarke na bilans i odrazu Kinie tez niech przebada. Z reszta doszlam do wniosku ze lekarka ktora badala ja przed szczepieniem nie wykonala wszystkiego co powinna moim zdaniem, bo nie polozyla jej na brzuszku nie sprawdzila kregoslupa, nie spradzala odwiedzenia nozek i nawet nie napomknela nic na temat usg bioderek! Nie wiem, ale cos mi mowi ze moze skaza byc winowajca jej problemow?! Powiem szczeze ze jogurtow nie jem, ale czasem wypije szklanke mleka czy doleje do kawy zbozowej no ale ser na kanapce to jest zawsze, tak wiec nie wiem czy takie ilosci moga jej zaszkodzic? Co slyszalam o syropkach na to aby sie czesciej zalatwiala ale nie wiem czy sie o to zapytac czy moze jakas herbatke zaczac jej podawac, np ulatwiajaca trawienie? Co do mojego m to bylam dzis u niego po dosc duzej przerwie bo predzej to odwiedzilam go w niedziele. I tak: wiecznie szprycuja go tabsami, kroplowke tez dostaje z czym (pulmi.....) i jak go osluchuja to wiecznie mowia ze nic u niego nie slychac (z reszta w sobote jak mial te wszystkie badania to 3 lekarzy go osluchiwalo i nic nie slyszeli). Lekarz powiedzial ze musi mu sie ta wydzielina odrywac, ale maz mowi ze on ma suchy kaszel i nic sie mu nie odrywa, tak wiec nic dalej nie wiemy. Przykro mi bo Dagusia w poniedzialek ma urodzinki i w sobote chcielismy jej wyprawic, ale musialam wszysstko odwolac i bedzie miec urodzinki a taty nie bedzie i wogole jakos tak przykro, bo mimo ze zadko o nim mowi (jak co to mowie ze tata jest w pracy) to widze po niej ze cos z nia nie tak bo jak placze niby bez powodu to mowi "niema mamusi" ale zapewne chodzi jej ze nie ma tatusi, bo ja ja wtedy przytulam a mowi o mnie a zapewne chodzi o m. Tak wiec zal ze wzgledu na dzieciaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrówka, radości i uśmiechu na twarzy dla Ludwiczka i Nikosia 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Ja dzis sie znowu lenie, byłam na masażu bo juz na plecy wyrobic nie moge. Później moze jak mała bedzie spała przejade sie ze starszym do szwagierki bo piszczy że jechac chce, wiec dla świetego spokoju trzeba go gdzies przewieźc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia wierzę Ze Ci przykro, ale jak M wyjdzie ze szpitala to nadrobicie:) a swoją drogą to Karola pisała ale pytaliście się kiedy go wypiszą, a może po tygodniu mozna w domu kontynuowac leczenie?????????? Akinom czekam na przepis co do tej białej masy polanej po pociągu???? no i od reszty na przepis na masę czekoladową i śmietankowa lub waniliową???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka sorki, że dopiero teraz, ale Szymus rozrabia na całego i nie moge usiąść do kompa http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/Metrowiec.html tu jest przepis na metrowiec, tylko, że moja mama upiekła mi go z 10 jajek w 3 keksówkach, 2 ciemne placki i 1 jasny, a masy była podwójna ilość. Przekładam placki masą w poziomie, przecielam na 3 placki jeden ciemny i jasny i miałam 2 wagoniki, a z 3 ciemnego ucięłam ok. 1/3 i zrobiłam z niego kabine ciuchci. Nie robiłam masy czekoladowej tylko posmarowałam wszystko masa budyniową, jedynie na dach ciuchci wylałam polewę, ale taka gotową kupioną do rozpuszczania w wodzie. Bużkę, oczy, krateczkę i na kołach szprychy zrobiłam piskami cukrowymi, koła wiadomo ciastka kakaowe, żeby był kontrast, komin z chrupka kukurydzianego w czekoladzie i jeszcze takie wafle puste słodkie kupiłam i je ułozyłam dookoła wagoników na górze. Strasznie to haotyczne więc pytaj jak cos nie wiesz bo sie spiesze bo Mały demoluje mieszkanie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie mysle, że nieźle namieszałam;-) Jak przetniesz taki placek na 3 to układasz jasny masa ciemny masa jasny i masz jeden wagonik, a drugi układasz ciemny masa jasny masa ciemny i masz drugi wagonik. Myslę, że można spokojnie zrobić ten pociąg z biszkopta jeśli wolisz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za Życzenia Dla Lusia :) I dołączam się do życzeń Nikosiowi :P ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ My dziś tak skromnie- obiadek i ciasto, Ludwiś ze 30 razy dmuchał świeczki :) Dostał do kolekcji kotki i pieski :P z Pet Shopów :) Małe i słodkie... Nie spał więc teraz go już kłąde, bo płacze biedaczek.... A sama siadam do prezentacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×