Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Sorrki że się wczoraj wkurzyłam, ale strasznie drażni mnie jak się jedzie na lekarzy. I jak się tak strasznie generalizuje!!! Wiecie przykro się robi jak sobie pomyślę że Polska jest chyba jedynym krajem gdzie w ogóle nie szanuje się medyków. Nie dość że pracujemy w starych, obskurnych sypiących się szpitalach, na ledwo działającym sprzęcie, do tego za marne grosze, to jeszcze wszyscy dookoła psy na nas wieszają.... Ciekawe że człowiek uczy się tyle lat, zdaje mnóstwo egzaminów, robi II stopień specjalizacji, nadspecjalizację po to by zarabiać średnią krajową :(( :(( :(( Idiotyczny system, Żeby jakoś wyjść na swoje trzeba brać ile się da dyżurów, gabinetów prywatnych i prywatnych poradni. To strasznie upokarzające. A gdzie czas na rodzinę??? Kolegi syn (18 lat) na wakacjach pracując na budowie zarabia 10pln/godzinę, a ja w Pogotowiu na nocnym dyżurze mam 8PLN/godz :(( :(( :(( :(( :(( A odpowiedzialność nieco większa....... Sorrki za rozgoryczenie ale czasem trzeba dać upust swoim żalom :p :p :p :p :p A wracając do dzieci to Ludwiś zrobił się bardzo uśmiechasty :)) co chwilę jak się go zaczepi szczerzy te swoje bezzębie :)) :)) :)) :)) No i stał się fanem maty edukacyjnej. Może leżeć i patrzeć jak ruszaja się zwierzaczki w rytm muzyki całymi godzinami :)) Skojarzył nawet że jak przestają się ruszać i wyłącz a się muzyka to wystarczy walnąć którąś z zabawek i znów się włącza :)) Oczywiście od kilku dni też gryzie i ssie rączki z uporem maniaka :)) Nogi w górze to ma prawie co sekundę :)) I śpi już w dzień dosyć mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej nieobecności. Głupio sie przyznać a ja tylko dzisiaj po poradę wpadłam do karoli. Nie mam czasu nawet was czytać. Karola Michalinka miała na buzi kilka potówek przedwczoraj (ja uwazam ze to potowki ale moze sie mylę). Poszałam do apteki zapytac czym to mozna wyleczyc a babka ze sudokrem. Posmarowałam jej na noc, fakt potówki prawie zniknely ale buzia sie okropnie wysuszyla, wczoraj posmarowałam Emolium-kremem specjalnym i dzisiaj jest jeszcze gorzej. Chyba przedobrzyłam ze smarowaniami. Blagam napisz co robic? Tak mysle ze moze tormentiol ale sama nie chce juz kombinowac. Czy poprostu poczekac az samo minie? Dzieki za pomoc. Pewnie nieraz juz pisalas na ten temat ale nie mam nawet czasu czytac wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi jak sucha skóra to polecam Bepanthen masć, Linomag maść, maść cholestrolową lub zwykłą oliwę z oliwek. Początkowo pewnie się zaczerwieni ale to chwilowe. Sudokrem na potówki jest dobry, ale tylko punktowo na krostki. Daj znać później czy coś się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola dzięki. mam w domu alantam plus nie wiem czy moze tez byc bo dopiero o 15 moge wyskoczyc po bepanten do apteki. jasne ze dam znac czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola a ona jeszcze oprócz wysuszenia ma nadal potówki. bardzo mi jej zal, chciałabym zeby to odrazu zeszło ale to ni emożliwe niestety. Bede smarowała tak jak poleciłasi zobaczymy. Mam nadzieje ze szyboko sie polepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola a czy mozliwe jest ze teraz Michalince wyszła skaza białkowa? Choć ja od poczatku jadałam sery żólte i piłam troche mleka i nic jej nie bylo. Jeden raz dostała uczulenia od tego rogalika z czekoladą. A tak to było ok.Złapałam doła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> Zapewniam że nie wszystkich lekarzy uważam za konowałów, znam też i takich na medal, a patrząc na to jak bardzo udzielasz się na tym wątku i jak starasz się pomóc innym mamom, wnioskuję że i Ty się do nich zaliczasz. Szkoda że jesteście w mniejszości 😍 Mam nadzieję że nie chowasz do mnie urazy.. A moje dziecię wygląda już bardzo dobrze, zostały tylko resztki ciemieniuchy. Jeśli pozwolicie, to chętnie do Was dołączę czasem - też jestem \"majówką\", moja Natka urodziła się 24 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarkastyczna cyniczka zaglądaj jak najczęściej. Twoja Natka jest o dzień młodsza od mojej Michalinki :) Karola jeszcze odnośnie tej wysypki chciałam dodać że jak śpi to jej praiwe znika a jak ja pokarmie to się pojawia na nowo. Dlatego ja wywnioskowałam że to potówki. Nie wiem czy mam rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi widzę że twoja michalinka ma to samo co moja karola, ale nam juz schodzi:)hurraaa:) smarowałam na przemian bepantenem i oilatum soft krem i juz prawie jest ok:) skórka robi sie gładziutka, na szyi mam jeszcze potówki ale juz też pomału schodzą, je przemywałam kalikiem i trochę bepantenem, ale ponieważ jest gorąco a jej szyjka jest \"poskładana\" tzn ma kilka fałdek to te potówki będą pewnie wychodzić:( no i teraz nadeszła chwila prawdy tzn czy to skaza białkowa? na kurczaka na pewno nie jest uczulona i masło tez bo cały czas je jadłam:)poczekam jeszcze parę dni będę eksperymentować, tzn zjem coś z nabiału i zobaczymy? no i byłyśmy dzisiaj z karola u mnie w pracy, ja pozałatwiać jakeiś tam formalności no i przedstawiłam moje maleństwo, a było szczęśliwe bo same ciocie i wujkowie i tylko na rękach buła noszona:) co do maty edukacyjnej to ja chce kupic tylko nie wiem jaką żeby była dobra, tzn właśnie melodyjki włączane przy dotyku itp??? karola a ty masz jaką??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarkastyczna- spoko!!! Zapraszamy do nas :)) Maj był obfity w dzieciaczki :)) Napisz nam może jeszcze ile masz lat i skąd jesteś. A jak chcesz to dopisz się do tabelki :)) Ale nick to masz ciekawy :P :P :P :P :P :P :P Bibi wszystkie nasze dzieci miały tak samo :)) To po tygodni lub dwóch mija. U nas najlepiej działało przemywanie roztworem nadmanganianu potasu (bladoróżowym) kąpiele w Balneum (coś jak Oilatum) i smarowanie Bepanthenem. No i jeszcze trochę spokoju!!!! Ja dalej jestem na diecie bezmlecznej bezjajecznej i ubogoantygenowej, ale myślę że to nie ma zbytnio pływu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie że wasze dzieciaczki mało śpią w dzień a moja o dziwo sporo tzn mniej więcej ok 4-5 godz tzn od 12 do 14 później od 15 do 17 i niekiedy nawet wieczorem z godzinkę a i mimo to w nocy śpi ładnie i teraz tylko raz w nocy do niej wstaję:) może chce mi wynagrodzić te bezsenne noce i krzykliwe dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola to jeszcze w nadmanganian potasu musze sie zaopatrzyc. W oilatum ją kąpę (to takie jak parafina coś). Na ciele tego nie ma. Dupcie ma śliczną, tylko ta buźka biedna :( Spokój też mi jest potrzebny bo wpadam w panikę. :):) Zastosuje sie do Twoich rad i poczekam na efekty. Pocieszajace jest to ze nie u mnie tylko to było. ::):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka moja Michainka tez w dzień fajnie śpi tzn. rano jak wstanie o 7 to do 10 nie śpi a potem to tyllko z przerwami na jedzenie spi do około 18. Od około 18 płacze codziennie i trzeba ją nosić na rekach a i to nie bardzo pomaga. W zasadzie nie wiem o co jej chodzi bo nie mam zadnych objawów bólu brzuszka. Taka chyba jej uroda. Przed 22 ja kąpe, karmie i idzie wresczie spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi to musimy podać sobie rekę, moja mała niedawno jeszcze tez chodziła spać ok 10 rano ale teraz dłużej spi tzn do 8-9 więc idzie spać ok 12 no i u nas od 18 tez krzyki że na rękach trzeba nosić i to raczej nie kolka, no i kapie ja po 20 i karmienie i usypianie i równo 22 ona spi:) wcześniej nie ma mowy:) nawet jak zaśnie o 21 to i tak budzi sie co 10 min z płaczem że na ręce. nie wspomnę że jak zobaczyłam te pierwsze zdjęcie twojej michalinki i jej usmiech to jakbym widziła swoja karolinkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka masz rację z tymi podobieństwami. :):):)Mam nadzieje ze z tego płaczu po 18 ej wyrośnie. Teraz mam doła przez jej buźkę. Nie lubię jak coś jest nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi ja tez miałam doła bo mała okropnie wyglądała, te krostki później buzia jak tarka no i jeszcze ciemieniucha:( ale teraz juz w miarę jest ok:) tylko jeszcze mam nadzieje że to nie skaza, bo mam dość jedzenia w kółko tego samego:( z tym płaczem wieczorem to też mam nadzieję że wyrośnie, u nas w sumie bywa różnie, czasami jak wczoraj płacz był dopiero po 21 i to znośny a czasem juz od 17 i ciągle na rękach trzeba nosić, sama nie wiem o co chodzi? teraz jak zbliża sie 18 a mała jeszcze nie płaczę to ładuje ją do wózka i na spacer, tam sie uspokaja a często zasypia w wózku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka a Ty wykluczyłaś białko z diety? Jak długo to się sprawdza? Tylko to dziwne bo ja jadałam nabiał a teraz to juz zgłupiałam. Teraz śpi i ma buzie nawet względna a jak wstanie i ja nakarmie to tragedia. Tarka na polikach:(:(:(:(. Na razie posmarowałam ja Alantanem, jak wstanie to ja nakarmie i pojde po bepanten do apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotowe :) O mnie z grubsza: Mam 27 lat - no.. 27 i pół ;) Mieszkam w Łodzi, od 4 i pół roku jestem mężatką (szczęśliwą oczywiście). O dziecko staraliśmy się w sumie 2 lata, ale w tym czasie raz się udało (po półtora roku), niestety poroniłam. Natalka to nasza pierwsze dziecko 😍 więc i moje pierwsze kroki w dziedzinie macierzyństwa. Stelka, bibi --> Moja córa też wieczorami jest bardzo marudna. Myślę że o tej porze ma problemy z brzuszkiem - ma typowe objawy, no i w pewnym momencie to były naprawdę ostre krzyki, takie kolkowe, ale teraz regularnie daję jej Esputicon i jest duuużo lepiej, a i tak trzeba ją cały wieczór nosić na rękach i \"hopsać\". No i chyba odziedziczyła sporo po nas, bo wyraźnie jest tez nocnym Markiem - w taki typowo nocny tryb wchodzi dopiero ok 1-2 w nocy :o Stelka - z szyjką to też ciągle mamy przeboje, bo też ciężko ją trzymać \"na sucho\". Nie dość że cholernie trudno ją normalnie umyć i osuszyć w tych fałdkach - krzyku co niemiara i zaciskanie szyjki - to w tej temperaturze bardzo szybko się poci przecież. Już nawet nie trzymamy jej gołą ręką jak nosimy w pozycji pionowej, tylko trzymamy przez pieluchę tetrową i to ciut pomaga. Najgorsze że mała uwielbia zasypiać na piersi i jak dłużej tak poleży to od razu cały policzek się robi czerwony i coś wyskoczy przy okazji (na szczęście takie rzeczy znikają błyskawicznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi tak wykluczyłam nabiał tylko z wyjątkiem masła? dziwne bo przeciez to też z mleka a wysypka zeszła, więc sama nie wiem, ale poczekam jeszcze kilka dni i zrobię jakąś prowokację:) moja tez jak spała to miał względna buźkę a jak zjadła czy popłakała to cała czerwona była? sama nie wiem co to ale już przechodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIECIACZKI NICK..............IMIE.......DATA UR.....WAGA..CM...GODZ.. PORÓD Grzybiara.....Sebastian......08.03 ...................... ....... cc Coral bay.......Natalia........14.04.....3000....50........... sn nikitka5.........Michałek......15.04.....3800...57...... ..... Liliankas........Laura..........15.04.... 3240....53... 17:00. Mickey....Jeremy-Julien......18.04.....3030....50.... 8.48...cc To ja CC.........Rufin..........20.04.....3120....54....21:02...cc Monia............Milenka.......21.04.....3755....57....1 1:35 sz. mama........ Maciej ......21.04.....3100 ....52.. 9.25... cc Czarna...........Kubuś.........24.04.... 3330....57....14.27...cc renka07..........Kajtek........24.04.....2880...54.... 01.20 Paulinek85......Szymon........29.04.....3590...51.....23 :30..sn Agulcia..........Michalinka ....30.04.....2750...54....14:25 franceska........Daria..........02.05.....2850...49....1 0.58...sn JoannaWM......Michałek......04.05.....3500…...54.. . .………...cc Zizusia..........Eryk............04.05.....3360....58... ..........cc KK_78 .........Ludwik..........05.05......3500...57....10.55....cc Zurkowa.....Nikodem..........05.05......4340...58....11.20 ....cc %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki - urwało mi pół tabelki - nie ma pojęcia czemu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, widze ze ciagle problem z buźkami na tapecie, taki urok tych dzieciaczków ze stale coś sie im przypęta...u mnie naszczęscie spokój tylko lekkie prawie niewidoczne krostki na czole, bardziej na główce, takie troche łusczące sie, a czy to ta słynna skaza to też nie wiem... diety nie zmieniam, bo nie mam pojecia co by miało małemu zaszkodzic i czekam na rezulaty, a jakos sie opanować nie moge i jem chociaz w małych ilościach ale wiele rzeczy..wczoraj nawet kawałek kebaba skubnęłam... dzis kubuis zrobił kupkę, troche sie biedaczek napłakał przy tym, wkońcu cały tydzień nie robił... jutro umówiłam sie na wizyte do bardzo dobrej neonatolg, zobaczymy co ona nam powie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna tak dużo lepiej :)) Dziewczyny nie martwcie się zbytnio tymi krostkami tylko poczekajcie tydzień i będzie po wszystkim. Smarujcie by natłuszczać, przemywajcie kalikiem by wysuszyć i odkażać i będzie ok :)) U większości naszych bąków koło 4 -5tyg się coś tego typu pojawiało, po ogrzaniu było żywoczerwone, jak chłodne to prawie nie było widać... U tych co były na diecie minęło po ok 14 dniach, u tych jedzących nabiał po ok 2 tyg :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) U nas Bepanthen to istne panaceum na wszystko :)) pupcię, fałdy, krostki na buzi :)) :)) :)) :)) A co do krzyku o 18- próbowałyści przejechać się z bąkiem autem??? Ponoć działa super. My na całe szczęście mamy z brzuchem spokój :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też będę wychwalała bepanthen - u mojej i na trądzik i na pupcię odparzoną pomógł:-) Smaruję tym jak jej tylko coś wyskoczy i po 2 dniach jest OK. Moje dziecko również należy do tych wrzeszcząco-krzycząco-kolkowych zwłaszcza wieczorami - rzecz jasna. Popieram, jazda samochodem u Hanki pomaga, jak widzę że płaczliwa się robi to też do wózka i na spacer - zasypia. A na sytuację podbramkową, kiedy mała wyje w niebogłosy pomaga...no zgadnijcie...? Suszarka oczywiście! :-) Mój maluch dziś \"niedostykalski\" - na dzień w stylu - dajcie mi wszyscy święty spokój - ŚPIĘ. Wedle woli - stosujemy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz zmierzę się z tabelką... pozwoliłam sobie dopisać swego synka DZIECIACZKI NICK..............IMIE.......DATA UR.....WAGA..CM...GODZ.. PORÓD Grzybiara.....Sebastian......08.03 ...................... ....... cc Coral bay.......Natalia........14.04.....3000....50........... sn nikitka5.........Michałek......15.04.....3800...57...... ..... Liliankas........Laura..........15.04.... 3240....53... 17:00. Mickey....Jeremy-Julien......18.04.....3030....50.... 8.48...cc To ja CC.........Rufin..........20.04.....3120....54....21:02...cc Monia............Milenka.......21.04.....3755....57....1 1:35 sz. mama........ Maciej ......21.04.....3100 ....52.. 9.25... cc Czarna...........Kubuś.........24.04.... 3330....57....14.27...cc renka07..........Kajtek........24.04.....2880...54.... 01.20 Paulinek85......Szymon........29.04.....3590...51.....23 :30..sn Agulcia..........Michalinka ....30.04.....2750...54....14:25 franceska........Daria..........02.05.....2850...49....1 0.58...sn JoannaWM......Michałek......04.05.....3500…...54.. . .………...cc Zizusia..........Eryk............04.05.....3360....58... ..........cc KK_78 .........Ludwik..........05.05......3500...57....10.55....cc Zurkowa.....Nikodem..........05.05......4340...58....11.20 ....cc iskierka........Adaś.............07.05......3170..57.... 10.15...cc Marzenie 31...Magdalenka....08.05.....2920...56....22.24....cc Klaudia...........................10.05.....3770....57.. . .03.20...sn magmal..……..Hania ………………10.05.....3560...5 4....22.50....cc inez_82……….Karol ………………11.05…… ; ; ; ; ;..……………………2 1.2 5……sn Kareczka……..Filipek …………..13.05…..4010….59.. .…0.30…....cc Stelka........Karolinka.........13.05....2750........ ...13.00…..cc olinkaka………Hubert..……..... 14.05…3620..…57……12.30....sn ..... ..... rude kocię……synek……… …...15.05…..3850…...57……..R 30…..sn sysunia27...Karolinka..........16.05.....4650.....62.... .23.22..sn Weronikx...Adrianna...........17.05....3150.....54.....1 7.25...sn Plusia………..Weronika…....…. 19.05….3480…....52…… 2.30...sn Peletka………..Maja………. ......20.05…..3400…...56.….14.35.... sn Bibi2.........Michalinka.........23.05......3250...54... .13.00..sn Magda Zet...Karolinka..........27.05......4190...60.......19.55... ..sn Gusika ............................30.05.......................19.3 0... Soczek37.........................31.05.................. ......5.15... cyna..........Natalia............24.05......3390.....57...12:20....sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff... sukces! Tylko to o synku z rozpędu skopiowałam od Szczęśliwej mamy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczki, jak u Was jest z używaniem smoczka? Dajecie? Jakich firm macie? Ja mam Nuka i Avent (silikonowe), moja mała szybko się z nim uspokaja, oczywiście pilnuję, aby z nim nie spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia też ma tarkę na buzi, jak wszyscy to wszyscy ;) Na pewno nie jest to skaza! Tę rozpoznaję na kilometr, tzn. atopowe zmiany na skórze. I tak jak u Was mała ok. 18 robi się marudna, taka \"narzekająca\", widzę, że jej nic nie dolega, ale tak sobie grymasi. Wtedy pomaga albo noszenie ( czy nie dziwne, że wszystkie dzieciaki nie mają nic przeciw temu? ;) ), albo kładę ją sobie na nogach i delikatnie hoptam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×