Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Anik polecam Ci z Kauflandu nazywają się Wickies (jakieś czeskie) są praktycznie takie jak Pampersy ale duzo tańsze.Naszemu tez się wysikiwało ale to przez to że jak zakładałm pieluche to trzeba sisiaka dać na prosto w dół i jak zapinasz pierwszy rzep to ten siusiak skręca własnie na tą stronę.Ja juz obcykałam wszystko bo mój co noc był zalany własnie przez to.Teraz bardzo pilnuje tego siusiaka i mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi raz gotuje dzisiaj zupke--myslalam dodac troszeczke kalafiora ale pogoda paskudna,pada wiec nie mam jak wyjsc z domu na zakupy Bedzie wiec z tych samych skladnikow co ostatnio--tylko dodam lyzeczke kaszki manny Cyna,Karola to jest nas wiecej co dalej nie przesypiaja nocy Chociaz u nas dzisiaj nie bylo najgorzej pobudka na karmienie o 24.30 i o 5 kupka (no i po niej jedzenie i godzinka zabawy) tak ,ze usnal jeszcze na godzinke-od 6-7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola u nas tez dzisiaj maja przywieźć łóżeczko turystyczne i będzie pierwsza noc w prawdziwym łóżeczku, może będzie lepiej spać bo więcj miejsca, w kołysce to jakoś jej tak wychodzi że głową wtulona jest w jeden bok kołyski:P a z tymi nockami to aj już nie mam siłys, chociaż dzisiaj zrobiła taką prawie żółtą kupę a od wczoraj nie dostaje słoiczków. a i pytanie czy to normalne że jak tylko lekko nacisnę gdzieś małą to od razu ma zaczerwienienie w tym miejscu, ma strasznie wrażliwa skórę, ostatnio lekko jej wacikiem po powiece i normalnie od razu buraczkowe oko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa czym objawia się to wzmożone napięcie??? Mój też się wygina do tyłu, a raczej wyginał, szczególnie jak był narękach to do tyłu się wyginał, że nie mogłam go utrzymać, ale myślałam, że tak ma być, teraz to się zmartwiłam:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka mój nie jest taki wrażliwy.Może Karola coś doradzi. Kareczka ja tez już zaczelam myśleć o tym napięciu.Wcześniej jak pisałam Wam ż elubi sie na jedną stronę wyginac to teraz na dwie lubi ale dalej prawa ulubiona. Żurkowa opisz co ten Twój Niki robi :D Wojtek wsadza stopy do buzi zwłaszcza jak jest bez pieluchy.W ogóle to uwielbia byc bez pieluchy bo wtedy różne takie wygibasy robi a pielucha mu przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wczoraj była ciężka noc - dzisiaj \"tylko\" kilka standardowych pobudek, a właściwie \"wierciochów\", żeby pocycować ;) A wczoraj ciągle pobudki takie całkiem - z turlaniem, gadaniem i takie tam. Myślałam że oszaleję :o A propos pieluch - czy któraś z Was testowała może Pampers \"Sleep and Play\"? Zastanawiam się czy są tak samo chłonne i wygodne jak te normalne, a szkoda mi kupować całej paki żeby się przekonać że np. przelatują przy pierwszym siku :P Te normalne z aloesem mała teraz toleruje ale muszą być bardzo często zmieniane i pupa wietrzona za każdym razem, a na noc tylko Bellę zakładam. Dostałam ciekawą radę od dermatologa - stosuję i muszę przyznać że bardzo fajnie działa. Na zaczerwienioną jeszcze pupę smaruję Bepanthen maść zmieszany pół na pół z Tormazolem - działa lepiej niż sam Bepanthen. W oryginalnym przepisie co prawda zamiast Tormazolu jest Tormentiol (to samo ale z kwasem bornym), ale wiecie że ja wpadam w panikę jeśli chodzi o kwas borny, sterydy, rtęć, szczepienia itp :P :P A Tormazol w ogóle jest super tani - dałam niecałe 3zł za tubkę - najważniejsze jest podobno to że ta maść zawiera wyciąg z pięciornika. M wraca dziś wieczorem - może się załapie na kąpiel malutkiej, to się bobo ucieszy :) A co do łóżeczka, to jak wybieraliśmy to stanęło na tym że drewniane bo te turystyczne wydały mi się wtedy trochę mniej stabilne, a teraz to w sumie nawet żałuję, bo Nat jak leży w łóżeczku to się wierci strasznie i ciągle muszę pilnować, bo wkłada nóżki między szczebelki i tak próbuje się przeturlać. Ochraniacze mam ale tylko takie na wezgłowie - w szczycie i trochę po bokach (prawie do połowy długości łóżeczka), a drugie pół łóżeczka niechronione i stąd ciągle takie przygody. Wiem że są takie ochraniacze na całość i się zastanawiam czy nie kupić, ale trochę mi szkoda zasłaniać małej cały widok. Turystyczne chyba byłoby lepsze pod tym względem - nic się nie obije i wszystko widać przez siatkę. A piękne te łóżeczka teraz robią. tylko ja bym Wam proponowała kupić osobno normalny materacyk - kokos albo kokos-gryka i włożyć, bo są dużo zdrowsze dla malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu macie co nie co o napięciu i rozwoju- co może niepokoić... ale nie dajmy się zwariować. Maluchy kombinuja jak mogą, jak się wkurzają to potrafią zrobić mostek i tylko na piętach i potylicy się opierają... SYGNAŁY ALARMOWE W ROZWOJU DZIECKA W POZYCJI NA PLECACH: - odginanie główki do tyłu - tendencja do skręcania główki w jedną stronę - asymetria tułowia, często połączona z asymetrią główki - brak przylegania pleców do podłoża – „mostki” - sztywne układanie ramion, przyciskanie do podłoża, skręcanie do wewnątrz lub na zewnątrz (bywa połączone z odginaniem główki) - mocne zaciskanie jednej lub obu piąstek, szczególnie po szóstym tygodniu życia - prężenie jednej lub obu nóżek, krzyżowanie i /lub skręcanie do wewnątrz, ułożenie „żabki” - słabsza aktywność jednej strony ciała - brak lub słabe wodzenie oczu za zabawką szczególnie po drugim miesiącu życia - „przelewanie” się dziecka W POZYCJI NA BRZUCHU: - brak unoszenia główki i/lub przekładania na drugi policzek, szczególnie po szóstym tygodniu życia - tendencja do układania główki na jedną stronę - unoszenie główki bez podparcia na rączkach, unoszenie poprzez odginanie tułowia - asymetria ustawienia główki i/lub tułowia - podpór na wyprostowanych łokciach i zaciśniętych piąstkach, skręcanie rączek do wewnątrz - prężenie jednej lub obu nóżek, krzyżowanie i /lub skręcanie do wewnątrz, ułożenie „żabki” - słabsza aktywność jednej strony ciała -„przelewanie” się dziecka Taka wrażliwa skóra, to typowa skórka alergika, po podrażnieniu, zadrapaniu gładkim narzędziem powstaje najpierw zblednięcie skóry a następnie mocne zaczerwienieni, czasem z obrzękiem. Zwie sie to dermografizm alergiczny. Taki urok i tyle :P To nie boli, czasem jak mocniejsze to może swędzić. My to badamy rysując po pleckach grzbietem paznokcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam milutko :) a mój dzisiaj spał fantastycznie w porównaniu do poprzedniej nocy /no ale ta była pierwsza po szpitalu/. spał w swoim łóżeczku całą noc z jedną pobudką na mleczko o 4 rano, obudził się o 7.10 a tak naprawdę to go sms obudził ;) jutro idziemy do kontroli, mam nadzieję, że po zapaleniu oskrzeli zostało wspomnienie. i teraz po tych aferach ze szczepionkami zastanawiam się czy małemu nie kupić skojarzonej. mamy w sumie jedną zaległą i jedną żółtaczkę zaległą. karola co Ty myślisz? jak bym teraz kupiła tą hexę, poprzednie miał refundowane z nfz. sama już nie wiem ale coraz większy jakiś mam niepokój. dzisiaj przeliczyłam to miał dopiero 2 szczepienia te po 3 kłucia na raz i 2 razy prevanar. mój rwie się do siadania i ja niestety ale pozwalam mu siedać, choć obiecałam sobie, że tym razem nie dam. przewroty ma super opanowane :), pełza już do tyłu i obraca się o 360 stopni. jak jest na rękach to sprężynuje , że hej. bardzo to mu się podoba. wcina wszystko co mu dam, nie podawałam mu jeszcze glutenu, ale chyba podam te dania co proponuje gerber. mojemu małemu bez różnicy jak firma słoiczka, wcina wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie tak mam łózeczko tyurystyczne ale materac dodatkowy kupiłam i jest super. Dajcie sobie spokoj z tym dopatrywaniem sie choroby w swoim dziecku- bo zwariujecie.Jesli cos jest nie tak to od razu rzuca sie to w oczy tak jak pisała żurkowa. U nas pada i jest zimno ale mimo to musiałysmy wyjsc z domu , bo sie umówiłam do dermatologa głowa mnie strasznie swedziała w lewym zakolu czoła i mam tak jakby łupiez mi na czoło wychodził dostałam p[-łyn i mam nadzieje ze to przejdzie.U mnie w rodzinie babcia miała łuszczyce a ja mam jakos poronna forme czyli sucha skóre i ten łupiez na szczescie rzadko sie to ujawnia wiec generalnie mysle pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej KAjcik lepiej-nie kaszle ale zastrzyki jeszcza ma do soboty.Strasznie mi go żal ale wiem,ze to dla jego dobra. Mój maluszek od niedawna zaczął wkładac sobie stópki do buźki-CUDNIE TO WYGLĄDA. Najlepiej wychodzi mu to po zdjeciu pampersa. W szpitalu był tylko na cycusiu i teraz znów muszę go uczyc z łyżeczki. Waży 8600g nie jest już tak puylchny bo poszedł też na długośc. teraz leży na tapczanie z gryzakiem w buzi i się przewraca .No i w końcu przewraca się a brzuszka na plecki i odwrotnie (długo musieliśmy na to czekac) .Wiem,ze Wasze maluszki już dawno tak robią. KAROLA mam pytanie (jak zwykle zresztą) wczoraj zauważyłam w jednej z kupek Kajtka pasemka śluzu z krwią (nie było tego dużo). Nie chciałam panikowac,bo pamiętam jak z Karolą leżałyśmy w szpitalu i dostawała antybiotyk dozylnie to też zrobiła takie kupki z krwią i pokazywałam je lekarzom i powiedzieli,ze to po antybiotykach i ,ze wróci do normy. Wczoraj była taka jedna a dziś są bez sluzu i bez krwi. Mam się niepokoic?????? Apetyt ma dobry,nie płacze,uśmiecha się wiec nie wiem czy się martwic...???? Cyna---te sleep and play są cieńsze i nie posiadają tych gumeczek przy rzepach tzn.,ze nie są rozciagliwe.Miałam tylko jedną paczkę i już nie zamierzam ich kupowac. Używamy generalnie pampersów.Miałam też huggies\'y ale są jakieś sztywne i no w każdym razie już też nie kupię. Bella mało chłonne i jak posikał to pieluszka była wilgotna (dali w szpitalu więc wypróbowałam) ale muszę Wam powiedziec,ze ostatnio też kupiłam w TESCo pampersy tescowe ale te we fioletowe folii w sumie wychodzi jakieś 0,55 za sztukę i są prawie,ze identyczne jak pampersy.Byłam z nich bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szcześliwa mama---- czytałam,ze też masz podobne problemy z Maciusiem.Mozemy sobie rękę podac. Inhalacje w domu robisz??? My robimy z Athroventu i Pulmicortu czy jakoś tak. Tylko mam tę zwykła maseczkę i nie wiem gdzie mozna kupic malutką taką fajną mieli na oddziale a ta jest wielka i mam troche problem żyby ją dopasowac do jego buźki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renka spokojnie poczekaj na rozwój wydarzeń. Daj też małemu jakiś prebiotyk, bo antybiotyk wyjaławia. Ja też pozwalam Ludwisiowi siedzieć bo to histeryk i złośnik i dałby nam popalić :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renka podobne mamy opinie odnosnie pampersow-z tym ,ze ja belli jeszcze nie wyprobowalam --ale skoro u Ciebie sie nie sprawdzily to raczej ich juz nie kupie tescowe ,fioletowe tez mialam i byly Ok-troche sztywniejsze od pampersow ale chlonne i nie przeciekaly bokami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Bartus jeszcze nie siedzi ale jak lezy w lezaczku to prawie caly czas glowe ma w gorze Tez uwielbia bawic sie stopkami i lezec bez pampersa--juz nie wyrabiam na te podklady jednorazowe bo zawsze sobie siknie ale nie lubi sie przekrecac z pleckow na brzuszek i odwrotnie--albo jeszcze nie wpadl jak to sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywam Huggies super -flex te z kubusiem puchatkiem i jestem bardzo zadowolona ale ja mam dziewczynke .Pampersy tez były ok ale teraz ciocia kupuje mi pieluchy gdzies w hurtowni w Katowicach i przewaznie dobra cene maja huggiesy +-30zł za jumba paczke 3. Zaraz maz przyjdzie z pracy a ja wtedy wybywam z domu .Postanowiłam mimo słoty i chłodu jechac do rynku zakupic sobie dzinsy bo juz wstyd chodzic w tych co mam. zreszta musze do pracy podjechac po opatrunki i masci bo tak sobie dodrapałam nogi ze musze robic opatrunki okluzyjne -ach te alergie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wyprawiłam męża z córką z domu i mam chwilę spokoju:P:P no i dzisiejsza noc znwu należy do męża bo ja przez tą szyje zani wstanę zrobic butelkę to Karola obudzi cały blok:p wstanie z łóżka to mniej więcej to samo co dzień po cesarce, tylko że boli trochę wyżej:p:p łóżeczko już rozłożone, nawet fajne, no zobaczymy jak niuni się spodoba:) jeszcze tylko dokupię materacyk i będzie git:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluch to ja używam tylko pampersów i nawet nie testowałam innych, teraz mało ich zużywamy więc paczka starcza na 2 tyg czasem i dłużej, więc i tak nie ma na czym zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka, współczuję świądu :( :( :( :( :( Znam to dobrze... Co do pieluch to ja przy Matim nauczyłam się jak \"Wacka\" układać by nie przeciekało :P :P :P W dół- to podstawa. Teraz nie mam problemu, bo Ludwiś jest tak otłuszczony w okolicy spojenia łonowego że śmieję się że mam prawie dziewczynke :P :P :P :P :P :P :P Ale jak mu się uciśnie ten tłuszczyk to jest ładnie wyposażony :) :) :) No i w te nasze 6-ki to się duuuużo mieści :P :P :P :P :P :P A sleep&play jak dla mnie były kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane ja na chwilke nie mam czasu jutro mam gosci iec pichce dzis conieco :) tak troszke przeczytalam was... chodzikom mowie nie :) tetrowek nie uzywalam nigdy teraz paczka pampersow jest tak na 2 tyg :) ja uzywam firmowych z cerfura i jestem bardzo bardzo zadowolona, sa tansze od pampersow jakies 10 zeta albo lepiej i bardzo chlonne :) czasem maly przesika na plecy ale rzadko mam do was pytanie, malego wycieram czesto ale na buzce wyskoczylo mu nizej ust takie cos jak liszaj co moge z tym zrobic ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spisalam sie kurcze i i skasowalo wrrr witajcie , nie mam dzis czasu bo jutro mam gosci i pichce w miedzyczasie pogoda brrr zimno szaro i ponuro, pada nocki u nas sa super tzn maly sie budzi ale czasem poczekam i sie przekreci i usypia, czasem je ale na spiaco, mam na niego sposob jak sobie chce pogadac itp w nocy, przyciemniam lampke i ide lezec , eryk sam pogada ale jak sie kapnie ze nie ma odzewu zasypia nawet bez cumla, teraz zasypia mi wczesniej bo tak o 21.30 i spi ciagiem nawet do 5, potem je i znowu spi ale wczesniej wstaje bo tak po 8, o teraz sie przekrecil na brzuch i nawet raczke przelozyl i bawi sie zabawkami:) co do chodzikow ja tez mowie nie:) pieluch tetrowych nigdy nie uzywalam, a kupuje pieluchy firmowe z cerfura i sa dla mnie rewelacyjne, no i tansze od zwyklych pampersow o jakies 10 zeta, a lbo i wiecej, zupki kupuje w biedronce i kaszki bo sa duzo tansze :) i PYTANIE do was, maly sie pluje bardzo i ja mu wycieram buzke ale wyskoczylo mu nizej dolnej wargi cos takie jak liszaj co mozna z tym zrobic ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia ja polecam Bepanthen, Clotrimazol i ew tormentiol. Mój też od plucia co chwile ma jakieś pryszczyki na buzi... ale ładnie schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa mama--- czy Ty też byłaś z synusiem na oddziale??? A jeśli tak to czy płaciłaś za pobyt???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą. Mój syncio wczoraj zaczął mówić ba-ba i aba-ba. To jego pierwszy głos. Babcie wniebowzięte. :) - nie wie co mówi ale mu się bardzo podoba i gada cały czas. Mąż mało się nie popłacze ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wpadłam poczytac co u was i znowu troche czasu zeszło na tym czytaniu:p Jeszcze jutro do pracki i weekend:):):) Piszecie o pampersach, chyba też musze spróbować innych, może cos tańszego i fajnego poszukam bo jak do tej pory tylko z Pampersa uzywałam..... Karola widze ze podobny ranek dziś miałyśmy, mój synio też obudził sie o 4 rano i do 6 najpierw sobie drapał paluszkami w szczebelki w łóżeczku, później chyba mu sie to znudziło wiec zaczął smoczkiem w nie pukać i tak do 6!!!!!...no i był przy tym przeogromnie szczęśliwy a ja nie spałam czekając co zrobi:)..no i o 6 zasnał a mi budził zadzwonił do pracy..i tyle: Uciekam lulać pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia mój też tak miał lekarz stwierdził ze to od temperatury mu wyskoczyło a ślinił się też i przepisała flumycon przeciw grzybiczy syropek i tym syropkiem smarowałam tam właśnie pod usteczkami i zniknęło bardzo szybko. U nas zapalenie uszka potwierdzone laryngolog mówi że to od zębów i często może mu teraz dokuczać to ucho w czasie wyrzynania ząbków dostał synuś augmentin za tydz do kontroli Karola synuś skończył 5 dni temu bactrim i wtedy już brał dicoflor i teraz kolejny antybiotyk i nadal podaje probioty przez ile mniej więcej czasu po zakończeniu antybiotykoterapii trzeba jeszcze go stosować?? Pampersy z rosmana właśnie próbuję są dość fajne ale cenowo więcej mnie wyszły bo pampersa zawsze kupuję po 43zł za jumbo packa. A propo tego nadmiernego wyginania to ta znajoma o której kiedyś pisałam co tak dziecko zaniedbuje to ona tak strasznie odwodzi rączki do tyłu jak trzyma się ją na rękach wogóle patrząc na nią to naprawdę widać ze z dzieckiem jest coś nie tak te rączki jakby miała przyrośnięte do tułowia taka sztywna jest ma teraz przawie 7 miesięcy rożnica między moim synkiem 3 tyg a mój to żywe sreberko w porównaniu z tą dziewczynką szkoda dziecka nie dość że główkę ma straaaaaaasznie krzywą bo cały czas leżała na jednym boki od urodzenia wygląda jakby jej wielki guz urósł ok kończeę pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) My używamy Pampersów od samego początku. Jestem z nich bardzo zadowolona, pupa ładna-nie zaczerwieniona, nie przeciekają. Za namową położnej środowiskowej (bo tańsze i świetne niby) spróbowałam biedronkowych Dada i wszystkim odradzam. Po pierwsze przeciekały i wkoło małą przebierałam, a co najgorsze moment pupcia się odparzyła. Zużywa ich mega pakę na 2 tygodnie plus-minus. Stelka ---> Wiki też jest taka wrażliwa. Lekko ją gdzieś przycisnę i od razu czerwone. A po leżeniu na brzuszku to nie dość, że czerwone to i wysypki delikatnej czasem dostanie. Co do krzyżowania nóżek to trochę stracha mi napędziłyście ale nie dam się zwariować, bo ze wszystkiego można sobie chorobę ubzdurać. Wiki też krzyżuje nóżki w okolicy kostek ale dla mnie to wygląda naturalnie i jest sporadyczne. Odchyla się do tyłu jak jest na rękach ale to chyba dlatego, że lubi oglądać firanki (jak siedzimy w fotelu bujanym tyłem do okna albo jak stoję tyłem do okna). Robi to z ogromną siłą. A poza tym to przypomniało mi się, że przed wypisem ze szpitala po porodzie zgodziłam się na pobranie krwi z piętki Wikusi do badania - i tu niech mnie Karola poprawi jeśli się mylę albo źle pamiętam - które miało wykryć m.in. czy Niunia nie ma porażenia czy upośledzenia. Wynik jeśli były pozytywny miał przyjść w ciągu 2 tyg a jeśli nie przyjdzie tzn że wszystko ok. Nie przyszedł :-) Napewno teraz będę zwracała uwagę na wymienione przez Karolę zachowania. Aha, nie pamiętam czy pisałam ale ja dokupiłam materac gryczano-kokosowy do tego turystycznego łóżeczka, no ten jego spód to jest wada bo bejbik nie wyśpi się na tym normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×