Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

wszystkiego najlepszego dla dwulatków, dużo radości, słoneczka i uśmiechu. Niech spełniają się Wasze marzenia :) dla Pyzuchy, Eryczka, Ludwisia, Nikosia ❤️🌻❤️ 🌻❤️🌻 ❤️🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Akinom:) cos ta strona mi nie wchodzi, no ja chcę z biszkopta zrobić tylko ciufcie i jeden wagonik bo tyle mi się zmieści na mojej podpórce:P no właśnie to jak zrobiłaś ta mase budyniową????ona do biszkopta się nadaje?? i mi głównie chodzi o ta białą co wysmarowałas cały pociąg??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego naj najlepszego dla Ludwisia, Nikosia dużo radości i miłości Stelka ja mam sprawdzony przepis na biszkopt tako oto: 6 łyżek mąki 6 łyżek cukru 6 jaj 1łyżeczka proszku A mase czekoladową chcesz z bitą śmietaną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia z tego co piszesz o swoim M to nie gniewaj się ale wydaje mi sie że tak naprawde lekarze nie wiedzą co mu jest i na oślep dają antybiotyki- no może któryś zadziała w końcu ( tak chyba myślą), ale jakie spustoszenia w organiźmie będą. To moje takie gdybanie, nie ufam lekarzom i parę razy się zawiodłam dlatego teraz sama podejmuje decyzje co do zdrowia mojej rodziny i dłuuugo analizuje przyczyny skutki i ewentualne zagrożenia. :) Na szczescie nie mieliśmy powaznych chorób więc nie wiem jak bym na nie zareagowała wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKI KOCHANE ZA ŻYCZENIA :)) Innym dwulatkom też życzę tego co w życiu najlepsze !! LUSIEK !!! CAŁUSY ŚLĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, przepis na masę Masa budyniowo - maślana: kostka masła 1/2 l mleka 3 łyżki mąki pszennej 2 łyżki mąki ziemniaczanej 3/4 szklanki cukru sok z cytryny (nie całej) Z mleka, mąki ( obu) i cukru ugotowac budyń, przestudzić. Masło utrzeć na gładką masę, powoli dodawać budyń, cały czas miksując. Dodać sok z cytryny, powoli i z umiarem, żeby się nie zważyło. Powodzenia!!! Ja do pociagu nie uzywałam innej masy, wszystko było posmarowane własnie tą. Klaudia nie martw sie, ja myslę, że lekarze jednak wiedza co robią i będzie dobrze, trzymaj sie dzielnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na biszkopt mam sprawdzony przepis taki: 6 jajek 1 szkl. cukru 2 łyżki oleju 1,5 łyżki octu 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1,5 szkl. mąki Białka ubić z cukrem, dodać 2 łyżki wody. Żółtka zmieszać z olejem, octem i proszkiem do pieczenia i i dodać do białek, następnie dodać mąkę, wymieszać i wlać do tortownicy. Smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa Ty dawałas kiedys rózne przepisy i z mięsa mielonego było cos fajnego, ale sobie nie zapisałam, pamiętasz kiedy to było bo nie mogę znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek, sorrki, ale myślę, że nie masz podstaw do takiego stwierdzenia!!! Stan się polepsza z tego co rozumiem, a to że nie ma zmian osłuchowych nie znaczy że nie wiedzą co mu jest!!! Klaudia jasno napisała, że gorączkował, miał na zdjęciu klatki piersiowej zmiany zapalne, wymagał podazy tlenu... odpowiedź jest baaaardzo prosta - to zapalenie płuc!!!!!!!!!! A spustoszenie w organizmie to dopiero by miał, bez leczenia!!!! Ciesz się, że nie mieliście powaznych chorób, bo nie daj Bóg jakby coś się przytrafiło to miałabys problem.... Klaudia małej może daj troszkę soku jabłkowego takiego dla niemowląt... powinno wystarczyć... jak troszkę podrośnie to można dac trochę śliwek Gerbera... Syrpoków rozluźniających nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta:) Ja tylko na chwilkę: wszystkiego co najlepsze, rodości, uśmiechu i beztroskiego dzieciństwa dla: Eryczka, Nikosia, Ludwisia:D 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100 lat, 100 lat!!! 🌻 Grono dwulatków się powiększa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis umieram:( Byłam wczoraj na masażu i niestety sie po nim pogorszyło. Nie naszło mi jeszcze wszystko jak trzeba i normalnie boli mnie wszystko od tych pleców..rece, nogi, głowa:( Masakra:( Chyba musze dzis na powtórke jechac bo sie wykoncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna- nie znam sie ale moze to tak jak z cwiczeniami, ze po pierwszych sa zakwasy to moze i tu cos kolo tego, bedzie dobrze karola-- zgadzam sie z Toba w 100 , co do meza klaudii, w ogole to nie sredniowiecze, zeby leczyc w ciemno, skoro inne badania nic nie wykazaly a tylko to zapalenie pluc wiec chyba na to jest chory i juz, jest w szpitalu a tam nie ma jednego lekarza tylko wielu, to i diagnoza sluszna, paulinek- oj to ty musialas miec niezle przejscia z lekarzami, i zle doswadczenia skoro masz taki dystans, ja tam ufam lekarzom, nawet nie chce myslec co by bylo jakby nie oni, wiele razy sie o tym przekonalam i w gronie znajomych i rodziny najblizszej,., no ale lekarz to tez czlowiek ma gorrsze dni, ale poza jakims tam humorem zadnych "potkniec " w leczeniu nie bylo, wiec ja uwazam ze nalezy pozwolic wykonywac im ich prace, ja sie nie znam a oni tak, paulinek-torcik fajny ci wyszedl a jaki dlugiiii, ze tez mialas sile i ochote sie tak bawic, moze ja za rok cos wykombinuje :) a u nas leje i leje, tak mi slicznie kwitna tulipany a nie maja szansy sie "roztulipanic" bo deszcz maly dokazuje z nudow, jeszcze sie z M poklocilam wczoraj na noze, co za chlopy ale to on ma racje i to on sie nie odzywa, powiedzial ze sie rozwiedzie ze mna, ze jestem zolza (gorzej to ujał) i zaczynam klotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po wystąpieniu:) :) :) Ponoć poszło super i prezentacja ciekawa :) :) :) No i mogę spokojnie brać się za robienie zupy na grillu :P bo u nas leje... więc wygląda na to że odkładamy urodzinki... ale nie wiem czy nie na 22 dopiero bo 15.05 to Zimna Zośka, więc tez pewnie śniegiem sypnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myslę, że gdybym swoje przejścia z ginekologami jak leczyłam się na niepłodność uogólniła na wszystkich lekarzy to powinnam od nich stronić!!! A jednak leczyc sie trzeba, przecież lekarze z gruntu rzeczy nie szkodzą!!! Leczą jedni lepiej drudzy gorzej, czasami im coś nie wyjdzie jak każdemu w jego pracy tylko nam sie wydaje, że oni "bogami" są i wszystko mogą!!! Na medycynie sie nie znam, ale moja mama jest takim "dziwnym" przypadkiem, że chce go opisac światowej sławy lekarz! A na leczenie jej nikt nie ma pomysłu:-( Sorki za te smętne przemyslenia, ale mnie wczoraj moja chrzestna dobiła bo ma jakiegos guza w piersi i postanowiła, że nie będzie go lekarce pokazywać bo ONI (czyt. lekarze) nie leczą, więc jak przyjdzie jej czas to po prostu umrze!!! Nie mogę pogodzic się z takim podejściem...gdyby moja mama tak myslała juz dawno nie byłoby jej z nami:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno mój tata przyznał, że od ok. 2 lat wiedział, że cos poważnego mu dolega, ale wolał nie iśc do lekarza, wolał nie wiedzieć!!! A teraz jest bardzo źle i za tydzień idzie na 6 tygodni do szpitala, tak jest lepiej?! Sorki, ale w szoku jestem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy przy karmieniu piersią można brac jakies leki przeciwbólowe, bo ja po prostu juz nie wyrabiam:( Głowa mi pęka, wszystkie kosci i mięśnie bolą, normalnie tragedia:( Jesli by można cos brac to bym wzieła, wieczorem jeszcze jade na powtórke masażu ale nie wiem czy wyrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ LAECZKI I DZIEKI ZA PRZEPISY WCZORAJ UPIEKŁAM NA PRÓBĘ BIUSZKOPT I CHYBA OK TZN NA WIERZCHU JAKBY NIE DOPIECZONY ALE MIAŁAM ZA NISKA TEMP:P oj znowu capslock:P:P:P co do kremów to sierota jestem bo mam w mojej książcze od termomixa przepisy i na biszkopt i różne kremy:P:P a biszkopt wyszedł w sumie super i 5 min roboty i 30 min pieczenia:P:P a masy mam w razie awari takie kupne:) juz mam wizję i mam nadzieję że wyjdzie mi:) tylko pogoda do bani na razie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czrana możesz paracetamol ale z umiarem:) a swoja droga mocno Cie musi boleć, bo przezyłaś 4 porody i kręgosłup Cie wukańcza:P:P:P:P:P mnie juz łupie 2 tyg ale tak że wieczorem prawie padam ale jakos muszę przetrwać:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka dzięki. Czytałam własnie na innych forach ze można brac paracetamol i apap i w sumie jeszcze kilka innych. Ból jest naprawde okropny ale cały czas powstrzyzmuje sie przed wzieciem czegokolwiek. Zaraz jade na powtórke masażu, mam nadzieje ze przeżyje i że jakos napchną mi te dyski czy co to tam wypadło. Może po masażu mi przejdzie a jak nie to na noc cos wezme bo dzisiaj mało co spałam bo cały czas bolało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, paracetamol, ibuprofen możesz brać. Po konsultacji z lekarzem i przy odpowiednich przerwach w karmieniu np. naklofen. Tomek nie jest już noworodkiem więc nie bój się paracetamolu czy ibuprofenu! Ja mam chwilowo doła więc mnie nie ma na forum. Choć jest nadzieja na prace dla mnie więc trochę mi lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i pokrecilam... Czarna to ty się pytałaś. To odpowiedz j.w. ale naklofenak bym sobie odpuściła jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sezon urodzinkowy w pełni:) U nas w następną niedzielę planujemy, urodziny i imieniny Oli i urodziny mojego M (bo tego samego dnia wypadają), mam nadzieję że pogoda dopisze i nie będzie tego okropnego deszczu, bo planujemy grila w ogrodzie, do tego jakieś sałatki, no i torcik oczywiście zrobię:D Paulinek---> Twój super wyszedł, ale ja na taki się nie porywam, coś prostszego upichcę:) Myslałam jeszcze żeby zrobić muffinki, brokuły, kalafior, jajka polane sosem ( któras z Was pisała), sałatkę warstwową z tuńczykiem, pierożki z ciasta francuskiego, no i oczywiście mięsko z grila:) U nas długi weekend fajnie minął, grilowaliśmy, jeździliśmy rowerami, ja trochę w ziemi się pogrzebałam - pieliłam, sadziłam:) No a dzis trzeba było do pracy wracać.....eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja CC a ty z zawodu kim jesteś????????????? i czego szukasz? Justa zaciekawiły mnie te pierożki?????????a sałatkę z tuńczyka jak robisz????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie cały dzień, bo nie miałam neta :( Znów pokradli coś na osiedlu i sieć padła :( No ale już jest :) Czarna współczuję!!! Mam nadzieję że ten masażysta jest porządny i zna się na rzeczy... Osobiście strasznie boję się kręgarzy itd bo przez jednego o mały włos a wylądowałabym na wózku :( :( :( Teraz unikam, choć powinnam zabrać się za siebie :( Podniesienie rano z łóżka to u mnie trwa 10 minut, pełnego płaczu i łez... :( i tak od dobrych 10 lat- tzn od wypadku... Ale jak to mi powiedział ortopeda- za małe uszkodzenie kręgosłupa by operować, za duże by normalnie żyć :( Dobrze, że jak się ruszam to nie boli, a do poranków się przyzwyczaiłam... i jak jest strasznie (bo np zdrętwieją mi nogi) to budzę M by mi pomógł :P :P :P To Ja CC uśmiechnij się :) Będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do grilla to sos tzatziki to polecam bardzo ale z jogurtem typu greckiego teraz są w każdym sklepie. Rozgnieciony czosnek mieszam z solą, pieprzem, dodaje sok z cytryny i oliwę z oliwek. Dodaję jogurt. Ogórka obieram, kroję na pół po długości i jeszcze raz i wycinam pestki. Potem kroję na długie paski i w kosteczkę drobną. Nie trzeba już go odciskać i jest chrupiący. Dodajemy go do jogurtu i mieszamy. No i fajnie jak trochę postoi w lodówce . Polecam też karkówkę na grilla taką gotową z Lidla naprawdę dobra. Jeszcze kupujemy boczek i kroimy w 0,5 cm plastry, do jakiejś marynaty i potem na grilla. Bułki - dobre dla niejedzących mięcha - przecinamy dajemy dużo sera, oliwki, ogórek kiszony czosnek,cebule, paprykę, pieczarki, zioła lub co tam macie. Zawijamy w folie aluminiową i grillujemy - rewelacja. Na deser super jest ananas świeży, obieramy go kroimy na kawałki, grillujemy i podajemy na przykład z lodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusika - fajny przepis ten z bułkami , muszę to wypróbować :) A Ty jak się czujesz ? W którym Ty teraz jesteś miesiącu ? Pewnie pisałaś ale mi chyba umknęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna - żyjesz???? Lepiej Ci po tym drugim masażu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ok, 26 tydzień czyli 6 miesiąc jeszcze sporo przede mną :) Wczoraj młody poszedł do żłobka po 6 tygodniowej przerwie a ja nadrobiłam zaległości w sprzątaniu dziś mam mega zakwasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×