Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

peletka a ja gdzieś czytałam, że powinno się czuć conajmniej 10 ruchów na dzień, w porównaniu z 20 na godzinę to spora różnica, mój się aż tyle nie rusza:( powinnam się martwić?? cos mi w jelitach strasznie jeździ, macie tak? strasznie głośne to jest://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzięki za pocieszenie :) też tak pomyślałam, że jakby coś było nie tak od razu kazałby mi jechać do szpitala, a tak mam poczekać do czwartku i przyść ponownie na badanie. Zjadłałm obiadek, położyłam się, a mała zaczęła swoje przeciągania, więc chyba wszystko jest w porządku. Lekarz mi mówił, że musi być 10 ruchów na dzień, tzn. w danej chwili czując ruch, a jest ich kilka traktowac je jako jeden itd. Dobzre poczytać, że u Was jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenie, no to sie nie masz co matwić, jak się weźmie pod uwagę te 10 dziennie, to prawie cały dzień się dziecko rusza. Na pewno by Ci kazał jechać, jakby coś nie tak było. Gusika, parzę albo w takim kubeczku z przykrywką i cedzaczkiem, albo normalnie i przecedzam potem. Buzki Ps ciekawe, jak mój nowy kolor włosów? Jeszcze z 10 minutek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi, ładny masz brzuszek, ani rozstępa, ani nic... Kurczę, mój to nieciekawie wygląda, jakieś blade rozstępy i skóra w dziwnych kreseczkach..już ja się za nie wezmę po porodzie! Bo ja od zawsze mam kłopoty ze skórą - blada, szybko się czerwieni, słabo opala...ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wróciłam do domu ze spaceru i wcinam loda 400ml. pychota :) magmal dzięki, ja tez takie kreseczki jakby zylki ale to mine po porodzie. Dopiero na zdjęciu uświadomiłam sobie jaki mam wielki brzuch, masakra. ciekawe jak nasze wczorasze mamusie, jak Zurkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może cos pomyliłam z tymi ruchami bo to przekaz ustny od kolezanki która miał liczyc po terminie ruchy dziecka.Pamietam ze to miało byc po jedzeniu moze dlatego ilosci sa rózne.Nie wazne . Bibi ptrzesle fotki zaraz jak je tylko zrzuce na kompa.daj mi jakies 10 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peletka ja też gdzieś czytałam że po jedzeniu wiecej sie dzidzius rusza bo wzrasta mu poziom glukozy we krwi ale szczerze mówiąc u mnie to nie działa. U mnie nie ma żadnego systemu jesli chodzi o ruchy. Ja mam taką książke gdzie napisane jest że pod koniec ciazy ruchów jest mniej i że w zadnym wypadku nie może byc tak ze dziecko nie rusza sie dłuzej niz 12 godzin. chyba bym oszalała jakby mi się tyle nie ruszała. Juz bym siwa byla chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, że po 6 godzinach bez ruchów już bym pędziła doszpitala, bo co prawda mały nie rusza się cały czas, ale raz na 2 godzinki daje sygnał, najaktywniejszy jest wieczorem, w dzień troszkę leniuchuje:):) jak mama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez pedziłabym do lekarza. Peletka dostałam zdjęcia. Coreczka bomba, super ślicznotka. Wydaje mi się że mała różnica od marca. jA TO POTWÓR JESTEM W PORÓWNANIU Z TOBĄ. W życiu bym tak nie siadła a naprawdę jestem dosyć giętka. Przed chwilą znalazłam swoje zdjęcia po chorobie tymusia. Nikt by mnie nie poznał. Aż mi głupio na nie paczeć. tymuś się mnie zapytał, mamusiu dlaczego tak brzydko wygladałaś. Ja bbyłam sama skóra i kości. Aż mi się płakać chce jak na to patrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale głupek ze mnie, napisałam paczeć zamiast patrzeć. Przepraszam. Wieczorem postaram sięporobić zdjęcia całej sylwetki to dam Wam znać. Zobaczycie jaka szafa ze mnie. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi ja mam tylko 9 kg i z wika tez tyle przytyłam to moze temu tak ci sie wydaje. A ty sie uspokoj i nie patrz wstecz , swietny moment wybrałas sobie na wspominki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację Peletka żeby nie patrzeć wstecz ale tak przeglądałam zdjęcia i dostałam szoku. Czasem tak właśnie mam że bierze mnie na wspominki i łape doła. Chyba już tak będę miała do końca życia. taka chyba rola matki. 9 kg to Ci odrazu przy porodzie odejdzie. Ja to bede miała do końca chyba z 25kg. lody i smalec sojej roboty robią swoje :) Peletka i co piszemy do zurkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc kobietki.Byłam dzisiaj na wizycie u mojego gin.ktg oki malutka wazy 3200grm i jest główką w kanale.Termin mam na 24.05, a mój gin powiedział mi dzisiaj przy badaniu ze mam rozwarcie na 2 palce, troche sie przeraziłam, bo nie wiem ile moge tak pochodzić?Nie mam zadnych bolesci brzucha, i nic sie nie zapowiada na szybki poród, tylko to rozwarcie.Jak myślicie dotrwam do terminu?:-) Pozdrawiam majóweczki, mamusie i ich pociechy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikx wydaje mi się że nie dotrwasz ale może się myle? Moja kolezanka byla w poniedzialek u lekarza i miała rozwarcie na 3 palce a w czwartek urodziła wiec moze ty tez wcześniej urodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi piszemy do Żurkowej bo mnie ciekawosc zezre. Weronikx z tym rozwarciem to mozesz długo chodzic jesli tylko nie bedziesz przesadzac w intensywnosci zycia to dotrwasz w okolice terminu.Zreszta czym sie martwisz dzidzius juz gotowy do spotkania z mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to moze pisz Ty peletka, nie będziemy we dwie pisały. I odrazu daj znać. Aż mnie w brzuchu kręci jak o niej myslę. To czekam a Ty pisz, chyba że nie chcesz to ja napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paletka nie martwie sie, tylko strach i panika mnie ogarneła po dzisiejszej wizycie:-)Ale fakt ze już bym chciała mieć przy sobie moją Adrianne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam jak da znac to zaraz napisze.A z tym rozwarciem to róznie bywa.Ja w ciazy z Wika to w 8 miesiacu miałm rozwarcie na 3,5 po tym jak na basenie wymasowałam sobie krzyze w dzakuzi.Dostałam wtedy leki przeciwskurczowe brałam je przez 10 dni i lezałam a potem kazali odstawic i chodzic normalnie i dochodziłam do terminu no 2 dni przed urodziłam- wiec reguły nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze napisalas. czekamy na wiadomośc. Pewnie masz racje ze nie ma reguly z tym rozwarciem. czasem na wizycie wzystko pozamykane a na drugi dzien baby rodza. :):) Juz te nasze dzieci wiedzą kiedy się rodzić. Ja chciałabym jutro zeby w czwartek nie isc na wizytę :) Ale jutro to napewno nie urodzę. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie odpisuje ide sie wykapac .Moze cos nadejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronikx - 24 maja to ladna data, ja mam wtedy urodziny, a widzę z tabelki, że u Ciebie też ma być dziewczynka :) Trzymam kciuki za dotrwanie. Moja mala skacze po brzuchu, trochę się uspokoilam, bo tej dzisiejszej wizycie. Dziewczyny do której z Was mogę wyslać nr mojej kom (przez NK), bo widzę jak czekamy na wieści od Zurkowej, ja chcialabym Wam przekazać info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenie to moze wyslij do mnie i do peletki jak chcesz. Lepiej jak dwie osoby maja numer. Obiecaj tylko ze nie bedziemy tak czekaly na wiadomosc od ciebie jak od zurkowej. Przekazujmy sobie w miarę mozliwości szybko informacje że nie stresowac pozostałych dziewczyn. Ja sie denerwuje ze ona tak długo nie daje znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej nic .Ja musze sie isc juz połozyc ale jak tylko da znac to wstane i naskrobie chocby w srodku nocy. Spoko macie moj e-mail .marzenie ja twoj adres e-mail mam tylko nie wiem czy aktualny w nazwie jest 07 poczta onet to ten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peletka - tak to ten, prześlij do mnie maila, to ja Ci odpiszę z nr tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peltka to połóz sie. Jak coś to mozesz do mnie odesłać. Bo ja zaraz bede wylaczac chyba jjuz kompa i spac bo padnieta jestem. brzuch mi się stawia i boli. Moze przeslij Marzenie od razu mój numer jak mozesz to nie bede juz wchodziła na NK. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) widzę, że piszecie o ruchach.Ja dostała od położnej taką karteczkę i mam zakreślać ruchy Maleństwa np.od godziny 9 liczę 10 ruchów i zakreślam godzinę w której następuje 10 ruch,po dziesiątym już nie muszę liczyć ruchów.Dostałam to po badaniu ktg bo Mały się nie ruszał i wszyscy się przestraszyliśmy trochę.Jednak odkąd liczę te ruchy czuję się lepiej i wiem, że z Małym jest ok.Jak tylko się nie porusza przez dłuższy czas to go normalnie budzę poruszając brzuchem od góry aż się ruszy. Jeśli chodzi o rozstępy to ja też mam niestety, mimo,że smarowałam i dbałam o skórę to wylazły echh.Mam nadzieję, że po jakimś czasie znikną,jutro idę po jakiś nowy krem,bo zawsze używałam Gerbera może czas na zamianę:) Wiadomo już coś o Żurkowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie wstałam siku .Zaraz wysle ci moj i Bibi numer na e-maila.Ja mam tak codziennie od kilku dni ze od 20,00 do 22,00 ruchy dziecka sa dosc mocne brzuch sie stawia i boli mnie dół brzucha jakby mi sie młoda szyjka bawiła .Uczucie niewyjsciowe i dlatego chodze tak wczesnie lezakowac a potem to juz usypiam. Żurkowa nadal milczy moze rano sie odezwie. Mysle że brak wiadomosci w tej sprawie trzeba potraktowac jako dobra wiadomosc i tyle bo tak to sie zamartwimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peletka ja też czuję jakieś majstrowanie przy szyjce, może to znak, że już blisko:) jutro szpital, denerwuje się troszkę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×