Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Gość arniga
Cześć, jak widzę u Was przygotowania pełną parą...a jestem w lesie. Na razie szukam łóżeczka i wózka. Ubranka, kocyki itd można kupić szybko w sklepie. Czy Was też bolą plecy... czasami nie mogę się podnieść z fotela tak mnie nawala i nie pomaga nospa. Do tego wszystkiego wolniej chodzę... i to też jest wkurzające- ja się raczej toczę.. Mój lekarz się śmiał jak się wtoczyłam do gabinetu na badania ale podobno tak będę miała- jestem drobna i ciąża stanowi duże obciązenie dla mojego organizmu. Dzisiaj mam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia- nie mi się jak cholera ale siła wyższa. Nie mam bladego pojęcia o opiece na dzieckiem i wolałabym potem nie lamentować, że nie umiem czegoś zrobić. Przytyłam 5 kg... waga się ruszyła ale muszę uważać, ponieważ mój szanowny kręgosłup może odmówić w pewnej chwili współpracy i czeka mnie leżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez ostatnio pedicure sama robilam i nawet ladnie ale nie powiem ze bylo lekko....dzis jak rano musialam sie ubrac i isc do sklepu po buleczki bo mi sie zachcialo to myslalam ze mnie trafi, to ubieranie...akurat spodnie w ktorych chodze schly wiec ubralam inne tragedia za male, poza tym problem z ubraniem butow, wogole jak kaczka chodze z boku na bok sie kiwak, jak ja sie czuje zle :((((((( wyjscie do sklepu to cala wyprawa dla mnie. dzis na 18 idziemy do szkoly rodzenia, na 1 zajecia, dzis organizacyjne, zobaczmy jak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arniga
Future mamy, mam prośbę napiszcie jakie wózki kupiłyście albo chcecie kupić i jakie są wasze opinie.. Poszłam do sklepu i oglądałam Boldera... i koło mi odpadło - zrobiłam się blada ale koleś ze sklepu uspokoił mnie, że to jest własnie " taki wózek" , który się sypie w rękach a ten stoi na wystawie od 4 dni i już jest popsuty. A myslałam własnie o kupnie czegoś takiego... Aha, jak myślicie czy mogę kupić zamiast " normalnego łóżeczka", łóżeczko turystyczne???? Ma kółka i znacznie ułatwi mi to poruszanie się po chałupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arniga
Zurkowa łaczę się w trudnych chwilach... ja nie wiem co to będzie za msc... będą mnie toczyli chyba.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, piekna dzis pogoda, pojde na dlugi spacer pozniej. No prosze juz sie zaczynaja szkoly rodzenia :). Fajnie. Ja bardzo milo wspominam 8 lat temu mimo ze niespecjalnie mi sie przydala. Teraz jeszcze nie zdecydowalam czy pojdziemy sie ponownie podszkolic ;). Pisalyscie o spiworkach - pamietam ze moja corka spala w spiworku ale zima ( a tez urodzila sie w maju ). W lecie maluszka przykrywalam kolderka. Co do rożków - to super sprawa, bardzo mi sie przydal ( pozniej jako kocyk ) - wiec teraz tez kupie. Zurkowa - ja mieszkam jeszcze kawalek grogi za Astra ;). Arniga co do lozeczka - ja mam po siostrze turystyczne ale mimo to kupie drewniane. Przy corce mialam drewniane z szuflada i mala spala w nim do ponad 3 lat ( a szuflada pozniej bardzo przydala sie na zabawki ). ATO turystyczne to jakos do mnie nie przemawia. Dziewczyny - ja sie tez juz tocze - gruba jestem jak nie wiem ( no ale zaczynalam z ogromna nadwaga :( ). Maz pociesza ze to stan przejsciowy. Niby to wiem ale wygladam jak kulka - okropnie - a to jeszcze ze 3 miesiace. Szkoda ze na basen nie moge pochodzic ( zaraz mnie dopada jakies swedzenie :( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki daltego musimy sie chyba ruszac jak najwiecej zeby jakos funkcjonowac.Ja sie przyznaje ze poki jestem w domu to chodze cały dzien w pizamie.A dopiero do pracy sie przebieram .Moje ciazowe sztruksy pomału przecieraja sie w kroku a ja nie zamierzam kupowac kolejnej pary.Tez jestem spowolniona i mam zaburzenia równowagi ubranie małej butów graniczy z cudem.Kregosłup boli mnie ale tylko wieczorami.Wtedy podkładam pod krzyze recznik zwiniety w rulon i troche jest lepiej ,pomaga tez termofor z ciepła woda. Ja juz pisałm wieloktotnie o wózkach moich ale jak chcecie to pisze jeszcze raz nie polecam baby comfort ani greco.Greco sa lekkie i funkcjonalne ale sie strasznie tłuka i nie maj amortyzatorów. Bebe natomiast ma słabe materiały tapicerka mi sie przetarła i napisy poschodziły.Ja mam Mutsy po Wice ciezki ale funkcjonalny bardzo trwały i łątwy w utrzymaniu czystosci.Poszukam zdjecia Wiki jak była mała i wstawie wam linka do fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paletko, moja córcia ma na imię Malwinka,czyli Malwina ;-)zdrabniamy Malwa, Malwisia, Malwunia,Malwiątko ;-) Co do rożka, to może jednak go kupię, tylko musze poszukać jakiegoś fajnego, bez koronek, bo te koronki to draznią delikatną skórkę bobasków. Sterylizatora nie uzywałam bo sobie w garnku po prostu gotowałam butelki ze smoczkami. Łózeczko turystyczne moim zdaniem nie zda egzaminu, bo jednak jest za miekkie, a dzidzia musi miec dobre podłoże dla rozwoju kręgoslupa, więc turystyczne owszem fajna sprawa na wakacje,na krótkie wyjazdy itp. wózków graco nie polecam, wkładki dla noworodka sa malutkie, ciasne,do tego wóżek juz po tygodniu skrzypi, klekocze się i nie ma dobrej amortyzacji,Do tego jest ciasny, bebe confort jak dla mnie ma za cisane, wąskie siedzisko w spacerówce, a materiał szybko odbarwia się pod wplywem słońca. Mutsy super są, ale ja nie mogłam nauczyć się cofać tym wózkiem, i denerwował mnie ;-)) ale na prawdę to bardzo dobra firma !! Ja mam teraz x landera XA zobaczymy jak się sprawdzi na drodze, a potem kupięleka spacerókę peg perego pliko switch lub bebe confort vivę. Bpla mnie dziś od rana plecy i brzuch na dole, w dodatku ja się męczę z cukrzycą ciążową, dlatego nie przytyłam w tej ciąży ani kilograma, ale nie ma się co cieszyć, bo przed ciążą mialam wiele kg do zgubienia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wzóka boldera, to duzo słyszałam złych opinii o implaście, kiedyś te wóżki były super, sama miałam implast roy i super się prowadził, duży kosz, tylko, ze ciężki był, a teraz to coraz więcej złych opinii, że koła odpadają, że koła haczą przy skręcaniu o siebie i takie tam ... Ja chciałam kupic peg perego pliko pramette http://www.mambi.pl/wozek-glebokospacarowy-perego-pramette-2007-soleo-p-574.html?cPath=128_136_123 ale tyle się nasłuchałam od innych, ze maluzek powinien mieć gondolkę, że ten pliko nie ma amortyzacji, że to parasolka, że będzie maluszek skakał na wybojach itp, itd. a mi odpowidał bo malutki i leciutki ;-) a ja mam małe mieszkanko i wszędzie schody po drodze ... ale stanęło na x landerze -był na drugim miejscu w planach, a jak mąz zobaczył ten kolorek w moro dla chłopczyka to się zakochał ;-) i od razu kupił. Acha nasz synek będzie mial na imię Michałek, teraz myslę nad drugim imieniem i chyba Piotruś będzie, a Malwina ma na drugie imie Kornelia. ps. Wiktoria sliczne imię, teraz tak bym córcię nazwała, albo Zuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIkitka5 - to witam w "słodkim" klubie :). Ja przy pierwszym bralam insuline, teraz jeszcze nie ale regularnie mierze i naleze do poradni. No i przytylam juz z 10 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za zjadane literki, cos od rana się pozbierać nie mogę, acha i napiszcie, czy nie za dużo piszę o bzdetach ;-)) bo ja gadatliwa jestem i buzia mi się nie zamyka ! Dziewczyny z Wrocławia, do jakiego lekarza chodzicie i gdzie zamierzacie rodzić ?Ja chodzę do Mediconceptu, do Balcerek, ale zastananwaiam się nad zmianą ginekologa,wiele lekarzy mi mówi, że powinnam mieć cesarkę, a Balcerek jakoś to zlewa, żartuje, ze jeszcze duzo czasu, a ja z nerwów spać nie mogę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ;-) oj niefajny to klub ... ja mam dość ciągle walczę, w pierwszej ciąży nie brałam insu, bo cukry były w normie na diecie, a teraz to istna walka tak na prawdę !!!I sądzę,że niestety niedługo też na insu wyląduję, bo niestety mam skoki cukru na czczo, a po posiłkac sob ie jakoś radzę, kłuję się ciągle, zapisuję i żyję z notatnikiem w ręku i glukometrem wrrr wkurzające ! A urodziłas zdrowe dziecko ? Naturalnie czy cc ? Ja niestety miałam mase problemów :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arniga
Dziewczyny a co sądzicie firmie teutonia i quinny??? Chciałam kupić trójkołówkę... bo mnie nosi zawsze po jakiś dołkach i pagórkach:);) A co sądzicie o miękkiej gondoli??? Widziałam fajny i lekki wózek ale miał gondole wkładaną do spacerówki- cena ok i sam wózek też... i mam teraz dylemat:) Jestem zielona w tym temacie więc jeśli macie jakieś rady - please o info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikitka, corke urodzilam przez cc bo oprocz cukrzycy mialam zatrucie ciazowe - urodzila sie zdrowa i dobrze sie rozwija ( w maju skonczy 8 lat ). Teraz tez juz lekarz sugeruje ze skonczy sie cesarka, no trudno, wazne zeby dziecko urodzilo sie zdrowe. Co do wozkow trojkolowych to jakos zupelnie do mnie nie przemawiaja, wydaje mi sie ze to musi byc niezla sztuka w prowdzeniu takiego wozka. Ja mam po siostrze x landera - prowadzilysmy go nawet na szlaku turystycznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może mi się oberwie, ale odradzam trójkołowce, widziałam jak babce się wóżek przewrócił z małym dzieckiem na krawęzniku, dodam, ze dobrej firmy wózek.Wiem, że wiele osób kupuje i wielu osobom sie podobaja trójkołowce, ja jednak jestem za czterokołowcami ;-) A podobał mi się jeszcze wóżek bebecar styllo At, bardzo mieciutki w prowadzeniu, bujał się i fajniutkie wykonczenie miał, ale spacerówka conajwyżej do roku by mi posłuzyła bo wysoko siedzisko i jednak wąskie :-( X ladner wygrał w wielkości siedziska własnie, choc ma małą gondolkę jak quinny.Gdyby nie fakt iż w Quinny speedy sa 3 koła i oparcie w spacerówce nie można ustawić na prosto, to wzięłabym quinny, a tak mam x landera (bardzo podobna opcja) pozdrawiam bo mnie zaraz pogonicie za moje pisanie i zmykam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna a do jakiego lekarza chodzisz ??Ja mam problemy bo z Malwinką podczas porodu były okropne komplikacje (urodziła się i walczyła o życie) teraz mam cukrzycę znowu, kamicę nerkową,wysokie cisnienie, jestem po operacji usuniecia pecherzyla zolciowego, tachykardię ... i dwóch lekarzy radziło jednak cc, że bezpieczniej dla dziecka będzie, ale moja lekarka jakos tak nie przejęła się tym :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki fajny dziś dzionek, wczoraj w prognozie pogody mowili, że caly tydzien maja byc dodatnie temperatury, nawet do 10 stopni:))))) widze, że przygotowania u was idą już pełną parą, ja w dalszym ciągu nie wiem jaki wózek kupić, jakie łóżeczko, dosłownie nie wiem nic:( łóżeczko hciałabym chyba turystyczne, żeby szybko złożyć jak będzie potrzeba, ale nie wiem czy takie są odpowiednie dla noworodków, a wózek chciałabym taki 3 w jednym, podobają mi się bebe comfort ale cena tych wózków jest straszna na jak długo wogóle potrzebny jest wózek głęboki??????????? i co myślicie o użwanych podgrzewaczach ????? mogę mieć canpola za 40 zł ale nie wiem czy to dobry pomysł kupować używany, mam jakieś takie dziwne przeświadczenie, że wszystko powinno być nowe i sterylnie czyste, mój maluszek jakoś tak się mało rusza, trochę mnie to martwi, ale może ma takie dni ostatnio zastanawiałam się czy ilość zjadanych przeze mnie słodyczy może mieć wpływ na dziecko na przykład, że może mieć cukrzyce albo jakieś inne problemy zdrowotne, a słodyczy jem dużo, chyba ograniczę trochę, bo czytałam, że fast foody spożywane przez kobiete w ciazy moga miec wplyw na otylosc dziecka w przyszlosci bo aktywuja sie jakies geny, co myslicie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie czemu mi ciągle ten durny mail wskakuje na górze, jak to nie jest mój :-(( ja mam nikitka5@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się wkurzyłam, napisałam się tyle, normalnie epopeję wypisałam a tu wszystko się skasowało....a więc od nowa zacznę... Dzisiaj bardzo ładna pogoda więc wybieram sie na spacerek i w odwiedziny do koleżanki. Stwierdziałm że muszę zacząć sie więcej ruszać, żeby sie dotlenić. Ogólnie czuję się dobrze i nie mam problemów z funkcjonowaniem i poruszaniem się. Chodze normalnie, bez problemu zakładam buty, skarpetki. Czuję się dobrze, nawet lepiej jak na początku. Co do zakupów to jakoś sceptycznie podchodzę do tego tematu. Mój m stwierdził że niedługo się na zakupy wybierzemy, ale ja chyba jeszcze poczekam.... Co do wózka to zobacze jakie będą w sklepach wiem tylko że chcę czerwony kolor i to dla mnie najważniejsze... Strerylizatora kupować nie będe, tak jak nikitka skorzystam z garnków. Laktator co najwyżej zobacze jak urodzę, ale nawet sie zastanawiam czy mi się to przyda... Rożek moim zdaniem super sprawa. Do karmienia, jako kołderka i ogólnie nie drogi, więc kupie nawet pewnie dwa. Łóżeczko kupie drewniane, bo do tych turystycznych jakoś nie mam przekonania, po prostu nie podobają mi sie. Peletka ja dziewczynce dałabym Amelia na imię lub Zusia. Ogólnie jest kilka co mi sie podobają. U mnie chyba Kubuś zostanie bo m sie uparł i jakoś wszyscy go popierają. Także Filipka nie będzie.... Napiszę coś jeszcze później, idę coś zjeść. Nikitka ty pisz, nie przejmuj sie, chociaż jest co czytać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widzicie ja nie miałam gondoli tylko fotelik na lato mi wystarczył .Do fotelika mam jeszcze taka pokrywe jak do gondoli na chłodniejsze dni.Podobniejest ze spacerówka tez ma spiworek na nogi.Kolory rózne bo cięzko było wtedy o komplet w jednym kolorze.A spacerówke mam jeszcze parasolke beb comfort looola lekka funkcjonalna ale tak jak pisałysmy wczesniej droga i słaby materiał.Ale wózki miałm sponsorowane wiec nie miałam problemu. W sumie to parasolka była mi nie potrzebna jako drugi wózek tylko musiałam leciec samolotem z mała a Mutsy sie składa tak ze gora jest osobno i podwozie osobno do tego bardzo ciezki płaciłambym nadbagaz i do tego problemów mnóstwo bo szukaj wszystkich czesci wózka i dlatego kupiłam parasolke która uzywałam tylko na wyjazdy. Malwina fajne imie moja kumpela ma Jagode i Malwine .Zuza odpada bo sa to takie dzieci nadpopudliwe tez mamy na podwórku 2.Amelek i Natalek tez mnóstwo chociaz imiona ładne .No i same widzicie dupa zbita. Ja mam łózeczko turystyczne ale w sródku mam materac z drewnianego łózeczka i jestem zadoowolona. Dostałam przesyłke polecam ten zestaw startowy aventu fajny i sprzedawca tez spoko.Dostałam tez gratis moskitiere na wózek przyda sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale który ci sie podoba ta czerwien nosidła czy miedz sportowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mutsy Urban rider tylko ze sprzed 4 laty .Zobacz sobie na allegro teraz sa juz nowsze modele do wyboru z 3 lub 4 kółkami.Ja jestem zadowolona zamierzam go nawet sprzedac jak dzidzius wyrosnie bo ciezko go zniszczyc moj po 3 latach uzytkowania jest w bardzo dobrym satnie .Zamiast gondoli wziełam fotelik który rozkłada sie na płasko i jest wielo pozycyjny az do pełnego siedzenia ma bude i pokrowiec wyglada jak gondola ma pasy biezpieczesnstwa.Gondola na lato wydała mi sie zbedna i miałam racje.Na jesien załozyłam sportowy i wika do zeszłego roku jeszcze w nim jezdziła tylko sciagnełam bude zaraz wam jeszce fotke wysle jak wyglada bez budy i pałaka.Czyli pełne 3 lata mi słuzyl potem młoda juz nie potrzebowała wózka. Lece do pracy odezwe sie wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No..peletka... ja mam Zuzie i wcale nie jest nadpobudliwa ;) to bardzo zrownowazona dziewczynka i dobrze sie uczy :). Charakter dziecka nie zalezy od imienia. Ja tez mam problem z imieniem, jesli to jednak jest chlopiec to myslimy ze bedzie Kubus, podoba mi sie tez Michal i Piotrus. A jesli \"przez przypadek\" ;) bedzie dziewczynka to bedzie Ania. Nikitka, ja chodze do przychodni NBP, moj lekarz przyjmuje tez w Dolmedzie. Oprocz tego naleze do poradni cukrzycowej na Brochowie. Ja tez mam problemy z cisnieniem i pulsem. Widze ze to idzie wszystko na raz. Nie mysle jeszcze o porodzie. Jesli pojawi sie pelne zatrucie ciazowe to pewnie i tak wyladuje w szpitalu i skonczy sie cesarka ( z Zuzia lezalam 2 miesiace przed porodem ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=307427807&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0A%09%3Ci%3EMoje+Allegro+%3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fpage%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E zobaczcie jaka okazja, wszystko za 1,500 chyba sie skusze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaWM: ja tez troche za astra, kolo kortow :)) mnie jak wstaje na samym dole brzucha ciagnie cos...nie wiem czy tez tak macie?? ja chodze do Limu do Pajtasz, pewnie jak jestes nie zadowolona z lekarza to zmien!! ja wozek to chce ROAN MARITA, nie za lekki ale ponoc wytrzymaly 3 w 1, ja chce jasny bezowy kolor, zaden inny no wlasnie ja tez mysle nad uzywanym podgrzewaczem tylko boje zeby nie byl walniety, tam przeciez i tak nie plywa sobie mleko, tylko cokolwiek podgrzewasz jest w jakims opakowaniu, butelka, sloik. mnie podoba sie imie dla dziewczynu MELISA :) kareczka: ja bym o takiej osoby nie brala za taka kase tzn jak na ten wozek tanio ale ta osoba jest malo wiarygodna...sprzedala tylko 28 rzeczy, chyba ze mialabys jak osobiscie odebrac to tak.. ja wlasnie tez wychdze z domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym zobacz na komentarze negatywne.....dwa zle i to wlasie o wozkach...nie ryzykowalabym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, co to za przychodnia ?Napisz mi do jakiego lekarza chodzisz, jesli nie możesz tu, to na maila nikitka_nikitka@wp.pl proszę, poważnie mysle nad zmianą lekarza. Ja do diabetologa chodzę do Mediconceptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×