Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Joanna, ja w pierwszej ciąży to miałam takie ble, że chodziłam tylko na czworkach :-(( na prawdę !! Teraz boli mniej, ale czasami tez okropnie ! To co mam kupić ?Który śpiworek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soczek, ten pierwszy spiworek drewexu mógłby posłuzyc jako rożek i do spania też, co ? Bo w takim zwykłym rozku to Malwa tez mi nie chciała spać ;-) co do podusi, to one sa bardzo płaskie, malwunia na takiej spała, nie lubiła na płasko zupełnie, albo dawałam jej troszke wyżej materac na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, wczoraj po pracy sluchalam Mozarta i mala naprawde duzo sie ruszala;) musze czesciej znajdywac na to czas! dostalam z siedem plyt od mamy...od czwartku spie az nazbyt dobrze,co za wspaniala roznica! niech tak juz zostanie na ostatnie trzy tygodnie pracy!!potem moge sobie ogladac filmy nocami:) moja kolezanka-pierwsze dziecko ma termin na niedziele,17tego i jest juz dzis w szpitalu;) czekam w napieciu!no i przynajmniej 5dni wczesniej,a nie po terminie, wiec badzmy dobrej mysli!! mnie zostaly 72dni! bajabaja,w zeszlym tygodniu plakalam na szkole rodzenia gdy polozna opowiadala o porodzie.popatrzyla na mnie porozumiewawczo z usmiechem.chyba prawie wszystkie reagujemy podobnie! arniga,ja tez nie mam jeszcze prawie nic.planuje zakupy w polowie marca,na macierzynskim.a jak sie nie wyrobie to nawet i po wielkanocy.ale na kupowanie kosmetykow to naprawde jeszcze wczesnie!w marcu przyjezdza do mnie kolezanka z krakowa i pewnie ja zaciagne na zakupy.i reszte z mezem w wolnym czasie.ale nie ma co sie spieszyc.ptem jeszcze trudniej doczekac sie na malenstwo! peletka,ale zabawnie z tym grillem.jeszcze sobie tego nie wyobrazam gdzie i jak sie zacznie, zazdroszcze i marze o takim 5godzinnym porodzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja cc, nie zmienili mi terminu porodu..tzn.ze jestem ciagle pierwsza...zawsze jest mozliwosc ze urodzi sie wczesniej lub pozniej,wiec zostawiamy wciaz 25kwietnia...jakos tak strasznie widziec sie ciagle na pierwszym ogniu,ale zobaczymy jeszcze co wydarzy sie w kwietniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franceska to ile u was trwa macierzynski, tzn. ile przed porodem, a ile po porodzie? Przed porodem jest obowiązkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie podoba bardziej drugi spioworek.Ale u mnie takie rzeczy jak spiworki rożki i posciel do wózka nie zdaja egzaminu.Jak Wika sie urodziła to było tak ciepło że jezdziła w wózku na pieluszcze flanelowej w samym body z krótkim rekawem.Noca przykrywałam ja cienkim kocykiem bo inaczej miała potówki.Wiec przemyslcie zakupy. ja sie na cukrzycy nie znam ale chyba bym ograniczała słodkosci a nie jadła dzem.Moja kumpela ma cukrzyce insulinozalezna i ona je czesto a mało zamiast słodkosci wcina owoce lub warzywa nie pije soków po posiłku chodzi na spacer albo jakos aktywnie spedza czas wtedy ten cukier jej tak nie skacze ale nie wiem czy mozna te 2 cukrzyce porównywac. Ja włąsnie wróciłam od fryzjera i za chwilke wybieram sie do pracy musze wyjsc wczesniej bo chodze jak zółw wolno.Spojenie łonowe bolało mnie i juz mi przeszło teraz dla odmiany pobolewaja mnie krzyze ale głównie wieczorkiem.na spojenie pomagało mi lezenie albo siedzenie na twardym ale swoje przecierpiałam wiec wiem co ten ból oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez będe miałą cc w kwietniu,ale jeszcze nie znam daty dokładnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, proszę o uzupełnienie przy okazji w tabelce imienia mojej córeczki - Magdalenka. Proszę także o przesłanie na maila kołysanek, mail w tabelce co rozsyłała Żurkowa (nasza klasa). A ja właśnie wczoraj dokonałam pierwszego poważnego zakupu, kupiłam wózek, oglądałam wiele i wybrałam x-lander xt, przebił wszystkie. Poza tym nie kosztował, jak większość tych fajniejszych ponad 2 tys. zł. Zastanawiałam się pomiędzy wersją xt a xa, wygrała jednak xt. Jeśli któraś z Was nie wie jak wygląda ten model, załączam link: http://www.x-lander.com/xlander/pl/modele/xt/ Ma go moja koleżanka od ponad roku i bardzo chwali, jest nieskomplikowany w obsłudze, a wszystkie elementy wchodzą naprawdę łatwo. Kupiłam zestaw 3w1, tzn. gondola, spacerówka i fotelik do samochodu, który może być również instalowany do stelaża. Wybrałam kolor zielony, idealny na wiosnę i lato. Potem zostaje spacerówka, która jest bardzo praktyczna. Dodatkowo atutem jest, że koła są wypinane. Minusem może być mała gondola, ale okres w którym będzie użytkowany w zupełności wystarczy, bo i tak od września będzie spacerówka. Teraz jestem na etapie wyboru łóżeczka i chyba jestem zdecydowana na Radek VII sosna z szufladą + przewijak, koszt na aukcjach Allegro ok. 400 zł z materacem, ale bez przewijaka. Na te zakupy oraz pozostałe nastawiam się raczej na marzec i kwiecień. Trzeba jakoś rozłożyć koszty :) Na razie chyba jak każda z nas oglądam. Zastanawiam się nad szkołą rodzenia, wprawdzie chciałam chodzić, ale nie wiem czy teraz już chcę słuchać o porodzie, chyba raczej zdecyduję się od połowy marca, wiem że wtedy ważnym jest zacząć ćwiczenia oddechowe. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajabaja,szesc tygodni przed porodem i osiem po. obowiazkowy nie jest,ale skoro ci placa 100% i takie jest prawo, kto by na sile zostawal w pracy?zostaja tylko ci ktorzy maja wlasna dzialalnosc. ja 13 marca, albo i kilka dni przed bede konczyc.potem jest urlop wychowawczy do trzech lat i w jego kwestii jeszcze zupelnie nie wiem...mysle ze rok na razie,a potem ewentualnie przedluze... wydaje mi sie ze na poczatek nie bedzie nam potrzebne duzo cieplych rzeczy-maj bedzie na pewno cieply. my koncem sierpnia jedziemy na wakacje do wloch (takie sa obecne plany),wiec dopiero po powrocie z tamtad moze mi byc cos cieplego potrzebne... marzenie,bardzo fajny ten wozek,mysle ze na 100% kupie trzykolowy i tez bym chciala taki wielofunkcyjny. musze sprawdzic czy sprzedaja tu cos takiego... piekna,sloneczna pogoda a ja jeszcze dwie godziny siedze w biurze i wyjde akurat na zachod slonca..ostatnio od nowa mecza mnie zaparcia..a juz bylo tak fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też podoba mi się ten wózek ale oglądaliśmy go w sklepie i w spacerówce ciężko podnosi się oparcie. Przynajmniej tak twierdzi mój mąż. Ja osobiście nie sprawdzałam a on nie dał rady podnieść. A co jak w środku jest dziecko. Zresztą z opuszczeniem też miał problem. Takiego problemu nie ma na pewno w chicco enjoy. No ale podoba nam się bardziej quinny tylko nie wiem jak w tym wózku wygląda podnoszenie i opuszczanie oparcia w spacerówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilam ze szpitala. Dzwonilam do swojego lekarza i kazal przyjechac. Myslal ze te moje bole sa zwiazane z rozejsciem sie spojenia lonowego. Zbadal mnie i na szczescie nie. Prawdopodobnie maly gdzies mnei uciska i stad ten ból. Ulzylo mi troche, mam brac nospe i lezec.... No to leze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis bylam na badaniu (glukoza). Wyszlo mi 5,1 a drugi wynik 5,3 wiec wszystko ok. :-) Dzidzia za to lezy glowa do gory jak narazie :-( No i znow mi spadlo zelazo, to pewnie stad nie mialam sily na nic ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia,czyli co,wcale ci nie szkodza te marcepanki?:) my mielismy dzis urodziny w firmie i znow bylo pyszne ciasto,a ja ciagle sobie folguje bo przytylam tylko 7kg...ale w marcepanie nie ma zelaza i to musisz jeszcze nadrobic!ale sie dzis lenie w pracy.pisze do was,bo na nic innego nie mam tu ochoty,za 20minut ide do domu.moja przyjaciolka wlasnie rodzi. bole ma juz od 2w nocy,wiec musi miec dosc,czekamy z mezem na kolejne informacje.ma w brzuszku duzego chlopca,ok.4kg,wiec latwo jej nie jest... zastanawiam sie czy nie wybrac z wasza pomoca modelu wozka polskiego i nie kazac tacie przywiezc go przy okazji...ale nie jestem pewna ile zaoszczedze.x-landera moge tu dostac za 350€, jak to sie ma do polskich cen?ogolnie za 300€ da sie juz cos kupic, sa tez duzo drozsze,ale ja mysle ze to juz przesada.moze mi to porownac ktoras z doswiadczonych sklepowiczek (nie mowie teraz ocenach na allegro,tylko nowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) dopiero teraz doszłam do siebie po wczorajszym dniu:) o 2 w nocy wyjazd a powrót o 20:( koszmar taka długa ta droga, no i równe 6 godzin mnie męczyli na tych testach ale juz po:) odnośnie zakupów to się zastanawiam nad kocykiem, nie wiem z jakiego materiału będzie najlepszy na wiosne i lato?na allegro widzę z akrylu i polaru? rożek też na razie tylko jeden kupię i w ogóle szukam sprzedawcy który ma wiele produktów bo wtedy zapłacę raz za przesyłkę, a jak bym miała kupować wszytko osobno to by się nie opłacało:) a na glukozę idę jutro rano:/ a wózek mam nadzieję że w przyszłym tygodniu pojedziemy i zamówimy:)bo model mam wybrany - firma jedo - ale trzeba sie na kolor zdecydować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jadłam dżem bezcukrowy specjalny dla diabetyków ;-) a cukier podniosły mi pszenne sucharki !Słodyczy i owoców nie jem prawie w ogole :-( Stelka kocyki są bardzo fajne ażurowe na lato, wiele dziewczyn je chwali ;-) milusie i przewieene zarazem, ja kupię jeden ażurowy i jeden zwykły te z kolekcji drewexu sa super mięciutkie! Ja dalej myslę nad rożkiem i spiworkiem lub tylko śpiworiem co rożek tez zastąpi, doradźcie mi coś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x-landera xt kupiłam w zestawie w sklepie (hurtowni) za 1700 zł, wzięłam full zestaw, z torbą, moskitierą, folią przeciwdesczową itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam xlandera ale XA bo ja nie lubię trójkołowców ;-) ale x lander super jest ;-)) też mam z torbą, moskitierą,folią i z parasolką i dałam 1448 zł ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te kocyki z drewexu to z czego są? ja osobiści kupuję i śpiworek i rożek:) śpiworek na pewno się przyda a rożek zawsze można zmienić w kołderkę:) jak byłam w zakpcu teraz to spacerując po krupówkach widziałam mnóstwo par z wózkami. każdy z wózków to ostatni krzyk mody, tzn trójkołowce itp. i tylko widziałam jak sie męczą prowadząc te wózki, a dzieciaki pościskane w tych wózkach, normalnie koszmar. teraz juz wiem że wózek to dla dziecka ma służyć i ma mieć dobre amortyzatrory, bujać się i mieć porządna gondolę, no ale to indywidualny wybór każdego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka nie wiem, może komus to się przydało, ale dla mnie to te nożyczki wcale nie cieły paznokci a jedynie je zaginały i zgniatały ! kupiłam kilka zestawów rózżnych firm i do niczego były, obcinałam jak malwa spała swoimi nozyczkami wcześniej je odkażałam. Kocyk ażurowy tez kupisz ?ponoć na lato boskie są, choc można tez przkrywac pieluszką flanelową. A jaki spiworek kupisz, masz juz cos na oku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz zgłupiałm od tego wszytkiego:) podoba mi sie ten rożek ale śpiworek z drewexu i tak sobie myslę że idealny do wózka albo do mojej kołyski:)ale jeszcze sama nie wiem?:) kocyk ażurowy? muszę się zastanowić:) w ogóle wydrukowałam sobie teraz ta listę co soczek pisała i przestudiuję ja i zobaczę co tak na prawdę potrzebować będę:) kurczę chyba z 10 stron mi wydrukowało :/ :( jutro sie tym zajmę:) to wtedy napiszę co postanowiłam kupić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka te spiworki drewexu sa tez tansze tylko z innym wzorem, potem ci poszukam, chyba po 48 zł widziałam tez ładne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja chyba zgłupiałam na starosc.Przełozyłąm wizyte z piatku na jutro bo bym nie miała z kim małej w piatek zostawic no i teraz odkryłam że jutro 13, przesadna nie jestem ale jakos dziwnie sie z tym czuje.W kazdymrazie trzymajcie za mnie kciuki zeby było wszytko ok bo juz terminu zmieniac nie bede.Chyba mnie znowu jakis grzybdopadł bo swedoli jak diabli no ale byle do jutra.Chociaz z drugiej strony to te wszystkie gałki pomagaja mi tylko na chwile a potem wszystko zaczyna sie od poczatku,musze powiedziec o tym ginie.Zrobiłąm sobie nawet liste o co ja jutro zapytam, ale nie weim czy sie duzo dowiem bo jutro chyba mi nie bedzie robic usg ,chyba ze zapomniała a lbo ja sie upre-zobaczymy jak sie sparwy potocza.Chciałabym sie dowiedziec jak połoznona jest mała bo bardzo kopie mnie w dole brzucha i chce wiedziec czy maułozenie posladkowe czy raczkami tak sie rozpycha.Zapytam tez giny czy juz moge kompletwoac wyprawke jesli powie ze tak to bede jakas spokojniejsza ze z dzidzia jest ok.Ostatnio zawsze mam leki przedc wizyta albo raczej taki niepokój-wy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peletka ja też tak mam, że przed wizytą się boje bo ciągle mnie coś boli i mysle ze moze jakies rozwarcie albo szyjka sie skraca. Byłam w czwartek i wszystko ok. na szczescie i oby tak pozostało do konca. Nie nabijaj sobie głowy tym ze jutro 13. To bez znaczenia, dzień jak każdy inny, pójdziesz i sama się przekonasz ze wszystko w porządku. Jestem o tym przekonana. Zauważyłam że ostatnio coraz więcej nas wpada w jakieś niepokoje. Musimy dzielnie wytrwać do końca. Stelka jeśli chodzi o takie nozyczki to wyrzucenie pieniedzy w błoto. Ja miałam dla synka taki miniaturkowy obcinacz do paznokci canpol i juz czwarty rok go używam. Znalazłam podobne jak miałam tylko moje było bez tego plastiku. Chyba w aptece kupowałam. Naprawdę polecam. Zobacz allegro.pl/item305772392__cazki_do_paznokci_canpol_.html http://allegro.pl/item305523476_9_808_canpol_bezpieczne_cazki_do_paznokci.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franceska dziwnie macie z tym macierzyńskim, u nas to sie zaczyna w dniu porodu i trwa 18 tyg, także wydaje mi się że lepiej jest tak, no a przed porodem to można na l4 iść i też jest 100% płatne......chociaż ja co miesiac inną wypłatkę mam i nie wiem czemu :( Zakupy idą wam pełną parą, ja jeszcze nic nie mam...ale jeszcze czasu jest troche... Peletka nie przejmuj sie, każda z nas sie stresuje przed wizytami, ja teraz mam w poniedziałek, dziś równe 3 m-ce do terminu mamy :) Oj leci ten czas.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×