Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Hej dziewczyny:-) Piszecie o świńskiej grypie a mi wystarczy "świńska teściowa":-( Ledwo żyję bo Mały po wyjściu teściowej zafundował nam 2 godziny złoszczenia się i histerii:-( Wił się po podłodze, uderzał główką w podłoge, zapowietrzał sie i siniał, dławił łzami i katarem :-( normalnie szok!!! I zasnął dosłownie z przemęczenia płaczem i wrzaskiem:-( Ja juz nie wiem co jest grane, wychodze na angielski 2 razy w tygodniu na 3 godziny juz od m-ca a dopiero od kilku razy jest taki cyrk:-( Dzisiaj nie było mnie 5,5 h bo miałam jeszcze wizytę u gina, ale dzwoniłam 2 razy i słyszałam jak Szymuś się śmiał na głos...I znowu problem z jedzeniem bo zostawiłam teściowej obiadek dla Niego, deser owocowy i Sinlac na kolację, a jak przyszłam to się okazało, że obiadku troche zjadł, ale nie dała mu owoców ani Sinlacu tylko jogurt (Mały prawie wogóle nie ruszył) i zrobiła mu knapke z resztką wędliny, którą znalazła w lodówce kupioną przez M w sobote!!! Normalnie szlag mnie trafił bo kto ją prosił o taka inwencję twórczą!!! Dziecko rzuciło się dosłownie na mnie do jedzenia jak przyszłam:-( nie wiem co mam myśleć o tym bo ogólnie Mały wygląda na zadowolonego jak bawi się z babcią i wujkiem, ale dlaczego tak to odreagowuje? Może mi coś podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiacool5
Dzięki Karola_78 o pomoc. Czyli ten test jednak pokazuje że ma nietolerancję laktozy hmmmmmm to mnie nie cieszy za bardzo. Rzeczywiście lekarz rodzinny mnie nastraszył i to bardzo ale to nie pierwszy lekarz który zasiał we mnie ziarno zgrozy( zaraz po urodzeniu usłyszałam że moje dziecko jest głuche na jedno ucho :/) ale na szczęcie wszystko jest ok.Mam tylko jeszcze jedno pytanko czy starczy sam wynik kerrego żeby lekarz wypisywal recepty na P czy musze jeszcze pójść do alergologa po zaswiadczenie????????? Problem jest z tymi receptami bo musze miec podkladke ze ma alergie żeby dostać taka receptę-ponoć nowe przepisy :/ Nie to ze prawie miałam depresję że nie mogę karmić piersią to jeszcze teraz walczyć trzeba o to żeby choć tańsze mleko wypisali a kasa idziiiiiieeeeee-nawet na pieluchy tyle nie wydaje- masakra Czy to mozliwe że 3-miesięcznej dziewczynce wyrzynają sie ząbki już bo Zuzik sie ślini i gryzie rączki- kupiłam jej gryzaki ale ląduja na ziemi a maść BOBODENT mam nadzieje że nic nie pomaga bo po jej zastosowaniu jeszcze bardziej pcha rączki do buźki aaaa i czy to coś złego że jak płacze to łzawi jej tylko jedno oko? Nie chcę iść z taka błachostka do lekarza bo teraz w przychodniach oblężenia chorych a złapać coś nie jest trudno Przepraszam że mam tyle pytan ale nie mam sie kogo zapytac. To moje pierwsze dziecko a nie mam przy sobie mamci a na teściową nie mam co liczyć niestety.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie a ja mam mega @ az sie strach ruszac, wsyztko mnie bole a tabletek przeciwbolowych brak akinom--swinska tesciowa hahahha, ja od grudnia sie zapisalam na aerobik myslalam ze raz w tyg. ale zmienilam na 2 razy ciekawe jak bedzie jak ja bede znikac kasiacool, --pytaj, chetnie odpowiemy, wiesz co z tymi zabkami to moga dawac o sobie znac juz teraz, ale zanim sie ywbija to moze troche potrwac, dziaselka moga swedzic nawet 3 mce przed wyrzynaniem sie zabkow, mojego synka swedzialy dl;ugo i wczesnie a 1 zabek wyszedl po roczku :D, wiec widzisz jak to jest., a mojej znajomej crocia ma niecale 6 mcy a ma juz 2,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki ze tak pozno odpisuje ale znowu mnie czas zaczał scigac. A co chodzi dokładnie z ta Euceryna- bo normalnie w aptece jest to podłoze masciowe natłuszczajace w które mozna dodatkowo wkrecic wode lub witaminy albo substancje lecznicze w zaleznosci co na recepcie napisze lakrz to podłoze wiymiennie stosuja z mascia cholesterolowa.. Nie spotkałam sie samej euceryny w sprzedazy. Jest za to Eucerin cała seria kosmetyków dla alergików i ludzi z sucha skóra i jak najbardziej mozna stosowac obie wersje zarówno do smarowania całego ciała i /lub buzi . Dostałam prace w sanatorium w Zakopcu wiec bede dodatkowo dojezdzac tam na 3 h w tygodniu zeby prowadzic tzw apteke zakładowa. Nawet nie wiedziałam ze tak moja osoba jest znana w kregu lekarskim.A dowiedziałm sie przez prztypadek bo pani dyretktor wezwała mnie do siebie jak akurat mieli obchód i okazało sie ze wiekszosc tych ludzi mnie zna albo z apteki albo z rozmowy telefonicznej jak np nie potrafiłam czegos przeczytac. W aptece wiekszosc ludzi jest jednak anonimowa ja nie wiedziałam ze to sa lekarze tylko po twarzach kojarze ze to sa moi stali pacjenci.Dostałam takie rekomendacje ze na koniec rozmowy pani fyrektor powiedziała ze nie wyobraza sobie nikogo innego na tym miejscu. Przepraszam ze sie chwale ale miło było mi to usłyszec - bo mi sie wydaje ze nikt nie zaywaza mojej pracy i ze traktuja mnie tylko jak sprzedawce a tu takie miłe zaskoczenie. Co do metod odpieluchowania to musze wrócic do linku bo Maja siada na nocnik mówi siiiiiiiiiii poczym wstaje i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, zapytczy cos się zmieniło, ale z tego co wiem, to rok lekarz może wypisywac, o ile widzi potrzebę- np nietolerancję laktozy... Jak coś to zapisz się do poradni gastrologicznej DSK - nie powinni mieć bardzo dużych kolejek... Zastanawiam się tylko czy na wyniku jest tylko że cukry redukujące i nieredukujące obecne czy jest jeszcze skala (od 1-4 plusów)? Z rodzinnym nie ma co walczyć tylko porozmawiać i wziąć skierownie do specjalisty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi początek nie wyszedł... :P miało być jutro zapytam czy coś się nie zmieniło.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki KK atu kawał na rozweselenie towarzystwa; Nie patrzcie na pisownie bo mi sie poprawiac nie chciało a dostałam to na e-maila. Pewien facet ,przez kilka lat miał kochankę, Włoszkę. Pewnej nocy oświadczyła mu,że jest w ciąży. On nie chcąc zrujnować swojej reputacji i małżeństwa, dał jej sporą sumę pieniędzy, aby wyjechała do Włoch itam urodziła dziecko, aby uniknąć skandalu. Zaproponował również płacenie alimentów do 18 roku życia na dziecko. Ona się zgodziła, ale spytała: -Jak mam przesłać Ci wiadomość,kiedy dziecko się urodzi? -Aby utrzymać wszystko w sekrecie, wyślij mi pocztówkę na mój adres domowy, z jednym tylko słowem "spagetti", wtenczas zacznę słać Ci alimenty nautrzymanie dziecka. I ona wyjechała... Po około 9 miesiącach facet wieczorem wraca do domu z pracy, a tu żona mówi: -Dostałeś jakąś bardzo dziwną kartkę pocztową, nic nie rozumiem co to zakartka. Maż na to: -Daj mi tę kartkę, zobaczę co to? Żona dała mężowi kartkę bacznie go obserwując. Mąż zaczął czytać pocztówkę,zbladł jak ściana i... zemdlał... Na kartce było napisane : spagetti, spagetti, spagetti, spagetti, spagetti Trzy porcje z kulkami mięsnymi ,dwie bez. Wyślij więcej sosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o co chodzi z tym odpieluchowaniem? Mozesz podac jakiegos linka lub to opisac? Dagmarka jak sie ja zapytam "gdzie robi sie siusiu" to pokazuje na nocnik lub wc nasze, ale jak posadze to nic niezrobi tylko po kilku sekundach wstaje wiec niby rozumie ale nie dokonca! Dzis np tez puscilam ja bez pampka i mowie co chwila "jak bedziesz chciala siusiu to mow" lub "a gdzie sisi sie robi?" i pokazuje ona gdzie sie robi! A i tak po jakiejs godzinie poszla do swojego pokoju, wrocila i mowi "kap kap" ja patrze a rajstopki i wszystko inne na dupce mokre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezly ten kawal,z reguly bywa na odwrot;)Widze Peletka ze wloski wciagnal Cie ne calego;) Klaudia cofnij sie o strone bodajze do sotatniego mojego wpisu tam znajdziesz link do stronki z filmikiem i darmowym e bookiem.Ja zaczelam testowac ta metode na Laurze,jak narazie byly 3 podejscia z czego 2 razy zrobila kupke nad zlewem:)Wiec teraz bede codziennie tak robic przynajmniej nie bede musiala spierac kupy z pieluch.Z Claudia to bedzie gorzej..w tym zlobku jej mam wrazenie ze wogole ich tam nie wysadzaja na nocniki,bo odkad do niego chodzi wogole nie pokazuje ze chce cos zrobic,wczesniej tak... U nas katar wrocil,mamy pierwsza trojke,wiec to przez zeby.O grypie to ja tam wogole nie mysle.Media trabia ze w Neapolu najwiecej zmarlych,ale wg mnie to szukaja sensacji i tyle.Wiecej ludzi w godzinie na drogach ginie. Co do tej apokalipsy to tez tak kiedys o tym myslalam i tak jakos smutno mi sie zrobilo jak pomyslalam o mojej latorosli ze takie male i juz mialby by koniec wszystkiego tfu tfu tfu nie bedzie tez bujdy i celowa reklama dla filmu.Bardziej to bym sie obawiala tego naszego wulkanu tutaj ze ktoregos dnia pierdyknie niespodziewanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka - ja też gratuluję, i chwal się chwal, bo jak jest czym to trzeba :) a anegdotka super :):):):):) Ja od tygodnia jestem zdechła, we wtorek w końcu się wybrałam do lekarza bo mnie głowa potwornie bolała i bałam się że mi na zatoki uderzy, dostałam antybiotyk i powoli się zbieram. dostałam też skierowanie na RTG kręgosłupa bo mnie ciągle bolą plecy od porodu, najgorzej jest jak się położę na brzuchu choćby na 5 minut to nie mogę wstać i się wyprostować bo tak strasznie boli i tu Karola mam pytanie do Ciebie: dostałam karteczkę z wskazaniami jak się przygotować do tego badania i tam pisze że dzień przed mam wziąć czopek Bisacodyl a przed samym badaniem Espumisan, to faktycznie tak ma być ??? Ja też się pochwalę ale moją córcią , straszna gaduła się z niej robi :) już tak fajnie można się z nią dogadać, co raz łatwiej wypowiadać jej jakieś nowe słowa i je łączyć , jej ostatni hicior to " A ti ziabo" , jak się wygłupia to tak mówi do mnie , a to M często do niej mówił " A ty żabo" :) Od kilku dni pada przed 19 bo nie śpi w dzień tzn chciałaby tak po 15 ale ją jakoś przetrzymuje bo jak by wtedy zasnęła to potem poszłaby gdzieś po północy i wstaje ok 8-9, w nocy budzi się jak chce pić . Gdzieś nad ranem przychodzi do nas do łóżka i tak śpimy codziennie, ciągle sobie powtarzam że muszę odsunąć łóżeczko od łóżka o oduczyć ją tego spania z nami, ale jakoś nie potrafię, uwielbiamy z M jak się przytula do nas i szkoda mi tego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola - jeszcze jedno , mogłabyś jeszcze raz wkleić linka albo dac jakieś namiary na tego gościa u którego kupujesz wielorazówki ? Cały czas masz przesyłkę gratis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziwczyny śmiłam sie z tej Gagi u mojego synia a ten od dzisiaj zaczął płakać i teraz dopiero patrzymy wieczorem a on ma fifolka czerwonego i jak ma sikać to płacze...ma jakieś zapalenie cewki czy co... Mam nadzieje że jutro bedzie przyjmowała moja lekarka bo do pediatry w ośrodku to nie mam po co jechać.... Karola a może ty tak na sucho coś poradzisz, czym czymś smarować można, czy sie obejdzie bez lekarza?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet nie zauważyłam tego linka z odpieluchowaniem, w wolnej chwili musze poczytac, bo pora sie u nas zabrać za pożegnanie z pampersami....jakos cieżko to widze bo Kuba bardzooo czesto sika z racji że pije sporo.... Peletka dobre to spagetii, się uśmiałam zwłaszcza z kuleczek mięsnych:p No i gratuluje pracy i uznania:) Zizusia na to żeby nie było mega @ i bólu takiego to jest rada:p Akinom nie wiem co ci poradzić, synuś odreagowuje tak bo na wszystko mu wolno z babcią a ty mu więcej zabraniasz i to pewnie przez to... Dobra poczekam jeszcze chwilke moze Karola coś poradzi i spać bedzie pora....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiacool5
cukry redukujące i nieredukujące obecne i po jednym plusie maja+ co to oznacza+ ze mala nietolerancja_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam nadzieje ze mnie jeszcze pamiętacie:P nie pisałam z wielu powodów, brak czasu i jakas deprecha mnie chwyciła, miałam doła, na dodatek synus był bardzo rozdarty, jak nie spał to tylko się darł, to nie był nawet krzyk:o od dwóch dni (odpukac) jest lepiej, młody jak nie śpi to sobie cichutko leży i sie rozgląda no i w koncu w nocy spi lepiej i jak się budzi to nie z krzykiem jak do tej pory...poza tym miałam najazdy gości i ciągłe imprezki mnie tez wykończyły:P ale może młody został porządnie "opity" to jest grzeczniejszy:P:P:P:P wczoraj byliśmy z dwójka na szczepieniu, Karola tylko pisnęła przy wkłuciu, za to młody darł sie na całą przychodnię:P:P ale w sumie nie mamy na razie żadnych reakcji poszczepiennych.. Tomus wazy ponad 4500, czyli przez 5 tyg przybrał ponad 1200, więc ok:) chociaż nie widać tego po nim, bo on idzie chyba w długość, dostał środek na zwapnienie kości bo mu sie główka za bardzo spłaszczyła z tyłu, i z boku tam gdzie głównie leży.. córcia dalej zazdrosna o tatusia, jak bierze Tomeczka na ręce, kurcze nie wiem co tu zrobić, bo przecież nie może tak byc że m nie może wziąć syna na ręce..Karola jak to widzi to od razu łzy, krzyk walenie głowa o podłogę.. poza tym też można się fajnie dogadać z Karolinka, idą jej zęby i co jakis czas chwyta ja temperatura, i widać że ja bolą te ząbki, ja ostatnio sie pytam co ja boli a ona mi pokazuje paluszkiem że ząbki:) a ja pytam a który to mi dokładnie pokazała który ja boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Stelka po przerwie )) Współczuję Ci bardzo, bo moja też miała kłopoty z brzuszkiem, tj. kolkę i też dużo płakała, dlatego ja również miałam gorszy nastrój... ale minie - trzymaj się. Dziewczyny podające tran maluchom? Ile dajecie dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka to nie moje, podejrzewam To ja CC :P Mój mąż oczywiście nie zdąrzył wystawić, więc dupa :( :( :( Mam więc spory zapas pieluch :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a ile masz tych pieluch, jak pisałam ja chętnie kupie jeszcze trochę, przydadzą się Tomeczkowi na wiosnę:) i mam pytanko, Tomeczkowi jednak pojawiła sie lekka temperatura po szczepineiu, w uchu ma 37,9, nie wiem ile powinno sie odjąć kresek, ale czy dac mu np vibrucol czy jeszcze nie, w sumie jest spokojny...a może za spokojny:P magmal Karola tez miała kolki i teraz Tomek, na szczęście najgorsze już za nami, ma jeszcze czasem problem żeby kupke zrobić i czasem ja chce się wypierdzieć to sie męczy, ale już nie krzyczy i nie płacze jak wcześniej, nie wiem czy to zasługa dicofloru, ale zamiast tych kropli Biogaja daje dicoflor bo po tych kroplach żadnych zmian na lepsze nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, a zmierz jak możesz zwykłym w odbycie i odejmij 5 kresek, bo te nowe wynalazki są często bardzo niedokładne :P Ja wystawię spokojnie te pieluchy i inne rzeczy, a jak będziesz potrzebowała to jeszcze się kupi. Tego klienta co jak kupewałam teraz nie wydziałam na e-bay,u ale przyznam się że nie bardzo pamietam jaki miał nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, a podawałaś Tomkowi Debridat? Bo ja mojej go dawałam, łącznie z sab simplexem i lakcidem i wtedy była jako taka poprawa. Dobrze, że już najgorsze za wami) U Hani to trwały do 3,5mca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Stelka każde dziecko inne i co innego mu pomaga, u nas jako takiej kolki nie było tylko płacz w dzień o różnej porze w najgorszych momentach to był krzyk ale Zuza prawdopodobnie nie tolerowała laktozy i pomogły kropelki ze Stanów , ich odpowiednik Sab simplex, nie pamiętam dokładnej nazwy , Biogaja i przede wszystkim Bebilon Comfort , jej się wszystko unormowało i uspokoiło przed 3 miesiącem . Jak skończyła 3 miesiące to już jadła zwykły Bebilon. A Ty jak teraz karmisz, tylko swoim pokarmem czy dokarmiasz sztucznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak miała mocny" atak " to pomagała suszarka :) dmuchałam jej przez swoją rękę na brzuszek i się uspokajała . Jak sobie tak o tym wszystkim przypominam to nie mogę uwierzyć że już Zuza taka duża :) trzeba koniecznie zacząć myśleć o braciszku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak miała mocny" atak " to pomagała suszarka :) dmuchałam jej przez swoją rękę na brzuszek i się uspokajała . Jak sobie tak o tym wszystkim przypominam to nie mogę uwierzyć że już Zuza taka duża :) trzeba koniecznie zacząć myśleć o braciszku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak miała mocny" atak " to pomagała suszarka :) dmuchałam jej przez swoją rękę na brzuszek i się uspokajała . Jak sobie tak o tym wszystkim przypominam to nie mogę uwierzyć że już Zuza taka duża :) trzeba koniecznie zacząć myśleć o braciszku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak miała mocny" atak " to pomagała suszarka :) dmuchałam jej przez swoją rękę na brzuszek i się uspokajała . Jak sobie tak o tym wszystkim przypominam to nie mogę uwierzyć że już Zuza taka duża :) trzeba koniecznie zacząć myśleć o braciszku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam powiem ze mam dzis nerwa jak nigdy,.Nie wiem czy pamietacie jak cała ciaze skarzyłam sie na swiad krocza i to wróciło 2 dni temu zadnych upławów tylko to swedzenie.Na szczescie nie jest to tak intensywne jak w ciazy ale teraz juz wiem skad to sie wzieło.Ja to łacze z Cilestem zjadłam 8 tabletek i cycki mnie napierdzielaja i do tego te swiad.Organizm przy tabsach zachowuje sie tak jak w ciazy a nasycenie hormonami organizmu w przypadku cilestu wynosi do 7 dni i by sie zgadzało.Pprostu zle toleruje hormony i stad ten swiad to jakby forma uczulenia a nie grzybicy na która mnie cała ciaze leczyli.Zreszta ja mówiłam ginie ze ja mysle ze to wina hormonów ciazowych a ona mówi ze nie jest pewna i woli mnie leczyc na grzyba a teraz jak do niej zadzwoniłam to stwierdziła ze jak dam rade to mam dokonczyc cilest a jak nie to przerwac,Poniewaz nie chce miebc rozpieprzenia hormonalnego organizmu to wcisne w siebie to opakowanie do konca.( jestem przeciwna antytabsaom ale tak kazali mi leczyc cyste na jajniku) I jak składa wam sie to w całosc. Podsumowujac od poczatku ciazy do konca miałam swiad krocza bez upławów , badanie czystosci pochwy wyszło ze tylko florana turalna pochwy , po porodzie swiad mija .Teraz zaczynam brac tabsy anty , po nasyceniu organizmu pojawia sie swiad tak jak w ciazy.Jak skoncze brac i swiad minie to by potwierdzało sprawe - dajcie znac czy ma to sens.Jeszce od porodu do tej pory nic mi sie takiego nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×