Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Wiesz co? ja mam tak że przez okres między wizytami przybędzie mi po 300 gramów. W między czasie zdążę zrzucić kikogram i potem do wizyty systematycznie nadrabiam. Lekarka twierdzi że wszystko jest ok z dzieckiem a to najważniejsze. Mam problemy z jedzeniem bo cokolwiek zjem to od razu boli mnie brzuch więc porcje mam mikroskopijne. Stad te spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mialam usg-bo jestem w glupim kraju-w Holandii.Bylam u poloznej 3 tyg temu i termin na usg mam dopiero 13 maja.Zastanawiam sie jakie bedzie to usg?Wiecie co?-masakra.Niby taki rozwiniety kraj a szkoda gadac!!!Kazala mi 2 godz przed usg pis wode i nie chodzic siku.Wiec z tego wnioskuje jakie moze byc to usg...takie przed potopowe.Usg to jeszcze nic...ja nie mialam jeszcze zadnych badan na krew ani na mocz i co tam jeszcze potrzeba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak sie zapytalam o jakies badania to mi powiedziala ze jesli u mnie w rodzinie i rodzinie mojego faceta nie bylo chorych dzieci to nie ma zadnego ryzyka i mam sie niczym nie martwic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.10 bzdura jakaś ! Musisz mieć przynajmniej podstawowe badania krwi i mocz zrobione! 13 maja zarządaj badań! kochana walcz o swoje! A z tym piciem wody to owszem ale przed USG nerek tak miałam a przy ciąży absolutnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie wiem co mi jest....głowa mi nadal pęka :( szumi mi jakoś dziwnie :/ Co do usg ja miałam już 3 robione- przy każdej wizycie (200 zł wizyta wiec musi być full wypas) Teraz idę w środę i już się nie mogę doczekać!!! Na ostatniej wizycie lekarz dał mi skierowanie na badanie : AFP i BHCG. Czy któraś w Was też miała robione takie badania? One mają wykluczyć wszystkie nieprawidłowości w ciąży, które by mogły mieć wpływ np. na wczesny poród. http://www.badaniaprenatalne.pl/inne_nieinwazyjne_lekarze.html tu można o tym poczytać. Pisałyście jeszcze o witaminach, ja ciągle łykam tylko kwas foliowy bo niby witaminy po 20 tyg. mam brać i troszkę mnie to martwi czy ten kwas jest wystarczający. 26.10.2008 nie zamartwiaj się niepotrzebnie i tak jak pisała Artigiana walcz o swoje i niech nie lecą w kulki w tej Holandii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami jeśli wyniki krwi masz dobre to kwas Ci wystarczy na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana dziękuje za dobrą radę :) wyniki krwi mam dobre, więc pewnie dlatego tylko kwas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pidzama
ja uprawialam z chlopakiem petting , nasienie znalazlo sie w okolicach pochwy, wystraszylam sie i zaczełam robic testy ciazowe, pierwszy test zrobilam 7 dni po pettingu , nestepny w dniu spodziewanej@ , nastepny po terminie @ nastepny 3 tygodnie po terminie @ a nastepne co kilka dni ZROBIŁAM 7 testów , WSZYSTKIE ROBILAM ODRAZU PO WSTANIU Z ŁÓŻKA RANO , wszystkie wyszły negatywne , ale mam obawy bo mam mdłosci i bóle kregosłupa i zalodka.... DODAM JESZCZE ZE TEN FACET ZE MNA ZERWAŁ , WYJECHAL NA STALE DO KANADY i juz niewróci , boje sie o to ze dziecko nie bedzie mialo ojca pomóżcie .. nie biore tabl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pidzama czy Ty czasami wczoraj tego samego nie pisałaś na Kafeterii??/ dokładnie to samo czytałam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki prawie po weekendzie :) Jak zwykle żescie sie rozpisaly :P Witaj Karola31_gd . Widze , ze mieszkamy niedaleko siebie . Ja tak jak Ty jestem pacjentka Invicty :) pozdrawiam z gdyni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ! Gandziulka-- witamy po wspaniałym za pewne urlopie i gratulacje z powodu wyników badań- ty to jednak jesteś odwarzna kobietka ja nie zdecydowałabym się na taki wyjazd och jak ja zazdroszczę wszystkim tym kobietką które czują już wyraźne ruchy swoich maluszków :) no ale cóż ponoć cierpliwość się opłaca tak więc czekam i czekam - zresztą wiem że mam jeszcze sporo czasu Młoda mamusia --jeżeli z ciążą wszystko ok to nie ma jako takich przeciwskazań do urlopu to wszystko zależy od ciebie i od twojego samopoczucia. Jeżeli natomiast chcesz znać moje zdanie - to ja nie odważyłabym siępojechać : 1. Jeżeli coś by się działo to nie masz pewności że otrzymasz odpowiednią opiekę lekarską chodzi mi tu oczywiście o zakres ginekologiczny bo tak ogólnie to wiem że podczas takich wakacji jest się ubezpieczonym 2. Co to za odpoczynek jak nie można się wylegiwac na słoneczku 3. Inna flora bakteryjna co sprzyja róznego typu infekcjom wewnątrz pochwowym, a nie wierzę że nie będziesz się kąpała w morzu czy oceanie 4. Trzeba również przyznać że w hotelach różnie bywa z higieną nawet w tych 5 * wiem bo mam koleżankę która jest za granicą pokojówką i choć jest to hotel cieszący się bardzo dobrą opinią to ona sama przyznaje że np. kubki w łazience przeciera tylko mr.masylem, a zdarza się że inne przecierają blaty tą samą szmatką co deski od wc ...itd. 5. Nie wiadomo jak zniesiesz podróż samolotem a szkoda by było męczyc siebie i maluszka 6. Latem kobiety ciężarne muszą na siebie szczególnie uważać, dużo bić ,nie przegrzewać organizmu itp. a na majorce chyba będzie to trudne biorąc pod uwagę jakie tam panują temp. Pamiętaj skarbie że to są tylko moje odczucia a ty postąpisz tak jak będziesz chciała ,to że ja w tym roku zrezygnowałam ze wczasów w grecji to nie znaczy że reszta ciężarnych nie powinna spędzać urlopu za granicą a tak wogóle to ja jestem straszna panikara więc sama widzisz czym się kierowałam w podjęciu decyzji Natalie76-- powiem ci że masz przechlapane z tymi paznokciami ponoć w drugim trymestrze kobiety odczówają znaczną poprawę nie tylko psychiczną ale rónież fizyczna : ładniejsze, grubsze włosy, twardsze , szybciej rosnące paznokcie itp. a tu prosze u ciebie taka przykra niespodzianka. Trzymam kciuki aby jak najszybciej ci to zeszło, a może brakuje ci jakiś witamin? Dziewczynki ja wsówam witaminki od samego początku nie odrzywiam się jakoś rewelacyjnie dlatego wierzę że jeżeli brakuje mi jakiś witaminek to tabletki to nadrobią.Do końca 12 tyg. zażywałam feminatal metafolin 800 a teraz zażywam feminatal metafolin 400 z DHa to jest taka bardziej udoskonalona formuła feminatalu N czuję się po nich normalnie a co do zaparć to witaj II trymestrze :) przecież to teraz normalne że co jakiś czas będzie nas to dopadało :( mi zdarza sie 4 dni postoju a potem wszystko wraca do normy i tak w kółko ale da się to wytrzymać -activia też mi nie pomaga... Artagina -- to ja jestem największą paanikarą tego forum... :) a ty nic się nie martw byłaś na badaniu i wszystko ok a dzidzia jeszcze nie raz ci dokopie :) oczywiście życzę ci tego z całego serducha i wogóle wszystkim ciężaróweczkom które tak jak ja z niecierpliwością czekają na tą chwilę -szczególnie tym dla których jest to pierwsza ciąża i pierwsze takie przeżycie. A z tym chudnięciem to nie zapomnij spytać gin. ale skoro z maluszkiem wszystko oki to pewnie jest dobrze, zastanawiam się jeszcze tylko czemu ten brzuszek po jedzeniu cię tak boli o to też lepiej zapytaj Ja co do usg to się nawet nie wypowiadam bo miałam ich już chyba z 6 i sama czuje że zdecydowanie za dużo tego dobrego ale z drugiej strony mam ciążę zagrożoną więc u mnie to troszkę inaczej wygląda po za tym nie przeżyłabym wizyty bez usg . I co ? Taka już jestem... 26.10.2008 --dasz radę i przetrwasz jakoś ale na twoim miejscu poszłabym w polsce od razu po przyjeździe do gin. Z tym piciem to żeczywiście jakies dziwne ale nie załamuj się może wtedy sprzęt jest bardziej dokłady kto wie, nie ma co gdybać trzeba być dobrej myśli. Ja badania robię dopiero teraz więc myślę że to nie koniec świata z tym że mi chyba też robili jak byłam w szpitalu ale nikt nie poinformował mnie o wynikach, łudzę się że gdyby było coś nie tak to by mi powiedzieli. Tak jak pisałam wyżej miałam już chyba z 6 usg ale żadno nie wypadło w tym przedziale kiedy robi się tą przezierność karkową :(. Prawda jest jednak taka że jeżeli odpukać było by coś źle to i tak nie masz na to wpływu nic nie można zrobić(możesz co prawda legalnie usunąć ciąże jeżeli jest zagrożenie np. zespołem downa ale nie wiem czy któras z matek zgodziła by się na coś takiego) tak więc zostaje ci tylko stres i świadomośc do końca ciąży że z twoim maluszkiem jest coś nie tak...ALE NAPEWNO NIE JEST więc czy warto az tak się martwić że to badanie nie zostało wykonane? - według mnie nie. Tak więc nie przejmuj się na zapas bo nic to nie da i choć wiem że łatwo się pisze to i tak mam nadzieję że choć trochę cię uspokoiłam . Dodam jeszcze że moja gin. wspominała coś że takie dokładne badanie zrobi w 20 tyg ale zabij mnie nie pamiętam czym to podparła ale pamiętam że mnie uspokoiła. No dziewczynki z ząbkami to trzeba teraz uważać bo naszym maluszkom zaczynają rosnąc kości i będą nam zabierać wszystkie zapasy wapnia co niestety będzie wpływać na szybciej rozwijającą się pruchnicę tak więc pijcie mleczko i jedzcie nabiał :) hi hi hi Kami25-- przyznam szczerze że nie słyszałam o tych badaniach ale z chęcią poczytam... wiesz przeczytałam tą stronkę którą wkleiłaś i brzmi to całkiem konkretnie chyba sama poproszę o takie badanie tylko czy ten twój lekarz ma jakieś podejrzenia ? czy tak dał ci skierowanie rutynowo? bo do tej pory nie słyszłam wśród ciężarówek o takim badaniu. Betę HCg miałam co prawda robioną ale samą i na początku ciązy.Badanie to określa poziom hormonu ciązy ale warto to robić tylko na początku dopóki szybko on wzrasta bo póżniej to już łozysko przejmuje te funkcję a hormon ciązy szybko spada, nie będę się rozpisywała na ten temat bo w twoim przypadku chodzi o połączenie tych dwuch wyników które zlecił ci gin. tak więc jest to zupełnie coś innego niz ja miałam Kurcze znowu się rozpisałam SORRRY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami25 --czy ty miałaś robioną przeziernośc karkową bo jeżeli tak to ten test podwójny który masz teraz wykonać jest bez sensu poniewaz z tego co jest napisane na tej stroce ma on mniejszą skuteczność niż badanie przezierności karkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agivp
witam wszystkie kolezanki, ja tez mam tearmin na pazdziernik ;) na 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s --> no właśnie miałam robioną przeziernośc karkową i i niby wszystko było ok. Porównywałam również moje badania z badaniami mojej siostry bo miała robione u tego samego ginekologa i są one bardzo podobne...jak z nim rozmawiałam to powiedział, że każdej swojej pacjentce daje skierowanie bo to nie chodzi tylko o wykluczenie zespołu downa. Powinnam je zrobić właśnie w tym tygodniu i chyba się na nie zdecyduje, żeby mieć pewność bo co jakiś czas śnią mi się jakieś głupoty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agivp--> witamy Cię serdecznie! Dopisz się do tabelki i zaczernij link! A czemu tak późno do nas dołączyłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agivp witamy cię Kami25 no to idź zrób te badania przecież w niczym one nie szkodzą a ty będziesz pewniejsza że wszystko jest ok, a twojej siostrze też zlecał te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nudy u nas cały weekend do d.... można powiedzieć :( szaro, mokro i ponuro ale za to jutro idę sobie zrobić włoski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzagusiu dziękuję za miłe słówka. Brzuch mnie boli bo najprawdopodobniej moj mały nicpoń rozpycha się z macicą własnie w stronę żołądka, stąd po posiłku ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny dzagusia dzieki za porade napewno sie zastanowie agivp witam w naszym gronie szkoda ze nie wczesniej A ja mam super pogode dzisiaj kolo 15 w cieniu mialam 19 °C wiec sie dogrzalam wlasnie wcielam pierogi i teraz ide odpoczywac buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jesteście słodkie ale nie ma za dziękować - przecież po to mamy ten topik żeby siebie na wzajem wspierać i w miarę możliwosci pomagać. Dziś znowu łapię doły i zaczynam wątpic ze tym razem się uda niby wszystko ok ale czuję się jakos tak dziwnie jak tylko nie mam zajęcia to słysze w podświadomości głos mojej ginki jak mówi że jej przykro ale serduszko mojego maluszka przestało bić-już raz przeżyłam ten dramat :(, specjalnie zmieniłam ginekologa żeby ta wizja nie wracała ale jednak nie potrafię się jej pozbyć. To jest straszne uczucie - boję się że będę jedną z tych dziewczyn które przeżyły kilkakrotne poronienie i choć bardzo chcę myśleć pozytywnie to są momenty że nie umię tych czarnych myśli od siebie odpędzić.Płaczę wtedy jak gdyby zapadł już jakiś wyrok a przecież na dobrą sprawę nie mam podstaw bo z tego co mówi ginka ciąża póki co rozwija się prawidłowo. Boże oddałabym wszystko co mam byle by tylko móc już przytulić tą małą słodką istotkę i mieć świadomośc że wszystko jest oki............................ Falsa kochanie daj znać od razu jak dostaniesz ten doppler i napisz nam czy działa i czy jesteś zadowolona. Ja jak mam takie dni jak dziś to z chęcią posłuchałabym bicia serduszka mojego maleństwa i wiem że bardzo by mnie to uspokoiło. Mój miś jak tylko usłyszał że jest takie coś dostępne to odrazu zadeklarował że mi to kupi- słodki jest-ale narazie powiedziałam że dam radę .... tzn. tak mówiłam przed wczoraj a dziś bardzo bym chciała mieć to urządzonko w domu. Falsa jak tylko napiszesz że jesteś zadowolona to chyba też się zdecyduję Dziewczynki was też dopadają czasami takie czarne myśli czy tylko ja tak mam ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny po długim weekendzie! Szybko minął i niestety znowy mamy poniedziałek:( Jeszcze u nas okropna pogoda i zasypiam za biurkiem. Nie było mnie tu 4 dni i trochę minęło czasu zanim przeczytałam zaległe wpisy. Witam nowe dziewczyny! Zazdroszczę wam tych kopniaczków, bo strasznie dużo się dzidzi odezwało ostatnio. Moja jeszcze spokojna, ale dopiero koniec 15 tyg. w środe idę do ginekologa i zobaczymy jak maleństwo rośnie. Robiłam teraz badania krwi i wyszła mi niska hemoglobina, mimo iż biorę prenatal. powiem wam, że ja bym się nie zdecydowała na zakup dopplera. Taka trochę przesada jak dla mnie. Zaraz bym się pewnie wsłuchiwała co jest nie tak. A jak jeszcze czasem by dobrze nie działał i nic bym nie usłyszała to masakra! Więc dla mnie to tylko byłby kolejny niepotrzebny stres. Ale każdy inaczej przechodzi ciążę. Z paznokciami to tez mam nieciekawie. Łamią się okropnie i są bardzo cienkie. Włosy zresztą też nie lepiej. Sypią mi się garściami! Za tydziń idę do fryzjera, żeby mi coś doradził. U mnie weekend minął dosyć leniwie. W czwartek robiliśmy grilla i objadłam się na maxa. I już mam dość na jakiś czas kiełbaski z grilla:) dzagusia - nie martw się, będzie wszystko dobrze! Najważniejsze to być pozytywnie nastawionym, jak lekarz mówi że jest dobrze to zaufaj mu. Na pewno w twojej sytuacji wyłapałby każde zagrożenia dla ciąży. Najgorszy pierwszy trymestr już przetrwałaś, więc teraz będzie tylko lepiej. Takie upragnione dzieciątko musi przyjść na świat:) Trzymaj się ciepło i bądz dobrej myśli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki ja juz na nozkach wkoncu sie dobrze wyspalam . Ostatnio mam problem bo chce mi sie cos jesc i niewiem co a to mnie tak meczy jak ide do kuchni i zagladam do lodowki i szafek to jest pelno zeczy ale nic na co ja mam ochote bo poprostu niewiem na co ja mam wy tez tak macie?? dzagusia84s niemartw sie noewno wszystko z maluszkiem bedzie dobrze musisz byc dobrej mysli i niemartw sie na zapas pytalas czy ktoras z nas tez sie martwi czy wszastko bedzie dobrze ja caly czas niemoge doczekac sie wizyty u gin zeby moc uslyszec tony serca bo caly czas podswiadomie boje sie ze cos pojdzie nie tak ale musimy byc dobrej mysli. pozdrawiam do pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, znalazlam na allegro taki doplerek do sluchania bicia serduszka, wlasnie za 150 zl: http://www.allegro.pl/item356356365_mini_doppler_posluchaj_bicia_serduszka_dzidzi_.html ale zastanawiam sie czy to jest dobry sprzet czy nie warto sobie zaprzatac glowy. widze, ze czesto macie usg robione, ja po tym w 11 tyg teraz dopiero w 22 tyg. trojwymiarowe bede miala i nie moge sie juz doczekac, a to dopiero 16 tydzien.... Kitka, szkoda, ze z Gdynia, a nie z Gdanska, bysmy sobie mogly na spacerki razem chodzic... A do ktorego lekarza w Invikcie chodzisz? Ja do Gniadka, bo prowadzila moja pierwsza ciaze i nie narzekam, troche rozstrzepany, ale dokladny w usg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kochane ciężaróweczki. Pogoda znowu pod psem, aż mi się z łóżka wstawać nie chciało :( Znowu na siłę trochę sniadanie w siebie wmuszam, eh żeby mi ten jadłowstręt po ciąży został to bede piękna i chudziutka w końcu. Dżagusia nie można się martwić na zapas. Wiem bo sama tak robiłam i nic dobrego z tego nie wynikneło. Teraz też mam manię obmacywania brzucha czy jest twardy czy nie - wiem paranoja. Popatrz na to tak. Już tak blisko połowy mamy i wszystko jest w porządku, więc i dalej tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) Ja wracam po dlugiej przerwie komputerowej. U nas pogoda jest sliczna i taka ma byc caly tydzien (oby oby...) rozpisalyscie sie niezle wiec gonie nadrabiac czytanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ruchow jeszcze nie czuje, ale nie martwie sie za duzo bo jeszcze czas (mam termin na 20). Mam pytanie - jak piszecie o tygodniu ciazy, to jest tydzien od jajeczkowania czy od ostatniej miesiaczki? bo ja dalej mam z tym problemy :D Jestem w 16stym tygodniu ciazy (od zaplodnienia), usg mialam w 6stym i w 10tym. To w 10tym (tzn 12stym od ostatniej miesiaczki) to bylo to "oficjalne", w specjalnym centrum. Tam mi powiedzieli ze nie trzeba wcale pic duzo wody przed usg, ze tak trzeba robic jak jest sie dziewica, napewno nie jak sie jest w ciazy. W 6stym mi zrobila ginka w swoim gabinecie, ale ostatnio jak bylam to mi nie zrobila, tylko posluchala serduszka doplerem, zeby wiedziec czy wszystko ok. za tydzien ide do ginki, mam skryta nadzieje ze zobacze dzidziusia, ale jesli nie to uslyszyc serduszko mi wystarczy. Chcialabym juz czuc ruchy, wiedziec ze wszystko jest w porzadku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez pogoda wysmienita-wreszcie!Bo weekend majowy byl deeszczowy i chlodny :( Ide sie zaraz dotleniac ;) A powiedzcie mi jedna rzecz,czy kobieta w ciazy moze isc na pogrzeb?Bo ja slyszalam taki zabobon,ze absolutnie nie moze :( Gdyby to byl sasiad,wiadomka...ale to moj ojciec chrzestny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc 😭 Dzagusia takie doly to u mnie normalne-poprzednia ciaze przechodzilam ze smutkiem na twarzy,ciagle czegos sie balam :( Teraz mam synka,jakos czas z nim leci szybko i nie mam kiedy rozmyslac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×