Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Cześc dziewczyny:-) Wczoraj byłam na wizycie u gin. no więc 15 tydz. maleństwo urosło sporo:-) Na USG widziałam jak ziewa:-) aż się lekarz śmiał. Super przeżycie:-))) Jestem w szoku bo jem jak smok, a przez ostatni miesiąc przytyłam tylko 300 gramów. Dzień dzisiaj piękny, chyba pójdę na ogródek z pyszną kawą zbożową ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MłodaMamusia: nic się nie stresuj. Na pewno wszystko jest w porządku. Takie bóle brzucha nie muszą oznacza,że coś złego się dzieje.Moja kolerzanka całą ciążę miała 'bolący brzuch', lekarz jej wytłumaczył,że każda ciąża jest inna, a maleństwo urodziło się zdrowe jak dąb:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po ostatniej wizycie u gina, dwie noce nie spałam, mimo ze powiedział ze wszystko ok, coś sobie wkręciłam i miałam jakies koszmary. teraz wszystko ok. Przytyłam chyba z was najwięcej - ale jestem pierwsza na liście - moze dlatego? w niczym mi nie przybyło - tylko w brzuchu. i biuscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodamamusio nie martw sie, napewno wszystko w porzadku! Ponoc bole brzucha w naszym stanie to calkiem normalne (no chyba ze sa nie do znieszenia!) Ja tez mam kolezanke ktora cala ciaze spedzila na nospie bo ja non stop brzuch bolal. mnie tez od czasu pobolewa, czasami mocniej cos ukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, a ja juz po urlopie. Pięknie było, słonko, spokój... aż mi się nie chciało wracać. Ale wróciłam i muszę nadrobić czytanie, bo się strasznie rozpisałyście :D Troszkę smutno tu widzę było. Wiosna piękna, dzieciaki w drodze a wy się tak smucicie. Głowy do góry będzie SUPER!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z bólami brzucha to ja mam tak nonstop. W pierwszej ciąży ciągle miałam twardy brzuch i bolało mnie w dole, ale to pęcherz we znaki się dawał. teraz też tak mam. Mam jeszcze czasem takie dziewne uczucie jakby mi się rozwierało tu i ówdzie, zwłaszcza wieczorem. Ale jak rano wstanę to przechodzi. A i ciągle mi krew z nosa leci :( Któraś pisała, że ma skurcze nóg. Nie chcę straszyć, ale w późniejszej ciąży będą częstsze. Ja czasami budziłam się z krzykiem i musiałam dłuuugo masować. Ale pomaga magnez i żelazo. Lekarz przepisze. :) A dla zwolenniczek cc odradzam. Miałam to wiem. Niby łatwiejszy poród, ale potem same problemy. Mniejsza laktacja, szwy dłużej się goją, ciągdną tak, że się z łożka podnieść nie można.. no i przy drugiej ciąży większy problem bo ryzyko niskiego łożyska. A stresu tyle co przy naturalnym porodzie, więc się nie kalkuluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym ja po cesarce dostałam dzieciątko dopiero po 24godz. i zazdrościłam tym mamom co mogły maluszka zaraz po porodze przytulić. U mnie cc było konieczne, bo by mi się mała udusiła. i tak próbowałam naturalnie przez kilka godz i ta cc była wybawieniem dla zmęczonej mamy i córeczki. Myślę, że teraz też mi cesark ę zrobią i nawet nie będę wiedziała jak to jest urodzić naturalnie. Co do przykryciaprześcieradłem to ja byłam przykryta i przy próbach naturalnego i przy cc. Mąż był przy mnie cały czas, wypraszali go tylko, kiedy chcieli mnie podmyć, no i na salę operacyjną nie wpuścili :) Dla faceta, to musi byc jednak przeżycie. Najbardziej zaszokowana byłam tym, że podczas parcia nie można kontrolowac swoich jelit i pecherza, więc zdarzają się rózne wypadki.( Lewatywa polecana :D) I gdybym wiedziała to co wiem teraz zastanowiłabym się ze3 razy nad porodem z mężem :) Ale to wszystko przestaje byc ważne, jak się zobaczy w końcu tę piękną słodką istotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam częste skurcze łydek, coś strasznego :( i żelazo nie pomaga :( ma ktoś jakiś dobry sposób? nareszcie trochę dni wolnych no i pogoda jak narazie dopisuje już się nie mogę doczekac majówki :) mój maluszek aż się wierci na samą myśl odpoczynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam że mimo że dopiero przytyłam 2 kg (19tc) ale w ostatnich dniach tak mi brzuszek szybko urósł że już widac wszystko ;) i nie mam w czym chodzic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ! Witam nową forumowiczkę Klaudię :) napisz coś więcej o sobie... Ta stronka co podała 26.10.2008 jest rzeczywiście fajna już wiele takich czytałam ale ta jest wyjątkowo przejrzysta- dzięki Nasze typy na imionka to Oliwier i Nikola i jest nam zupełnie obojętne czy to będzie dziewczynka czy chłopczyk Podziwiam wszystkie te dziewczyny które nie na każdej wizycie mają robione usg ja gdyby mi nie zrobili to chyba bym zwariowała acz kolwiek wierzę że jak poczuję pierwsze ruchy to już nie będę miała takiego parcia na to badanie Kurcze ale wam zazdroszczę tych pieszczot z waszymi mężczyznami mnie to już czasami tak skręca że nie mogę wytrzymać :( mlodamamusiu nie martw sie na zapas napewno wszystko bedzie ok a z tym brzuszkiem to jak pisały ci dziewczyny poprostu czasami tak jest- wszystkie trzymamy kciuki i czekamy na twoje jutrzejsze relacje nisia128 fajna przygoda z tym ziewnięciem :) :) :) mamamalwiny witamy po urlopie a co do porodu to ja już mojemu misiowi oznajmiłam że różne rzeczy mogą sie wydażyć np. jakiś kleks hi hi hi Dziewczynki u nas tak pięknie że aż mam ochotę się poopalać a tu nie wolno. Zawsze byłam ładnie opalona a teraz to jak córka młynarza :( no ale dam radę Buziaki ,uściski i miłego dzionka 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na te skurcze łydek kazali pić sok pomidorowy - a jest to jedyna rzecz której nie znosze... wole cierpieć nić to pić. Ja miałam dopiero 1 usg - genetyczne, w mojej klinice (prywatnej) twierdzą że jak nic sie nie dzieje - to nie ma co sie wygłupiać. Jakoś z tym żyje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do opalania- moja siostra rodziła pod koniec wrzesnia, normalnie się opalała i nic jej nie jest. tylko brzuchola zasłaniała. Trzeba stosować jakies filtry - ale ja zawsze mam w kremie na dzień spf 20, więc sie nie martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki chciałabym wiedziec czy któraś z przyszłych mam co ma termin od 15.10 do 30.10 czuje już ruchy bo niestety nie wszystkie jesteśmy w tabelce- proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde - a ja nic nie czuje:( wydawało mi sie ze 3 razy - ale to było raczej z głodu. Mi gin powiedział ze około 20 tygodnia poczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZAGUSIA wylegiwac się na słonku nie wolno? Ja się wylegiwałam cale 5 dni, ale nic mnie nie złapało :( Samoopalacza na buzię używam, bo bym wygladała straszliwie. Od urodzenia mam podkrążone oczy, a teraz z niewyspania to jeszcze bardziej :) Ale włosy mi się teraz super zrobiły!! takie gęste i błyszczące Rewelacja!! Wam też? Piersi mi wcale nie urosły kurcze, tylko brzuszek i bioderka troszkę. Brzuszek to bardzo. :D Co do imion to jak bedzie chłopak to nie mam pomysłu. Co 2 dni mi się koncepcja zmienia. Dziewczynę chcę nazwac Rozalka, ale się mój mąż buntuje, bo się głupkowatych seriali naoglądał i mu sie z Babką Kiepską kojarzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja o tym usg nie pisałam złośliwie tylko ja jestem w gorącej wodzie kąpana i poprostu nie dałabym rady oczywiście masz rację że jak jest wszystko ok nie ma takiej potrzeby no ale niestety są takie niecierpliwce jak ja i trzeba im ustąpic bo inaczej :) :) :) Moja ginka jak mnie widzi to już się śmieje a na koniec wizyty prowadzimy licytację za ile następna ja chcę jak najmniejszy termin a ona mówi że jest ok i nie ma potrzeby no i musimy iśc na jakiś kompromis ona wie że jak usłyszę coś powyżej miesiąca to już mam doła więc stara się mieścić w 4 tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam termin na 16tego i nic nie czuję, ani kopnięcia ani drgnięcia NIC troszkę się martwię, bo podobno przy 2 gim dziecku się wcześniej ruchy czuje, a tu nic a nic :( 5 maja ide na 2 usg zobaczyć, czy mi się to łożysko nieco podniosło to zobaczymy czemu ten mój maluszek taki ospały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki no ja właśnie lubię się tak na słonku wylegiwać aż mi pot po pleckach spływa więc wiem że teraz to odpada ale chodzi mi też o coś innego za pierwszym razem jak byłam w ciązy i jeszcze o niej nie wiedziałam to pojechaliśmy z mężem do tunezji - więc opalanie na całego i niestety zrobiły mi się na nogach takie dziwne przebarwienia wyglądało to jak znamię na szczęscie zeszło po tym przykrym zdarzeniu które mi się przytrafiło ale wiem że w ciązy czesto zdarzają sie na skórze przebarwienia od słońca i nie zawsze schodzą po ciąży a ja mam już przykład że mam do tego skłonności więc wolę uwarzać bo jeszcze całe lato przed nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waleria też ładnie. Mój mąż się smieje, że jak syn to Janko, żeby się dziadek ucieszył, bo dziadek to muzykant :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do włosów na głowie to raczej nie zgęstniały ale za to na nogach rosną jakby im się nie chciało -- superrrrrr goliłam nogi we wtorek przed wizytą u gin a dziś mamy kolejny wtorek a włosków na nogach tyle co nic - to mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Właśni wróciłam z 2 godzinnego spacerku. Byłam z moją sąsiadeczką i je 2 miesięczną córeczką :) cały czas prowadziłam dumnie wózek i już sie nie mogę jak będę szła z moim maluszkiem :) Tylko niestety nie będzie takie cudnej pogody :( Ja mam termin na 17.10 i też jeszcze nie czułam ruchów dzidziusia, choć raz mi się wydawało, ale nie wiem czy to było to :) w a następnym tygodni idę do gina! Co do imion to Michalina, a dla chłopca Jasiek (po babci :) ) chcielibyśmy dać drugie imiona po naszych zmarłych rodzicach, więc byłoby Michalina Wiesława albo Jan Mirosław!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co widze to chyba wszyscy faceci sa dziwni jak ja powiedzialam mojemu ze dziewczynce bym dala gabrysia na imie to powiedziala ze brzydko i ze mu sie nie podoba ale doszlismy do kompromisu bo dla chlopca on wymyslil imie wiec zostala moja wersja dziewczynki hehehe dziewczyny nie martwcie sie ze jeszcze nie czujecie maluchow Zazwyczaj pierwsze ruchy dziecka odczuwa się około 20. tygodnia w pierwszej ciąży, w kolejnych zaś ciążach nieco wcześniej - około 18., a nawet 16. tygodnia. Wcześniej i wyraźniej czują ruchy dziecka szczupłe kobiety. Pierwsze ruchy nie są odczuwane jako kopnięcia, raczej jako przelewanie, bulgotanie, delikatne muśnięcia. Umiejscowienie łożyska na przedniej ścianie macicy może powodować słabsze odczuwanie ruchów. Reasumując - nie ma absolutnie powodów do zmartwienia, zwłaszcza jeśli tętno dziecka jest prawidłowe. Na pewno lada chwila poczuje Pani pierwsze ruchy. . jesli nie poczuje sie ruchow do22 tyg to lepiej skontaktowac sie z lekarzem dziewczyny dziekuje za pocieszenie jutro dam znac jak tylko wroce do domku co i jak z maluchem 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia to bardo ładne imię ale wśród naszych znajomych mamy już maleńką Nadię więc nie będziemy się dublować mogę jednak z czystym sumieniem przeznać że był to również mój typ na imię dla dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to takie przelewania to ja mam .... myślałam ze to z głodu. A moze to juz to? od kilku dni mam tez wrazenie ze mi się pępek naciąga - ktoś tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wiem z tymi ruchami że jeszcze jest czas tylko chciałam sprawdzić czy któraś z drugiej połowy października już czuje ale widzę że nawet dziewczyny z pierwszej połówki nie wszystkie wiec spooookojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×