Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

falsa - bardzo współczuję remontu kuchni, bo rok temu był u moich rodziców i przeszliśmy sajgon! Wszędzie brud, gotowanie było w sypialni, garki myliśmy w łazience. Ale będzie dobrze. A mnie mały też szturcha od środka jakby sobie jeżdził po skórze:) Czasem strasznie mnie to łaskocze a czasem aż się zrobi niedobrze, jak trafi w żołądek! Jeśli chodzi o golenie to ja się ostatni umęczyłam strasznie! Właściwie to zrobiłam to na \"dotyk\":) A z nogami jaki problem! Depilatorem sięgałam ledwo co, szczególnie koło kostek. No i przez brzuch nie widze tak dobrze. Zastanawiałam się nad płastrami, ale nigdy ich nie używałam. Albo krem, tylko trezba sprawdzić żeby nie uczulił. Cholercia najgorsze, że lato i trzeba jakoś wyglądać:D A mnie odwiedził teraz młodszy brat i dwie godzinki zleciało:) A o 15 jadę z nim do Wrocławia zawieżć papiery na studia. Potem zakupki, odwiedzę babcie i późnym wieczorem dopiero wrócę do domu. Może jeszcze zabiąrę brata na jakąś pizzę. Taką ma dobra siostrzyczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
Pytałam sie mojej lekarki o krem depilujący i nie można! z najnowszych badań wynika,ze krem przenika przez skórę....a golenie maszynką wychodzi coraz gorzej..... Plecy bolą mnie strasznie.... A co do twardnień brzucha to mam takie, ale tez np po jednej tylko stronie. Jutro mam wizyte, denerwuje sie co dalej z tym rozwarciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja tez bylam dzisiaj u dentysty, dzisiaj tez tylko mala dziurke zalatal ale mam pojsc jeszcze za 10 dni i wtedy bedzie cos wiecej robic.. ale mowi ze to normalnie ostatnie nasze spotkanie na kilka miesiecy.. miejmy nadzieje.. Ja z goleniem tez mam coraz wiecej problemow ale jeszcze da sie depilowac.. gimnastykuje sie dziwacznie w wannie, ale daje rade :D dalej mam te bolesci \"miedzy nogami\", troche sie martwie ale w piatek do ginki to wytrzymam. A maz dalej meble montuje dla synka, strasznie sie ciesze bo za zwyczaj sie szybko przy tym denerwuje ale tym razem powiedzial ze bedzie cierpliwy bo to dla dzidzi, i musze przyznac ze nawet mu sie udaje :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi brzuch tez twardnieje od czasu do czasu. Ale caly dol, nie tylko jedna strona. Ostatnio kopniaczki czuje bardzo nisko, martwie sie zeby dzidzia nie byla ulokowana za bardzo na dole. Nie wyobrazam sobie lezec w lozku do konca ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
karo...a co do tej bolesci, to ja mam takie uczucie "zbicia" w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wlasnie cos takiego, ale tez takiego \'ciagniecia\'..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli - a to pech, że kremu nie można. Człowiek by sie posmarował i spokój. A mi szkoda zaczynać maszynką, bo ciągle używam depilatora i sie przyzwyczaiłam, ze mam spokój na 2-3 tygodnie. Ale damy radę! Kurcze myślałam, że będę miała fajne zdjęcia brzuszka z Festiwalu \"Skarby Urody\", bo brałam udział w sesji. A ten fotograf mi obciął zdjęcia od pasa w dół!!! Dałam jedno zdjęcie na NK ale niestety nie widać mojego największego skarbu...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ja o tym goleniu - mi już raz udało się źle ogolić bo mi brzuszek co nieco przysłonił i parę włosków zostało :D Ale nie wiem czy dam się pod maszynkę do męża bo co prawda nie potnie mnie ale za dokładnie to też nie wygoli bo go już kiedyś sprawdzałam :D A mi brzusio to nieraz właśnie też z jednej strony twardnieje ale na ogół raczej wieczorami lub jak jestem nieco zmęczona i za dużo robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ruchów maleństwa to dla mojego juniorka nie ma znaczenia jaka jest. No chyba ze upały po 30 stopnii to faktycznie wycisza sie :) Czytając wasze informacje na temat liczenia ruchów dziecka to o mało nie doprowadziłam się wczoraj do zawału. Zaczęłam czekać aż sie ruszy a on jak na złość nic i nic. Tak sie zestresowałam że kazałam męzowi słuchać czy z juniorkiem wszystko ok. Mówi ze biega no to ok. Dopiero na noc dał mi wycisk i jak sie rozkopał to az mnie pobolewało jak trafiał w żebra ;) A mąż zaciesza żeby kopał mamusię ;) Dziś juz nie zwracam na ruchy uwagi bo cały czas czuję że sie rozpycha ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mój maluch na wieczór ma mniej więcej swoje pory tak co 3 godzinki :) A najchętniej jak chcę już spać :) a jak wstanę w nocy to też zaczyna i wtedy z godzinkę czekam na sen bo na ogół lubię nawet w nocy :wsłuchiwać" się jak kopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do gloenia to ja juz tez mam problemy ale jeszcze ratuje mnie to iz mam lustro pod prysznicem i gole sie na lustro :)) Ja zastanawialam sie na plastrami do depilacji nog jesli bedzie mozna to sprobuje . U mnie male zamieszanie szykujemy papiery do slubu cywilnego ale tu w niemczech a ze ja niemoge jechac do polski to czesc papierow musze przez konsulat zalatwiac :(( a do konsulatu mam prawie 200 km ale coz zrobic . jak papiery zalatwie to jakas sukienke musze kupic :)) Maluch tez mi daje popalic zwlaszcza jak klade sie spac raz mnie tak kopal w nocy ze az sie obodzilam:)). Zastanawiam sie czy wy tez juz tak macie bo mi od jakiegos czasu co troche leci siara z piersi niewiele ale zawsze cos i chyba bede musiala wkladki do stania kupic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nic nie wylatuje ale mam strasznie sutki suche, nieraz to aż mnie pieką :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z goleniem jeszcze po normalnemu, tyle, ze ja podobno mam brzuch wysoko to mi tam nic nie zaslania.. jezeli chodzi o cycki to czasem masakra! szczegolnie jak sie klade do lozka to az mi leci po bokach a jak sie obudze w nocy to nowe plamki odnajduje na przescieradle, no chyba, ze akurat polecialo na mojego chlopaka:P. no i ten plyn robi sie coraz bielszy, na poczatku byl tylko przezroczysty a teraz jest jakby gesciejszy i czasami bialawy. i od kiedy troche mi przybralo w cyckach to zostaly mi 2 staniki i jak nie wkladam sobie do srodka miseczki platkow do demakijazu to musialabym robic pranie tych nieszczesnych 2 stanikow codziennie. no i nogi mi zaczely puchnac, wczoraj to az sine byly w kostce.. wracam ze studiow, prawie umarlam ze zmeczenia:). a w kuchni juz nie ma nic, wszystko pozdzierane do golego betonu i jeszcze okropnie pada to panowie blotem mi wymalowali sciezke miedzy drzwiami a kuchnia przez caly salon. aha i lodowke zastawili i telewizor. tesciowa obiad zrobi :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, właśnie czytałam artykuł w gazecie, że coraz częściej rodzą się dzieci powyżej 4 kg - gdzie norma to niecałe 4 kg. A za przyczynę podają niezdrowe odżywianie, objadanie się \"za dwoje\" a nie \"dla dwojga\" lub podjadanie nocami i słodycze oraz nadmierna ilość witamin. Chyba póki co to se zrobię małą przerwę z witaminkami w końcu nasze mamy to nie dość, że nie chodziły do lekarzy co miesiąc to i witamin nie brały a przecież jesteśmy normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamika,ale dziesiejsze jedzenie jest o wiele gorsze niz za czasow naszych mam,ktore byly w ciazy.I moze dlatego kaza nam jesc witaminy.Owszem,dorosly,zdrowy czlowiek nie musi lykac witamin,ale my je potrzebujemy i w czasie karmienia tez. A tak w ogole to witam sie i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie będę narzekać na jakość jedzenia bo mam pewność, że to co jem jest zdrowe, ale to racja, że kiedyś to było na pewno zdrowsze jedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widzę że nie tylko ja mam problem z tym goleniem i fakt że nie można kremu do depilacji to mnie już dobił nie wiem jak sobie poradzę przed wizytą może faktycznie spróbuję przed lustrem ;) Dziewczyny wiecie na co ostatnio mam ciągłą ochotę ? Na ziemniaki taki młode ugotowane posypane koperkiem , normalnie zwariowałam na ich punkcie :) Z tym płynem z sutków to ja już mam od początku 5 ms ale tylko pod prysznicem i ogólnie widzę że w ciągu dnia tez coś chyba wypływa w niewielkich ilościach bo mam wieczorami taki białawy nalot na sutkach o bardzo nieprzyjemnym zapachu :( ale jest tego naprawdę niewiele Co do witaminek to ja nie mam zamiaru ich odstawiać wolę urodzić nieco większe dziecko (o ile na to faktycznie mają wpływ witaminy) niż później żałować że czegoś mu zabrakło do prawidłowego rozwijania się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że jak dziecko jest za duże to poród jest dla dzidzi niebezpieczny. Wczoraj dowiedziałam się, że jej dziecko miało 4,700 Była tydzień przed porodem na USG i wyliczyli, że dzidzia ma 3,900 więc cesarka nie była konieczna (bo robią ją od 4,500)a przy porodzie wyszło, że dziecko jest większe i po narodzinach miało już siniaki na główce bo ciężko było się wydostać na ten świat A w tym artykule jeszcze pisali, że to jest niebezpieczne dla dziecka, że jest takie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s ja już miałam ten etap z ziemniakami codziennie jadłam młode ziemniaki z koperkiem i do tego kefir pycha teraz tak mam z arbuzem codziennie zjadam pól bo nie moge zasnąć w nocy . Dzidzia kopie także już sie tak nie martwie , gorzej martwią mnie te skurcze , bo mam je codziennie ale z tydzień ide do lekarza i wszystkiego sie dowiem , mam nadzieje , że wszystko będzie ok. dzagusia84s odkryłam dzisiaj u nas w bielsku super skep co prawda nazwa mało zachęcająca , bo nazywa sie market chiński , ale rzeczy są tam super kupiłam sobie 3 pary spodni z dresu na górze z gumką i sznureczkami idealne na brzuszek , i bardzo fajnie wyglądają , spokojnie można w nich chodzić , bo ja zawsze w dresie to chodziłam tylko po domu ale te są super i dałam za 1 pare 19 zł a tuniki takie na brzuszki są tam już od 18 zł naprawde fajne rzeczy i tanie , może tam już byłaś , ale jak nie to polecam warto sie wybrać . Co do golenia to ja jakoś jeszcze daje rade , ale pewnie już niedługo mąż przejmie ten obowiązek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojemu nie dam maszynki do reki! zreszta nikomu na tyle nie ufam, a ja musze byc cala wygolona, nie tylko po bokach. u mnie to ochota ciagle na mizerie ze smietana, ktorej przed ciaza nie znosilam:) i jablek od samego poczatku dosc duzo zjadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violcia znam ten sklep właściwie to są takie 2 w bielsku i też się juz obkupiłam dla dzieci też są tam fajne ciuszki no i tak jak piszesz taniocha :) Z tym dziciątkiem to wina lekarzy... skoro robili usg to powinni zaóważyć że dziecko jest duże i nie nadaje się na poród naturalny tylko na cesarkę... i tu właśnie tkwi całe szczęście przy porodzie aby trafić na kompetentnych lekarzy którzy nie popełnią żadnego błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s mój szpital to na ogół lepiej omijać ogromnym łukiem :( Niestety szczyci się okropną opinią zwłaszcza po tej aferze ze śmiercią kilku miesięcznego dziecka :( no ale jak coś to tam jadę bo to najbliżej ale mam nadzieję, że będzie akurat mój lekarz i będzie dobrze :) No i mój wujek zna tam jakąś pielęgniarkę położną więc może będę miała jakieś chody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybrałam prywatną klinike właśnie dlatego , że mam pewność , ze będe miałą super opieke niezależnie na kogo trafie a to jest dla mnie bardzo ważne , wcale tak dużo sie u nich za poród nie płaci a nie zamierzam sie jeszcze martwić tym na jakiego lekarza i pilęgniarki trafie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika ja to bym sie chyba nie odwazyla do takiego szpitala jechac rodzic wrr az mnie ciarki przeszly viola sprawdz te skurcze bo to niebezpieczne i oszczedzaj sie jak najwiecej mozesz a ja dzisiaj nazrywalam malin agrestu i czarnej przeczki jutro bede dalej zrywac i jakies przetwory moze porobie z tych owocow :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodaMAMUSIA -ide do lekarza dopiero w przyszłą środe mam nadzieje , że to nie za póżno ? bo tak ogólnie czuje sie dobrze tylko co jakiś czas czuje te skurcze , jeśli to wogóle to no bo może to coś innego nic mnie nie boli tylko takie dziwne uczucie w dole brzucha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli cie to niepokoi to zadzwon do gin i powiedz jakie masz uczucie a ona zadecyduje czy masz przyjsc wczesniej czy nie :)) ja bym tak zrobila lepiej sie zorientowac niz pozniej pluc sobie w brode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze? Już teraz? Po 20. tygodniu ciąży macica zaczyna przygotowywać się do porodu, kurcząc się i napinając (są to tzw. skurcze Braxtona-Hicksa). Taki skurcz trwa ok. 30 sekund, nie jest bolesny, ale może być nieprzyjemny. Zmiana pozycji lub ćwiczenia oddechowe zmniejszają uczucie dyskomfortu. Kobiety, które dużo pracują i są zmęczone, często odczuwają bolesne skurcze macicy ustępujące po odpoczynku. Z miesiąca na miesiąc skurcze przybierają na sile. Uwaga, czasami zdarza się, że twardnienie brzucha jest sygnałem porodu przedwczesnego. W takim przypadku skurcze wydłużają się, są coraz silniejsze (często bolesne), a odstępy między nimi coraz krótsze. Może to prowadzić do skracania się i rozwierania szyjki macicy. W takiej sytuacji kobieta powinna natychmiast skontaktować się z lekarzem, który zadecyduje o dalszym postępowaniu. to znalazlam o skurczach itd warto poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodaMAMUSIA -chyba faktycznie jutro zadzwonie do lekarza i zapytam czy mam pszyjść , gdzieś czytałam , że takie skurcze nie są grozne jak nie ma rozwarcia a ostatnio lekarz mi powiedział, że wszystko jest bardzo ładnie pozamykane sama już nei wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodaMAMUSIA -wielkie dzięki , ale to chyba nie to bo u mnie to nie trwa 30 sekund u mnie to trwa sekunde może dwie tak jakby to był jakiś nerw , który sie napina i puszcza na początku nawet myślałam , że to maleństwo , ale raczej nie bo to jest cały czas w tym samym miejscu w samym dole brzucha, tak jakby mi tam od czasu do czasu coś pulsowało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×