Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Hej dziewczyny! a ja dopiero co wróciłam do domu, caly dzień latałam gdzieś. Rano byłam u lekarza, powiedział mi, że już się dzidzia szykuje do porodu, szyjka sie skraca, główka wstawia, ale że troszke jeszcze pochodzę. W szoku był jak zobaczył te moje opuchlizny a do tego okazało się, że w ciągu 2 tyg. przybrałam na wadze 6 kg!!! A nie wiem, czy pamietacie, że wcześniej udało mi sie 2 kg stracić. ponoć to przez zatrzymywanie wody i od teraz zero słodyczy, owoców, soków, przypraw no i soli. i absolutnie mam jak najwięcej leżeć, mam zakaz spacerów:( Jutro koniecznie musze zrobić badania i jak będzie białko w moczu to od razu do lekarza. Do tego ciśnienie znowu mam na granicy czyli 130/90. więc tak w sumie srednio wypadła mi ta wizyta. Więc już wykorzystałam to, że łażę i zrobilam zakupy, kupiłam stanik do karmienia, pojechałam do pracy podbić książeczkę i jescze odwiedziłam mame i babcię. aniołeczek - ja jestem w szoku, ze u was poród rodzinny kosztuje 600 zł!!! U nas 200 zł i jest to opłata dobrowolna. Fakt, że nie ma znieczulenia, ale generalnie nie wolno brać za nie opłaty. Więc nie wiem skąd u was taka straszna kwota. Spać to ja tez nie mogę, jak wczoraj położyłam się o 22 do do północy lezałam gapiąc się w sufit. Ogólnie już jestem bardzo zmęczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie w szpitalu wcale sie nie płaci za poród rodzinny... a co sie bede oszczedzac :P termin na niedziele (za 6 dni) wiec musze jakos go zmobilizowac do wyjscia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10--> bidulko Ty to się masz z tą opuchlizną! i te kilogramy dodatkowe! ale to pewnie sama woda bo przecież ostatnio stosowałaś dietę (za co Cię bardzo podziwiałam)! Odpoczywaj jak lekarz karze! paula--> ponoć dzieci płaczą jak są głodne. Moja siostra nie budziła swojego synka do karmienia bo niby nie powinno się tego robić. Jak się sam obudził to karmionko wtedy! u nas w szpitalu poród rodzinny 100zł kosztuje, ale mój M. nie chce być przy porodzie, więc problem z głowy ;) dziś też troszkę pospacerowałam i w sumie przez cały dzień miałam z 4 skurcze i tyle! jeden był dosyć bolesny i miałam nadzieję, że coś się zaczyna, no ale dupa blada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01. Milianna.......04.09(29.09)cc.............3500......53.......... Szymek 02.Gandziulka...11.09(22.09)cc....10:30....3320......54...... .....Julia 03. MlodaMamusia..17.0.(07.10)....11:52...3770......54.............Bryan 04. emi81............29.09.(10.10)............3600.......55......... ..Czarek 05. Artigiana.........30.09.....................3600......54.......... ...Blanka 06. Paula01........02.10.(27.09)SN...........4400......62.......... ..Franek 07. Natalie86..........03.10....................3700......57.......... Mikołaj 08. 78aga78...........04.10....................4000......59.......... Milenka 09. kitka76 ............04.10...................3200......52...........Dominika 10.neea82.............05.10....................3000.......50........ Malwinka 11. Karo91.............06.10....................3340.......50.............Damian 12.Mamamalwiny.....12.10SN..................3600......54............Kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDONIM.. POROD....TERMIN..SN/CC..GODZ...WAGA...WZROST...IMIE 01. Milianna.....04.09(29.09)cc...............3500......53.......... Szymek 02.Gandziulka...11.09(22.09)cc....10:30....3320......54. ........Julia 03. MlodaMamusia..17.0.(07.10)....11:52...3770......54...........Bryan 04. emi81............29.09.(10.10)............3600.......55..........Czarek 05. Artigiana.........30.09.....................3600......54...........Blanka 06. Paula01........02.10.(27.09)SN...........4400......62...........Franek 07. Natalie86..........03.10....................3700......57.......... Mikołaj 08. 78aga78...........04.10....................4000......59.......... Milenka 09. kitka76 ............04.10...................3200......52..........Dominika 10.neea82.............05.10....................3000..... ..50........ Malwinka 11. Karo91.............06.10....................3340.......50.........Damian 12.Mamamalwiny.....12.10SN....01:50.......3600......54..........Kajetan DZIEWCZYNY UZUPELNICIE DANE SWOICH MALUSZKOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKIS CZAS TEMU DOSTALAM WIADOMOSC OD FALSY : "zostaje w szpitalu na noc 150/100 białko i ból głowy:( nie chca mnie puscic nawet po ciuchy.jak do jutra sie nie poprawi to doktor zdecyduje co zrobic..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze biedulka z tej naszej falsy :( trzymam kciuki żeby wszystko było ok tak jej się udawało, udawało aż tu nagle trach... no ale lepiej jak będzie pod kontrolą gandzilka jak tam Juleczka? Paula jeżeli boisz się że dzidzia się nie najada i że nie da ci o tym znać płaczem to licz kupki tak nam położna radziła tylko że nie pamiętam ile tego miało być ale może znajdziesz coś na ten temat w necie... wiem że niewiele ci pomogłam ale może ktoś gdzieś opisał ten sposób kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDONIM.. POROD....TERMIN..SN/CC..GODZ...WAGA...WZROST...IMIE 01. Milianna.....04.09(29.09)cc...............3500......53...... .... Szymek 02.Gandziulka...11.09(22.09)cc....10:30....3320......54. ........Julia 03. MlodaMamusia..17.0.(07.10)....11:52...3770......54.......... .Bryan 04. emi81............29.09.(10.10)SN............3800.......55..... .....Czarek 05. Artigiana.........30.09.....................3600......54.... .......Blanka 06. Paula01........02.10.(27.09)SN...........4400......62....... ....Franek 07. Natalie86..........03.10....................3700......57.... ...... Mikołaj 08. 78aga78...........04.10....................4000......59..... ..... Milenka 09. kitka76 ............04.10...................3200......52..........Do minika 10.neea82.............05.10....................3000..... ..50........ Malwinka 11. Karo91.............06.10....................3340.......50... ......Damian 12.Mamamalwiny.....12.10SN....01:50.......3600......54.. ........Kajetan DZIEWCZYNY UZUPELNICIE DANE SWOICH MALUSZKOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa--> bidulka :( najważniejsze, że jest pod okiem specjalisty! właśnie się dziś zastanawiałam jak to jest z goleniem miejsca intymnego. Czy to prawda, że pipka powinna być cała ogolona??? mamusie jak to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami - ja sie ogolilam przed porodem, ale tak naprawde nie wiem czy MUSI byc ogolona.. ponoc czasem gola jak nie jest... Uzupelniam tabelke : PSEUDONIM..POROD..TERMIN..SN/CC..GODZ..WAGA..WZROST..IMIE 01. Milianna...04.09(29.09)......cc...............3500......53... Szymek 02.Gandziulka..11.09(22.09)....cc...10:30.....3320.....54.....Julia 03. MlodaMamusia..17.0.(07.10).....11:52......3770.....54....Bryan 04. emi81............29.09.(10.10)SN............3800.......55....Czarek 05. Artigiana........30.09.........................3600......54......Blanka 06. Paula01........02.10.(27.09)SN..............4400......62......Franek 07. Natalie86........03.10........................3700......57.... Mikołaj 08. 78aga78.........04.10........................4000......59...Milenka 09. kitka76 ..........04.10.......................3200......52.....Dominika 10.neea82...........05.10.........................3000.....50.... Malwinka 11. Karo91.........06.10..(20.10)...SN..15.55...3340.....50.....Damian 12.Mamamalwiny.....12.10SN....01:50...........3600......54...Kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie generalnie golę wiec i do porodu sie wygolę, wolę sama niż jakby mnie piguły miały pozacinac przy tym ...a tak to w domu powolutku sie wygole, M. mi pomoże i już :P falsa--trzymaj sie dzielnie 🌻 -lepiej ze ja zostawili w szpitalu - czytałam ze cisnienie powyzej 140/90 jest niebezpieczne nie tylko dla kobioety ale i dla dziecka w brzuszku...więc lepiej zeby była pod okiem lekarzy... ja juz włosy zafarbowałam - :P jutro tylko nogi ogole - niby nie zarosłam na nich ale jakos bede sie ładniej czuła :P kurcze szykuje sie jak bym na impreze szła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo--> a jak Ty się czujesz?? lepiej już troszkę??? i jak tam Twój mały smerfik ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciągle 2w1... I też miałam jeden bardzo bolesny skurcz, więc już myślałam że może może... ale nic. Jutro następne KTG, nie liczę że będzie jakoś specjalnie dynamiczne, ale mam nadzieję że znów mi sprawdzą jak tam szyjka - może coś się ruszyło, bo udało mi się w końcu męża \"zaciągnąć do łóżka\", a nóż widelec to coś da? Na dodatek Mała ostatnio tak się jakoś dziwnie wierci, ze układa mi się w ciekawych miejscach i np mam taki nacisk na odbyt, że usiedzieć się nie da, boli pioruńsko... Paula, dzagusia - nam z kolei położna mówiła, że liczenie kupek to nie jest metoda, bo może się zdarzyć że np przez 2 tygodnie nie będzie ich w ogóle - i nie jest to nic złego, po prostu cały pokarm jest przyswajany i nic nie jest wydalane... Ja bym radziła albo zainwestować w wagę, albo - tańsze i lepsze - przejść się co jakiś czas do przychodni i tam poprosić aby Juniora zważyli. Jak będzie przybierał tak koło 300g tygodniowo, to wsio oki (nie powinni robić problemów żeby tak bez kolejki go przyjąć jak tylko o zważenie chodzi...). No chyba że ma się daleko do przychodni, to wtedy lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa wiem, że pewnie lepiej było w domu ale z ciśnieniem to pewniej, że jesteś już pod stałą kontrolą bo nie ma żartów! A co do golenia to w szpitalu pielęgniarka nam powiedziała, że już tak od 6 czy 8 lat nie golą przed porodem i lewatyw też od tego czasu nie stosują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, no i spać to ja też nie mogę od kilku nocy, dziś wyglądałam już jak zombi... Na dodatek bolą mnie oczy (zaczęło się od jednego tydzień temu, ale 2 okulistów nic nie znalazło więc stwierdzili że to neurologiczne), a dziś już oba naparzają, aż mnie głowa rozbolała od tego w końcu, więc generalnie masakra... Jak Tośka nie wylezie w końcu, to ja już nie wiem co zrobię żeby ją eksmitować... Szkoda falsy, biedna na pewno będzie miała nieprzyjemną noc... Ale faktycznie lepiej być pod opieką... I przestańcie się na razie rozpakowywać, teraz moja kolej :-D (no i asi, nie odzywa się to może już zaczęłą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami - dzięki:) Staram się odpoczywać, ale wiadomo jak to jest... A te kilogramy to mnie dzisiaj dobiły strasznie:( a z goleniem to zalezy od szpitala - nam od razu powiedzieli, że trzeba być na zero. Jeśli nie zrobisz tego sama w domu to cię położna ogoli, chyba że się uprzesz i podpiszesz paier, że bierzesz odpowiedzialność za ewentualne powikłania poi porodzie. Bo ciężej się rana goi przez włosy i gorzej zachować higienę. Więc ja wolę się ogolić sama, bo w szpitalu to nie odść że będzie krępujące, to jeszcze nie wiadomo jakim sprzetem cię potraktują. paula - nam położna mówiła, że noworodek musi jesc co 2,5 - 3 godziny i że jeśli śpi to trzeba go delikatnie obudzić, najlepiej rozbierając. Kuźwa coś nie działa strona i pół postu mi się skasowało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do golenia to mi tez powiedzieli , że trzeba być ogolonym więc zrobie to w domku . Falsa-biedaku pisalaś kiedyś jak nie lubisz szpitali , ale jak mus to mus , żeby tylko ziutek był bezpieczny. Już sie boje dzisiejdzej nocy , bo znowu nie chce mi sie spać więc pewnie kolejna będzie nie przespana , już sobie odliczam jeszcze tylko 3 noce i będe miała dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś spokój poza tym że otrzymałam wyniki na posiew i mam je na plusie ;( Co oznacza ze będe miała podczas porodu antybiotyk :( żeby z juniorem było wszystko ok. Trochę się martwie ale mam nadzieje że lepiej ze wiem ... i lepiej dla malucha. Falsa biedulko mam nadzieję że szybko cię wypuszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w obu szpitalach lewatywa nie jest wymagana ale ja bede chciała jakis taki luz psychiczny :) a co do golenia to mozna samemu a jak nie to ogolą przed porodem ale nie cała pipkę tylko troszkę przy ujściu napewno jednorazową maszynką otwieraną przy kobiecie :) a co do tych kupek to mnie zszokowałas że wam położna mówiła że przez 2 tygodnie może nie być-- trochę to dla mnie dziwne-- jesteś pewna że źle jej nie zrozumiałaś ??? bo u nas było jasne powiedziane że jak nie będzie to nie bagatelizować tylko odrazu do pediatry!!! co lekarz to inaczej mówi ... i bądż tu mądry . Co do sposobu sprawdzenia czy dzidzia się najada to faktycznie masz rację że lepiej podejśc do przychodni i zważyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia, Franek robi chyba więcej kup niż je:) spi spokojnie, ale np teraz po kapieli dał straszny popis krzyku, a jadł tylko 5 minut. Jutro pójde do przychodni go zwazyc. Mam blisko. Falsa trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez słyszałam o tym ze dziecko moze nie robic kupki ale tylko jak jest na mleku matki ...nie wiem ile w tym prawdy - ale mylse ze wtedy najlepiej sie przejsc do przychodni - albo chociaz zadzwonic do lekarza niech on powie czy przyjsc z dzieckiem ... kurde - młody sie tak wierci i wypycha jakby przez pępek chciał wyjsc :( i łapki w pachwiny mi wkreca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stwierdziłam, że ogolę się sama na \"zero\" ;) śmiesznie, ale cóż jak trzeba to trzeba! dzagusia--> z tymi kupkami tak jest, że może nie być przez 2 tygodnie! czytałam o tym w najnowszym numerze \"M jak mama\". Piszą,że wtedy układ pokarmowy malucha dojrzewa i przyswaja pokarm mamy niemal w całości! ja ogólnie jakoś dziwnie i inaczej się czuję i chyba znów miałam skurcz,ale taki mniej bolący! zwariować idzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniej kupek robią dzieciaki po mleku modyfikowanym a nieraz nie ma ich wcale.a po piersi czesto sa kupki.wiadomo im starsze dziecko tym miej kupek. paula powiem ci ze jestes strasznie przewrazliwiona, poczekaj az miesiac skonczy i idz do przychodzni a nie odrazu franiu ma łykać zarazki w przychodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - niedługo pewnie przyjdzie połozna to się zapytaj o to jedzenie falsa bieda jednak nie upiekło jej się tym razem:( Trzymam kciuki! Kami - a może to juz...:) Chociaż ja stwierdzam, że najgorzej to się nakręcić. A potem spać nie możemy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o to ile dziecko powinno jeść to mi na szkole rodzenia mówli że sam dzidziuś dozuje sobie jedzenie i domaga się jak mu jest potrzebne. Mówili także że noworodek powinien jeść co 3 do 4 godzin. Gdy np nie budzi się w ogóle w nocy na jedzenie to powinno się go delikatnie przebudzać i dostawiać do piersi. Trzeba także kontrolować wagę (po porodzie waga spada a później rośnie). Marceli123 --> Niestety ja też jeszcze nic:-)....chyba ktoś nas w kolejce przegoni-a przynajmniej mnie-bo dziś byłam znów na KTG i cisza. Dzidziuś co prawda szaleje ale macica nie wykazuje chęci go wyparcia:-)....Najlepsze to że jak nie urodzę to muszę się szykować na sobotę na wesele. Czujecie to-ciężarówka w 41 tygodniu hasa na weselu?!........:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Falsa zbijaj ciśnienie! Mam nadzieję, ze spadnie i Cię wypuszczą ;-) Mój mały jakoś dziwnie mi się ułożył i nie mogę znaleźc pozycji w której byłoby mi wygodnie :-( Co do ewentualnych objawów porodowych to nadal ani widu ani słychu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10--> dokładnie jak się sama nakręcisz, że to już tuż tuż a tu nic! wydaje mi się, że znów miałam skurcz bo troszkę pobolało i brzuch cały twardy! nawet M. nie mówię, żeby go nie stresować niepotrzebnie ;) będziemy oglądać film :) korzystamy póki możemy jeszcze poleżakować i spokojnie pooglądać filmy na dvd :) dobranoc! spokojnej nocy! 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekazuje info od falsy...\"bialka juz nie mam, ale 140/100 wiec zobaczymy jutro szkoda ze musze zostac na noc\" szkoda mi jej...bidulka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie no i te przyszle rowniez:) Dzis robilam badania moczu i krwi. W sumie to wyniki mam dobre. Martwia mnie trylko leukocyty w moczu bo mam ich 20-25 wpw a norma 0-5 no i leukocyty w krwi 11,81 tys/ul norma 3,8-10,0. Reszta jest ok. Czy ktoras z was tez miala kiedys podwyzszone leukocyty?? Wizyte u gin mam dopiero we srode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×