Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

26.10.2008 a gdzie mozna kupic taki fotelik masz moze jakies namiary - firmę mozesz podac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Dziewczyny ktore maja chłopcow....odciagajcie ta skorke na ptaszku!!!Moja kolezeaka wczoraj do mnie pisała a ma 19 miesiecznego chłopca i dostali skierowanie do chirurga bo skorka chłopczykowi przyrosła i beda mu oddzielac chirurgicznie.!!!Oni odciagali ale chyba za delikatnie i takie sa efekty....Szkoda malucha bo sie nacierpi!!!!Kazdy lekarz mowi co innego ...jedni mowia zeby nie odciagac inni te tak !!! A ja dzis pierwszy raz troche mocniej sciagnełam i troche krwi(minimalnie)poleciało ale polałam woda utleniena.I mamzamiar czesciej tak robic bo coraz wiecej słysze o tym oddzielaniu chirurgicznym i az mi skora cierpnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzikcc my mamy mutsy traveller i co dziwne mimo ze mieszkamy w holandii a to jest holenderska firma nie mogłam go kupic hihi tzn miałam problemy zeby go kupic hihi.W polsce w kazdym sklepie mozna go dostac.Ja nie pamietam gdzie ty mieszkasz ale sadze ze nie bedziesz miała problemow z kupnem ,bo tylko holandia to taki dziwny kraj he he.Sa jeszcze inne firmy produkujace takie foteliki.....Jane matrix tez sie rozkłada na płasko ..sa jesze inne ale ci nie podaje poniewaz bardzo słabo wypadaja w testach zderzeniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
a ja kupiłam dzisiaj takie pierwsze ciasteczka glutenowe od 7 mies, ale można je potrzeć na tarce i dawać już od 5 mies np do deserków. I tak zacznę w ten sposób od glutenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
A ja dzisiaj po pierwszym dniu w pracy, na szczescie malutka chyba dala babci dzisiaj na zachete luz . bo obudila sie o 9,30 o 11,30juz znow zasnela na spacerze i spala do 15,00 a o 16 juz udalo mi sie dzisiaj wrocic i babcia byla zachwycona wnusia a ja jestem spokojna ze sobie poradza.Chgyba gorzej mi bedzie sie przyzwyczaic do pracy!.Ale coz dam rade, choc checi mam mizerne. Paula glowa do gory pociesz sie ze masz Frania kolo siebie a ja mala musze codziennie na 9-10h zostawiać. Agateq - zdrowka Wam życzę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
a apropos glutenu ja daję codziennie poł słoiczka kaszki z Hippa na dobranoc - mieszam z mleczkiem i daję do picia na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj ponownie. Jeżeli chodzi o siusiaka to my odciągamy skórkę i myjemy. Takie zalecenia dostaliśmy od lek. rodzinnego i naszej pediatry. Nasz lekarz twierdzi , że u jego pacjentów nie robi się stulejka a ja mam do niego zaufanie bo to nasz znajomy i facet ma już trochę lat praktyki ( potwierdzone też przez pediatrę). Wspominał , że nawet jak trochę krwi poleci to nie jest to problem. Jeżeli chodzi o gluten to my podajemy gotowy ze słoiczka w postaci zupki jarzynowej z kurczakiem i kaszą manną po 6 m-cu.Jest już tam jego rekomendowana ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tą kaszkę też kupiłam ale nie wiem ile tam jest tego glutenu i ile mu podać . Ten słoiczek mam wprowadzić po tygodniu stosowania zupki z glutenem (tzn jak kaszka to nie zupka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane kobietki! Nie pisałam kilka dni bo po pogrzebie babci miałam wielkiego doła i wyjechałam z moim M. na weekend odreagować! nadrabiam póki co czytanie! z nowości to Michalince wyszedł dziś pierwszy ząbek :) :) :) lewa dolna jedyna :) oj nie sądziłam, że ten ząbek przysporzy tyle radości :) od poniedziałku Miśka była jakaś inna- kupka za kupką, w nocy spała niespokojnie no i oczywiście ślinotok! Dziś przy deserku wyczułam ząbek plastikową łyżeczką, a potwierdziłam stukając metalową ;) od tego ząbka ma dziś katarek i chyba z 7 kupek była także pampers za pampersem leciał! Teraz słodko śpi! Mój ząbalek :) :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo siusiaka - bylismy u nefrolog i mówiła, że wszystko jest ok. Czasem może byc lekkie opuchnięcie, jesli zbierze się mastka. Wtedy najlepiej zrobic okład z riwanolu. Ale mówiła, żeby nie panikować, ze to się często zdarza. A my byliśmy na zakupach kupic kurteczkę małemu i nie było nic fajnego. za to kupiliśmy mu pierwsze prawdziwe buty:P I ma też już \"dorosły\" fotelik:D Wiosna u nas na całego i aż nie wiedziałam, jak ubrać dziecko na spacer!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się właśnie zdołowałam .. zabrałam się za segregacje ciuchowe .. przyniosłam z garażu karton z ciuchami, które tam schowałam jak byłam w ciąży, bo nie chciałam, żeby mi to w szafie zalegało i tylko miejsce zajmowało ... i wyobraźcie sobie, że do żadnej ale to absolutnie żadnej rzeczy się nie zmieściłam :( a było w czym przebierać .. na dodatek mam jeszcze drugi taki kartonik na strychu i obawiam się, że będzie to samo 😠 co mnie podkusilo, żeby tam zaglądać .. szukałam wiosennego płaszczyka i ... klapa na całej linii, wiosenny płaszczyk mogę sobie wsadzić w d... Chyba czeka mnie wymiana garderoby i to kompletna !!! To już nawet nie chodzi o ten wystający brzuszek, ja się też i w ramionach rozrosłam :( Wy też tak miałyście/macie ? ehhh .. chyba muszę napić się piwka .. co do glutenu, ja moim chłopcom praktycznie sama gotuje więc dodaję go do zupy pod postaciami kaszek .. Wiecie nie musicie dodawać glutenu do kaszek Bobovity, bo są też kaszki, które zawieraja już gluten.. poczytajcie na opakowaniach i po prostu takie kupcie .. bedzie łatwiej i wygodniej ;) a co do siurasków, to staram sie je czyścić dosyć dokładnie od samego początku i chyba mi to wychodzi, bo jak byłam teraz na kontroli z chłopcami, to lekarz po zaglądnięciu tam usmiechnął się i dodał ... \"no no chłopaki o te siusiaki to wam dbają\" :) więc jestem spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami, gratuluje ząbka Goju - jaki dorosły fotelik? Do samochodu? Ja sie zalamuje, Franek wyrósł w ciągu tygodni prawie ze wszystkiego, mam wrazenie że do fotelika samochodowego tez sie nie miesci - ale on jeszcze nie siedzi, wiec za bardzo wymienic nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Goa, no to pierwsze koty za płoty :) Fajnie, że babcia sobie tak poradziła, teraz możesz być spokojna. >>Kami, współczuję straty babci .. A dla Małej gratki z okazji ząbala :D >> Goja u nas też wiosna na cełego, ale miałam dzisiaj podobne dylematy jak Ty .. jak by tu ubrac maluchy .. jest ciepło, więc nie za ciepło żeby nie przegrzać i żeby się nie spocili, z drugiej jednak strony wiał jednak lekki wiaterek, a do najcieplejszych on nienależał .. no i bądź tu mądry człowieku ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - do samochodu fotelik, zapomniałam tego napisać:) Tzn. on jest od 0-18 kg ale już montowany na stałe i przodem do kierunku jazdy. Bardzo wygodny i Wiktor lepiej się w nim czuł niż w tej kołysce, którą mielismy do tej pory. Agate - ja to też miałam problem, bo w kombinezonie za ciepło a nie mamy kurtki! Wiec go wsadziłam w bluzę i polarek i było ok:) Tylko sloneczko w oczka razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane! my juz po wycieczce, maly byl grzeczny cala droge, wiekszosc przespal. zwiedzilismy troche Norwich, a potem pojechalismy do Londynu, zamowilismy hotel na jedna noc, polazilismy po sklepach - moj ulubiony to taki ogromny 6-pietrowy sklep tylko z zabawkami:). maly cos niechetnie chcial pic z butelki, takze kilka razy karmilam w restauracjach i kafejkach - raz przy stoliku w zaludnionym po brzegi mc donaldzie pod big benem, bo glupio mi bylo stac w kolejce do toalety z malym to wywalilam cyca przy stoliku, a co:). ogolnie milo spedzilismy te kilka dni:). od rana do wieczora gdzies lazilismy, maly byl bardzo grzeczny i podobalo mu sie. jedyny czas kiedy plakal to jak byl zmeczony albo glodny. magdzikcc --> kup raczej cos wygodniejszego niz ten maly fotelik w ktorym niestety dziecko przyjmuje pozycje skulona.. a czemu jedziecie samochodem? nie wygodniej poleciec? 26.10 --> ja nie robie nic z siusiakiem, u nas skorka nigdy nie schodzila, a boje sie naciagac .a krew sie pojawia jak sie odrywa skorka tylko ze jak sie nie oderwie calkiem to zarosnie znowu, wiec stwierdzilam, ze jak trzeba bedzie to zrobi sie to raz, szybko, porzadnie i pod znieczuleniem, po co go mam meczyc po trochu.chirurg to zbyt grubo powiedziane. skalpela nie bedzie uzywal. trwa to tylko sekundke. podobno tym sobie nie trzeba glowy zawracac. juz zapomnialam wszystko co chcialam napisac :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - jedziemy samochodem, bo w drugą stronę mam parę rzeczy do zabrania z PL. zobaczymy jak to pójdzie. teraz za późno na kupowanie fotelika, bo jutro ruszamy :( mam nadzieje że będzie ok.wziełam od koleżanki fotelik w którym ona wiozła swojego szkraba tyle samo godzin i był o miesiąc mniejszy. zobaczymy - trzymajcie kciuki :) do usłyszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a co do malego to zaczyna przygode z siadaniem - jak go zostawie na podlodze to sobie posiedzi nawet i 5 min zanim sie zmeczy i poleci do tylu. no i juz nie robi dziobka zeby dmuchac tylko wystawia obsliniony jezyczek i nim pluje. nie wiem jak to sie ma do zdolnosci haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzikcc --> nie zazdroszcze, ale zycze udanej podrozy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agate - ja mam podobny problem z ciuchami. Tzn. większość włożę na dupę, ale sa ciasne:( falsa - gratuluję udanej wycieczki A mój Wiktor dzisiaj pierwszy raz obrócił się z plecków na brzuszek!!! Właśnie przed chwilą zrobił to drugi raz, a miałam go nagrać dla taty!!! Ale super widok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część wszystkim. U nas noc straszna. Bąbel po wczorajszym szczepieniu zagorączkował i był bardzo marudny. Co chwila się budził a mi dziś głowa pęka. Na szczęście mamy ładną pogodę więc trochę więcej łapie pozytywnej energii :) i może jakoś przetrwam. Falsa a myślisz, że jak chirurg załatwi sprawę z siusiakiem to koniec. Niestety tak samo musisz tego pilnować bo przy gojeniu może zarosnąć i ponownie problem. Ale tak czy siak my musimy mieć to na głowie. ohhh Generalnie bardzo mi się podoba Twoje podejście do życia. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja Ci Falsa zazdroszcze odwagi, ja boje sie chodzic z malym po sklepach... tzn chodziłam wczesniej, a teraz jakos tak mi dziwnie. Myślę, ze to ma związek z tym, ze mam wrażenie, że on sie przegrzewa. Teraz jak robi sie cieplej, to bedzie lepiej - mam nadzieje. Co do karmienia w McDonaldzie, to lepiej przy stoliku niz w kibelku:) U mnie kiepska noc, ale to przez meza - ogladalismy mecz ze znajomymi i tak sie chłopaki darły, ze mały sie budzil. Wziełam go więc do pokoju, zeby z nami posiedział - no i cały szcześliwy, tylko tak się rozbudził, ze wogóle nie chciał spać - do 24! Pozniej jak wstawał to nie pamietam, ale chyba raz - za to od 7 śipew operowy! Padam na buzię.... Dzisiaj kończymy pol roczku:) Jubilat jeszcze nie siedzi i nie ma ząbków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - gratulacje półmetka:P Nie martw się, mój też nie siedzi, nie ma ząbków. Nie ma co się martwic bo to jeszcze za wczesnie:) falsa - gratulacje dla ziutka z siadaniem! nieźle:) Ja nawet młodego nie sadzam, bo widzę, że to dla niego za wcześnie. Tylko jak lezy na płaśko to glowe podnosi z calych sił i się pręży. Myśli może, ze mu się uda i sam usiądzie:D U nas noc też kiepska. mały budził się co ok. godzinę. Ciągle popłakiwał, trzy razy jadł i dopiero od 5 do prawie 8 spał ciurkiem. Łeb mi pęka, miałam umyć teściowej okno w salonie, ale nawet nie ściągnęła firanek, więc mam to w dupie. Zanim przygotuję okno do mycia to już się wiktor obudzi. A to wielkie balkonowe okno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goju, nie martwię sie - z zebami nawet się cieszę. Z siadaniem to on chce siedzieć na kolanach - wygina sie, cuduje, ale samodzielnie nie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dawno mnie nie było więc sie pogubiłam, ale sorki nie mam czasu doczyać :( Widzę, że któraś ma problem z siusiakiem ? My po cystografii. kajtuś z siuskiem ma wszystko ok. , ale stało się coś straszniejszego :( nieustanny katar przeszedł nam w ucho i znów problem. tym razem leje się śmierdząca ciecz i zapalenie ucha. Poza tym. Nie siedzi sam, trzeba go posadzić i podtrzymywać. Ząbków brak, 2 razy spadł z łózka tak bryka, że teraz już po pdłodze tylko się turla :) Z jedzneniem już bez problemów. wcina wszystko po całym słiczku. Czy to zupa z mięchem czy tylko owoce. A ja od niedzieli jestem na diecie MM i do dziś spało mi _2 cm w bioderkach i brzuszku. Niestety nie mam wagi, zeby się zważyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! A my niedawno wróciliśmy od lekarza bo mały złapał kaszel :( Teraz jak w końcu można by łazić spokojnie po spacerkach to on jest chory :( coś mu tam na oskrzelach siedzi ale jeszcze nie dostalismy antybiotyku i zobaczymy co dalej ... a co do siusiaka to teraz byłam u innej lekarki bo mój lekarz też zachorował i sie przy okazji zapytałam jak ona to widzi i powiedziała że sprawdzają go na bilansie 6-cio latków i jak jest stulejka to kierują do chirurga ale mogę lekko odciągać te skórkę bo on nie ma za mocno :) no i tego bede sie trzymac bo po co do jeszcze jednego lekarza biegać. A swoją drogą to mój lekarz się chce tym zajnować jak mały będzie miał 2 latka wiec troche lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! u nas noc w miarę przespana, choć przd 5 rano Miśka pewnie obudziła cały blok- tak piszczała jak jej czyściłam nos fridą! Nie cierpi czyszczenia nosa,ale przy tym katarku muszę jej co chwilka sciągać te glutki! widziałam, że pisałyście o fotelikach do karmienia. My mamy taki: http://www.allegro.pl/item598984482_krzeselko_do_karmienia_wielofuncyjne_baby_ono.html rok temu kupiłam ten fotelik Alusiowi na święta no i teraz odziedziczyła go Michalinka :) falsa--> my też ten weekend mieliśmy wyjazdowy (bez Michalinki- została z babcią :) pochodziliśmy po sklepach, pospacerowaliśmy po starówce w Gdańsku, molo w Sopocie i odrazu człowiek lepiej się czuje :) mamamalwiny--> proszę o szczegóły diety. Mi zostały 4 kg sprzed ciąży i w sumie mieszczę się w swoje ciuchy- choć jeansy troszku uciskają ;) ale chciłabym, żeby w sukience ślubnej nie odstawał mi brzuchol ;) idziemy na spacerek :) słońce świeci, wiosna idzie :) odrazu lepiej :) 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ściskamy mocno wszystkie chore dzieciaczki :) wracajcie szybciutko do zdrówka! paula-->🌼 dla Franka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie póki co to młody nie lubi gruszki ale fridą jak mu odciągam to się śmieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×