Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Gość goa29
-->Falsa, dobre, ale szczerze mowiąc niewyobrazam sobie takiej sytuacji choc w zyciu bywaja takie mamusie, ale ja do nich na pewno nie naleze. Jak moja starsza córcia przychodzi ,że ja paluszek boli albo noga to mowie "nie marudz do wesela sie zagoi, przecież nie umrzesz od tego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, dawno tu nie zagladalam :) ciezko bylo znalezc mi ten temat, mam jednak nadzieje ze bede tu juz czesciej obecnie obie corci emi choruja a mnie serce peka ze ona tak cierpia - katar okropny i kaszel - oddychac nie moga a pluca to chca wypluc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam goja powiedz mi skarbie jak to jest z tym bezrobociem? tzn. na jakiej zasadzie wyliczyli ci te ok 300 zł a nie średnią krajową czyli ok 900... Bo jak sie byłam miesiac temu pytac to mi babka powiedziała ze jak mam przepracowany cały rok na pełnym etacie to nalezy mi sie 100% zasiłku (czyli właśnie 100% średniej krajowej) przez 6ms no ale właśnie już mi ktoś mówił że to nie jest tak... no i zgłupiałam a tez mnie to czeka za jakies 12 dni :( :( :( mój też strasznie krzyczy !!!!!!!!!!!!!!! artigiana jestesmy z tobą 🌼 i nie denerwuj sie bo złość piękności szkodzi :) co do ulewania to ja nawet nie wiem co to jest :) mojego brzdąca moge odrazu po jedzeniu na brzuszek położyć i ładnie sobie beknie i ani grama nie uleje zresztą nigdy nic nie ulał ani nie zwymiotował więc w tej kwestji mam luzzz my kojca tez nie kupujemy bo nawet nie mielibyśmy go gdzie położyć dobranoc dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia - tu ci wklejam stawki zasiłków z mojego PUP we Wrocławiu: http://www.pup-wroclaw.pl/index.php?akcja=tresc&id=191&menu=16 U nas jest tak, że jak mam mniej niż 5 lat pracy to dostaję 80% zasiłku. Zwróć uwagę, że sa to stawki BRUTTO!!! Byłam dzisiaj się zarejstrować i wyznaczyli mi termn spotkania z doradca zawodowym i w sprawie wypłaty zasiłku. Obawiam się, że więcej mi pódzie na paliwo niż to warte. Licze tylko na to, że jeśli powiem, że jestem nauczycielem i mam obiecaną pracę od wrzesnia to nie będa mnie zarzucać jakimiś ofertami pracy. No bo z Wiktorem i tak nie pójdę. Mój misio śpi a o 13 jedziemy na basen. Nocka spokojna, ale musiałam wstać o 6 i jestem padnięta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
co do kojca, to ja wlasnie z braku miejsca i dla wygody ( bo zamierzam czesto wyjeżdzac z mala nad morze) zamiast zwyklego łóżeczka kupilam wlasnie tyrystyczne i jestem super zadowolona, jedynie dla wiekszej wygody Oliwii dokupilam materacyk porzadny -gryczano-kokosowy, i w ten sposob mam rozwiazany problem .Aczkolwiek wolalabym, żeby mala bardziej kulala sie na podlodze i raczkowala wiec lożeczko bedzie tylko w wyjatkowych sytuacjach. --> dzagusia a co do tego bezrobocia to po pierwszej corce tez bylam i na pewno to nie jest srednia krajowa ,bo ta sednia to teraz ok 3000 brutto wynosi i w takiej sytuacji wszyscy wolwliby siedziec na bezrobociu. Tobie po 10 przepracowanych latach chyba powinno przyslugiwać 100% ale zasilku z bezrobocia a nie średniej krajowej a w tej chwili to nie wiem ile to moze byc moze jakieś 600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goa - masz rację z tym zasiłkiem: Zasiłki dla bezrobotnych w okresie od 01.06.2008 r.: * podstawowy (100%) - 551,80 zł brutto miesięcznie*; * obniżony (80%) - 441,50 zł brutto miesięcznie; * podwyższony (120%) - 662,20 zł brutto miesięcznie. Jak widać nie sa to kokosy, a trzeba odliczyć jeszcze podatek. No ale zawsze to coś:) Z kojcem to ja chciałabym mieć, miejsca mamy tak srednio, ale jeszcze zobaczę. Wczoraj zrobiliśmy sobie przemeblowanie w pokoju i jakoś tak fajnie się siedzi, jak w innym domu:) Od razu posprzatałam sobie więc mam trochę luzu dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u nas wieczór slaby, ale noc w miarę ok. Chyba jednak ząbki idą, bo grzebie w tej byźce niesamowicie. Śpiewał od 7 rano, zwalił dwa kupska i teraz śpi. Ja do konca kwietnia mam urlop wypoczynkowy i później wychowawczy - bezpłatny.... Jakoś bedziemy sobie radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
A poza tym to z tego co pamietam to te stawki na bezrobociu od 9lat sie prawie nie zmienily bo ja wtedy mialam tez cos ok.350zl netto (80%)No właśnie "kokosow " to na zasilku na pewno w Polsce nie mozna sie spodziewać, ledwo na pieluchy i mleko wystarczy a gdzie reszta! Ja niestety musze wracac do pracy bo z jednej pensji to nam akurat na rachunki i kredyt mieszkaniowy by wystarczylo a jesc juz bysmy nie jedli, tak wiec na szczescie mam mame , ktora zgodzila sie zostac z mala za niewielkie wynagrodzenie . No ale co dalej bedzie z moja praca to tez nie wiem bo tez mi sie pogorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
A co do malej to wczoraj mialam caly dzień marudzenie, nie mogla spac, ale nie bylam z nia do 17 na spacerze bo caly dzien padalo i dopiero jak wyszlam to oczywiscie od razu zasnela i spala ponad dwie godziny. Teraz za to spi od 1,5 h i dopiero pozniej na spacer pojdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula a zasiłek rodzinny i dodatek z tytułu wychowawczego nie będzie Ci przysługiwał?? Liczyłaś dochody za 2007 rok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conqita, ale to jest chyba 504 zł na osobę? Ja przed urodzeniem Franka oprócz pracy miałam działalnosc gospodarczą, to tez inaczej sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U mnie dziś nerwowy dzionek. Małego coś chyba brzuszek pobolewa bo co piernie to płacz. Normalnie histeria. Miałam was ostatnio zapytać jak tam z siadaniem waszych pociech? Ja jak daję Szymkowi dwa palce to się podciąga i siedzi trzymając palce. Ale ostatnio jak go puściłam to przysiada chwilę potem oczywiście ułożenie na boczek :) No ale sam posiedzi kilkanaście sekundek :) A co tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
Moja Oliwka na fotelu oparta tylko pleckami siedzi juz bardzo ladnie i czasami tylko sie przechyli na boczek, a Ja dzisiaj przesadzilam mala do spacerowki , ale i tak zasnela po wyjsciu , wiec za duzo nie skorzystła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s co do tego zasiłku to jak masz przepracowane 5 lat to dostajesz 100 % a jak masz mniej to niestety tak jak dziewczyny piszą 80% No to jak już piszecie o tym urzędzie pracy to przyznam się, że ja właśnie tam pracowałam zamin urodziłam no ale w innym dziale :( Wiem, że to nie powód do chwalenia bo można się nieco nasłuchać o tych urzędach ale co mam zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
Paula...miałam Cie wcześniej pytać, dawał małemu wodę w nocy do picia? Podobno to działa i po jakimś czasie dzieci przestają budzić się w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli--> samą wodę ?! Może spróbuję tyle że mały nie lubi butelek :( moze mu wcisnę ...jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli kochana, ja znam ten sposób z wodą - ale Franek butli nie chce :( a lyżeczką w nocy sie nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polal --> moj mlody usiadzie chwile bez podparcia na plaskim, a na kolanach to juz go nie musze trzymac. tez bardzo ladnie sie podciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśmy wrócili z rodzinnej imprezy, małego nawet nie kapałam taki padniety. dałam cycusia i śpi, ciekawe jak długo. Impreze przelezal na lezczku zaciekle dyskutujac ze swoja biedroną ( grzechotką), a później ogladał z chłopakami mecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za info odnośnie tego zasiłku rzeczywiście jest tak jak piszecie bo znalazłam stronke swojego PUP i tam jest wszystko wyraźnie napisane :( no i chyba to olewam znając życie to na dzień dobry dostanę jakąś ofertę pracy której oczywiście nie przyjmę ze względu na młodziana i i tak zostanę bez kasy więc w poniedziałek lecę do zakładu pracy i postaram się odkręcić moją decyzję co do zwolnienia i pójdę na wychowawczy przynajmniej mi lata pracy będą leciały... jeszcze nic nie podpisywałam tylko zdeklarowałam słownie a do 10 kwietnia jestem na urlopie więc mam nadzieję że mi się uda to załatwić niestety na wychowawczym nic mi nie przysługuje bo mąż za dużo zarabia a nikt nie patrzy na to że połowę kasy zżera rata za kredyt mieszkaniowy.... no cóż będzie ciężko ale taka nasza polska rzeczywistość :( jeszcze 6 ms i poszukam jakiejś lepszej pracy i niani :( u nas z siadaniem jest tak że z podparciem ok ale bez to czasami na kilka sekund się uda choć zazwyczaj nic z tego-jeszcze musimy poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny! my dzisiaj wieczorem jedziemy na kilka dni do znajomych, wiec nie bedzie mnie na kafe, wracamy prawdopodobnie w srode. tylko mam stresa bo to 5h jazdy w jedna strone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moje maleństwo coś dzisiaj marudne i drugi raz zasnęło samo:) Na spacer wyjdziemy po obiadku. A wczoraj na basenie pierwszy raz było nurkowanie! Wiktor pływał z tatusiem i oczywiście też razem zanurkowali. Super sprawa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez marudzenie. ale my juz chyba mamy 26 tydzień, czyli burza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
No u nas tez sia zacząl juz od jakiegos tygodnia okres marudzenia w dzień, wlasnie wrócilam z dziecmi z kosciola i mala najpierw 45min lezala grzecznie i sie rozgladala a potem na koniec mszy juyz jej sie znudzilo i 20min sobie poryczala po czym po drodze do domu zasnela po chwili w wozku, ale na 15 min bo w domu juz sie obudzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×