Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Cześć dziewczyny dobrze , że wszystko dobrze sie ułozyło z maluszkami przez tą niedziele , bo jak to czytam to , aż mnie strach oblatuje . Ja jutro mam Usg połówkowe i to 4D zdecydowałam , że o zrobie , bo wszyscy mnie bardzo namawiają wiec zrobie , mam tylko nadzieje , ze maleństwo sie nie schowa i będzie go można ładnie pomierzyć , chyba też wezme sobie coś słodkieo , żeby o pobudzić , a napiszcie mi ile wczwsniej mam zjeśc teo batonika , żeby było tak w sam raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja nie bralam nic slodkiego na pobudzenie dziecka, a lekarz jak chcial zeby malutki sie poruszyl to go troszke poszturchnal i maly zaczynal sport :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc odpowiadam na pytania związane z moim rysunkiem na ścienie: koszt to ok 60 zł: jeden litr białej farby emulsyjnej i 6 podstawowych kolorów w postaci pigmentów które są po ok.3 zł za sztukę , do tego dwa pędzle jeden grubszy i jeden jak najcięszy i troche wyobraźni :) Dużo kolorów uzyskiwałam z pomieszania pigmętów z dodatkiem białej farby ale ostrzegam nie zawsze to wychodzi do mieszania użyłam zwykłych plastikowych , głębokich talerzyków na grila. Rysunek znalazłam na necie wydrukowałam ,przerysowałam na specjalną folię (tzw. przeźroczystą kalkę )cienkopisem do płyt cd (taki co się nie rozmazuje) pożyczyłam ze szkoły rzutnik ,połorzyłam kalkę z narysowanym już rysunkiem i ustawiłam tak aby zrzut padał na ścianę , następnie szybko przerysowałam ołówkiem a potem to juz tylko zabawa farbami. Najlepiej przed kupnem pigmętów sprawdzić jakie kolory dominuję w naszym rysunku :) no i to tyle - teraz znacie już moją tajemnicę :) Artigiana no to się rozgrzeszyłaś z tym routerem nasz też czasami odmawia posłuszeństwa zazwyczaj wtedy kiedy dostęp do neta jest najbardziej potrzebny Violcia trzymam kciuki za jutrzejsze usg Przyznam szczerze że ja nie zaówarzyłam u siebie twardnięcia brzucha no chyba że się bardzo objem to wtedy jest taki napięty jakby miał zaraz pęknąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a batonika to tak ok. 30 minut wcześniej choć ja zaówarzyłam że mój brzdąc reaguje tak po 15 do 20 minut po jedzeniu więc mozesz troszke później czyli tak 20 minut przed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja miałam robione usg z tymi pomiarami co dziewczyny pisza w 18 tygodniu ale akurat tak mi termin wypada że załapię się na jeszcze jedno w 22 tygodniu a idę w tą środę :) choć wydaje mi się że ginka tak specjalnie się umówiła bo ja byłam u niej ponad tydziń temu w związku z tymi kłuciami co miałam i byłam przekonana że przełoży mi ten termin a tu niespodzianka powiedziała żebym przyszła tak jak było ustalone i wspólnie z misiem doszliśmy do wniosku że może wtedy zrobiła te pomiary tak wstępnie a teraz to tylko wszystko potwierdzi, w kazdym bądź razie wtedy było ok i wierzę że teraz tez tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia84s -no bo ja właśnie dzwoniłam do Stoleckiego , że jestem jutro umówiona na to 4D a wizyte u niego mam u środe i nie wiedziałąm czy robić to czy jeszcze zaczekać , ale mi powiedział , że 22 tydzień to najlepszy czas na to badanie , a w środe mam przyjść do niego z wynikiem i już mi USG robił nie będzie , miejmy nadzieje , że wszystko będzie dobrze , bo już mnie stres chwyta , a co dopiero będzie jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno będzie dobrze , przecież czujesz dzidzię a to znaczy że prawidłowo sie rozwija , niczym się nie stresuj i jak tylko wrócisz to pochwal się jak było.... aaaaaaaa i jeszcze jedno dobrze ze podjełaś dcyzję zgodnie ze sobą bo nie ważne co mówią inni to ty jesteś mamą tego maluszka i to ty wiesz najlepiej czy powinnaś sie decydować na jakieś badania czy nie... A jak twój mąż ? tez przeżywa jutrzejszą wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On chyba każdą przeżywa , a jak już widzi maleństwo , to jest szczęśliwy , teraz już sie nie może doczekac , bo to trwa ok 40 minut , a zawsze USG to tak z 10 minut i znowu trzeba czekać miesiąc .Ja mu zawsze powtarzam , że już niedługo bedzie miał maluszka non stop ciekawe czy wtedy będzie taki szczęśliwy jak bedzie nosił dzidzie nocami bo bedzie płakać . Ale mi sie wydaje , że faceci to przeżywaja jeszcze mocniej niż my . Gdzie sie zapisujesz do szkoły rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak tam u was w pracy? te co siędza non stop przy komputerze? wg prawa pracy mozna max 4 h w ciązy a jakjest u waS? bo widze ze tu cale dnie poniektore siedza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie masz rcje , ale ja pytałam lekarza i powiedział mi , że moge siedzieć przy komputerze 8 godzin i nie ma z tym problemu , no ja akurat bez komputera w pracy to ani rusz niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie obdzwoniłam 3 szkoły rodzenia które znajdują się w bielsku i jak tylko miś wróci z pracy to razem uzgodnimy na którą się decydujemy głównie chodzi o terminy bo on będzie musiał sobie dostosować grafik w pracy tak abyśmy mogli chodzić razem, najdziwniejsze jest to że już prawie nie ma miejsc w grupach więc dzisiaj szybka decyzja i jutro dzwonię nas zapisać. Koszt maleńki bo tylko 280 zł no i ztego co dziś rozmawiałam z paniami prowadzącymi to dość ciekawie to wygląda, ja osobiście mimio iz planuję rodzić na wyspiańskiego to raczej do tamtej szkoły się nie wybiorę więc zostaje BOBAS albo POD SZYNDZIELNIĄ jeszcze zobaczymy No a teraz zmykam gotować gulasz na obiad -mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez siedze caly dzien przy komputerze, bo tez nic innego nie moge robic. Ale ginka mi powiedziala ze nie ma najmniejszego z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wczoraj w nocy wróciłam z Torunia, przed chwilą wrociłam z pracy i czytam co tam ciekawego pisałyście ja mnie nie było :) rozpadło się nad morzem.....bbbrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! Czy macie jakiś dobry sposób na kaszel? bo ostatnio gardło skończyło mnie boleć ale przerzuciło się na koszmarny kaszel :( co w nocy przysnę to zaczyna mnie dusić a jak wezmę syrop niestety słodki to jeszcze gorzej :( a do tego jeszcze głowa mnie zaczyna boleć :( i mąż wyjechał do końca tyg i nic mi się już nie chce a mam na gazie czereśnie i nawet mi się nie chce do nich iść ale muszę bo sie przypalą :( Jakiś kijowy dziś dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Kamika nawet do kuchni ci sie nie chce isc to cos nie tak ;) Mysle ze to przez ten kaszel.. tez tak mialam kilka dni ale na szczescie przeszlo. Ja pilam tylko herbate z miodem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A miodzio też mi sie skończył :( nażarłam się przy tej mojej infekcji czosnku, że w końcu siostra kazała mi przestać bo małe będzie śmierdziało samym czosnkiem A czereśnie na szczęście się nie przypaliły i dziś posiedzą w garnku a jutro dokończę ten dżem (może będzie mi się bardziej chciało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero wychodze z pracy za minutke i jestem zniechecona bo na tydzien przyjezdza do nas kuzyn meza z dziewczyna.. lubie ich no ale wiadomo jak to jest miec kogos w swoim malym mieszkaniu co wieczor i noc.. tak jakby nie u siebie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam w jakims magazynie dla kobiet w ciazy, ze udowniono, ze maluch polykajac wody plodowe czuje rowniez ich smak i sie np. krzywi jak mama zjadla duzo czosnku a lubi za to slodkie smaki i polyka wtedy wody czesciej i ze ten smak utrzymuje sie w wodach przez minimum dobe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja już kończę z tym czosnkiem :) A teraz lepiej dokarmię maleństwo świeżymi truskawkami :) Na pewno to będzie smaczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika, dla mnie na kszel najlepszy jest syrop z drobno posiekanej cebuli z cukrem. postaw to na noc w ciepłym miejscu a rano będziesz mieć przeokropny w smaku, ale skuteczny syrop. pij co parę godzin a gwarantuję, że przejdzie. na ból głowy spróbuj posmarować skronie i kark amolem. dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika --> bron boze nie chcialam cie nastraszyc!:P juz lepiej niech sie bejbi pokrzywi a ty bedziesz zdrowa :) ale to pewnie dlatego nam tak smakuja slodycze. aha i jeszcze jedna ciekawostka: podobno niektore kobiety maja w ciazy dziwne chetki na: palone zapalki, swieczki, popiol z papierosa, sciany :P i podobno z tym to do lekarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny , tak sie denerwuje tym dzisiejszym USG , że nie spie od 5 rano , mam nadzieje , że wszystko będzie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Kurcze ale wam zazdroszczę, że możecie teraz już se pooglądać swoje maleństwa, ja mojego dawno nie widziałam i jestem ciekawa czy przy następnej wizycie też mi zrobi konkretne USG A ja dziś o dziwo się jakoś wyspałam, głowa w mocy skończyła boleć a kaszel mnie aż tak nie budził :) aczkolwiek jeszcze się go nie wyzbyłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika_25 -zazdroszcze Ci tego wyspania , ja cały czas myślałam o badaniu , dobrze , że dzisiaj wieczorem będe to już miała za soboą , bo strasznie sie tym denerwuje , najpierw tyle czasu czekałam , a teraz te nerwy masakra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) Viola nie denerwuj sie, jestem pewna ze wszystko w porzadku z twoim bobaskiem! Ja dzisiaj spalam krocej bo jak wczoraj pisalam kuzyni meza przyjechali w odwiedziny do nas na tydzien, wiec siedzielismy troche wczoraj wieczorem. Ale tez o dziwo jakos nie czuje sie zbyt strasznie zmeczona.. Ale ten tydzien bedzie \"trudny\" bo wieczorami bedziemy z nimi jezdzili po paryzu, do znajomych, rodziny itd.. wiec chyba bede wymeczona.. ale to nic, nie zaszkodzi kilka dni! Jutro mam spotkanie u ginki. Usg mialam w sobote wiec juz wiem ze z dzieckiem wszystko w porzadku. Ale mam nadzieje ze nie mam rozwarcia szyjki, bo nie chcialoby mi sie lezec calymi dniami w lozku.. no ale nie ma na to powodu mysle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo a ile trwało to Twoje USG , bo mi coś mówili , że 30 do 40 minut rzeczywiście tyle to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) Witam nie pisałam wczoraj bo mój tata szaleje w domu z korkami i wolałam nie ryzykować utratą kompika. Poza tym że siedziałam na poczekalni 2,5h to na USG było ok. Piersze ujęcie i wiadomo jaka płeć -CHŁOPAK. Mój mąż nie mógł sie nacieszyć, ale maluch to rozrabiaka bo zakrył twarz i ciągle biega. Ale bo kilku minutach walki odsłonił twarz i widzieliśmy profil. I pewnie jak każda z nas stwierdziłam że oczywiście jest najpiekniejszy ;) Dopisuję do tabelki płeć ale bez imienia bo nie możemy jeszcze sie zdecydować. Zdjęcie z USG wkleję jak tylko zeskanuję :) 01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............01.10 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10....F...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....M...Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10..M..Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10..M..Oliwier? 13.asia555............22......Kalisz.................... ..10.10....xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 16.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10.....F...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 19.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 20.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 21.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 22.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. .M...Florian? 23.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0...F.. Jagódka 24.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 25.Karo91............24......Francja.. ...............19.10..M..Damian? 26.Kami25...........25......Słupsk..................1 9.10...F...Michalina 27.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10..M..Kacper?? 28.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 29.lillen...............24......Warsza wa...............14.10..F...Zosia 30.kamika_25.......25......Kaszuby...................21. 10 niespodzianka 31.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..M...Oliwier 32.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ...M...Oliver? 33.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 34.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 35.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ..M...Hubert?? 36.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 37.magdzikm........30......Redditch (UK)...........27.10...M........? 38.usana.............27......Boston... ................28.10...M........? 39.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 40.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10 41.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M......? 42.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 ...M......? 43. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 44. doris_78.........30......szczecin..................01.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Ale Wam zazdroszczę tego USG w najbliższe dni/godziny. Ja jeszcze 6 dni. Moje maleństwo upatrzyło sobie pozycję główką w dół i kopie po przeponie że aż milo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×