Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Artigiana -właśnie też słyszałam , że to nie jest za dobre dlatego cały czas sie zastanawiam i pytam was o zdanie . Problem jest tylko taki , ze na to 4D jestem zapisana na wtorek , a wizyte u mojego lekarza mam w środe i tu jest największy problem , bo tak to bym sie go jeszcze zapytała czy trzeba to robić , chociaz już na ostatniej wizycie mi powiedziała , że poleca zrobienie tego badania , dla mojego spokoju , żebym zobaczyła , że jest wszystko dobrze , no wiesz wiadomo , że on nie powie inaczej , bo w końcu to jego sprzęt i ma z tego pieniądze , tylko , on tego nie robi tylko jakiś inny specjalista , który podobno , zna sie dobrze na odczytywaniu tych pomiarów . Widze , że jestem w punkcie wyjścia i dalej nie wiem co robić i pewnie kolejne nie przespane noce mam przed sobą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violuś pierwszym przeciwwskazaniem do ultradźwięków jest ciąża i o ile to zwykłe USG ma malą dawkę to 4D dużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola - jak ci lekarz doradzil zrobic to nie martw sie i rob. Naprawde mysle ze nie ma sie czym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miliana no właśnie i tu pojawia sie dylemat... a powiedz mi czy nie możesz tego z tymi bakteriami skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym problem że lekarz pierwszego kontaktu od początku ciązy powiedział ze sie w to nie miesza ze to sprawa gin i zebym juz chodziła tylk odo specjalisty i tym sposobem za wszystko musze placic bo do gin chodze prywatnie a lekarz pierwszego kontaktu nawet nie chce wypisac skierowania na krew (bo takie prawo ze to z jego konta pozniej sciagaja za te badania wiec nie wypisuje twierdzac ze to sprawa specjalisty i to on ma wypisywac) :( reforma zdrowia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze no to rzeczywiście cięzka sprawa a może warto by było skonsultować to z jakimś ginem przyjmującym na kasę chorych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze można iśc i powiedzieć w prost że masz lekarza prowadzącego ciąże ale niepokoi cię pewna sprawa i dla własnego spokoju wolisz to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi sie wydaje że to byłoby najrozsądniejsze . Zawsze lepiej skonsultować wątpliwości z innym lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
wczoraj miałam usg połówkowe, potwierdziła się dziewczynka, mała zdrowa, wszystkie narządy prawidłowe. Cudnie ziewała, a nogi miała jakby siedziała po turecku, rączki przy twarzy... wazy dobrze ponad 500g i jest większa o 2 tyg niż teraz jestem w 22 tyg. Tylko mam małe zmartwienie, bo zaczeła rozwierac mi sie szyjka zew. na 1 cm, musze jak najwięcej leżec, maksymalnie się oszczędzac... Która piła już tą glukozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli - na usg ci sprawdzili rozwarcie szyjki? czy to bylo u zwyklego gina ktory cie zbadal? Rzeczywiscie sie oszczedzaj jak masz juz choc troszke rozwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miliana--> na Twoim miejscu poszłabym poprostu do innego lekarza na konsultacje. Ja mam wybranego, ale już dwa razy byłam u innego tylko żeby zobaczyć dzidzię na lepszym sprzęcie i w 3d. Także idz do innego i zobaczysz co Ci powie. Viola--> a nie możesz zadzwonić do swojego gina i sie zapytać o to 4d? deli--> ja mam wypic glukoze przed następna wizyta czyli gdzieś przed 10 lipca!!! Słyszałam, że okrutne przeżycie :/ Gratuluję córeeczki :) wybraliście imię?? jak tak wpisuj sie do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glukoza jest niedobra bo strasznie słodka i pożniej jest niedobrze a popic ja nie da jak ale to nic strasznego ;) mi po niej było troche niedobrze zraziłam sie do lekarzy z przychodni kazdy olewa przynajmniej w mojej a gin na kase przyjmuje od 8 do 13 a wtedy jestem w pracy :( mam doła teraz bo zaczełam się martwic jeszcze deli pisze o swojej szyjce a mi nie badał od 4 miesiecy :( a dopiero nastepna wizyta za miesiac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
to rozwarcie sprawdziła mi normalnie badaniem ginekologicznym. Wew jest zamknięte, a to chyba ważniejsze. Czytałam gdzieś, ze często na tym etapie ciąży rozwiera sie delikatnie szyjka. No nic siedze w domu i nic nie robie... A tą glukoze doktorka mówiła mi ze mozna wypic z cytryną, tylko nie wiem ile jej mozna dac. Płaciłyscie za to badanie? bo ja chodze prywatnie, wiec skierowania nie mam i bede musiała zapłacic. Imię to Natalka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja płaciłam bo tez prywatnie policzyli mi podwojnie jak za cukier to jakies 15-20zł wychodzi :( no własnie 6 miesiac a ja nawet nie miałam sprawdzonej szyjki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
Witajcie, dołączam do mam pażdziernikowych ;) 01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............01.10 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10....F...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....M...Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10..M..Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10..M..Oliwier? 13.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 14.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 15.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10.....F...Natalia 16.Klm...............26......Warszawa ................13.10 17.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 18.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 19.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 20.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 21.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. .M...Florian? 22.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 23.Karo91............24......Francja.. ...............19.10..M..Damian? 24.Kami25...........25......Słupsk..................1 9.10...F...Michalina 25.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10..M..Kacper?? 26.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 27.lillen...............24......Warsza wa...............14.10..F...Zosia 28.kamika_25.......25......Kaszuby...................21. 10 niespodzianka 29.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..M...Oliwier 30.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 31.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 32.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ..M...Hubert?? 33.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 34.magdzikm........30......Redditch (UK)...........27.10...M........? 35.usana.............27......Boston... ................28.10...M........? 36.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 37.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10 38.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M......? 39.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 40. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 41. doris_78.........30......szczecin..................01.11 42. magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ...M...Oliver?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milianna przecież na badanie masz prawo wyjść z pracy i nawet nie musisz tego odpracowywać :) A te leki przed porodem to jeżeli można wiedzieć jak się nazywają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i chciałam trochę powrócić do tematu jedzenia :) Właśnie skończyłam piec placki ziemniaczane z młodych ziemniaczków i wszyscy się smacznie najedli tylko ja zostałam głodna bo nie lubię placków ziemniaczanych :( i będę musiała zrobić jeszcze jeden obiad bo nie lubię zostawać głodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam prawo wyjśc ale z tym jest problem bo pozniej trzeba zaswiadczenia wozic i wogole krzywo patrza no i oczywiscie po premi za kazde wyjscie i nieobecnosc dlatego chodze w takich porach zeby nie kolidowało w pracy ale teraz to jestem w kropce bo zdrowie dzidzi najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami25 -teoretycznie moge zadzwonic i zapytac lekarza , ale juz ostatnio mi powiedział, że mam to zrobić , a po drugie to jest u niego w gabinecie to wiadomo , ze powie , żeby zrobić . Teraz dzwonił do mnie mąż i powiedział, że idziemy i koniec nie my pierwsi i nie ostatni, a i jeszcze znajoma mi napisała , że to badanie jest robione w 2d , a tylko czasem przełańcza na 4D na przykłąd jak chce zobaczyć czy dziecko nie ma rozszczepu wargi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No racja! bądź co bądź i tak ciężko wychodzić z pracy! Ja poprzednio jak miałam dentystę to jak kadrowa zaczęła kombinować o zaświadczenia to wzięłam dzień wolnego i na spokojnie a teraz to się nie martwię bo poszłam wcześniej na zwolnienie żeby tym razem to przejść spokojnie i bez stresu w domciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie do was z innej beczki. Jak rano wstaję to wiecznie mam zatkany nos i oczywiście przy czyszczeniu okazuje się ze zawsze rano leci mi krew z nosa. Czytałam że niby w ciązy zwiększa sie ukrwienie w naczynkach nosa , dlatego pojawia się katar i krwawienie. Ale czy któraś też ma takie dolegliwości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polal - ja od samego poczatku ciazy tak mam, co rano w nosie czuje krew, nie leci mi tak naprawde ale kiedy sie smarkam to widac na chusteczce. Ale ponoc to normalne w ciazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo-->No to trochę mi ulżyło :) U mnie dziś jak wrócę przygotowania do pójścia na wesele. Musze jeszcze pooglądac mężowi garnitur, zobaczyć jak tam kiecka. Teraz się martiwę czy nie za lekka bo u nas leje i tylko 18 stopnii. Hm... Ale mam bolerko więc źle nie powinno być. Wsadzę do samochodu najwyżej jakiś sweter i może cieplejszą kieckę i jakoś to będzie. Nie będzie mnie przez weekend (no chyba że skuszę sie w domu i odpalę kompika) wiec życzę weekedowego odpoczynku i zabawy z brzuszkami ;) W poniedziałek mam usg połówkowe więc mam nadzieję że na zabawie choć na chwilę zapomnę o nim i przestanę sie stresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka witam nową mamusię październikówkę i poprawiam tablekę 01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............01.10 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10....F...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....M...Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10..M..Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10..M..Oliwier? 13.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 14.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 15.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10.....F...Natalia 16.Klm...............26......Warszawa ................13.10 17.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 18.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 19.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 20.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 21.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. .M...Florian? 22.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 23.Karo91............24......Francja.. ...............19.10..M..Damian? 24.Kami25...........25......Słupsk..................1 9.10...F...Michalina 25.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10..M..Kacper?? 26.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 27.lillen...............24......Warsza wa...............14.10..F...Zosia 28.kamika_25.......25......Kaszuby.................21. 10 niespodzianka 29.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..M...Oliwier 30. magslom..........27..... Poznań................... 23.10...M...Oliver? 31.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 32.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 33.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ..M...Hubert?? 34.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 35.magdzikm........30......Redditch (UK)...........27.10...M........? 36.usana.............27......Boston... ................28.10...M........? 37.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 38.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10 39.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M......? 40.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 41. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 42. doris_78.........30......szczecin..................01.11 odniosę się po kolei do waszych wypowiedzi jeśli chodzi o kg to mam podobnie do was ostatnio było +2 a teraz na bank jest +4, wydaje mi się że wszystkie mamy prawidłowy przyrost wagi nastepne jeśli chodzi o 4D to indywidualna decyzja każdej z nas. genetyczne można zrobić normalnie w 2d bo tu chodzi o pomiary. a w 4D to głównie o to żeby zobaczyć dzidzię w kolorze. jakbym miałą możliwość to bym się zdecydowała na chwilę podejrzeć w 3D a w 4D to sama niewiem co do lekarzy to musimy czuć że poświęca mam dużo uwagi, że nic nie zaniedbuje i mu ufać. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości to trzeba albo zmienić albo się udac do innego lekarza na konsultację. miliana ja na twoim miejscu tak bym właśnie zrobiła, bo to że cię nie bada na fotelu to bardzo mi się nie podoba, to podstawa, przecież musi sprawidzić czy się szyjka nie skraca.Pozatym pierwsze słysze o jakichś globulkach przygotowujacych do porodu????? napisz nazwe Ja po wielu przejściach z wieloma lekarzami trafiłam na takiego który mi w końcu odpowiada. też mnie inny na poczatku prowadził ale olał sprawę i zmieniłam. ten mój obecny pomimo że ma duzo pacjentek to każdej poświęca dużo czasu. najpierw każdorazowo mierzy ciśnienie, warzy sprawdza i wpisuje wyniki, bada na fotelu bardzo dokładnie, wszystko po kolei tłumaczy a najlepszy jest przed badaniem mówi \" bardzo panią przepraszam ale musze to zrobić\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam więcej krwi w nosie przeważnie jak jest bardzo suche powietrze, ale się tym nie martwię bo już wcześniej tak miewałam no i też czytałam, że takie coś może się przydarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się zapisze do przychodni od razu wezme skierowania na badania a z nosem mam to samo mam wizyte do laryngologa dopiero na lipiec ale widze ze to normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Milianna - chcialam sprostowac, ze 4D nie jest zakazane w Stanach. Ja tutaj mieszkam i pod koniec polowkowego skusilam sie na chwile, by zobaczyc malego w 4D. Mam dwie inne znajome w ciazy tutaj i one tez maja pare zdjec z 4D, wiec zakazane to tu nie jest. Polowkowe mialam w 18t2dniu. I bede miala jeszcze jedno w 22tygodniu. A to dlatego, ze lekarka nie umiala dokladnie serduszka zbadac. Widzialam, ze bardzo duzo czasu spedzila na ogladaniu serduszka. Ale pod koniec powiedziala, ze chcialaby mnie widziec jeszcze raz, bo maly sie za bardzo krecil i ciezko jej bylo dokladnie to serduszko zbadac, tym bardziej, ze maly stosunkowy mlody jeszcze jest. Dostalam wiec skierowanie na powtorke za cztery tygodnie. Mam nadzieje, ze wszystko z bomblem jest dobrze, bo pomiary inne sa dobre, dobrze rosnie, no i aktywny bardzo jest, kopie, ze hej. A poza tym na ostatniej wizycie zapytalam sie mojej ginekolog, czy dostala wyniki juz z mojego usg i powiedziala, ze tak i z nich wyglada, ze wszystko o.k., z tym, ze serduszko nie moglo byc dokladnie zbadane. Jesli chodzi o wizyty u ginekologa, to tu badanie na fotelu robi sie na pierwszej wizycie, a potem to dopiero pod koniec ciazy. Troche mnie to martwi. No bo skad maja wiedziec, czy sie cos nie zmienilo w miedzyczasie?.. A co do wagi, to przytylam 4 kilo pomiedzy moimi dwiema ostatnimi wizytami u ginekologa (4 tygodnie). Od poczatku ciazy daje to 7 kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Ciesze sie ze u Was i Wazsych maluchow wszystko w porzadku.U mnie od poczatku ciazy +16 kilo...masakra ale coz...Byłam dzis na usg połowkiwym i w przyszła srode ide jeszcze raz.Bo moglismy sobie poogladac tylko plecki maluszka.Moj kochany synus jest obrocony buzia do moich plecow.A ja sie tak martwilam ze prawie nie czuje ruchow maluszka-teraz wiem dlaczego...Ginekolog sprawdziła kregosłup,raczki,nozki i głowke dzidziusie.Probowala go kilka razy zmusic do obrotu ale..uparciuszek nie chcial...W srode mam nadzieje ze zobacze buzke mojego dzidziusia...Martwie sie troche...Czy ktoras z was tak miala???????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×