Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

hejka właśnie czytając zdałam sobie sprawę że powoli się wszystki zliżamy do naszych terminów, i wszystko może się zdarzyć, częśc dziweczyn będzie miała ustalone terminy - trochę tego zazdroszczę -ale może jakoś przezyjemy w niewiedzy. też się nie moga doczekac usg, marwie się czy mały nie jest za mały albo za duży, ale tego się dowiem już w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa--> nie martw sie nie tylko ty masz takie obawy. Ja moje dziecko widziałam 16.06 i mam nadzieję ze też wszystko ok. Jeszcze tylko 14 dni ;) i zobaczę co tam u niego słychać w brzucholku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Gandziulka- ale masz super ;-) Chociaż gdybym ja się dowiedziała, ze za tydzień będę miała dzidziusia przy sobie to pewnie w panikę bym wpadła ;-) Goja Ty się nie przejmuj rozstępami- wyblakną. Wiem dokładnie co masz czujesz w związku z opuchlizną nóg- ja mam to samo ;-( i cały czas chodzę w sandałach. Nie wiem w czym będę chodziła jak zrobi się chłodniej chyba pożyczę kalosze od teścia-4 nr większe- i w nich będę pomykać. Ja mam dzisiaj wizytę u gina ale małego nie zobacze bo poprzednio miałam USG więc teraz obrazków nie będzie :-( Byłam dzisiaj u dentysty co prawda tylko na zdjęciu kamienia ale dentysta to dentysta ;-) Mały się tak wiercił, że myślałam że mi wyjdzie brzuchem- pewnie nie podobał mu się dźwięk stomatologicznego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kobietki wiecie cos o przedłuzonym urlopie macierzynskim? Prawdopodobnie od 2009 roku ma byc wudłuzony urlop. Jestem ciekawa czy nas to obejmie i o ile przedłuza. Dajcie znac jak cos wiecie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nisia świetny ten wózek i przyznam się że na początku też taki chciałm i żaden inny nie wchodził w grę !!! ale jak już miałam możliwość pojeżdżenia sobie nimi po sklepie to okazałao się że mimo iż te przednie kółka są mniejsze ( a bardziej podobają mi się równe) to wózek dzięki temu że są skrętne łatwiej się prowadzi i nie trzeba go podnosić przy wykonywaniu jakiś manewrów. Nawet jeżeli droga była by wyboista to można je zablokowac a dzięki temu że również są pompowane to łatwo poddają się jeździe... ale jak już wspomniałam gdyby nie to to napewno kupiłabym taki sam jak ty :) Violcia no właśnie myślę o tym posiewie bo tej swojej gince nawet o tym nie wspominałam bo ona to unika wszelkich badań ponad program i sama już nie wiem co mam robić a Stolecki robił ci ten posiew ???? jak jeszcze nie to jak do niego pójdziesz to zapytaj go proszę co o tym myśli... z góry dziękuję no bo jak to jest tak ważne to właśnie poszła bym gdzieś na kase żeby mi to zrobili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris ja tez coś słyszałm :) że niby dłużej o 2 tygodnie :) wchodzi to w życie z początkiem 2009 ale jeżeli będziesz w trakcie swojego urlopu macieżyńskiego jeszcze w 2009 roku to automatycznie zostają ci doliczone te 2 tygodnie więc wynika z tego że wszystkie nas to obejmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A orientujecie się czy tej projekt z wydłużeniem urlopu macierzyńskiego już przeszedł? Bo nie mogę znajeźć nigdzie o tym informacji pozatym że jest to projekt. Ale fakt 2 tyg. dłużej by się przydało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
jakie kosmetyki kupujecie do kąpieli dla dzidziusiów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja jestem z listopadówek, czasem Was podczytuje:) Piszecie, że wydłuży się nam urlop macierzyński, ale ja czytałam, że nas to nie obejmuje, bo prawo nie działa wstecz:( Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też listopadówka
ja też czytałam, że jest taki projekt, ale ma obejmować kobiety, które urodzą po 1 stycznia 2009 roku, więc nas chyba nie dotyczy, ale głowy bym za to nie dała, zresztą póki co jest to tylko projekt, więc jak ostatecznie będzie brzmiał dowiemy się, gdy wejdzie w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli --> czytalam, ze nowowrodka powinno sie kapac bez zadnych kosmetykow na poczatek, bo ma bariere na skorze jeszcze slaba i mozna ja niechcaco zmyc chemikaliami. wiec sama woda na poczatek.. a ja dzisiaj mialam noc taka ze tylko pozazdroscic.. poszlismy spac normalnie i o 1:30 w nocy telefon do domu, nie odebralismy i potem zaraz drugi raz i sie okazalo, ze sie wlaczyl alarm przeciwwlamaniowy w sklepie takim ogromnym dwupietrowym, w ktorymmoj chlopak jest menadzerem to musi jechac sprawdzic, wezwac policje itd. potem zaczeli sie nastepne telefony, ten sie ubral, wyjechal (a ma 40 min jazdy) ale udalo mu sie zalatwic, ze zjawi sie tam jego asystent ktory mieszka zaraz obok. wiec wrocil, chwile jeszcze podzwonil po policjach, biurach, straznikach itd. ja wybudzona oczywiscie, ten zdenerwowany, ziutek zaczal mnie kopac (chyba z nerwow moich), potem dostalam kilka skurczy i to takich pod rzad co kilka minut.. zasnelam cos o 4. okazalo sie, ze alarm byl na szczescie falszywy, ale przez to dzisiaj czuje sie jak na kacu.. a ja wlasnie dostalam paczke z polski 12kg, ciekawe co tam w srodku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym projekcie pisze że nas obejmuje bo dotyczy to też kobiet ktore są na urlopie macierzyńskim art.11 pkt. 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecę już do domu bo dziś 2-ga lekcja w szkole rodzenia :D Idę rozruszać juniorka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie chyba dzisiaj coś trafi... Ze względu na to spojenie rozlazłe lekarze powinni podjąć decyzję jak mam rodzić. Moja gin powiedziała, że generalnie to niech ortopeda się wypowie. Więc ja dziś go poprosiłam o tą wypowiedź: \"o nie jest jeszcze źle. w którym pani jest tygodniu? 36 - o to już niedługo. a jak pani będzie rodzić? (sic!). naturalnie? no to dobrze. a która to ciąża? a pierwsza? no to ja nie wiem, to może ja napiszę tak ogólnie a ginekolog niech decyduje...\" No normalnie szlag mnie weźmie zaraz, naprawdę. Ja do cholery inżynierem jestem, na słówka \"ogólnie\" i \"może się zdarzyć\" wyrobili we mnie przez te 5 lat studiów uczulenie, a jak bym spróbowała w pracy podejmować w ten sposób decyzje, to chyba musiałabym zawód zmienić (na lekarza pewnie...). Ale nic to, poczekam do wtorku, może ta moja gin będzie w \"lepszej\" formie. Przynajmniej z tym urlopem jakieś pocieszenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadówkka
W tym artykule chodzi oto, że dotyczyć on ma kobiet włącznie z 1 stycznia 2009, a nie po 1 stycznia 2009. :(czyli jeśli zaczniemy urlop do 21 grudnia 2008- przysługuje nam 18 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listopadówkka
do 31 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mam wizyte u dentysty na wtorek bo niestety musze.. nie boli ale plomba mi sie poluzowala i chyba sie psuje pod spodem :( buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowkka nie masz racji :) my tez sie zalapiemy na 20 tyg : \" wymiar urlopu macierzynskiego ... stosuje sie takze do pracownic i pracownikow korzystajacych z takich urlopow w dniu 1 stycznia 2009 \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem przerażona! Odebrałam wyniki badań. Białko w moczu 0,10 g/l, zmierzyłam ciśnienie i mam 145/85, do tego te opuchlizny.... Nie chcę za bardzo panikować, ale boję się, że to może być zatrucie ciążowe! Jutro rano dzwonie do lekarza, bo nie wytrzymam do wizyty na 11.09. W ogóle ostatnio też pogorszył mi się znacznie wzrok i też wyczytałam, że to może być objaw zatrucia. Jadę do mamy się pożalić, bo normalnie jestem zestresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie goja dlaczego nie dzwonisz od razu? jak teraz nie przyjmuje to mozesz chyba zadzwonic do szpitala, nie? nam tutaj tak kaza, dzwonic jak tylko cos nas martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja nie czekaj tylko dzwoń! ja noszę okulary i soczewki i bałam się, że w ciąży wzrok się pogorszy, ale jak narazie nie widzę różnicy! Ogólnie dziś co zjem to mi niedobrze :/ i spać mi się ciągle chce! normalnie jak przez pierwsze 3 miesiące! jutro po 11 dzwonię do laboratorium się dowiedzieć czy są moje wyniki posiewu. Mam nadzieję, że nie jestem zarażona żadną bakterią! co do macierzyńskiego mi się nie należy, więc nie wiem co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar1
Hej , co do kosmetyków dla noworodka położna polecała produkty oilatum są przeznaczone dla noworodków i nie zawierają żadnych dodatkowych substancji zapachowych , a i jeszcze mówiła,że nasza skóra zbudowana jest z 5 warstw , a malucha tylko z 2 , dlatego trzeba dobrze ją nawilżać , i ubierać dzidzie w bawełniane ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Wczoraj byłam cały wieczór u mamy i nie było mnie przy komputerze. Nie dzwoniłam wczoraj bo mam tylko numer do przychodni, nigdy nie pomyślałam, żeby brac do lekarza. On pracuje w szpitalu, który jest bardzo daleko ode mnie, więć bez sensu byłoby tam dzwonić. Zresztą zaraz otwieraja przychodnie i od razu dzwonię. Nie chcę siać jakiejś paniki, ale trochę się boję. Nogi rano miałam mniej spuchnięte niż wieczorem ale jednak spuchnięte. Zresztą nie ma co porównywać, bo ja wczoraj to ledwie chodziłam już na tych kołkach! Szlag mnie trafi, jak się okaże że pod koniec coś mnie dopadło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> dzien dobry! i trzymam za ciebie kciuki kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja - no i co? Daj nam znac. Artigiana - a co z toba? na kiedy masz termin? Wiecie dziewczyny pisalam ostatnio ze uwazam na to co jem no i schudlam znowu jakies 500gr, myslicie ze to jest zdrowe dla synka? Niby jem zdrowo : chleb ziarnisty, warzywa, mieso co najmniej raz na dzien itd, ale jednak sie troche martwie. Polozna powiedziala ze dziecko bedzie brac z moich \"zapasow\" ale mimo to sie troche martwie. Artigiana chyba ty mialas taki \"problem\" na poczatku, i co poiedzial lekarz bo juz nie pamietam? Ja przypominam ze jednak od poczatku ciazy przytylam 14 kilo ale od dwoch miesiecy uwazam i stoje w miejscu, nawet troche chudne. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×