Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Agate--> jutro na pewno będzie już lepiej i maluszki szybko wrócą do zdrowia. Mój mały ostatnio przestał tak często krzyczeć teraz znalazł sobie inne zajęcie. A mianowicie mruczy :) Wygląda to tak jakby mu sie nie chciało otwierać buzi i swoje żale wymrukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idziemy z Szymkiem na spacerek pogonić tą zimę za oknem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chce isc na spacer, ale muszę czekac az poczta paczki odbierze. A czasami nawet o 15 przyjezdzają:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ byłyśmy dzis na szczepieniu 67cm i 8500g. pani doktor byla nia zachwycona. my na zabki smarowalysmy takim zelem dentinox-gel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
gandziula...a czemu była niezadowolona? Moja mała jeszcze nie podwoiła wagi, ale urodziła sie 4370.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami - ja też byłam bardzo zdziwiona żep ije zwłaszcza że butelką pluje. Też mi się wydawało że za wcześnie będzie a tu prosze taka niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli --> gdyby moj mial podwoic wage twojej malej to by mial 8740g, a gdyby mial podwoic swoja to by mial 5340g. wasze obawy co do wagi nie maja najmniejszego sensu. wedlug mnie to dziecko ma tylko dobrze jesc i proporjonalnie przybierac. karo --> ciesze sie ze przepisy sie przydaly, mam taka ksiazke z przepisami na kazdy etap, bede dawala wiecej jak podrosna. u nas slodki ziemniak na pierwszym miejscu, marchewka, kalafior i ziemniak zwykly tak sobie, szpinak odpada. agateq --> wspolczuje, moj maly mial tylko katarek a ja sialam panike. i to jeszcze masz podwojnie. a sama nie daj sie przeziebieniu! a u nas pogoda juz taka sobie, zachmurzylo sie dzisiaj i jest zimnawo, na krotki rekawek sie juz nie nadaje, ale na wiosenna krotka kurteczke i owszem:) dzis bylam u dentysty, tutaj tak jest, ze za darmo to zakladaja ciemne plomby, a tak trzeba placic. ja powiedzialam, ze zaplace, ale okazalo sie, ze jak mam same biale plomby (a mam ich sporo) to musza mi zalozyc biale za darmo. wiec narazie zalozyli mi plomby tymczasowe (?), zrobili odlewy szczek (!) i plomby beda gotowe za tydzien. nie pytajcie mnie o co w tym chodzi hehe. a znieczulenie to daja tutaj tylko w jedno miejsce, tzn kuja tylko raz a nie naokolo zeba i to takie mocne ze pol twarzy przez 3 godziny sie nie czuje , a tym bardziej w ktorym zebie jest wiercone. chyba w koncu przestalam sie bac dentysty:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
czesc dziewczyny wcraj nawet czasu nie mialam jakos zeby cos napisac, ale czytam na biezaco, włąśnie mala mi marudzi, no cóż.. --> Agateq, trzymaj sie kobieto cieplo twardza z Ciebie sztuka więc głoawa do góry Zyczymy zdrówka, Oliwka wprawdzie jeszcze nie chorowala ale wiem co to chore dziecko bo jak wiecie mam juz drugie, a Oliwka od wczoraj wprawdzie dostala katarek ale mam nadzieje ze na tym sie skonczy. WczorajOliwka pierwszy raz pokulala sie z brzuszka na plecy ale chyba nie podoba jej sie za bardzo. Co do krzykow od rana to u mnie standard, najpierw ja wydzieram sie na strsza core a potem Oliwka nasladuje mnie przez kilka godzin... A co do podwojenia wagi no to my wlasnie jestesmy na pograniczu a Oliwka jest z 16 i wazy 6300. Wczoraj bylam tez na zakupach( Falsa Tobie zazdroszcze tych sklepow w Anglii i tych śmiesznych cen w stosunku do naszych na produkty dla dzieci) i kupilam malej troche ubranek na lato i spioszki do spania 6-9 w mothercare i ...topi sie w nich na razie, moze za m-c dwa beda dobre. A teraz ogladamy "bebetv" mąz zamowil dzieciom poszerzony pakiet z 6 kanalami z bajkami i jest taki kanal od 6+m-cy do 36 m-cy, te bajeczki sa super , polecam jak mozecie zamowic w tv kablowej lub cyfrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agateq życzę Wam dużo zdrówka! Ja w końcu powalczyłam z tym facebookiem :) A do dentystki to się też w końcu zarejestrowałam bo paracetamol coraz krócej działa i babka nawet mnie pamiętała, że z brzuszkiem do niej chodziłam :) a my mamy taką wiosnę, że mąż rano 10 m za brama wjechał w łąkę i traktorem go wyciągali a potem 1,5km dalej znów utknął i na cały dzień dziś mam go w domu :) Ale niestety jutro na chama musi się pchać do roboty :) choćby nie wiem czym padało :) http://nasza-klasa.pl/profile/2543513/gallery/37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika --> zdjecia rewelacja! usmialam sie na calego i jak tylko moj R. wroci do domu to mu zaraz pokaze co to jest snieg w polsce:). goa --> no wlasnie wczoraj kupilam 3 pary spioszkow za 5 funtow i 7 par koszulek za 6 funtow. i slicznie takie z napisami i wzorami a nie zwykle biale ktore sa jeszcze tansze. mothercare jest raczej drogim sklepem. no a my ogladamy BabyTV. tez dla takich malych szkrabkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my jednak wybrałyśmy się na spacerek bo wyszło słoneczko i odwiedziły mnie kuzynki, których dawno nie widziałam, a które przyjechały na pogrzeb babci no i poszłyśmy na spacerek. Artigiana-->niekapek zamówiony :) ciekawe czy Misi przypadnie do gustu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa szkoda tylko, że zimą tego śniegu nie było :( Na wiosnę to teraz do lata będziemy czekać a lata nie będzie bo jesień na pewno nie odpuści :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEŚCIOWA SIĘ DOIGRAŁA. MA ZAKAZ KONTAKTÓW Z BLANKĄ!!!! Nie wiem czy już kiedyś tu wspominałam ale teściowa to homofob, antysemitka i najgorsza rasistka jaką znam. Ja jestem liberał że aż sama siebie czasami zadziwiam. No ale do rzeczy. Jest sobie autor który pisze ksiazki o pewnej grupie ludzi ktorej moja teściowa nie toleruje tylko dlatego że są. Walczę z nią od 2 lat i na każdym ktoku jej mówię żeby nie próbowała nas zarażać tą nienawiścią. Była w sobote na prelekcji tego człowieka i kupiła ksiażkę którą podarowała nam. Już mnie nerw chwycił jak ją tylko zobaczyłam. Dziś do niej zaglądam a ten paszkiwl z dedykacją dla Blani. No krew mnie zalała. Zadzwoniłam do teściowej i nawrzucałam jej kończąc dyskusje tym, że jeśli nie potrafi nie ziać tą nienawiścią i prubuje już nią półroczne dziecko zarazić to nie bedzie widywac dziecka dopóki sie nie opamięta. Kurde jak mnie trzepie ze złości Kami - my mamy taki. Jest doskonały http://www.allegro.pl/show_item.php?item=586881069

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika --> dopiero marzec jest, do lata to daleko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko, że u nas jakoś lata nie ma :( w zeszłym roku może z tydzień było tak naprawdę ciepło :( Artigiana no to teściowa faktycznie się doigrała chyba jeszcze nie wiedziała z kim zadziera :) może się w końcu opamięta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
--> No wlasnie fALSA ja o tej samej telewizji mowie bo ona jest w wersji anglojezycznej" bebetv", a co do spioszkow to ja wlasnie za 3szt zaplacilam 70zl a koszulki kupilam w promocji 2+1- 31z za trzy zaplacilam --> Artigiana_ No niezle z nia pojechalaś. Ja na wiele tematów tez mam odmienne zdanie z tesciowa, ale kontakt tez mam z nia niewielki, mieszka od nas 1,5km a od urodzenia Oliwii byla chyba raz albo dwa u nas. Ogólnie to Ona chcialaby chyba zaproszenia na wszystko pisemne otrzymywac, a siedzi w domu od 10 lat i nic nie robi i nawet jak wnuczki do niej nie przyjda to ona wcale. Moja mam rzucila prace dla mojej Oliwci ( choc ja nie bede mogla dac jej tyle ile zarabiala) oby Oliwcia nie musiala isc do żlobka, a teściowa tylko raz zapytala kiedys a co wy z Oliwka zrobicie jak ty wrocsz do pracy? Nawet nie zaproponowala ze moze z nia zostac a dodam ze 30lat byla położną!!! Za m-c mielismy isc na wesele do mojego kuzyna to tesciowa z góry powiedziala ze z Julka to moze zostać ale z Oliwką to sobie nie dalaby rady, a przeciez moja Oliwka to anil w ludzkiej skorze a nocki cale przesypia. No ale coż takie jest życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
A co do pogody ..to u nas wczoraj bylo w Poznaniu wszystko:deszcz, grad śnieg i wietrzysko i oczywiscie w momencie kiedy wyszlam z mala do szkoly po Jule, zmoklysmy totalnie a oliwka co chwile buczala bo grad i snieg wlatywaly jej przerz okienko na bużke. A dzisiaj piekne slonko i oczywiscie kaluże i bloto i roztopiony snieg na przemian. Nie moge juz sie tej wiosny doczekac a lata tym bardziej... No ale coz od środy i tak wracam do pracy wiec na spacerki Oliwka z Babcia bedzie zasuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goa - moja tesciowa tez przyjezdza tylko na pisemne zaproszenie, wystrojona, z prezentem itp , tez siedzi w domu i nic nie robi, a do mnie na kawę nie przyjedzie:/ Jej sprawa, już wyluzowałam. Artigiana, Ty to tez masz przeboje z tesciową, ale mocniejszy charakter niz ja - bo potrafisz się przeciwstawic. Chociaz mi kolezanka tez ostatnio zwróciła uwage, że dogryzam tesciowej:P. Ale jak po raz setny słyszę jak Franek pcha wszystko do buzi, ze mu zęby idą.... to normalnie nie mogę. Ma prawie 6 miesiecy. Od grudnia pcha wszystko do buzi - wiadomo że zeby idą - nie musi mnie uswiadamiać. Tak samo tekst jakiejś ciotki, ze danonki sa niezdrowe i jej odpowiedź \"ojej musze powiedzieć Paulince\" jakbym dawał je Frankowi i co najmniej nie wiedziała, ze to sam cukier. WRRR i jeszcze: nie siedzi? Piotruś (mój mąż) usiadł jak miał 5,5 miesiąca. No to moja wina, że nie siedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
a widzę,ze ma któraś z was ten niekapek z NUBY, też go zamówię, bo właśnie miałam się was pytać. Mała zasnęła i czekam az sie obudzi na kąpiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
--> paula no to widze że wiecej jest takich "dziwolągów", no ale coz mi to tez wsumie nie przeszkadza ale jak raz przy moich kolezankach pod kosciolem uslyszalam tekst tesciowej:"ja to musze do kosciola przyjsc zeby wlasna wnuczke zobaczyc" ( mala miala wtedy 2 m-ce) to myslalam ,ze mnie szlag trafi i odpowiedzialam jej tylko ,że moze mama przyjsc w kazdej chwili bo my zazwyczaj i tak w domu siedzimy i sie zamknela no i do dzis nie przyszla sama , tylko my raz na m-c jedziemy do nich bo zreszta i tak jak chcielismy czesciej przychodzic to zawsze ktores z nich bylo chore. A co do dzidzi to wczoraj i dzisiaj dalam malej pierwsza kaszke z glutenem ta ze sloiczka na dobranoc hippa i jadla z apetytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki myslałam że mamy drugiego ząbka ale cholera nie chce sie przebić a mały przez to gorzej sypia, niespokojnie, budzi się albo to ten skok?? mąż mi dziś nagadał że wkręcam sobie sama te skoki że przecież nic się nie dzieje, ale to nie on po całych dniach siedzi z małaym i nie wie że marudzi.... agateq współczuje ci kochana, oby chłopcy jak najszybciej wyzdrowieli, przesyłam dobre fluidy żeby przepędziły choróbsko u nas też atak zimy, juz mnie dobija ta pogoda, do tego starszy syn choruje, ja jestem na antybiotyku bo nie rozłożyło i się tylko modlę żeby kacperka nie dorwało co do wagi to kacek wazy ok 7300 więc mu już nie dużo brakuje żeby podwoic wagę a urodził się 3800. długaśny jest za to bo ma ok 74 cm a ur 58cm. i też myślę tak jak falsa że nie ma co sie sugewrować tą wagą tak bardzo. ważne żeby dziecko było w miarę proporcjonale i miało apetyt ja zakupiłam kubek lovi ale mu nie daję jeszcze. zacznę próbować pewnie lada dzień. moje karmienei piersią już zmierza ku końcowi mały prawie nie pije troszke nad ranem i przed spaniem. żal mi trochę ale cuż nie każdemu dane. dobrze że chociaż tyle karmiłam paula tak się ostatnio zastanawiałam może franek sie budzi w nocy z przyzwyczajenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa, ja tez podejrzewam ze to przyzwyczajenie. Martwi mnie tylko ze budzi sie z płaczem, jakby sie denerwowal, ze sie obudził. Tak sobie przypominam, co mi siostra mówila jak byłam w ciazy i nie spałam. Spij, żeby dziecko spania sie nauczyło. No i wykrakała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja jestem na podobnym etapie z karmieniem z tym, że Damian pije tylko rano :( Jak próbuję w dzień go przyłożyć to wszystko prócz cycka go interesuje i czeka na butlę bo z niej szybciej leci No i w ten sposób kończy się moja przygoda z karmieniem :( No ale muszę się z tym pogodzić bo pewnie w ciągu kilku dni skończę to karmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana--> a ja już myślałam ze po waszej przeprowadzce, teściowej lekko się polepszyło, a tu widzę że nadal ma jakieś obiekcje do was. Dobrze że postawiłaś sprawę jasno , choć z drugiej strony mówiłaś już jej to wcześniej więc i pewnie teraz się tym nie przejmie. Takie są niestety uroki \"dobrych\" teściowych :( A u nas dziś już chyba po zimie, bynajmniej śnieg stopniał :D Może to po naszym prawie 3 godzinnym spacerku :) Co do \"cycuszkowania\" to na razie nic nie wprowadzamy poza piersią. Raczej nie wygląda na zagłodzonego - co możecie zobaczyć na NK http://nasza-klasa.pl/profile/2328564/gallery/19. Choć ja się obawiałam że już pokarm mi się powoli kończy, ale jakoś mały nie narzeka. A nie powiem żebym miała jakoś większe piersi. Bo rozmiarowo ja ciągle mam taki sam rozmiar jak z przed ciąży.Ale widocznie wielkość piersi się jakoś nie liczy i oby starczyło mleczka do 6 m-ca jak planowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula to może by szło go jakoś oduczyć? w tym jezyku niemowląt jest napisane jak to zrobić, ale tam wszystko jest \"łatwe\" tylko gorzej to w życie wprowadzić mój np usypia na ręcach ale trwa to bardzo krótko więc nie jest to problemem, gorzej będzie jak urośnie i będzie ważył z 15 kg heheheh kami25 no trzeba się pogodzić z faktem i cieszyć się że juz nasze chłopaki takie wielkie:) i w sumie na piersi wychodowani jak by nie było:) paula mój ogólnie jest szczópły ale mu się 2 brudzia zdobiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało byc kamika 25 i jeszcze mi sie przypomniało że odkąd marnie karmie to pogorszyła mi się cera, i widze że hormony zaczynaja pracować to może niedługo @ dostanę bo jeszcze nic u mnie od porodu a jak u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa, ja tak próbuje. lulkam go, próbuje dac smoczka, uspakajam. Jednak nie zawsze to działa. czasami i owszem - z godzine go przetrzymam, ale nie dłuzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa u mnie z włosami to kiepsko Za jakiś czas to mi chyba wszystkie wypadną a jak chcę coś w aptece kupić to wystarczy, że wspomnę, że karmię to od razu kręcą głową i odsyłają do lekarza a że nie chcę małemu zaszkodzić to zostaję z wypadającymi włosami! A co do okresu to ja dostałam równe 3 miesiące po porodzie a drugi równe 28 dni i myślałam, że znów będzie regularny ale w tym miesiącu @ miałam później i zdążyłam już se teścik zrobić bo już myślałam ,że znów dzidzia się szykuje i chodziłam taka nerwowa, że w niedzielę wieczorem mąż jechał specjalnie do apteki po test :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×