Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Paula--> aż sobie musiałam na necie sprawdzić o co chodzi z tym wędzidełkiem :) Niestety nie słyszałam o żadnym takim wypadku, nawet nie wiedziałam że coś takiego sie wykonuje. A kiedy lekarz stwierdził u Franka konieczność takiego zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn Franek ma króciutkie od poczatku, a teraz jak gaworzy to juz sepleni, myslalam ze tylko ja to słysze, ale moja lekarka tez usłyszała i obydwie stwierdziłysmy ze lepiej teraz przyciac, niz czekac niewiadomo ile czy może sie rozciagnie. teraz nie będzie pamietał, wiec w przyszlym tygodniu dzwonie do laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbym miała taką sytuację to tez bym tak postąpiła. Teraz Franio jest malutki łatwiej chyba wykonać taki zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez kilka moich postow zostaly pominiete, i kilka pytan ktore zadalam ale nie w glowie mi sie obrazac gdyz rozumiem ze po prostu dziewczyny nie znaja odpowiedzi, albo nie maja czasu odpisac, albo im sie nie chce, bo tak i tez mozna. tez nie traktuje tego forum jako poradnika a bardziej jako spowiednika, bo w koncu my tu mamy rozne problemy i w wiekszosci mamy jedno dziecko i zero doswiaczen, takie kolko wsparcia, o :) zreszta nie zauwazylam zebys kiedykolwiek byla ignorowana.. kto chce ten pisze, kto chce niech sobie tylko czyta jak gandziula. paula --> nie mam pojecia, i to nie znaczy ze ignoruje twoje pytanie dobra kobieto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa wiem:) ja sie pytam, czy ktos, cos o tym wie:) a nie "nie wie". Ogarnijcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syn mojej kumpeli miał to niedawno robione, ma teraz 4 miesiące, właściwie bezboleśnie to przeszedł, zadnych powikłań potem nie miał, troszkę krwi i dużo strachu rodziców:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> haha dobra:D. a wiesz przypomnialo mi sie ze moj byly chlopak mial za krotkie wedzidelko tylko ze u niego to nie mialo wplywu na wymowe tylko jezyka nie mogl wytknac za bardzo, i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej a ktorym wedzidelku tu mowa? aha tym w buzi, no to ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo taką informacje mi chodziło Pażdziernikowa mamo - dziekuję. Falsa - to kiepski chlopak z takim językiem:) Moj potrafi wytknąć, ale za to sepleni. franek ma to po nim - jak wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> no wlasnie dlatego mowie ze moj byly! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - no w wcale sie nie dziwie ze były:) jeszcze miałam zapytac, jak spia Wasze dzieciaczki? Moj ostatnio na boczku, albo na brzuchu, na dodatek z dupcią u góry.... a czasami siada we śnie i kładzie sie w druga stronę - czyli jakby spał na siedząco.... pytałam lekarki, mówi, ze najwazniejsze zeby było mu wygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymka kładę na boczku raz na prawym raz na lewym - nawyk z okresu gdy był mikrótki. Ale on i tak sam przekręca się na plecki i tak śpi tylko głowę przekręca raz na prawo raz na lewo :) Chyba nie ma co roztrząsać ile pytań na naszym forum jest bez odpowiedzi. Bo na pewno bez liku. Ważne że czasami wasze doświadczenia przydają mi się w życiu. Czasami ja mogę sie podzielić tym co się dzieje u mnie i może w czymś doradzę jeśli wiem coś na dany temat. Sama przyznam sie że nie czytam naszego forum regularnie, po powrocie do pracy czasami nie starcza mi już czasu na neta. Wiec jak nadrabiam czytanie to może czasami pogubią mi się wątki. Ale najważniejsze dla mnie jest że jak wchodzę tu to mam po drugiej stronie babeczki które mają takie same radości i problemy z maluszkami co ja. I że zawsze czy na czas czy z opóźnieniem jest tu wsparcie. Nie mam talentu w pisaniu ale mam nadzieję że zrozumiecie o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam krótkie wędzidełko (no właśnie miałam o tym wczoraj napisać jak to przeczytałam, ale oczywiście zapomniałam...) - i z góry wypraszam sobie, wcale nie jestem przez to kiepska! ;-) Tyle że ja nie mam problemów z mówieniem z tego powodu. Ale \"pokazywanie języka\" nie wychodzi mi tak dobrze, jak większości :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola, dlatego lubie to forum - właśnie za to ze jest, ze mozna sobie ponarzekac, pocieszyc się, zobaczyć co się u innych dzieje i poradzić. Ja tez czesto pisze bez ładu i składu, robie literówki, ale jakos sie tym specjalnie nie przejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marceli, ale jak masz wytkniety języczek to masz na końcu takie serduszko? franek juz sepleni, jak jego ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> moj ziutek ma takie serduszko!!!! o kurcze to jest to wedzidelko???? ale nie sepleni, albo ja nie slysze. marceli --> no na pewno jestes lepsza niz moj byly chlopak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Paula ten Twój Franek to czysty tatuś i ciekawa jestem jaki będzie miał pomysły po Twoim mężu :D kurcze chciałam coś jeszcze napisać ale zapomniałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O już se przypomniałam :) Co do spania to zazwyczaj kładę na lewy boczek a młody zwykle rano śpi w poprzek łóżeczka a ostatnio to nawet nóżki ma na poduszce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa, jak jest krótkie wędzidelko to tak ciagnie języczek i powstaje to serduszko. ja juz w szpitalu to widzialam i rozmawiałam z lekarzem dużo wczesniej. Kazdy mówił czekac, czekac, zobaczymy jak bedzie sie mowa rozwijała, ale on juz sepleni, a jeszcze nie mówi. No jak to bedzie brzmiało: chłopczyku jak ty masz na imie - Francisek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flancisek :-) Moje jest trochę dłuższe bo nie seplenię - to głównie moi dentyści mieli problem zawsze z włożeniem tamponu pod język i chcieli żeby je przeciąć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula --> no jest takie seruszko ale normalnie ssie cycka i normalnie mowi, a nie wiem musze sie kurcze przyjrzec. no ale u nas nie ma literki "R" :P znalazlam to gdzies na stronce: "Jeszcze niedawno krótkie wędzidełko rutynowo nacinano. Teraz odchodzi się od tego zabiegu, ponieważ zdaniem logopedów zaburza to u dzieci rozwój mowy." oli coraz czesciej spi na boczku, ja go klade na plecki ale sie przekreca sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie - Flancisek - chociaz mój małzonek r mówi - ale nie umie mówic rrrrrrrrr r - tak ciagle:) no i szeleści, niby nie mocno, ale jednak. nam na studiach mówili (na paru zajeciach z logopedii) ze nie nalezy profilaktycznie stosowac nacinania, tylko ćwiczyć - a jak nie wyćwiczy? lepiej podciąc jak jest malutki, to ponoc naprawde rutynowy zabieg, wiecej strachu niz to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa - ubiegłas mnie z tym rutynowym nacinaniem:) Mój tez ssie cycka, tylko szelesci przy gadaniu scscsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paxdziernikowa mama
jeśli chodzi o zasypianie, to Marysia nie zaśnie inaczej jak na brzuszku ręce ma na czole( a raczek pod) wygląda jak mnich:) dopiero jak zaśnie to mogę ją przewrócić na boczek. Rano niekiedy budzi się znowu na brzuszku i wtedy ma na całej buzi odciśnięte swoje paluszki:) Po powrocie do pracy też mam coraz mniej mleka zjada jeszcze rano wieczorem i jak się budzi w nocy to też dostaje cycusia, a poza tym. Dla tych co się martwią,że dzieciaki mało ważą. Marysia ma 6700 w ciągu 1,5 mca przybrała 600gram.No ale lekarka twierdzi, że taka jej uroda i że mam pamiętać, że urodziła się malutka 2580. Poza tym z utęsknieniem już czekam na wakacje nie napracoewałam się jeszcze ale cieszę się, że będę mogła z młodą pobyć pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pażdziernikowa mamo - Franek przez ostatni miesiąc przybrał 100 gramów! ale przebadany- tez mówia ze taka uroda - lakarka mówi ze za mną, bo ja tez chudzinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany dziewczyny ja tylko napisałam jak się czuję a zrobiła się z tego afera jakbym nie wiem co zrobiła i jak Was obrażała. Nie ja pierwsza napisałam że tak się czuję ignorowana i jakoś do tej pory nikt nie czuł się z tego powodu urażony czy pokrzywdzony, a tu nagle taka reakcja. Bardzo przepraszam. Może rzeczywiście powinnam przestać tu wchodzić żeby nikomu na nerwy nie działać. Pozdrawiam Paula - nie o to mi chodziło. Nie o gorączkę Blanki, z resztą bez znaczenia, dziecko wyzdrowiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam;-) Cały czas poczytuje ale przez wzgląd że jest mąż nie ma za bardzo czasu napisać.No a teraz byli u nas znajomi z dzieckiem i M sobie trochę wypił i poszedł już spać więc mam wieczór dla siebie:-P, Zuzia śpi, tata śpi,sunia śpi tylko ja jak zwykle przed komputerem:-) Byliśmy dzisiaj na konikach, Zuźka miała taką radochę że aż piszczała, bo mogła konika za grzywę wyciochrać:-)Biedny konik bardzo dobrze to znosił Poza tym mała od dwóch dni robi cały czas papa jak tylko tatę zobaczy:-P Sporadycznie robi też kosi kosi, najlepsze jest to że ja ją bardzo mało tego uczyłam, nie wiem skąd to podłapała:-)Taki cwaniak się z niej robi że czasami pół dnia się z niej pośmieje.Za mamusią aż tak strasznie nie jest, może dlatego że to córka.Chętnie idzie do każdego na rączki byle z nią gadał:-)Bardzo lubi tatusia, jak tylko słyszy że idzie to już się śmieje:-) Śpi na boczku, raz jednym raz drugim, na pleckach.W sumie to ona odkąd skończyła chyba 4 miesiące to sama się do snu układa.Ja ja tylko kładę do łóżeczka, daję buziaka, pieluszkę w rączkę i smoka i wychodzę z pokoju a jak przychodzę to już śpi ojciec chrapie----idę go walnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana - nie rozumiem o co Ci chodzi - wszyscy piszą żebyś pisała, a ty nie chcesz. jezeli nie o goraczkę Blanki chodziło, to przepraszam. do tej pory nigdy nie było afer i pewnie wiekszosc by chciała zeby tak zostało. To tylko internetowe forum, nie znamy sie i pewnie nie poznamy, mi się podoba taka forma wsparcia. Ja bym chciała żebys pisala bo zawsze dajesz dobre rady i jesteś madra kobieta. Rozumiem, że masz gorsze dni, bo chorujesz i jest Ci ciezko. bardzo wspołczuje, ale co wiecej moge zrobić? Przeprosic, ze milion stron temu nie odisałam na posta? Przepraszam. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×