Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwony ołówek

Do końca 2008 muszę zajść w ciążę!!!

Polecane posty

katarina - ja miałam torbiele na 2 jajnikach. Brałam i microgynon i grawistat potem. Nie wchłaniały się. Jeden się ciągle powiększał, ale nie czułam żadnego bólu i cykle miałam regularne. Potem pokojarzyłam parę faktów, skąd u mnie nagle tyle torbieli się pojawiło. Otóż, chorowałam na anginy ropne. Potem już przewlekle i mi mój laryngolog powiedział, że jak nie wytnę migdałów, to przerzucić mi się może to na stawy i na sprawy kobiece. Wycięłam migdałki i torbiele zniknęły :) Pozostało mi tylko to, że pęcherz mam podatny na przeziębienia. 3-4 razy w roku mi daje się we znaki. Ale chyba Wam o tym pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej widze że rozgorzała dyskusja o pracy, u nas naprawde jest bardzo cieżko o coś fajnego zwłaszcza że nie chcą bez doświadczenia ludzi a nie mogę go zdobyć bo nikt mnie nie chce owszem nie jestem w pełni zadowolona z mojego zycia i jeśli komuś nie chce się czytać moich wypowiedzi to ja przecież nie zmuszam nie twierdzę że mam najgorsza sytuację na swiecie, że jestem najbardziej nieszczęśliwa albo ze któraś z was nie ma gorzej, moze tak jest ale każdy chyba ma prawo pisac co chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga- nie denerwuj się, nikt Ciebie nie krytykuje. 🌻 prawda jest taka, że dla każdego jego własne problemy sa najwazniejsze, pomimo iż ma się świadomość że inni mają gorzej. Aguś, a powiedz mi jeszcze, a w innym mieście nie myśleliście żeby szukać pracy ? Może gdzieś indziej by coś się znalazło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie nie planujemy wyjazdów, chodzi o to ze mój mąż jest po zawodówce(taki mezalians;)) i wiem ze jemu trudniej byłoby znaleźć inną prace niż ma, zresztą chciałam czekać z nową pracą ze wzgledu na ciążę, bo boję się sytuacji ze znajdę coś i wtedy akurat zajdę w ciążę, znając życie nie przedłużą mi umowy no i zostanę na lodzie... ja wiem że każda z was ma problemy i nie chciałam was przytłaczać moimi po prostu czułam potrzebę wygadania się ponarzekania i tyle.. naprawdę nie zmuszam do czytania a tak z innej beczki czy \"wiek\" ciaży liczy sie od ostatniej miesiaczki czy owulacji?? np piąty tydzień ciąży kiedy jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Martt za odpowiedź.powiem Ci ze jest mi najbliższa bo mam stwierdzona przewlekłą angine ropną ale lekarz nie sugerował mi wycięcia migdałków.powiedział tylko ze one same zanikna ok 25-27 roku zycia a co do zapalenia pęcharza to hmm...raz na tydzień furagin 3 razy w ciągu doby bo inaczej nie ujade;/teraz mia dałas do myslenia.dobrze ze mam ta wizytę u gina w następnym tygodniu:Dpozdrawiam i dziekuje:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Agi:D to jest fajny link gdzie mozesz obliczyć wiek dziecka mam nadzieje ze sie przyda i ze o to chodziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina - Jezuuu kochanie, proszę Cię zrób porządek z migdałami i problemy znikną ! Lekarz jakiś konował. Wiesz ilu takich ludzi, po samozaniknionych migdałach, na oddziale w szpitalu widziałam? Powiem Ci, że nawet 50 latkowie wycinali. Kochanie, one same się nie wyleczą, a szkód do organizmu naprawdę mogą nanieść. Naprawde, powiem Ci szczerze, że decyzja o wycięci migdałó była jedną z nalepszych w moim życiu. Wróciłam do żywych, bo nie dość, że ciągle gardło mnie bolało i pęcherz był non stop chory, to torbiele i nie chcę myśleć co by było gdybym ich nie wycieła. Na mnie już debecylina przestała działać. Słuchaj, zabieg sam w sobie nie boli, po zabiegu jest ciężko, ale da się wytrzymać, a potem spokój na baaaaaardzo długo. Nie lekceważ tego proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga tak na chłopski rozum, to tydz. ciąży liczy się od owulacji. Ale wiem, że jeśli chodzi o termin porodu, to oblicza się go od ostaniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) wczoraj wieczorem dostałam okres, ten cykl był wyjątkowo krótki bo trwał zaledwie 21 dni. Ale to i dobrze bo szybciej mogę zacząć starank ciąg dalszy. Mój M na szczęście już nigdzie nie wyjeżdża :) kamila82......Kamila...........25.....6..........21.04 ......Zabrze aga25_........Agnieszka......25.....5..........8.04.. ......podkarpacie madu..........Asia..............29....5...........03. 05......podbeskidzie kamka82......Kamila...........25.....2..........8.04... . ...łódz/gdynia valeri..........Aga..............28.... 3..........3-5. 0 3.....katowice Kathreen .... Kasia ............31.....8.........11.04........Wr miumiumiu....Kasia....................3.......... 23.04 .......ok.Wawy Łezka29.......Maja.............29.....6..........przerwa . ..dolnyśląsk ashia..........Asia...............25.....2.........przer wa......Wawa virtualia......Lucy..............29......0.............. . .......UK ania741.......Magda............25.....2..........30.03 ..... śląskie samanta27...Agnieszka........27.....4.. przerwa .... Irlandia melcia24......Kasia.............24.....2............4.05....podlasie anna6889......Ania.............39.....3...........16.04. .....dolnośląskie Hannaa.........Hania.......... 36.....9...........3.05......śląskie Martt...........Marta...........27.....9..........18. 04....dolnośląskie Sylka27H......Sylwia............27.....2..........12.04. .....wielkopolskie EMKA_007....Magda............29......2...........14.04.. ......W-wa BRZUSZKI Karo91........Karolina..........23.....1...........20.10 .08......FR Agusia79......Agnieszka.......29......2..........ciąża ..........łódzkie Elmirka85.....Ania..............23.......4.........ciąża ...........młp mataii.........Magda............30.....1...........ciąża ..........podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 maja mam 24 urodzinki więc może los da mi najpiękniejszy prezent czyli dwie kreseczki na teście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z ranca ;-D, piszę drugi raz bo za pierwszym wcięło cały tekst. Katarina - ja w wieku dziecięcym miałam usuwane migdałki (trzy ropne) a i tak wytworzył się torbiel. Wiem, że lekarz na wizycie wykrywając go zapytał o to czy zamierzam niedługo mieć dzieci? Tak więc na pewno nie jest to obojętne dla ciąży. Po roku kontroli okazało się, że się wchłonął, bez rzadnego leczenia. Ale przy porodzie okazało się, że w tym samym miejscu mam mięśniaka wielkości mandarynki :-(. Poród miałam z tego powodu ciężki, bo mięniak przeszkadzał, ale urodziłam siłami natury. Oczywiście lekarze zdziwko, bo stwierdzili, że gdyby wiedzieli to miałabym robiąno cesarkę. A już nie wspomnę ile razy w ciąży miałam robione USG. Dlatego teraz podjęłam szybką decyzję o drugim dziecku bo nie chce czekać aż wytworzy mi się więcej paskudztw i uniemożliwią zaciążenie. Torbiele i mięśniaki nie są bez znaczenia dla zaciążenia, wszystko zalezy od ich wielkości i umiejscowienia. Mogą nie przeszkadzać, ale mogą okazać się prawdziwym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrowy motyl to moje drugie konto, coś serwer mi szwankuję i nie wskoczyło moje stare konto. Chciałam jeszcze dodać, że migdały powinnaś usunąć, mój mąż w wielku 28 lat usunał i czuję się o niebo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga25 - ja skończyłam dwa kierunki studiów magisterskich, mąż też tylko zawodówkę. Na początku nasi znajomi nie wróżyli nam długiego związku, a teraz uchodzimy za bardzo dobraną parę. Jesteśmy ze sobą już 8 lat :-D. Moja siostra ostatnio nawet mi powiedziała, że z naszego rodzeństwa to ja najlepiej parnera wybrałam, bo widzi jacy jesteśmy za sobą, no i ze sobą szczęśliwi :-D. Ja uważam, że wykształcenie nie jest miernikiem inteligencji człowieka, przecież szkoły które kończymy a tak naprawdę dyplomy uczelni są nam potrzebne do pracy, a konkretniej aby ją dostać. Co do zarobków, to mąż fizycznie zarabia więcej, niż ja mózgowiec :-D. Ale były tez takie okresy co ja więcej zarabiałam i nie czuł się z tym gorzej. Co do poszukiwań pracy, to uważam że męzczyzni mają lepiej niż my kobiety na tym polu, łatwiej i więcej ofert jest dla mężczyzn. Mój pracodawca po tym jak zaciążyłam, nie miał już takich wymagań co do wykształcenia i doświadczenia osoby na moje stanowisko, ale ważne było aby był mężczyzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do staranek, to ja teraz czekam na @, mało się ostatniego miesiaca udzielałam na tym polu ;-) , po prostu lenia do seksu miałam :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to panienki mnie wystraszyłyście;/pójde do ginola i mu powiem o tym zobaczymy co on o tym sądzi ale i tak Wam bardziej wierzę:)bo to w sumie nie chodzi bym już teraz na gwałt zawszła w ciąże.chodzi o to bym była do nie dobrze przygotowana by potem nie było żadnych komplikacji.powiem Wam ze jak kiedys miałam babka gina i sie jej zapytałam czy nie bede miała problemów z zajściem w ciąże to mnie w sumie wyśmiała i powiedziała ze zdziwieniem czy juz ja planuje.fakt faktem miałam wtedy jakies 18lat i jej nie planowałam ale poprostu chciałam wiedziec a on głupia zołza i tak mi nie odpowiedziała;/miłego dzionka życze:)ja dzis musze podszkolic pisanie na klawiaturze bez patrzenia na nią :)pozdrwiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Kobietki, Jeśli chodzi o torbiele, to nie jest nic strasznego. Po prostu czasem dojrzała komórka jajowa nie pęka, przykleja się do podłoża i tak wlewa się do niej krew. Jesli nie zniknie samoczynnie trzeba wziąć lek. Np. Luteine lub Duphaston. Przyczyna są zaburzenia hormonalne, a te podyktowane mogą być jakimś stresem lub tysiacem innych powodów. Generalnie nie jest to grożne. Dla kobiet, które nie planują dziecka dobrą trapią są tableki, bo one przecież nie dopuszczają o owulacji. U pozostałych - ważne jest jednak sprawdzane hormonów. Od okolo 3 tygodni miałam silne bóle brzucha, u gin bylam ok. 2 tyg temu, powiedziala, ze to z jajeczkowania. Jednaki po jajeczkowaniu objawy nie mijały. Wczoraj wkurzona na maxa tym stanem, jak i brakiem szans dostania się do gin w najbliższych dniach, pojechałam do szpitala. Mam coś w jajowodzie. Załamka ;-(((( A ja głupia myślałam, że to z powodu cyklu, łudziłam się, że może się udało. Po prostu dół..... To HSG chyba zrobię jak tylko mi to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam tabelkę kamila82......Kamila...........25.....6..........21.04 ......Zabrze aga25_........Agnieszka......25.....5..........8.04.. ......podkarpacie madu..........Asia..............29....5...........03. 05......podbeskidzie kamka82......Kamila...........25.....2..........8.04... . ...łódz/gdynia valeri..........Aga..............28.... 3..........3-5. 0 3.....katowice Kathreen .... Kasia ............31.....9.........12.05........Wr miumiumiu....Kasia....................3.......... 23.04 .......ok.Wawy Łezka29.......Maja.............29.....6..........przerwa . ..dolnyśląsk ashia..........Asia...............25.....2.........przer wa......Wawa virtualia......Lucy..............29......0.............. . .......UK ania741.......Magda............25.....2..........30.03 ..... śląskie samanta27...Agnieszka........27.....4.. przerwa .... Irlandia melcia24......Kasia.............24.....2............4.05 ....podlasie anna6889......Ania.............39.....3...........16.04. .....dolnośląskie Hannaa.........Hania.......... 36.....9...........3.05......śląskie Martt...........Marta...........27.....9..........18. 04....dolnośląskie Sylka27H......Sylwia............27.....2..........12.04. .....wielkopolskie EMKA_007....Magda............29......2...........14.04.. ......W-wa BRZUSZKI Karo91........Karolina..........23.....1...........20.10 .08......FR Agusia79......Agnieszka.......29......2..........ciąża ..........łódzkie Elmirka85.....Ania..............23.......4.........ciąża ...........młp mataii.........Magda............30.....1...........ciąża ..........podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko :) Kurcze z tymi migdalkami no - ja miałam wycinany 3 migdałek jak byłam mała, ale wiem że coś tam mi jeszze zostało i jest ogromne...znaczy jak spojrzę w gardło to mam taka gulę - ale to już od dawna...mam nadzieje, że to nie rzutuje na ciążę ...? Kurcze jakos nigdy mnie to nie zajmowalo - musze mamę spytać jak to z tymi migdałkami u mnie jest, pewnie pamięta. Emka ...jak to masz coś w jajowodzie....? ostatnim razem jak pisalaś o tym bólu i o tym co gin powiedział - pytałam jakie badania ci robił, bo tez mi się to wydawało dziwne żeby bół owulacyjny tyle trwał, ale pomyslałam sobie że pewnie cię zbadał i po powiększonych jajnikach uznał, że to owu. Powiedzieli ci w szpitalu co to może być? Co dalej? idziesz na jakis zabieg czy jak? 🌻 Wiek ciąży liczy się od ostatniej miesiączki, bo zazwyczaj kobieta nie wie kiedy miala owulację. USG wylicza wiek ciązy na podstawie pomiarów, ale uznaniowo date porodu wylicza się z daty ostatniej @ +- 2 tyg. Gdzie jest MIU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila82......Kamila...........25.....6..........21.04 ......Zabrze aga25_........Agnieszka......25.....5..........8.04.. ......podkarpacie madu..........Asia..............29....5...........03. 05......podbeskidzie kamka82......Kamila...........25.....2..........8.04... . ...łódz/gdynia valeri..........Aga..............28.... 3..........3-5. 0 3.....katowice Kathreen .... Kasia ............31.....9.........12.05........Wr miumiumiu....Kasia....................3.......... 23.04 .......ok.Wawy Łezka29.......Maja.............29.....6..........przerwa . ..dolnyśląsk ashia..........Asia...............25.....2.........przer wa......Wawa virtualia......Lucy..............29......0.............. . .......UK ania741.......Magda............25.....2..........30.03 ..... śląskie samanta27...Agnieszka........27.....4.. przerwa .... Irlandia melcia24......Kasia.............24.....2............4.05 ....podlasie anna6889......Ania.............39.....3...........16.04. .....dolnośląskie Hannaa.........Hania.......... 36.....9...........3.05......śląskie Martt...........Marta...........27.....9..........18. 04....dolnośląskie Sylka27H......Sylwia............27.....3..........07.05. .....wielkopolskie EMKA_007....Magda............29......2...........14.04.. ......W-wa BRZUSZKI Karo91........Karolina..........23.....1...........20.10 .08......FR Agusia79......Agnieszka.......29......2..........ciąża ..........łódzkie Elmirka85.....Ania..............23.......4.........ciąża ...........młp mataii.........Magda............30.....1...........ciąża ..........podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madu - 3 migdałek zanika po pewnym wieku :) Mają go tylko małe dzieci, dorośli już nie :) Ja 3 też miałam wycinany jako dziecko. Emka - 🌻 co Ci dokładnie powiedzieli w szpitalu ? I co dalej planują robić z tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madu, Kathreenka i inne Kochane Dziewczynki :) Niestety, ale już nie mam prawa uczestniczenia w spotkaniach na topiku :( Tak się w życiu ułożyło, że po 4 latach mój związek z M się rozpadł. I jakby powiedział Kononowicz...i niczego już nie będzie. Czuję się oszukana, rozgoryczona, czuję się strasznie. Mam już skonczone 40 lat> Mój M od poczatku związku chciał dzidzie, potem zmieniał zdania, abysmy ostatecznie ustalili, że zaczynamy staranka (dla mnie to już ostatni dzwonek) od lutego no i .... tydzień temu się wyprowadził. Najgorsze jest to, że on ciagle mnie kocha, wiem to, tylko u niego jest coś... no zawsze jest to tylko coś lub ktoś. Zawsze pisalam, że bylismy jak włoskie małżeństwo, On ciagle mówił, że się wyprowadzi, nawet wyprowadzał z jedną koszulą na jeden dzien ;) ale tym razem (to jest 3 taki poważny raz) zabrał wszystko i... to ja już powiedziałam jemu, a przede wszytskim samej sobie, że to jest OSTATNI RAZ. Oczywiście mentalnie jestem z wami cały czas, bo to, że odszedł wcale nie zmienia mojego podejścia do posiadania dziecka, ale tez On był tym facetem, któremu chcialam je urodzić :(:(:( Ja podskórnie czuję i wiem, że on znowu za chwile będzie chciał rozmów, powrotów itd, tylko ja już tak ani nie mogę ani nie chcę. Bo facet powinien swojej kobiecie poza oczywiście bezdyskusyjną miłością dawać równiez poczucie bezpieczeństwa, a może i przede wszytskim. A ja je już dawno straciłam przy tym mężczyźnie... Kocham Go oczywiście bardzo, ale w tej sytuacji to nie wszytsko. Będę zaglądała i oczywiście czytała Was, ale same rozumiecie... w temacie topiku już nie mam nic do powiedzenia, do zdziałania. Tak tylko chciałam, żeby nie było, że olałam (za przeproszeniem) mój ulubiony topik 🌻 a przede wszytskim Was Dziewczyny ❤️ ściskam mocno 👄❤️🌻 PS kurde pierwszy raz w życiu mnie facet zostawł, cóż pewnie jeszcze nie jedna niespodzianka na mojej drodze...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babyland
Witam serdecznie wszystkie Panie, Mam pytanie do wszystkich przyszłych lub obecnych mam dzieci w wieku do 16 lat. Prowadze badanie rynku dotyczące sklepu internetowego z markową używaną i nową odzieżą angielską dla dzieciaczków, od noworodków do ok. 160cm wzrostu. Trwają przygotowania do uruchomienia takiej strony, dlatego musimy wiedzieć ile osób byłoby zainteresowanych zakupami w takim sklepie? Ceny produktów od 3zł w górę. Koszt przesyłki od 6zł do 13zł(w przypadku pobrania). Główna dewiza: Odzież tylko dobrej jakości w przystępnych dla wszystkich cenach ( wszyscy wiemy jakie są teraz czasy, więc staramy się aby ceny były jak najniższe). Odzież takich firm jak next, cherokee, st.bernard, marks&spenser, disney i wiele wiele innych. Dlatego miałabym prośbe, jeżeli to nie problem to prosiłabym o wysłanie do mnie maila o treści TAK, jeżeli ktoś byłby zainteresowany takim sklepem. Żeby strona ruszyła musimy otrzymać conajmniej 300 pozytywnych opini. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrówka i powodzenia dla wszystkich mam i ich maluszków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja ponownie, dzieki za troskę. W szpitalu powiedzieli, ze w jajowodzie zrobilo sie jakies zgrubienie, plynem wypelnione (wszystko w jezyku medycznym, wiec nie wszytsko jasne). Dali mi distreptaze i przeciwzapalno-przeciwbolowy jakis, powiedzieli ze sie wchłonie. Myslałam, ze mam powrót zapalenia przydatków (zachorowałam raz na to ze 2 lata temu). Ale to nie to. Czuję się strasznie osłabiona... no i strasznie to jest bolesne. Hormony odebralam, ale nie mam jeszcze wszystkich. Dziwne, bo mam podwyższony stosunek LH do FSH (2:1), chociaż są one w normie (8.02: 3.96 -faza lut.). PCO nie mam, bo sprawdzałam parę razy - mam czasem wypryski i podejrzewałam to u siebie. Zrobię jeszcze parę wyników i pójdę do mojego \"starego\" gina. Na razie chodziłam prywatnie z uwagi na godziny pracy. U mojego panstwowego musze odstac parę godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miu - kochana, bardzo mi przykro z powodu rozstania :( To jest straszne, że 2 ludzi pomimo miłości nie może być ze sobą. Może on po prostu jeszcze nie dojrzał do poważnych decyzji. Choć już powinien jak na swój wiek. Ale z mężczyznami to różnie. Kochanie nie martw się, wszystko będzie dobrze. Na pewno będziesz jeszcze szczęśliwa. I tego życzę Ci z całego serduszka 🌻 Emka- to ja trzymam kciuki, żebyś szybko doszła do siebie i żeby już nic więcej się do Ciebie nie przyczepiło (oprócz ciąży oczywiście :) ). 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O cholera Miu ...tak mi przykro :( Ściskam cię bardzo mocnoo 🌻 przynam, że mnie zatkało z deka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samanat27
Miumiumiu Bardzo mi Przykro mi mozeTwoj maz przechodzi kryzys wieku sredniego, albo ma jakis problem i nie chce Ci o tym mowic. Wiesz z facetami nigdy nie wiadomo bo oni nie zawsza mowia o wszystkim. Pozdrowionka mam nadzieje ze Ci sie wszytsko ułozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miumiu kochana ❤️ Oj.. Wiem, że jest Ci teraz bardzo źle, że cierpisz i Twój świat się zawalił. Ale czasem to co jest się złe w perspektywie czasu okazuje się, że było dobre, że dzięki tej przykrej sytuacji pojawiła się zupełnie nowa - lepsza. Może po tym radykalnym \"NIE\" Twój M. zmieni podejście do życia? Może taki \"kopniak\" (sorki) obudzi go i zastanowi się nad sobą...? Jeszcze nie wszystko stracone! Ale dobrze, że jesteś twarda 🌼. Pamiętaj miłość ma niesamowitą moc! Ja kiedyś rozstałam się z chłopakiem na 3 miesiące. Oj co to były za miesiące.Straszne. Nie chciało mi się żyć. Dzisiaj widzę to inaczej - gdyby nie było tamtego bólu i tamtych łez nie byłoby osóbi sytuacji które dzisiaj dają mi tyle szczęścia. Miumiu jeśli chodzi o topik to kochana nie rezygnuj. Wnosisz tu taką wspaniałą atmosferę. Te Twoje żarty! Miumiu temat topiku jest wiadomo jaki a do końca roku jeszcze się może wieeeele wydarzyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×